بحث پیرامون مجله بازیرایانه

s.e.p.e.h.r

کاربر سایت
Aug 18, 2011
486
نام
sepehr
هفته پیش با آقای عبدالهی(سردبیر) صحبت میکردم....میگفت دارند سرور سایت رو منتقل میکنند... منتقل که بشه(ظرف چند روز آینده) سایت دوباره راه می افته...البته همونطور که تو دو-سه شماره قبلی مجله، خودشون گفته بودند، بزودی در سایت و فروم تغییرات عمده و وسیعی رو میدند :)
چه خوب ما رو روشن کردید!
اقای ابراهیمی که هیچ جوابی نمیده:|
سرور ساختنم اینقدر طول نمیکشه :)

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
مشکل سرور نیست. کلا طراحی سایت داره عوض میشه. چند تا طرحشو دیدم. البته درسته خیلی الکی طولش دادند اما داستان سرکاری نیست.

Antimatter

کاربر سایت
Jan 17, 2011
74
این عکس رو همین الان گرفتم، خوشحال میشم polygon هایی کله کچلش که "معلوم" شده بهم نشون بدی.
- تنظیمات هم روی ultra هست

حالا دیگه شما میگی فن هستی و چشمت رو به حقیقت می بندی مشکل من و بقیه منتقد های مجله نیست. گرافیک هیتمن از لحاظ هنری و تکنیکی حرف های زیادی واسه گفتن داره گرچه قبول دارم که گرافیک FC3 یه چند درصدی بهتر هست.

جناب نقد هیتمن واسه شما بوده !؟ یعنی واقعاً دست میرزاد!! تکوندی شما !!
یعنی کسی که بازی رو نقد میکنه، نباید رو بازی حداقل یکم مسلط باشه که تو دکمه زنی فرق قایم کردن جسد تو کمد و برداشتن اسلحه از رو زمین رو بدونه و اینو الکی ایراد ندونه!
یعنی شما همین قدر نفهمیدی که برای برداشتن اسلحه از رو زمین مثلاً تو xbox یا کلاً هر چی... باید دکمه رو نگه داری و برای گذاشتن تو کمد فقط یه اشاره به دکمه کافیه!! این کجاش ایراده!!
وقتی اینو خوندم، مجله رو پرت کردم اونور! ایول که مجله وزینی مثل این، منتقده وزینی مثل شما رو هم داره!

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
من هنوز این شماره رو نخریدم ولی همیشه گفتم اکثر نقدای این مجله برعکس پیش نمایشاش در حد فاجعه هستن و کلا علاقه عجیبی به کبوندن بازیهای بزرگ دارن!!
ولی هنوز مجله رو به خاطر پیش نمایشهای فوق خفنش دوست دارم!!!

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
جناب نقد هیتمن واسه شما بوده !؟ یعنی واقعاً دست میرزاد!! تکوندی شما !!
یعنی کسی که بازی رو نقد میکنه، نباید رو بازی حداقل یکم مسلط باشه که تو دکمه زنی فرق قایم کردن جسد تو کمد و برداشتن اسلحه از رو زمین رو بدونه و اینو الکی ایراد ندونه!
یعنی شما همین قدر نفهمیدی که برای برداشتن اسلحه از رو زمین مثلاً تو xbox یا کلاً هر چی... باید دکمه رو نگه داری و برای گذاشتن تو کمد فقط یه اشاره به دکمه کافیه!! این کجاش ایراده!!
وقتی اینو خوندم، مجله رو پرت کردم اونور! ایول که مجله وزینی مثل این، منتقده وزینی مثل شما رو هم داره!
یعنی واقعا خوشحالم که انقدر نابینا هستی که صفحه قبل رو نخوندی بفهمی من نقد رو ننوشتم انقدر اراجیف گفتی :)

نقد هیتمن مال من نبوده کسرا

Antimatter

کاربر سایت
Jan 17, 2011
74
یعنی واقعا خوشحالم که انقدر نابینا هستی که صفحه قبل رو نخوندی بفهمی من نقد رو ننوشتم انقدر اراجیف گفتی :)

اولاً بنده بیکار نیستم که اراجیف صفحه قبل یا قبل تره شما رو بخونم!! ;)
ثانیاً فرقی نداره! حالا هر ... !! که نقدو نوشته! :)

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
زرشک ! این آخه چه سوالیه شما میپرسی !؟ معلومه که نه ! دنیای بازی یه روزنامه است که 18 یا 20 صفحه بیشتر نسیت ! اما بازی رایانه مجله است با صد صفحه و دی وی دی و پوستر !
از نظر نقد و محتوا به نظر من بازی رایانه خیلی سر تر از دنیای بازی هست !
چه قاطعيتي!
اولا دنياي بازي روزنامه نيستو دو هفته نامس
دوما 16 صفحه است
-------------
من خودم خيلي وقته مرتب بازي رايانه نميگيرم و از كيفيت نقد ها خبر ندارم...
قبل ها (دو سه سال پيش) كه خيلي خوب بود
براي من انتشار منظم خيلي مهمه كه دنياي بازي 100% اين فاكتور رو داره و بازي نما هم خيلي بهتر از قبل شده
نميدونم اوضاع نظم انتشار بازي رايانه الان چطوره!اون موقع كه خودم به اين علت ديگه گرفتمش
به نظرم نقدهاي دنياي بازي خيلي عالين در حال حاظر

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
من هنوز این شماره رو نخریدم ولی همیشه گفتم اکثر نقدای این مجله برعکس پیش نمایشاش در حد فاجعه هستن و کلا علاقه عجیبی به کبوندن بازیهای بزرگ دارن!!
ولی هنوز مجله رو به خاطر پیش نمایشهای فوق خفنش دوست دارم!!!

به هیچ وجه اینطوری نیست....نمراتی که بازی رایانه میده واقعا درست وحساب شدست در 99% موارد....

میدونین مشکل چیه...مثل یه آدمی از یه بازی X خوشش میاد... اون بازی هم خوبه ولی عالی نیست...میاد مجله فلانی رو میگره میبینه آخجون کلی تعریف کرده ازش...
اینطوری نیست که...باید واقع بین بود.....الان اکثر نظرسنجی های ایرانی رو ببینین فار کرای رو کاربران بهترین بازی سال انتخاب کردن..ولی به نظرمن همون نمره ای که مجله داده(8.5) مناسبشه....
منتقد ها آدم هستن حالا شاید یه جا اشتباه کنن....فرق بین بازی رایانه و دنیای بازی تو درست نوشتن نقد نیست...تو نوع نگاه به بازی ها ست.....نوع نگاهی که بازی رایانه داره آدم بازی رو به عنوان هنر هشتم درنظر میگیره....

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
به هیچ وجه اینطوری نیست....نمراتی که بازی رایانه میده واقعا درست وحساب شدست در 99% موارد....

میدونین مشکل چیه...مثل یه آدمی از یه بازی X خوشش میاد... اون بازی هم خوبه ولی عالی نیست...میاد مجله فلانی رو میگره میبینه آخجون کلی تعریف کرده ازش...
اینطوری نیست که...باید واقع بین بود.....الان اکثر نظرسنجی های ایرانی رو ببینین فار کرای رو کاربران بهترین بازی سال انتخاب کردن..ولی به نظرمن همون نمره ای که مجله داده(8.5) مناسبشه....
منتقد ها آدم هستن حالا شاید یه جا اشتباه کنن....فرق بین بازی رایانه و دنیای بازی تو درست نوشتن نقد نیست...تو نوع نگاه به بازی ها ست.....نوع نگاهی که بازی رایانه داره آدم بازی رو به عنوان هنر هشتم درنظر میگیره....

نمره مجله به اسکایریم و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به POP و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به Evil 5 و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به NFS MW و نقدش رو یادمون نرفته!!
هنوز یادمون نرفته که منتقدای مجله DMC 4 رو توهینی به سری قلمداد کردن و GOW 3 رو راضی کننده ندونستن!!!
هنوز یادمون نرفته که دیالوگهای RE4 رو مسخره و بچه گانه توصیف کردن و بازیش رو به پتکی توی سر تشبیه کردن!!
این نقدا و این حرفها ربطی به نگاه کردن به عنوان هنر هشتم نداره!!

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
نمره مجله به اسکایریم و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به POP و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به Evil 5 و نقدش یادمون نرفته!!
نمره مجله به NFS MW و نقدش رو یادمون نرفته!!
هنوز یادمون نرفته که منتقدای مجله DMC 4 رو توهینی به سری قلمداد کردن و GOW 3 رو راضی کننده ندونستن!!!
هنوز یادمون نرفته که دیالوگهای RE4 رو مسخره و بچه گانه توصیف کردن و بازیش رو به پتکی توی سر تشبیه کردن!!
این نقدا و این حرفها ربطی به نگاه کردن به عنوان هنر هشتم نداره!!

خب که چی این نظر منتقد هست که اتفاقا منم تو خیلی موارد باهاشون هم نظر هستم
شما وقتی به بازی به دید یه هنر و رسانه نگاه میکنی توقعاتت بالا میره و انتظار مفهوم بیشتری داری و تو نوع نقدت هم موثر هست همون چیزی که تو بازیرایانه مشهود هست

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
خب که چی این نظر منتقد هست که اتفاقا منم تو خیلی موارد باهاشون هم نظر هستم
شما وقتی به بازی به دید یه هنر و رسانه نگاه میکنی توقعاتت بالا میره و انتظار مفهوم بیشتری داری و تو نوع نقدت هم موثر هست همون چیزی که تو بازیرایانه مشهود هست

یه جوری میگین انگار این بازیها چیزهای کمی بودن,همشون جز بهترین بازیهای سال خودشون بودن!!
اگه اینا مفهوم نداشتن چی دیگه تو این صنعت مفهوم داره!!
در ضمن این که میگی نظر منتقده نباید بهش خرده گرفت درست نیست,چون اسمش روشه منتقد نه یه فرد عادی,پس باید نظرش با دلیل و منطقی باشه و نه اینکه چون از بازی خوشش نیومده بیاد امتیاز پایین بهش بده!!
مثلا همین اسکایریم یا فال اوت,این همه نکته مثبت داره بازی بعد فقط چسبیدن به چنتا ایراد بازی و بهش 15 دادن!!!!!!!

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
یه جوری میگین انگار این بازیها چیزهای کمی بودن,همشون جز بهترین بازیهای سال خودشون بودن!!
اگه اینا مفهوم نداشتن چی دیگه تو این صنعت مفهوم داره!!

در ضمن این که میگی نظر منتقده نباید بهش خرده گرفت درست نیست,چون اسمش روشه منتقد نه یه فرد عادی,پس باید نظرش با دلیل و منطقی باشه و نه اینکه چون از بازی خوشش نیومده بیاد امتیاز پایین بهش بده!!
مثلا همین اسکایریم یا فال اوت,این همه نکته مثبت داره بازی بعد فقط چسبیدن به چنتا ایراد بازی و بهش 15 دادن!!!!!!!
الان یعنی RE5 و NFS MW جزو بهترین ها بودن؟تا این حد که مفهوم صنعت گیم به اینا بسته هست؟!!
اصل حرف من اینه که نباید استقلال نظر منتقد رو ازش گرفت حالا تو هر رسانه یا نشریه ای که هست اکثر ایراداتی که میگیرن واقعا وجود داره حالا یکی این ایرادات براش خیلی مهمه و بیشتر از ارزش بازی براش کم میشه و در نتیجه نمره کم میکنه یکی هم نه.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
الان یعنی RE5 و NFS MW جزو بهترین ها بودن؟تا این حد که مفهوم صنعت گیم به اینا بسته هست؟!!
اصل حرف من اینه که نباید استقلال نظر منتقد رو ازش گرفت حالا تو هر رسانه یا نشریه ای که هست اکثر ایراداتی که میگیرن واقعا وجود داره حالا یکی این ایرادات براش خیلی مهمه و بیشتر از ارزش بازی براش کم میشه و در نتیجه نمره کم میکنه یکی هم نه.

از این همه بازی من نام بردم شما همین دوتا رو دیدی فقط؟؟؟:|
من فال اوت رو گفتم,اسکایریم رو گفتم,GOW 3 رو گفتم و خیلی بازیهای دیگه!!
تازه NFS MW هم بازی کمی نبود و بردن بهترین ریسینگ سال از VGA اونو ثابت میکنه!!
منم میگم باید منطقی و منصفانه برخورد کرد وگرنه اگه اینجوریه باید نمرات تام چیک و Armchair Empire رو هم قبول کنیم!!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
هر منتقدی یه دیدگاه کلی داره و بر اساس همون دیدگاه نمره میده. خیلی اوقات تعریف نمرات برای افراد متفاوته. مثلا شاید نمره 20 برای خیلی ها معنی نداشته باشه همانطور که توی مجله واقعا کم پیش میاد بازی نمره کامل بگیره. در مورد هر بازی وقتی منتقد ایراد میگیره دلیلشم هم ذکر می کنه.
مثلا شما از GOW 3 نام بردی. این بازی نمرش 18 بود یعنی 9 و یه بازی عالی. در مورد نقد هم تا اونجایی که یادم هست از کلیت بازی خیلی تعریف شد اما از داستانش ایراد گرفتیم و کمبود تغییرات گیم پلی و یکسری مشکلات طراحی مراحل. در مورد داستان فکر خیلی ها با من موافقند که داستان شماره 3 واقعا در سطح و اندازه قسمت قبلی نبود. در مورد گیم پلی هم می تونست خیلی بهتر باشه (در هر صورت قسمت اخر این سه گانه بود و انتظار خیلی بالایی ازش می رفت) در مورد طراحی مراحل مشکل این بود که بازی عالی شروع می شد اما بعد از اون به مدت 2 ساعت روند خیلی ارومی رو پیش می گرفت.

در مورد اسکایریم و فال اوت هم نمی دونم. فکر کنم این بیشتر نگاه یه RPG باز قدیمیه به رویکرد جدید عناوین جدید هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر