بحث پیرامون کنسول های نسل نهم (پست اول خوانده شود)

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
این که نینتندو میزنه زیر حرفاش رو خیلی قبول دارم... اصن نمیشه بهش اعتماد کرد و اصن حرکت هایی که میزنه غیر قابل پیش بینیه
ولی... پشتیبانی نمی کنه؟
عجب چیزی بافتی پسر :D

1. ویرچوال بوی حاصل مزخرف ترین اشتباهاتی بود که نینتندو می تونست با پولش بکنه و به نظرم بازم در حد مخاطب های کمتر از یک میلیون نفریش بازی داشت، مخصوصا تو ژاپن... ولی بگذریم
N64 هم که مسئله ساپورت نداشت به نظرم خودتم گفتی، تا 2000 ساپورت شد... انحصاری داشت دو برابر انحصاری های رقیب تاریخی تر و تاثیرگذار تر

2. Nintendo DS سال 2004 اومد... ولی در حقیقت 2006 تازه نوک هواپیما رو کج کرد بالا شروع کرد فروختن (وقتی DSi اومد)... بحث گیمبوی ادونس ـه که اولا 2001 عرضه شد تو ریجن های مهم، 2002 دیگه رسما به همه جا رسید...
تا همون 2006 ساپورت شد کامل GBA... دیگه نه این که مهم ترین بازی GBA از نظر خیلیا Mother 3 است؟ :D بازی مال 2006 ـه :D
کنسول ساپورت شد که 80 و خورده ای میلیون دستگاه فروخت :D

3. و Wii U هم همین طور... سوییچ 2017 اومد و Wii U خیلی خوشگل تا 2016 و اواسطش از طرف نینتندو حداقل کامل ساپورت شد...
مسلما ساپورتی که نینتندو از سوییچ داره تو یه سطح دیگس... ولی خب باید توجه کرد دیگه کسی از نینتندو تمرکزش رو 3DS نیست

حالا سوییچ که اصلا شبیه Failure و این چیزا نیست و ما تازه تو سال سوم زندگیشیم... حداقل حداقل این کنسول "راحت" 4 سال ساپورت میشه
سال پنجمشه که میره قاطی کنسول های نسل بعد... که من اون جا هم تقریبا مطمئنم نینتندو، پشت سوییچ رو داره، حتی اگه یهو از یه جاییش یه کنسول در بیاره برای رقابت تو نسل جدید (مثل کاری که با DS کرد) و بزنه زیر حرفش که سوییچ دووم میاره و...

حالا نباید نگران نینتندو بود که خراب نکنه؟ چرا که نه؟ منم نگرانم :D اینا هیچ وقت عین آدم رفتار نمی کنن... لذا دل خوش کردن هم کاری از پیش نمیبره، میشه فقط امیدوار بود نینتندو هر جور میخواد سنت شکنی کنه، جوری سنت شکنی کنه که تنها نشه 8-|

نمونه دیگه اش کنسول nintendo gamecube سال 2001 معرفی شد و لانچ شد
پخش جهانیش بیشتر 2002 بود
نینتندو 2003 خط تولیدشو جمع کرد
21 میلیون کنسول کلا فروخت
بعد xbox original از 2001 تا 2007 فروخت کلا 24 میلیون کنسول حدودا

1- نینتندو سر n64 این کنسول تو نسل 5 لانچ کرد . و گفت این کنسول نسل بعد ( نسل ۶ ی ) هست و کنسول دیگه ای نمیدیم و این کنسول ساپورت میکنیم
چی شد؟ کنسول دیگه نداد؟
Gamecube چی بود؟
الکی نیست که gamecube شکست خورد

۲ . هیچ گیمری انقدر ساده لوح نیست که نفهمه کنسولی که تازه ۱ تا ۲ ساله اومده بازار و خریده یهو کنسول جدید بیاد
کساییم که خواستن تازه بخرن رفتن کنسول ds بخرن
خود نینتندو بهونه اش این بود ds کارتریج gba هم میخوره
گیمر ها میگفتن ما gba خریدیم نه ds

3 . درباره wii u
نینتندو سال ۲۰۱۱ اعلام کرد ما دیگه بازی برا wii نمیسازیم
بعد خط تولیدشو سال بعدش جمع کرد و ۲۰۱۳ بعدش سرور ها آنلاین رسمی خود کمپانی تعطیل کرد
ولی اعلام کرد سرور ها بازیا ds و wii رو wiiu فعالن
تا مجبور شن wii u بخرن
گبمر ها زیادی شاکی شدن
بجاش سونی و مایکروسافت اعلام کردن حداقل تا ۲۰۱۶ کنسول هامونو xbox 360 و ps3 ساپورت میکنیم

با این که wii پرفروشترین کنسول خونگی اون نسل بود ولی نینتندو بخاطر طمعش اینکارو کرد

بعد زمان اوایل wii u رسما اعلام کردن چند بازی برا wii ساخته شده عرضه نمیکنیم با تغییر خروجی برا wii u منتشر میکنیم
خیلی ها شاکی شدن

نمایش zelda سال ۲۰۱۱ رو یادته؟ گفتن این زلدا جدید wii u ه
واقعا شاهکار بود و هایپ
حتی نسخه محدود از بازی دادن به ign و ..... دادن که نقد و بررسیش کرده بودن
۲ سال بعد گفتن اون زلدا واقعی نبوده

از این کارا نینتندو زیاد داره

من تو سال ۲۰۱۴ نیومدم بگم کنسول جایگزین برا wii u نمیدیم و از ۲۰۱۵ هر ماه یه انحصاری جدید میدیم اینو نینتتدو گفت
۲۰۱۵ چی شد؟

مصاحبه میاموتو تو سال ۲۰۱۳ سر لانچ mario 3d world خونده بودی؟
دقیقا رسما اعلام کرد mario 3d world جایگزین mario galaxy نیست و در حال شروع ساخت ماریو گلگسی جدید هستیم و تیم از ۷ ماه دیگه کارشو شروع میکنه به ساخت با توان قدرت و نام این نسخه متفاوت خواهد بود
دقیقا اودیسه همون ماریو گلگسی wii u بود نگهش داشتن برا سوییچ دادن

یا یکی از کارمندا نینتندو تو سال ۲۰۱۵ اعلام کرد زلدا ساخته شده کامل تو ۲۰۱۴ اما نبنتندو نگهش داشته با عرضه nx برا هر دو کنسول عرضه کنه

• Like
Reactions: kamyy and Z-fan

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دوستان عزیز وقتتون بخیر ا به نظر شما ایکس باکس وان ایکس نسل بعد رو میتونه ساپورت کنه یا نه با توجه به سخت افزاری که داره و اینکه از یک بابت هم بازی‌های آخر نسل هشتم رو داره با رزولوشن ۱۰۸۰ و فریم ۳۰ میده.

• Like
Reactions: che-jaleb and kamyy

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
دوستان عزیز وقتتون بخیر ا به نظر شما ایکس باکس وان ایکس نسل بعد رو میتونه ساپورت کنه یا نه با توجه به سخت افزاری که داره و اینکه از یک بابت هم بازی‌های آخر نسل هشتم رو داره با رزولوشن ۱۰۸۰ و فریم ۳۰ میده.

منم همینو پرسیدم
جوابا مختلف دادن دوستان

• Like
Reactions: deadkin

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
چون خیلی سخته به نظر من وقتی همین نسل حاضر و به سختی پشتیبانی می کنه نسل بعد پیشکش

خوب وقتی خود مایکروسافت میگه میخوایم کاری کنیم بازیامون رو هر چیزی اجرا شه حتی گوشیا موبایل یا حتی pc ضعیفی
یعنی رو گوشی قسقلی اجرا میشه رو xbox one x نمیشه؟ اونم با اون قدرتش

• Like

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
به نظر من مشکل اصلی اینه که شرکت بازی سازی مولتی پلتفرم اصلا و ابدا بهینه سازی خوب نمی کند

وقتی نسل ‌۷ شروع شد و بعد بازی ها تاریخ سازی مثل doom 3 و half life 2 و ...... اومدن
از همین بازیا یه نسخه برا xbox original نسل ۶ هم اومد چون کنسول قویی بود
اون موقع دیسکی و شرایط محدود بود
الان که شرایط بهتری داره صنعت گیم و محدودیت نیست

حتی زمان سگا وقتی افزونه sega cd میخریدی . بازیا نسل بعد که برا سگا saturn اومدن برا sega cd هم اومدن

اینکه بواسطه قدرت کنسول و افزونه کنسول قبلی ساپورت شه چیز طبیعیه تو گیم و عادی

من گوشی مایکروسافت لومیا مدل 435 داشتم ارزونترین گوشی لومیا بود امکان نداشت بازی اجرا نکنه به هیچ عنوان . هر چی بالارده ها اجرا میکردن مال منم اجرا میکرد فوقش با ۲ ثانیه تاخیر

بنظرم خنده داره فکر کنیم xbox one x ساپورت نشه

آخرین ویرایش:

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
بزرگترین مشکل مایکروسافت نبود محتوا هست الان اوضاع خیلی فرق کرده شرکت ها کنسولی رو ساپورت میکنند که فروش کرده باشه ازونجایی که مایکروسافت فروش خوبی نکرده این امکان عدم ساپورت ازش هست ولی امیدوارم همانند حرف شما مایکروسافت و بازی ساز ها حداقل از وان ایکس در نسل و بعد تا حدودی ساپورت بکند

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
بزرگترین مشکل مایکروسافت نبود محتوا هست الان اوضاع خیلی فرق کرده شرکت ها کنسولی رو ساپورت میکنند که فروش کرده باشه ازونجایی که مایکروسافت فروش خوبی نکرده این امکان عدم ساپورت ازش هست ولی امیدوارم همانند حرف شما مایکروسافت و بازی ساز ها حداقل از وان ایکس در نسل و بعد تا حدودی ساپورت بکند

مخالفم

همین نسل ۸
کنسول nintendo 3ds به فروش ۷۵ میلیون کنسول رسیده
و ps vita کلا تخمین میزنن ۱۵ میلیون کنسول فروخته

کدوم بازی aaa برا 3ds اومد؟ کدوم بازی fps اومد؟
جالب اینجاست 3ds تو کنسول دستی این نسل برنده شده
اما دقت کنی تا ۲۰۱۶ بازی اومد . از ۲۰۱۷ نینتندو مجبور شد بازیا wii u و wii و gamecube براش پورت کنه تا کنسول نمیره

اما Ps vita شکست خورده که خود سونی رسما تو ۲۰۱۴ ولش کرد
هنوز کلی بازی براش میاد حتی همین امسال

پس فروش مهم نیست مهم ماهیت کنسوله

(چون نینتندو نمیگم برا بچه هاست ولی سبک بازیاش برا کژوال ها کم سنه)

مایکروسافت این نسل با سیاست ها واقعا مضحک مدیر قبل بخش xbox شروع کرد واقعا آسیب شدیدی به برند xbox زد و فروش خیلی خیلی کمی کرد

و بازم دم مایکی گرم xbox one حمایت کرد ولش نکرد
برعکس نینتندو امکان نداره فروش کنسولش کم باشه یا توقف تولیدش نکنه یا همون نسل کنسول جدید نده بازار
دست خریدارا کنسولشو تو پوست گردو نذاره

بنظر من مایکروسافت دیده این نسل از دست داده تمام انرژیشو گذاشته برا شروع نسل ۹
همه چی رو میکنه

• Like

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
تک تک حرفات کاملاً صحیح هسته و به نظر من فیل اسپنسر به شدت زحمت کشید و گندکاریهای رئیس قبلی رو جمع کرد و به قول شما تمام انرژیش را گذاشته نسل بعد و به نظر من نسل بعد دو حالت هست یا با عناوین انحصاری قدیم و جدید موفق میشه یا شکست میخوره که اگه شکست بخوره به احتمال خیلی زیاد آخرین کنسول ش باشه و تمام تمرکزش رو روی استریم بگذاره و در نسل دهم شاید تبدیل به ناشر بزرگ بشه البته نکته دیگری که قابل اهمیت هسته سونی هم دچار تغییرات به شدت زیادی شده یکی از این تغییرات زیاد عوض شدن روسا و خارج شدن روسا قبلی هست همین الانش رئیس بخش سرگرمی ها و یوشیدا هرمس رئیس گلوریا گیمز شده اگه اشتباه گفته باشم اسمشو و این تغییرات ممکنه سیاست های سونی رو به کلی عوض کنه و به نفع مایکروسافت بشه و یا برعکسش ولی من همیشه گفتم رقابت باید بین کنسول ها باشه من اصلاً تعصبی روی سونی و مایکروسافت و هیچ برند ای ندارم من به شدت روی نسل هشتم با ماکروسافت لذت بردم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
تک تک حرفات کاملاً صحیح هسته و به نظر من فیل اسپنسر به شدت زحمت کشید و گندکاریهای رئیس قبلی رو جمع کرد و به قول شما تمام انرژیش را گذاشته نسل بعد و به نظر من نسل بعد دو حالت هست یا با عناوین انحصاری قدیم و جدید موفق میشه یا شکست میخوره که اگه شکست بخوره به احتمال خیلی زیاد آخرین کنسول ش باشه و تمام تمرکزش رو روی استریم بگذاره و در نسل دهم شاید تبدیل به ناشر بزرگ بشه البته نکته دیگری که قابل اهمیت هسته سونی هم دچار تغییرات به شدت زیادی شده یکی از این تغییرات زیاد عوض شدن روسا و خارج شدن روسا قبلی هست همین الانش رئیس بخش سرگرمی ها و یوشیدا هرمس رئیس گلوریا گیمز شده اگه اشتباه گفته باشم اسمشو و این تغییرات ممکنه سیاست های سونی رو به کلی عوض کنه و به نفع مایکروسافت بشه و یا برعکسش ولی من همیشه گفتم رقابت باید بین کنسول ها باشه من اصلاً تعصبی روی سونی و مایکروسافت و هیچ برند ای ندارم من به شدت روی نسل هشتم با ماکروسافت لذت بردم

واقعا مضحک بود سیاست ها مدیر قبلی بخش xbox
میگفت نمیخواید برید xbox 360 بخرید . اصلا مشتری مدار نبود
فکر کرده بود هنوز دوران برده داریه

این نسل از دست داده دیگه مایکروسافت . سرمایه و انرژیشو و سرمایه انسانیشو اشتباه بیشتر برا این نسل بزاره

الکی و بی هدف و بی برنامه که نرفته این همه استدیو بازی سازی بخره
و خبرا اومده ۹ تا انحصاری قراره زمان لانچ بده
و بازار گیم pc هم دست مایکروسافته
بیشتر سیستم عامل مال مایکروسافته
همه رو ویندوز گیم میزنن نه رو لینوکس

داره پا فداتر از نینتندو میزاره . نینتندو پول میده استدیو ها براش بازی بسازن
خرجشو میده . مایکروسافت از بیخ میخره کل استدیو

مثلا همین rare بهترین بازیا نینتندک میساخت . سال هاست توسط مایکروسافت خریداری شده

من از همون نسل ۶ با xbox original حال کردم و لذت بردم
از اون اول را هاردکور گیمرا بود

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226

images

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
ا دوستان ببخشید بی مورد سوالم جسارت سایت بی اس پرو و م مت استور برای خرید کدوم یکیشون بهتره و کدوم یکیشون جنس و بهتر میفرسته چون بعضی از سایت ها هستند جنسی رو که می فرستم کارتونش داغونه دستگاه ممکنه صدمه دیده باشه ممکنه باز شده باشه بین سایت پی اس پرو و مت استور کدومو پیشنهاد می کنیم

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
ا دوستان ببخشید بی مورد سوالم جسارت سایت بی اس پرو و م مت استور برای خرید کدوم یکیشون بهتره و کدوم یکیشون جنس و بهتر میفرسته چون بعضی از سایت ها هستند جنسی رو که می فرستم کارتونش داغونه دستگاه ممکنه صدمه دیده باشه ممکنه باز شده باشه بین سایت پی اس پرو و مت استور کدومو پیشنهاد می کنیم

بهتره حضوری بری و تست بگیری

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر