برترین فرانچایز صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر (فینال)

فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    195
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده، تعداد انگشت شماری از عناوین و بازی ها به موفقیت و شهرتی دست یافتند و در صد بالایی از بازی ها تنها می توانند رویای دست یافتن به آن را در سر بپرورانند.
رسیدن به این سطح از موفقیت به ترکیبی از لایه ها نه تنها برای ساخت بلکه برای بازیابی و فروش مجموعه نیاز دارد.
اگر همه چیز خوب پیش برود می تواند سرآغاز یک فرانچایز در دنیای بازی ها باشد!!
در واقع این شکل گیری یک فرانچایز است که از همان ابتدا در ذهن سازندگان بوده و با این وجود یافتن موفقیت در مقام یک عنوانِ تنها، در بازاری که از قبل اشباع شده و هر روز با عناوین زیادی تقویت می شود به یک معجزه شبیه است.
اتفاقی که معدود شماری از بازی ها در طول تاریخ این صنعت موفق به انجام آن شده اند

photo_2021-04-16_00-22-28.jpg photo_2021-04-16_00-22-48.jpg

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم :D
تک‌تک ما با ده‌ها فرانچایز مختلف از بازی‌های ویدیویی خاطره داریم که هریک به‌گونه‌ای سهمی در زندگی ما داشته‌اند و دارند!
در این تاپیک قصد داریم که به فرانچایزهای برتر و تحصین شده ی تاریخ که به نوعی سنگ بنا و پایه ای برای ساخت عناوین بزرگ امروزی هستند بپردازیم!
هریک از این عناوین دنباله ها و نسخه های مختلفی در طول سال های مختلف بر روی پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلفی داشته اند بسیاری از این بازی ها زمینه ساز خلاقیت ها و نواوری های مختلف در صنعت بازیسازی امروزی هستند

به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم
پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 3 فرانچایز اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n فرانچایزِ محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 3 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

گاد بلس آس [-o<:D

THE END

111111 (1).png

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
یه درگیری تنگاتنگی بین جایگاه اول و دوم هست و اگر مثلاً ۲ ساعت دیگه پست می‌دادم ممکن بود یه جور دیگه بشه:

۱- Mass Effect
از جمیع جهات به نظرم قوی‌ترین مجموعه‌ی نسل هفت بود که توی یه نسل شروع شد و توی همون نسل هم به پایان رسید.
۲- God of War
۳- Metal Gear Solid

ناجوانمردانه است که باید سه تای اول مورد توجه قرار بگیرن.
و اما بعد!
این مجموعه‌ها هم همیشه برام محترم بودن:
Halo
Portal
Half Life
Prince of Persia
Zelda
Mario
Harvest Moon
Team Ico Games (به نظرم بازی‌های جداگانه‌ای نیستن و به هم مربوطن)
Monkey Island Series (بهترین طنز‌هایی که من دیدم. نمی‌دونم اون زمان که اندازه شلغم انگلیسی بلد نبودم چه طوری اینا رو بازی کردم؟)
Legacy of Kain (حیف که کاملاً و بی‌هیچ امیدی، فراموش شده)
Devil May Cry

الان قندم کف پامه، احتمالا چیزهای دیگه‌ای هم باید باشه که یادم نمیاد.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
یه درگیری تنگاتنگی بین جایگاه اول و دوم هست و اگر مثلاً ۲ ساعت دیگه پست می‌دادم ممکن بود یه جور دیگه بشه:

۱- Mass Effect
از جمیع جهات به نظرم قوی‌ترین مجموعه‌ی نسل هفت بود که توی یه نسل شروع شد و توی همون نسل هم به پایان رسید.
۲- God of War
۳- Metal Gear Solid

ناجوانمردانه است که باید سه تای اول مورد توجه قرار بگیرن.
ممنون از شراکتت تو بحث:D
یه شفاف سازی کنم
اول اینکه همه ی فرانچایزها قراره مورد توجه قرار بگیرن، کما اینکه بچه ها یه ipهایی از دل خاک بیرون کشیدن که حقیقتا فراموش شده بودن:D
از طرفی برای اینکه بچه ها از ابتدا با چالش روبه روشن، بنا شد که از لیست n تایی مورد علاقشون فقط 3 گزینه رو شماره گذاری کنن
درواقع مجبور میشیم با دقت بیشتر و با حساسیت بیشتر گزینه ی نهاییمون رو اعلام کنیم:D

پ.ن: ولی خب در نهایت در دور اول حذفی 10 کاندید حضور خواهند داشت که به احتمال بالا با اون ip هایی که دوست داشتین جزو تاپ 3 اتون باشه و جا نشد، رودر رو میشین و شانس دارین بهشون رای بدین و از دلشون در بیارین:p

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,421
نام
مهیار
Mafia
فقط و فقط هم بخاطر نسخه اورجینال مافیا ۱ . برای من مافیا ۱ بهترین ،زیباترین و خاطره انگیز ترین بازی هست که تا حالا انجام دادم و فک نکنم هیچ بازی بتونه جاشو برام بگیره.
دوبله فوق العاده دارینوس هم البته بی تاثیر نبود در اون زمان.

Houosen

کاربر سایت
Jul 14, 2018
60
عدد مورد علاقم 9ئه، 9 تا با سلیقه خودم مینویسم

1. Final Fantasy
2. Fable
3. Persona

. Disgaea
. Fire Emblem
. Pokemon
. Dragon Age
. Yakuza
. Dishonored

اینارو هم دلم میخواد برم سمتشون ولی هنوز تجربه نکردم Witcher, Zelda, Halo, Xenoblade, Danganronpa، Monster Hunter، Pikmin
کلا خیلی وقته از گیم، فیلم، انیمه دور شدم

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
وقتی فکر میکنی میبینی با چه بازی‌هایی زندگی کردی، سخت بشه فقط ۳تارو به عنوان بهترین اضافه کرد.

1) بازی The legend of the dragoon
2) بازی Chrono Cross
3) بازی Final Fantasy 8
4) سری Warcraft
5) سری Diablo
6) بازی Twisted Metal 2
7) بازی Final fantasy 10
8) بازی Metal gears 2
9) سری Witcher
10) Bloodborne کلا سری سولزبورن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟