بحث پیرامون مجله بازیرایانه

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
من که 4 سال به طور مداوم میخریدم از بعد خوندن نقد Conviction تو مجله دیگه نخریدم.
ایرادی به کاره محمد طالبیان نیست.از دست بردن تو نقد منتقد خوشم نمیاد.نقد 4 صفحه ای تبدیل شد به 2 صفحه با عکس.اونم فقط قسمتهای منفیش اومد رفت واسه چاپ.
از بعد از اون که دیگه مجله رو نخوندم ولی اگه هنوز همون روال ادامه داره واقعا واسه بهترین مجله ی گیم ایران متاسفم.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
به نظر منم اچیومنت گایدها اصلا فایده ای ندارن و فقط صفحه های مجله رو الکی پر کردن. به جای اینا کاری میکردید که مقاله ها نصفه نمونن (دوک، سید مایر، تولد اکس باکس)
مقاله ها نصفه نمودند اگه قرار بود همشون یک بخشی می شدند شما دیگه حوصله نمی کردیدش بخونید.
Fallout:NV برای شماره بعد رفت یا کلا قرار نیست نقد بشه؟
نه نقد میشه برای شماره بعد.
یکی از نویسنده ها هست که نگارش خوبی نداره متاسفانه. کلا روح مطلبو میگیره.
شما می تونی یکی از مقاله ها رو بگی و درباره مشکلاتش بحث کنی فرقی هم نداره نویسنده اش کی باشه من یا شخص دیگری. ما سعی می کنیم مشکلات تا اونجایی که در توانمون هست حل کنیم.
به بخش چند نفره ی بازیها هم بیشتر توجه کنید. مثلا تو نقد REACH خیلی بیشتر باید به این بخش توجه میشد.
حرفتون کاملا درسته شماره بعدی احتمالا یکی از این تغییرات می ببنید.

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
کسرآ جان واسه کسی که مجله رو از سال 80 میخره (دقیقا یادم نیست) یکم جا بزارید. اون ایرادهای رو که بالا اشاره کردم چیزهای سطحی بود. یعنی فقط مجله رو ورق زده بودم. هنوز فرست نشده اساسی بخونمش و اون وقت مفصل برات توضیح میدم.
بعضی وقتا واقعاً کم مطلب میشه. در یکی از نوشته های وبلاگ BCـی بهش اشاره کردم. استفاده بیش از حد از عکس که یه مقاله 40 خطی رو در 4 صفحه جا میکنه! یا مطالبی که به شدت بیربط به زمینه فعالیت مجله ست. تو یکی از شماره های قبلی حدود 20 صفحه مختص سینما بود. حالا به مقاله مفصل در مورد Kick-A\s\s یا POP مشکلی نداره، نه اینکه بیاد نمیدونم Inception و .... رو ارئه بدید. اینها کاره مجله تخصصی سینماست. حرفم اینکه طرف میره X تومن میده مجله گیم بخره و مطلب تر و تازه بخونه نه اینکه عکس ببینه و وقایع سینما رو دنبال کنه و نقد ها و پیش نقدهای بیات رو مطالعه کنه.
الانم مد شده راه براه نقد بازیهای DS رو چاپ میکنید. میخوام بدونم از هر 1000 تا گیمر ایرانی 2 نفر DS دارن؟ بلاخره باید یه مخاطبی داشته باشه.
طرح روی جلد هم اپیک میکی هست که دقیقا از مجله گیم اینفُرمر برداشت شده.
نمره های هم که میدید خیلی حارج از استاندارده. البته تازگی نداره مثلا به Ace Combat 6 طرف داده بود 16 که همون 6 میشه یا به Naruto: ROTN هم 15-16 اینا داده بود. یا همین جریان PES و FIFA که جداً خنده اور هست. نمیگم هرکی داد 10 شما هم بدید 10، میگم اینقدر خارج از استاندارد نباشه نمره ها.
طرف به فلان بازی که از گرافیک تا گیم پلیش میلیون تا ایراد داره داده X بعد 4تا دلیل درست نداره، فقط تعصب روی فلان کنسول.
دوباره با کمال بی انصافی به فلان بازی دادن X، که برحسبِ اتفاق ریت همون بازی بالای 93 ست; ولی نگارنده کوچکترین دلیل قانع کننده ی نیاورده تا مخاطب رو مجاب کنه. (OK، من با این کنسول و با این شرکت و با این بازی مشکل دارم این X رو میدم همه برن فضا).
اگه سر وقت در می اومد
اگر سر وقت در بیاد. مشکلات چاپ و .... . دیالوگ های قدیمی و تاریخ مصرف گذشته آقای عبداللهی نازنین.

درهرحال; رو صحبتم تا شما نیست کسرآ جون. اینجا مطلب رو بیان کردم تا دوستان بخونن یه فکری بحالش بکنن. وگرنه ما قصدمون گرفتن گریبان کسی نیست.
اینجا هم یه سری بزنید بد نیست تحلیل و بررسی شماره 35 مجله OPMI

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من کاری به بحث های بالا ندارم . ولی :
Naruto: ROTN هم 15-16 اینا داده بود.
نمره : 16.5
ارزش : 18

خوشحال میشم فریدون که دلیلت برای مثال زدن این بازی رو بدونم .

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
بالاخره عشق نامه بازی رایانه در اومد !!!!!!!!!!!
چون هر وقت که عشقشون بکشه میدن بیرون !!!!!!!!!!!

من تا الان بیش از ده پست دادم در باره بازی رایانه که همشو پاک کردن و دو بار هم بن شدم .

چون جنبه انتقاد ندارن اینها !!!!!!!!

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام

در ضمن قسمت جدید اچیو منت ها عالیه . باید باشه .
بخش اخر هم خیلی خوبه .

در کمال تعجب هم این شماره کیفیتش از تمام شماره های 10 ماه گذشته بهتر بود !!!
اللهم صله علی محمد و اله محمد ! یه وقت چشم نخورن !

نقدها هنوز رو اعصابه ! چون مبتدی هستن ! حرفه ای نیست .
یعنی چی ؟ یعنی اینکه ادم میتونه بفهمه هر نقد چه طوری شروع میشه و اخرش چه طوری تموم میشه !

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
در ضمن بزرگترین ایراد این عشق نامه بازی رایانه اینه که بازی های بزرگ توش ( پشمن ) !!

یعنی این که فقط بازی رو تو 2صفحه !! نقد میکنن . تمام بازی های بزرگ ( اکثرا ) تو 2 یا 3 صفحه نقد شدن .

برای این بازی ها باید تاریخچه نوشت .
چون همه زبانشون خوب نیست .

یکی دیگه از اشکالات نقد کنندها ( بر خلاف بازینما ) اینه که هیچ چی در مورد داستان بازی نمیگن ( چون فکر میکنن که داستان لو میره !!! خوب هر کی میخواد میتونه نخونه ! )
همه که زبانشون خوب نیست .

جواب بازی رایانه ای ها : خوب به ما چه میخواستن زبان یاد بگیرن که مشکل نداشته باشن !
بی منطق ترین جوابیه که تا به حال بارها شنیدم .

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
من تو این چند روز مجله را خوندم .
نقد ها و مقاله ها خوب بود ولی توی بعضی بازی ها امتیازات جالبی داده نشده بود ، به عبارتی امتیازات بر اساس سلایق نویسنده هست ظاهرا .
یه سوال هم دارم :
مطالب مجله را کسی بازخوانی هم میکنه ؟ آخه خبری که در مورد گرن توریسمو 5 نوشته بودید این بود که بازی تاخیر خورده و هیچ تاریخی برای این بازی وجود نداره . در صورتی که الان بیش از یک ماه هست که تاریخ انتشار بازی مشخص شده و فقط یه تایم کوچیک بود که بازی تاریخ نداشت .
حالا سوالم اینه تو این مدت هیچ کس تو مجله نبود که این خبر را اصلاح کنه ؟

در پایان جا داره باز هم از پرسنل مجله تشکر کنم و به امید انتشار زودتر شماره بعدی .

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دوستان میخواستم بابت تلاشتون تشکر کنم.
بخش اچیومنتها هم عالین همه مردم که مثل بعضیا اینترنت یا PC ندارند پس مفیده و ادامش بدیم ولی 1 مشکل داشت اینکه عکس اچیوای فیفا 11 با ریچ مخلوط شده بود!!(6تای اولی)
و 1 گله این مجله در قیاس با شماره های قبلی در حد گیم اینفورمر بود:D اما اگه کیفیت نقدا بالا بره حتی از اونم جلو تر میزنه(مثلا نقد اپیک میکی 1 صفحه ش فقط عکس بود!)
و یه چیزیو فریدون راست میگه شما از 2-3 شماره قبل عید دارین هی بازیای DS نقد میکنیندر صورتی که 99درصد گیمرامون PC دارن!!(99 درصد هم کنسول!)پس یه فکری هم به بخش HANDHELD کنسول بکنین
پی اس پی مگه چشه اینهمه بازی داره اونا رو نقد کنین!!
در هر صورت ممنون و به امید اینکه بازیرایانه دوباره به ماهنامه تبدیل شه!!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
بعضی وقتا واقعاً کم مطلب میشه. در یکی از نوشته های وبلاگ BCـی بهش اشاره کردم. استفاده بیش از حد از عکس که یه مقاله 40 خطی رو در 4 صفحه جا میکنه! یا مطالبی که به شدت بیربط به زمینه فعالیت مجله ست. تو یکی از شماره های قبلی حدود 20 صفحه مختص سینما بود. حالا به مقاله مفصل در مورد Kick-A\s\s یا POP مشکلی نداره، نه اینکه بیاد نمیدونم Inception و .... رو ارئه بدید. اینها کاره مجله تخصصی سینماست. حرفم اینکه طرف میره X تومن میده مجله گیم بخره و مطلب تر و تازه بخونه نه اینکه عکس ببینه و وقایع سینما رو دنبال کنه و نقد ها و پیش نقدهای بیات رو مطالعه کنه.
فریدون یکی از اشتباهاتی که همه می کنند درباره همین صفحه بندی مجله است. خیلی اوقات مقالات خیلی بلند هست و به همین خاطر از کارد هایی استفاده میشه که مطلب های پر حجم توش جا بشه. درسته ممکنه یک صفحه کامل عکس باشه اما در عوض از کادر های مجزا استفاده میشه. مثلا مقاله دوک چون عکس نداشت توی 3 صفحه جا شد در صورتی که اگر به صورت سیستم پیش نمایش عکس بندی میشد حداقل 6 صفحه جا می گرفت. در مورد همین عکس پر کنی : دوستانی که اینو میگید اگر قرار بود ما برای مقاله های تولد یک کنسول , دوک شاید وقتی دیگر و مقاله سید میر صفحه بندی مثل نقد .و پیش نمایش می گذاشتیم الان فکر نکنم کسی نبود که به بخش اچیومنت گیر می داد که ما صفحه پر کردیم. خواشها دوستان حداقل دو روز برند با Word کار یاد بگیرند بعد اینجا راجع صفحه پر کنی نظر بدند. برگردیم به انتقاد شما فریدون : در مورد بخش سینمایی اصولا بیشتر مخاطبین خیلی این بخش دوست دارند و کلا بخش سینمایی موج نو از پر طرفدار ترین بخش های مجله هست. فریدون جان خب همه که نباید سلیقه شون مثل هم باشه. در مورد مطلب Inception خیلی های به مجله زنگ زدند و تشکر کردند و من فکر نکنم این یک مورد اعتراضت قبول داشته باشم :D
طرح روی جلد هم اپیک میکی هست که دقیقا از مجله گیم اینفُرمر برداشت شده.
نه تنها مجله ما بلکه خیلی از مجله ها از روزی کاور مجلاتی مثل GI , EDGE , Game Pro عکس روی جلد برداشتند. مسئله سره اینه که اگر ما و یا هر مجله ای توی ایران بخواد کاور روی جلد از یک بازی مشخص بزنه باید بره دنبال عکس های سایز بالای اون بازی و در خیلی از اوقات کاور های موجود بر روی مجلات مهم خارجی بهترین انتخاب هستند.
نمره های هم که میدید خیلی حارج از استاندارده. البته تازگی نداره مثلا به Ace Combat 6 طرف داده بود 16 که همون 6 میشه یا به Naruto: ROTN هم 15-16 اینا داده بود. یا همین جریان PES و FIFA که جداً خنده اور هست. نمیگم هرکی داد 10 شما هم بدید 10، میگم اینقدر خارج از استاندارد نباشه نمره ها.
فریدون جان 16 میشه 8 نه 6. نمره بالاتری باید داده میشد ؟

یکی دیگه از اشکالات نقد کنندها ( بر خلاف بازینما ) اینه که هیچ چی در مورد داستان بازی نمیگن ( چون فکر میکنن که داستان لو میره !!! خوب هر کی میخواد میتونه نخونه ! )
همه که زبانشون خوب نیست .
ما بازی نقد می کنیم کتاب داستان که چاپ نمی کنیم. اصولا هیچ مجله معتبری تو دنیا داستان از اول تا اخر نمی گه. اگه کسی داستان متوجه نشد و زبانش هم خوب نبود از فروم می تونه استفاده کنه.

اما اگه کیفیت نقدا بالا بره حتی از اونم جلو تر میزنه(مثلا نقد اپیک میکی 1 صفحه ش فقط عکس بود!)
بالاتر جوابتون دادم
یکی از اشتباهاتی که همه می کنند درباره همین صفحه بندی مجله است. خیلی اوقات مقالات خیلی بلند هست و به همین خاطر از کارد هایی استفاده میشه که مطلب های پر حجم توش جا بشه. درسته ممکنه یک صفحه کامل عکس باشه اما در عوض از کادر های مجزا استفاده میشه. مثلا مقاله دوک چون عکس نداشت توی 3 صفحه جا شد در صورتی که اگر به صورت سیستم پیش نمایش عکس بندی میشد حداقل 6 صفحه جا می گرفت

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
متاسفانه باید بگم احساس میکنم مجله به سمت چیپ شدن رفته.حداقل تو این شماره.
نمیدونم آخه چه نیازیه با اون فونت بیایم چندصفحه رو با آچیومنت و تروفی بازیها اختصاص بدیم!
بعضی نقدها مثل فیفا 11 انقدر کوتاهن که باعث تعجب میشن!
یه بخشی که هم من هم خیلیا بهش علاقه دارن بخش موج نو هستش که جذابیت بالایی داره.ولی متاسفانه بعضی فیلم هایی که توش پروویو میشن اصلا ارزششو ندارن!همین شماره آخه نارنیا هم شد فیلم که پروویو میذارین ازش!قبل از این که بیاد هم میشد فهمید فیلم آبکییه.الان هم که اوضاش معلومه!امیدوارم توی شماره های بعد بهتر شه.

THE THUNDER

کاربر سایت
Jul 9, 2008
311
نام
JRPG Fan Guardian
من فقط یه اعتراضی نسبت به ریویوی birth by sleep دارم!
برای بازیهایی که به هم ارتباط داستانی دارن به نظرم بهتره کسی که ریویو رو مینویسه لااقل لااقل از رو ویکیپدیا هم که شده یه نظری به سری بندازه!
من واقعا درک نکردم اینکه داستان بازی ایجاب کرده سه کاراکتر داستانی متفاوت داشته باشن و این داستان ((تکراری نباشه)) جزو نکات منفیه؟!
بعد موسیقی های به کار رفته تو بازی تماما بازسازی شده! از تم dearly beloved گرفته تا حتی سرزمینهایی که تو شماره های قبل هم بوده! اونوقت موسیقی 15 گرفته.

مورد دیگه این بود که اشاره شد به ((کودکانه)) بودن بازی!
تک تک کاراکترهایی که منتقد این بازی اونها رو کودکانه میدونه تو بازی kingdom hearts نقش اساسی دارن!
اگه منظورت دیزنی آیلند بود که اونجا مبدا پادشاهی کینگ میکی! مستر ین سید اونجاست کسیه که اطلاعات اصلی داستان بازی رو میده!
اگر احسانا منظورت سفید برفی و سیندرلا و پرنسسهای دنیای کودکیمونه که این ها 7 تا پرنسس هستن که ما سه تاشون رو توی bbs داریم! و دنیای بازی kingdom hearts بر ایه ی قلب این 7 پرنسس + کایری بنا شده!

kingdom hearts بازی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت... به نظرم کسی که ریویوی همچین بازیی رو مینویسه باید حتما یه پیش زمینه داشته باشه.

ممنون میشم اگه لااقل از نظر کیفیت نقدها رو سطحشون رو بالا ببرید.

• Like
Reactions: Ayuna

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من فقط یه اعتراضی نسبت به ریویوی birth by sleep دارم!
برای بازیهایی که به هم ارتباط داستانی دارن به نظرم بهتره کسی که ریویو رو مینویسه لااقل لااقل از رو ویکیپدیا هم که شده یه نظری به سری بندازه!
من واقعا درک نکردم اینکه داستان بازی ایجاب کرده سه کاراکتر داستانی متفاوت داشته باشن و این داستان ((تکراری نباشه)) جزو نکات منفیه؟!
بعد موسیقی های به کار رفته تو بازی تماما بازسازی شده! از تم dearly beloved گرفته تا حتی سرزمینهایی که تو شماره های قبل هم بوده! اونوقت موسیقی 15 گرفته.

مورد دیگه این بود که اشاره شد به ((کودکانه)) بودن بازی!
تک تک کاراکترهایی که منتقد این بازی اونها رو کودکانه میدونه تو بازی kingdom hearts نقش اساسی دارن!
اگه منظورت دیزنی آیلند بود که اونجا مبدا پادشاهی کینگ میکی! مستر ین سید اونجاست کسیه که اطلاعات اصلی داستان بازی رو میده!
اگر احسانا منظورت سفید برفی و سیندرلا و پرنسسهای دنیای کودکیمونه که این ها 7 تا پرنسس هستن که ما سه تاشون رو توی bbs داریم! و دنیای بازی kingdom hearts بر ایه ی قلب این 7 پرنسس + کایری بنا شده!

kingdom hearts بازی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت... به نظرم کسی که ریویوی همچین بازیی رو مینویسه باید حتما یه پیش زمینه داشته باشه.

ممنون میشم اگه لااقل از نظر کیفیت نقدها رو سطحشون رو بالا ببرید.
من چون با آقای میرمظفری آشنایی نزدیک و چند ساله دارم باید بگم که ایشون از زمان PsOne تمامی بازی ها خصوصا ژاپنی رو زمانی که عرضه میشدن بازی میکردن . از Xenogears و Chrono Cross بگیرید تا همه ی بازی های این نسل و تمامی KH ها رو تجربه کردن . من حالا نقد رو نخوندم اما اگر منظورتون این هست که باید به داستان های قبلی هم اشاره می شد به نظرم اشتباهه . یه اشاره به حضور سورا و کایری و ریکو هم بسه به نظرم . میشه انتقادتون رو واضح تر بگید ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر