برترین های سال 2015 از دیدگاه بازی سنتر

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین

سلامی دوباره خدمت کاربران عزیز وب‌سایت بزرگ بازی‌سنتر. همانطور که متوجه شده‌اید، امسال خیلی زودتر از موعد به استقبال بازی‌های سال رفته‌ایم و دلیل آن نیز تغییر بزرگی است که شاهد آن هستید. زین‌پس سایت بازی‌سنتر بازی‌های سال خود را نه بر اساس تقویم هجری شمسی، بلکه بر اساس تقویم میلادی انتخاب خواهد کرد. دلیل این کار، مشکلات ریز و درشتی بود که در پایان هر سال شمسی گریبان گیر تحریریه می‌شد. مشکلاتی اعم از انتشار برخی از عناوین در واپسین روزهای سال شمسی، برنامه‌ریزی انتشار بازی‌های بزرگ طبق سال‌های مالی شرکت‌ها و از همه مهم‌تر نزدیک شدن به عیدباستانی نوروز، که همه دست به دست می‌دادند تا ما نتوانیم سرموعد لیست را آماده کنیم.

حال که این تصمیم به نتیجه رسیده، برای اولین سال میلادی با مشکلات کوچکی روبرو شدیم و امیدواریم کاربران گرامی در این راه ما را یاری کنند.
به علت اینکه ما هر سال طبق تاریخ شمسی اقدام به انتخاب بازی‌های سال می‌کردیم، طبیعتا در لیست سال 1393 سایت، عناوینی از 1 ژانویه 2015 تا 1 فروردین 1394 حضور داشتند. اکنون که اقدام به تغییر تاریخ کردیم، متاسفانه نمی‌توانستیم بازی‌هایی که قبلا انتخاب کرده بودیم را در این لیست جدید دخیل کنیم. از این رو تصمیم گرفتیم تا در لیست امسال تنها بازی‌هایی که بعد از 20 مارچ 2015 منتشر شده‌اند را شرکت دهیم. این کار مشکلاتی مانند کمبود نامزد در بعضی رشته‌ها را بوجود آورد که به اجبار اقدام به حذف آن رشته‌ها کردیم؛ هرچند که همین 9 ماهه‌ی پایانی سال 2015 به قدری پربار بود که لیستمان میزبان عناوین بسیار نامدار و خوبی است. در همین راستا، به علت وجود عناوین درخور شان در بخش رانندگی، این رشته را حذف نکردیم، بلکه آن را با رشته ورزشی ادغام کردیم.

نکته آخر این که در بهترین‌های سال بعد، یعنی بهترین‌های 2016، شاهد تغییرات بزرگ دیگری در رشته‌ها خواهید بود که در راستای بهتر شدن این لیست انجام خواهد پذیرفت.
در پایان امیدواریم این لیست مورد پسند کاربران گرامی قرار گیرد. امید است در سال‌های آینده با لیست پربارتر و سایتی جدید در خدمت شما عزیزان باشیم.

موفق باشیم

فردین باقریان

نویسندگان مطالب بهترین ها:

Grey Warden - بهترین داستان، بهترین بازی استراتژی، بهترین بازی PC
Isildur - بهترین گرافیک تکنیکی PC، بهترین استودیو، بهترین بازی مستقل، بهترین بازی سال
Democracy - بهترین بازی دانلودی، بهترین موسیقی، بهترین بازی Adventure
SMM9 - بهترین نوآوری در گیم پلی
RezaXus - بهترین ریمستر
Bahram B - بهترین چندنفره رقابتی، بهترین صدا و افکت های صوتی، بدترین بازی، بهترین بازی ورزشی
HDV 7 - بهترین بسته اضافه شونده
FaRd!N - بهترین گرافیک تکنیکی کنسول
Sad But True - بهترین Co-Op
Jubei Mitsuyoshi - بهترین IP جدید، بهترین اکشن ادونچر، بهترین بازی Xbox One
Heska - بهترین بازی ای که هیچ کس بازی نکرد
Dinosaur - ناامید کننده ترین بازی
vahidking - بهترین صداپیشگی
Mr.Death - بهترین نقش آفرینی، بهترین بازی PS4، بهترین اتمسفر، بهترین گرافیک هنری،، بهترین شخصیت جدید
Frobary - بهترین بازی شوتر

رای گیری کاربران Vs. تحریریه بازی سنتر:
رشتهکاربرانتحریریه
بهترین اتمسفرBloodborneBloodborne
بهترین داستانThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی دانلودیLife is StrangeLife is Strange
بهترین چندنفره رقابتیHalo 5 GuadriansHalo 5 Guadrians
بهترین Co-OpDestiny: The Taken KingDestiny: The Taken King
بهترین نوآوری در گیم پلیMGS V: The Phantom PainLife is Strange
بهترین بسته اضافه شوندهThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین گرافیک تکنیکی PCThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین گرافیک تکنیکی کنسولThe Witcher 3Star Wars Battlefront
بهترین گرافیک هنریBloodborneBloodborne
بهترین ریمسترUncharted CollectionUncharted Collection
بهترین صدا و افکت های صوتیThe Witcher 3Forza MotorSport 6
بهترین صداپیشگیMark Hamill | JokerMark Hamill | Joker
بهترین شخصیت جدیدCiri | The Witcher 3Bloody Baron | Witcher 3
بهترین موسیقیThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین استودیوCD Projekt REDCD Projekt RED
بهترین بازی مستقلRocket LeagueRocket League
بهترین IP جدیدBloodborneBloodborne
بیشترین پیشرفتThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی کسی بازی نکردUndertaleUndertale
ناامید کننده ترین بازیNeed For SpeedArmikrog
بدترین بازیTony Hawk 5Tony Hawk 5
بهترین شوترHalo 5 GuadriansHalo 5 Guadrians
بهترین نقش آفرینیThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی ورزشیFIFA 16Forza MotorSport 6
بهترین بازی اکشن/ادونچرRise of Tomb RaiderMGS V: The Phantom Pain
بهترین بازی استراتژیSC II: Legacy of the VoidSC II: Legacy of the Void
بهترین بازی ادونچرLife is StrangeLife is Strange
بهترین بازی PCThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی Xbox OneRise of Tomb RaiderRise of Tomb Raider
بهترین بازی PS4BloodborneBloodborne
بهترین بازی سالThe Witcher 3The Witcher 3

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ممنون انتخاب ها خوب بود ولی فکر کنم امسال در حق Batman:AN اجحاف شد! درسته بتمبیل زیاد ایده جالبی نبود اما بازی بسیار عظیم و عالی بود

از نسخه فاجعه ی pc که بگذریم که بسیار به بازی لطمه زد راحتی بازی تا نزدیک اخراش نداشتن باس فایت درست و حسابی مانع از انتخابش شد.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
ممنون انتخاب ها خوب بود ولی فکر کنم امسال در حق Batman:AN اجحاف شد! درسته بتمبیل زیاد ایده جالبی نبود اما بازی بسیار عظیم و عالی بود
اتفاقا بت مبیل خیلی هم ایده خوبی بود و بد هم از آب در نیومده بود اینکه AN در حد AC نبود رو اینقدر به بتمبیل ربط ندید !

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

. نمیدونم چرا اینقدر به بتمبیل گیر میدین !
اتفاقا بهترین بخش بازی رو میشد همین بتمبیل دونست بازی رو برده تو یک سطح بالاتر. نمیدونم چرا اینقدر به بتمبیل گیر میدین !

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
اتفاقا بت مبیل خیلی هم ایده خوبی بود و بد هم از آب در نیومده بود اینکه AN در حد AC نبود رو اینقدر به بتمبیل ربط ندید !

اتفاقا بهترین بخش بازی رو میشد همین بتمبیل دونست بازی رو برده تو یک سطح بالاتر. نمیدونم چرا اینقدر به بتمبیل گیر میدین !

والا ما هر سایت و منتقد و کاربری دیدم از این بتمبیل انتقاد کرد نمیدونستم اینجا اینقدر طرفداره داره!
در کل خود من از کلیه بتمن های منتشر شده راضی هستم ولی به نظرم بتمبیل چون تو کل بازی نقش خیلی پر رنگی داشت حس و گیم پلی دو نسخه قبلی رو کامل از بین برده بود یک جا های آدم رو یاد بازی های TW مینداخت..
اما کاری ندارم به بتمبیل من انتظار داشتم بتمن حداقل چند تا جایزه ببره

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اینم 4 بازی که بیشترین رای رو آورده بودن به ترتیب، اگر مشتاق بودید که بدونید :D

1. Witcher 3
2. Bloodborne
3. Life is Strange
4. Fallout 4

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
اینم 4 بازی که بیشترین رای رو آورده بودن به ترتیب، اگر مشتاق بودید که بدونید :D

1. Witcher 3
2. Bloodborne
3. Life is Strange
4. Fallout 4

به نظر من این بازی پدیده این سال بود و به راحتی پا به جای Syberia ی گذشته گذاشت و این سبک رو چند قدمی جلوتر برد :x

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
به خاطر اینکه یه جا من دیدم هی باید از ماشین پیاده می شدی، می رفتی یه ramp رو جا به جا می کردی تا بتونه باهاش بپری از یه قسمت رد شی. به خاطر اینکه چیزی که این بتمن رو معروف کرد سیستم مخفی کاری و مبارزه تن به تن جذابش بود نه قان قان کردن و با 4 تا تانک قایم موشک بازی کردن یا اینکه riddler تروفی رو کرده بودن race track.

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
به خاطر اینکه یه جا من دیدم هی باید از ماشین پیاده می شدی، می رفتی یه ramp رو جا به جا می کردی تا بتونه باهاش بپری از یه قسمت رد شی. به خاطر اینکه چیزی که این بتمن رو معروف کرد سیستم مخفی کاری و مبارزه تن به تن جذابش بود نه قان قان کردن و با 4 تا تانک قایم موشک بازی کردن یا اینکه riddler تروفی رو کرده بودن race track.

what daaa??????

بالغ بر 250 ریدلر تروفی به صورت جداگونه وجود داشت بسیار بسیار متنوع تر از آرکام سیتی و آرکام اسایلم!البته تو تعدادیشون از بتموبیل هم استفاده میشد که خوب طبیعی هست،گجت جدید بازی بود...
اون بخش های "Race track (!!!!!!!!!) " اصلا ربطی به کالکتبل ها و ریدلر تروفی های بازی نداشت و جزیی دیگه از کوئست ریدلر بود:|

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
راستی یک تشکر کنم از تحریریه،مخصوصا بچه هایی که مطالب Life Is Strange رو نوشتن :d :p

اینی که گفتی کلا یکجا اینطوری بود که باید براش پیاده میشدی و مسیر رو درست میکردی،بعد ماشین رو میبردی اونجا که سنگین بشه و ...(نیازی هم نبود حتما سوار بشی! کنترل از راه دور هم میشد:-" )
کل Race Trackـها 5تا بودن:|
ولی از اونطرف Riddlerـهایی که برای بتموبیل طراحی شده بودن یا ترکیبی بودن به نظرم خیلی جالب در اومده بودن!
من خودم شخصا با بتموبیل هیچ مشکلی نداشتم،اتفاقا خیلی خوب بود و تنوع خوبی داده بود به گیم پلی!
مشکل بازی ، باس فایت هاش بود! مخصوصا بعد از BA:O که یک بازی فرعی و کار RS هم نبود،انتظار میرفت بهتر عمل کنه RS...
من خودم با دیدن DeathStroke در پوست خود نمیگنجیدم:x ولی ... :|

در کل به نظر منم به بتموبیل و کلا AK خیلی ظلم شد امسال:(

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
در کل همونطور که دوستان گفتند این بخشی که شما میگی کلا یکجا بود و آون مراحل مسابقه ای ریدلر هم چنتا بیشتر نبود در حالی تو بازی بیشتر از دویست تا تروفی ریدلر از اسون تا سخت بگیر هست. اصلا استدیو سازنده به خاطره وجود بتمبیل آمدند گاتهام رو دوباره طراحی کردن که برای استفاده از این وسیله دچار افت گیمپلی نشیم واقعا همینطور بتموبیل با توجه به اینکه شهر بازی هم تخریب پذیری داره اصلا چیزی جلودارش نیست! مخصوصا با گیمپلی روونی که براش طراحی کردند!
و اینکه وجود بتموبیل و طراحی به شدت فوق العاده روون و کارآمد ش تو بازی عظمت و بزرگی بی نظیری به خلق کرده. واقعا نمیشه روی استفاده زیاده این وسیله تو بازی سرپوش گذاشت ولی اینکه خیلی از سایت ها آمدن وجوده بتموبیل رو جزوه نکات منفی گذاشتند غیر منظقی بود. بتمبیل یکی از بهترین گیمپلی های ممکن رو داره مخصوصا اینکه روی کنسول ها با آون جنگ های عظیم و سرعت دیوانه وار اصلا افت فریم محسوسی در کار نیست یعنی وقتی میزنی ده تا تانک رو با هم یکجا میترکونی بازی اصلا افت فریم پیدا نمیکنه عشق دنیا رو میبری واقعا اینکه انتظار داشته باشیم وقتی یک گروه جنایتکار شهر رو تصرف کردن ما فقط با مشت و لگد شوک الکتریکی به جنگشون بریم!
مشکلات بازی یکی به نظرم باس فایت بود یعنی واقعا اگر در طول بازی فقط یک باس فایت بی نقص داشت حاضرم قسم بخورم متای بازی به نود میرسید. این نبود باس فایت درست درمون هو بازی خیلی اذیت میکنه. یکی هم
اینکه بازی درسته بنا بر داستان پتانسیل اکشن شدن داره ولی به نظرم مراحل خیلی بیشتری جا داشت تا سازنده ها گیمر هارو مجبور به مخفی کاری میکردن! این نکته هم از اونجا که دو نسخه قبلی اصلا زیردسته مخفی کاری حساب میشند و هوادار در کناره اکشن شدن آون لذت مخفی کاری هم میخواد! به جز این دو نکته باقی موارد بازی از جمله بتموبیل تو بالا ترین سطح خودشون بودند و به قول معروف Be the Batman

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر