بحث پیرامون مجله بازیرایانه

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
هر منتقدی یه دیدگاه کلی داره و بر اساس همون دیدگاه نمره میده. خیلی اوقات تعریف نمرات برای افراد متفاوته. مثلا شاید نمره 20 برای خیلی ها معنی نداشته باشه همانطور که توی مجله واقعا کم پیش میاد بازی نمره کامل بگیره. در مورد هر بازی وقتی منتقد ایراد میگیره دلیلشم هم ذکر می کنه.
مثلا شما از GOW 3 نام بردی. این بازی نمرش 18 بود یعنی 9 و یه بازی عالی. در مورد نقد هم تا اونجایی که یادم هست از کلیت بازی خیلی تعریف شد اما از داستانش ایراد گرفتیم و کمبود تغییرات گیم پلی و یکسری مشکلات طراحی مراحل. در مورد داستان فکر خیلی ها با من موافقند که داستان شماره 3 واقعا در سطح و اندازه قسمت قبلی نبود. در مورد گیم پلی هم می تونست خیلی بهتر باشه (در هر صورت قسمت اخر این سه گانه بود و انتظار خیلی بالایی ازش می رفت) در مورد طراحی مراحل مشکل این بود که بازی عالی شروع می شد اما بعد از اون به مدت 2 ساعت روند خیلی ارومی رو پیش می گرفت.

در مورد اسکایریم و فال اوت هم نمی دونم. فکر کنم این بیشتر نگاه یه RPG باز قدیمیه به رویکرد جدید عناوین جدید هست.

من نقد GOW 3 رو یادمه,خیلی هم خوب بود ولی خب این جالب نیست که بعدا تو شماره های بعدی (E3 امسال) ازش به عنوان یه بازی ناامیدکننده اسم ببرن!!
به هر حال بحث من سر چنتا بازی خاص نیست,کلیت نقدا به نظر من بیشتر جنبه تهاجمی به بازی داره و نقاط ضعف بازی رو زیادی از حد بزرگ میکنه مثلا نقد بازی ویچر 2 قسمت مربوط به گیم پلیش!!
به هرحال قبلا هم خودتون گفته بودین که بازی رایانه بیشتر یه مجله پیش نمایش محوره تا نقد محور,که پیش نمایشهاش هم مشکلی نداره و مهم هم همینه!!
هرچند گاهی هم نقدای فوق العاده عظیم و معرکه ای توش پیدا میشه,مثل نقد Dragon Age Origins یا Starcraft WOL!!!

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
نمره مجله به اسکایریم و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به POP و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به Evil 5 و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به NFS MW و نقدش رو یادمون نرفته!!
هنوز یادمون نرفته که منتقدای مجله DMC 4 رو توهینی به سری قلمداد کردن و GOW 3 رو راضی کننده ندونستن!!!
هنوز یادمون نرفته که دیالوگهای RE4 رو مسخره و بچه گانه توصیف کردن و بازیش رو به پتکی توی سر تشبیه کردن!!
این نقدا و این حرفها ربطی به نگاه کردن به عنوان هنر هشتم نداره!!

دوست عزیز این یه مجله هست...قرار نیست کپی پیست ign یا گیم اسپات باشه....اگه با دیدگاه مجله موافق نیستی میتونی نخری...یه سایت هست مثل پردس گیم به هیتمن 9.5 میده یکی مثل گیم اسپات 7.5....
من مطمئن هستم کسایی تو بازی رایانه کار میکنن نگاهشون به بازی خیلی فراتر از این جور چیزاست...همین که آرخام سیتی رو بهترین بازی سال پیش کردن گویای همه چیز بود..

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
دوست عزیز این یه مجله هست...قرار نیست کپی پیست ign یا گیم اسپات باشه....اگه با دیدگاه مجله موافق نیستی میتونی نخری...یه سایت هست مثل پردس گیم به هیتمن 9.5 میده یکی مثل گیم اسپات 7.5....
من مطمئن هستم کسایی تو بازی رایانه کار میکنن نگاهشون به بازی خیلی فراتر از این جور چیزاست...همین که آرخام سیتی رو بهترین بازی سال پیش کردن گویای همه چیز بود..

من حرفام رو در این مورد زدم و مطمئنم بحثم با شما به جایی نمیرسه!!:)

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
.همین که آرخام سیتی رو بهترین بازی سال پیش کردن گویای همه چیز بود..
دوست عزيز قصد جسارت ندارم فقط جهت اطلاع عرض ميكنم!
صحيحش آركام سيتي هست نه آرخام سيتي كه متاسفانه بين يك سري از بچه ها به اشتباه باب شده!

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
مجله تا حدودی خوندم و فعلا در حال ورق زدن هستم ولی خب راضی ایم تشکر از دست اندرکاران و خسته نباشید.

فقط :
نقد هیتمن می خوندم نمی دونم چه پدرکشتگی دارن این منتقد های ما بالاخره باید یک حرف پوچ راجع به بخش آنلاین سری Call Of Duty بزنن دیگه دست خودشون نیست آزار دارن! بخش چند نفره هیتمن رو توضیح می ده یک تیکه هم به کال آف دیوتی می اندازه می گه کلیشه ای تکراری ! کلا نمی دونم منظورشون چی از این کلیشه ؟ تا حالا چقدر این بازی به دید یک بازی حرفه ای محور نگاه کردید که انقدر می گید کلیشه ای ؟

بگذریم خوش باشید با این تیکه ها که هر روز باعث می شه ما لذتی بیشتری ببریم چون عده ای لذت بر خودشون حرام می دونن چون کلیشه...

-Prime-

کاربر سایت
May 12, 2012
256
این بازی رایانه فک کنم منحل شد کلا ! چون یه 2 ماهی میشه دارن سرور عوض میکنن :|

نه بابا کجا منحل شده!
اونیکه براشون تعویض سرور رو انجام داده بد قولی کرده و همین تعویض سرور زیاد طول کشیده...امیدوارم تا آخر هفته سرور جدید راه بیافته...سرور که عوض شه روی این سرور جدیده میشه آپگرید سایت و فروم رو انجام داد...البته از ارتقا سایت و اینا دقیق خبر ندارم ولی فکر کنم روند برنامه نویسیش و اینا به کندی داره پیش میره!
:)

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
فکر کنم تعویض برخی قطعات سرور و یا خرید قطعات جدید که با توجه به گران شدن سیستم هزینه ها رو بالا برده باعث این وقفه طولانی شده... ولی با این همه ما امیدواریم هر چه زودتر راه بیوفته...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر