بحث پیرامون مجله بازیرایانه

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
دوست من، مچ گيري اصلا معني نداره. و باور بفرماييد كه قصد من مچ‌گيري نبود و تنها خواستم بگم كه جمله شما واقعا غلط انداز بود.

من اون جمله "با اين حرفها هم مي‌شه حدس زد كه مشكل شما چيزه ديگه‌اي هست" منظورم نبود كه شما از طرف ساير نشريات اجير شدين كه اين مجله رو تخريب بكنيد.
منظورم اين بود كه شما با فروم مجله و نحوه مديريتي فروم مجله مشكل داريد. چرا كه حرف ساير نشريات در بين نبود و شما پاي فروم رو پيش كشيدبن و براي من جاي سوال هست كه شما چطور برداشت كردين كه منظور من اينه كه شما از جانب نشريات ديگه اجير شدين(؟)
ببين من قبول دارم كه جمله بنديم اشتباه بود 2 بعد برداشت داشت ! دليلشم يكم خنده داره چون الان خداوكيلي پاي سيستم خودم نيستم ! وگرنه بگردي ميبيني كه تو اكثر پستام اونو رعايت ميكردم ! اين درست اما چه دخلي داره كه مياين ميگين شما خودتون رعايت نميكنين و از مجله انتقاد ميكنيد !؟
اگه منظورت مجلات ديگه نبود پس اين جمله آخر يعني :
با اين حرفها هم مي‌شه حدس زد كه مشكل شما چيزه ديگه‌اي هست.
رو براي من معني كنيد !
كدامين انتقاد؟
گفتين صفحات كم بود ولي قيمت همون بود، گفته شد زحمت مضائفي براي همين 100 صفحه كشيده شده.
اگر ما رو به دروغگويي مي‌خوايد متهم بكنيد كه بي‌انصافي هست. اگر باور مي‌كنيد كه ديگه مشكل چيه؟
ماكه خواننده ها و به قولي فن هاي مجله هستيم برامون اين چيزا خيلي مهم نيست . موقعي مهمه كه ببينيم حداقل شما يه عذرخواهي يا حتي يه چيز كمتر رو انجام بدين ! نه اينكه بياين متلك بندازين ! حالا هرچقدرم كه پست متقابل ادبيات بدي داشته !( كه البته با توجه به يه سري موارد قانوني ميشه حق رو بهشون داد ! )
منكه گفتم ! نميگم شما از قصد اين كارو كردين . اما حداقلش اينه كه عذرخواهي چيزي ميكردين ! خيلي بهتر بود تا اينكه جواب پست نا شايست رو با يه پست بدتر بديد !
رفته رفته من حس مي‌كنم كه شما ظرفيت اين رو ندارين كه پاسخ منطقي حرفاتون رو بشنويد كه برمي‌گرده به نداشتن ظرفيت انتقاد. بعد همين شما دم از نداشتن ريكشن حرفه‌اي در برابر انتقاد مي‌زنيد.
رجوع به پست يكي دو صفحه قبل كه انتقاد كردم ! چون فكر كنم همون پست جواب اين پست باشه !

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
من از شما و ساير خوانندگان معذرت مي‌خوام كه مجله 100 صفحه شد.
چون دليلش اين بود كه نخواستيم يك شماره آبكي بديم بيرون و اون 30 صفحه رو با هشو و هزل پر بكنيم تا افرادي بيان بگين كه اين شماره چقدر چرت و آبكي بود.
و ما هم قبول مي‌كنيم كه سنگيني به ارزش و بار محتوايي مي‌چربه.

واقعا درسته كه براي همين 100 صفحه زحمت خيلي بيشتري نسبت به 130 صفحه (كه هميشه منتشر مي‌شه) كشيده بشه و در آخر بياي معذرت خواهي هم بكني؟
شما خودتون رو بذارين جاي يكي از اعضاي تحريريه بعد ببينيد كه چه حسي مي‌شين به شما بگن كه

_ زحمتت ارزشي نداشت و بايد عذر خواهي هم بكني!
_چرا؟
_چون تعداد صفحات مجله كم بود!
_در عوض من زحمت زيادي كشيدم!
_قبول نيست! پول بيشتري از ما گرفتين!
_پس زحمت و وقتي كه گذاشتم؟
_اين حرفا نيست بايد عذر خواهي بكني!
_معذرت مي‌خوام...

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من از شما و ساير خوانندگان معذرت مي‌خوام كه مجله 100 صفحه شد.
چون دليلش اين بود كه نخواستيم يك شماره آبكي بديم بيرون و اون 30 صفحه رو با هشو و هزل پر بكنيم تا افرادي بيان بگين كه اين شماره چقدر چرت و آبكي بود.
و ما هم قبول مي‌كنيم كه سنگيني به ارزش و بار محتوايي مي‌چربه.

واقعا درسته كه براي همين 100 صفحه زحمت خيلي بيشتري نسبت به 130 صفحه (كه هميشه منتشر مي‌شه) كشيده بشه و در آخر بياي معذرت خواهي هم بكني؟
شما خودتون رو بذارين جاي يكي از اعضاي تحريريه بعد ببينيد كه چه حسي مي‌شين به شما بگن كه

_ زحمتت ارزشي نداشت و بايد عذر خواهي هم بكني!
_چرا؟
_چون تعداد صفحات مجله كم بود!
_در عوض من زحمت زيادي كشيدم!
_قبول نيست! پول بيشتري از ما گرفتين!
_پس زحمت و وقتي كه گذاشتم؟
_اين حرفا نيست بايد عذر خواهي بكني!
_معذرت مي‌خوام...
اينكه نشد توجيه . پس همه ي چيز هاي با ارزش بايد قيمت بينهايت داشته باشن نه ؟ مثلا يه ماشين خوف بايد بجاي 100 ميليون 1 ميليارد باشه ؟ چون مثلا كارايش زياده ؟ اين توجيه نيست كه بگيم چون زحمت زيادي كشيدم پس مهم نيست ! ( البته چيزي بيشتر از اينم انتظار نميره توي وطن ما ! )

Red_Yashar

کاربر سایت
Feb 23, 2008
822
نام
یاشار
آقا چه کشتاری شده اینجا!
عبارت 100 صفحه باید روی جلد چاپ می شد اما متاسفانه به علت استفاده از قالب / فرمت قدیمی جلد که عبارت 130 جزوش بود، چاپ نشد.
در هر حال با یا بدون دلیل منطقی، حضور عبارت 130 روی جلد واقعا اشتباه و ناحق بوده و در موردش هم بنده و سایر همکاران در فروم خود بازی رایانه قبلا از خوانندگان عزیز عذر خواهی کردیم، یک بار دیگه هم اینجا ازشون عذز می خواهیم و امیدواریم که چنین خطایی دیگه تکرار نشه.

در مورد قیمت که مثل 130 صفحه ی همیشه تعیین شده اما نه قصد عذر خواهی داریم و نه نیازی بهش هست. این شماره حدود 50 پیش نمایش داره و تک تک بچه ها چند برابر شماره های عادی براش زحمت کشیدن. بنده دو تا DVD کامل از 52 تا Walkthrough (دموی کامل گیم پلی از E3) رو دانلود کردم و تا همه همکاران با هم ببینیم و هماهنگ باشیم. آقای دشتی هم کلی زحمت کشیدن و ویدیو برای بچه ها تهیه کردن. نویسندگان این شماره انواع پیش نمایش ها رو برای برداشت کلی نظرات کارشناسا مطالعه کرده و سپس مصاحبه ها رو برای اطلاعات خارج از واکترو های دانلود شده خوندن تا بتونن 50 پیش نمایش رو آماده کنن.

البته با توضیحات بالا اصلا قصد منت گذاشتن سر عزیزانی که شماره ی E3 رو تهیه کردن ندارم چون وظیفه ی تک تک ما در مقابل لطف اونها بوده.
هدفم این بود که بگم ارزش و قیمت رو نه توی ایران، بلکه هیچ جای جهان تعداد صفحه تعیین نمی کنه. این شماره ، ویژه نامه ی E3 بود که نیاز به کار اضافه نه تنها از سوی تحریریه، بلکه همکاران بخش های صفحه بندی و دیگه داشت. این قیمت برای ویژه نامه در نظر گرفته شد و قصد هیچ سو استفاده ای وجود نداشته. البته انسان موجود کاملی نیست و اشتباهات پیش میان. مثل نمونه ی 130 صفحه روی جلذ که انصافا قبول می کنم به ناحق بوده و حتما سعی میکنیم تکرار نشه.

با امید موفقیت و پیروزی برای همه دوستان و صد البته، صلح و آرامش برای این تاپیک :)

• Like
Reactions: Dinosaur and LORD5

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
آقا چه کشتاری شده اینجا!
عبارت 100 صفحه باید روی جلد چاپ می شد اما متاسفانه به علت استفاده از قالب / فرمت قدیمی جلد که عبارت 130 جزوش بود، چاپ نشد.
در هر حال با یا بدون دلیل منطقی، حضور عبارت 130 روی جلد واقعا اشتباه و ناحق بوده و در موردش هم بنده و سایر همکاران در فروم خود بازی رایانه قبلا از خوانندگان عزیز عذر خواهی کردیم، یک بار دیگه هم اینجا ازشون عذز می خواهیم و امیدواریم که چنین خطایی دیگه تکرار نشه.

در مورد قیمت که مثل 130 صفحه ی همیشه تعیین شده اما نه قصد عذر خواهی داریم و نه نیازی بهش هست. این شماره حدود 50 پیش نمایش داره و تک تک بچه ها چند برابر شماره های عادی براش زحمت کشیدن. بنده دو تا DVD کامل از 52 تا Walkthrough (دموی کامل گیم پلی از E3) رو دانلود کردم و تا همه همکاران با هم ببینیم و هماهنگ باشیم. آقای دشتی هم کلی زحمت کشیدن و ویدیو برای بچه ها تهیه کردن. نویسندگان این شماره انواع پیش نمایش ها رو برای برداشت کلی نظرات کارشناسا مطالعه کرده و سپس مصاحبه ها رو برای اطلاعات خارج از واکترو های دانلود شده خوندن تا بتونن 50 پیش نمایش رو آماده کنن.

البته با توضیحات بالا اصلا قصد منت گذاشتن سر عزیزانی که شماره ی E3 رو تهیه کردن ندارم چون وظیفه ی تک تک ما در مقابل لطف اونها بوده.
هدفم این بود که بگم ارزش و قیمت رو نه توی ایران، بلکه هیچ جای جهان تعداد صفحه تعیین نمی کنه. این شماره ، ویژه نامه ی E3 بود که نیاز به کار اضافه نه تنها از سوی تحریریه، بلکه همکاران بخش های صفحه بندی و دیگه داشت. این قیمت برای ویژه نامه در نظر گرفته شد و قصد هیچ سو استفاده ای وجود نداشته. البته انسان موجود کاملی نیست و اشتباهات پیش میان. مثل نمونه ی 130 صفحه روی جلذ که انصافا قبول می کنم به ناحق بوده و حتما سعی میکنیم تکرار نشه.

با امید موفقیت و پیروزی برای همه دوستان و صد البته، صلح و آرامش برای این تاپیک :)
bingo ! ما دقيقا همين ادبيات خوب رو نياز داشتيم ! شما ( همون مجله ) اول همين حرف قشنگ رو ميزدين بحث تموم ميشد ! يعني برخورد حرفه ايش اينه نه اينكه با متلك بگيم ! چون هيچكس با كسي دعوا نداره كه !

ممنون ياشار عزيز ! رسا ترين حرف بودش ! منم از اول بحثم سره كيفيت كار بود و بعدش كشيد به اينجا !

Red_Yashar

کاربر سایت
Feb 23, 2008
822
نام
یاشار
برگردیم به بحثی مهمتر. چه پیشنهادهایی برای هر کدوم از بخش های نقد، پیش نمایش، خبر، موج نو، سخت افزار و ... دارید؟ کدوم مقالات و بخش ها به نظر خوانندگان و دوستان حاضر در اینجا به بازبینی یا بهبود نیاز دارن؟

bingo ! ما دقيقا همين ادبيات خوب رو نياز داشتيم ! شما ( همون مجله ) اول همين حرف قشنگ رو ميزدين بحث تموم ميشد ! يعني برخورد حرفه ايش اينه نه اينكه با متلك بگيم ! چون هيچكس با كسي دعوا نداره كه !

ممنون ياشار عزيز ! رسا ترين حرف بودش ! منم از اول بحثم سره كيفيت كار بود و بعدش كشيد به اينجا !
شهاب جان، چاکریم.
آقا راستی گفتی کیفیت. چه بخش هایی به نظرت افت کیفیت داشتن؟ نقد ها که حجم شون بیشتر شده تا بازی ها بهتر و کامل تر تحلیل بشن. پیش نمایش ها و جاهای دیگه هم به نظرم تغییری نکردن. البته قبول دارم که دید من حالت Tunnel Vision و بسته داره و از داخل قضاوت خیلی درست یا راحت نیست :)

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
من دو روز مسافرت بودم...
انتقاد من فقط در مورد این بود که روی جلد باید زده میشد 100 صفحه! در صورتی که توی مجله ایرادات دیگه ای هم هست و میشه گفت. ولی من خودم درک میکنم که خیلی از اشکالات طبیعی هستند. اما این مورد رو اومدم گفتم تا یه موقع کسی فکر نکنه شما قصد کلاهبرداری داشتین و منتظر یه همچین جوابی بودم:
فقط یه همچین جمله ای. نه عذر خواهی و نه چیز دیگه ای...
ولی مثل اینکه آقای بیات فکر کردن من قصد تخریب دارم! اگر لحن انتقاد من، ایشون یا فرد دیگه ای از مجله رو ناراحت کرده من عذر میخوام. ولی این لحن، دقیقا لحن انتقاد مجله است.
به هر صورت من از جواب آقای بیات ناراحت شدم! از این به بعد هم ترجیح میدم فقط مجله رو بخونم!

ISHIZAKI@0001

کاربر سایت
Aug 27, 2010
22
نام
امین
باو این dvd هاتاون خیلی فشرده هست. حتی ps3 هم تو پخش بعضی از تریلرهای بازی ها عاجز بود:d با pc هم که کلا هنگ گرد
البته pc من زغال سوزه:d

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
من دو روز مسافرت بودم...
انتقاد من فقط در مورد این بود که روی جلد باید زده میشد 100 صفحه! در صورتی که توی مجله ایرادات دیگه ای هم هست و میشه گفت. ولی من خودم درک میکنم که خیلی از اشکالات طبیعی هستند. اما این مورد رو اومدم گفتم تا یه موقع کسی فکر نکنه شما قصد کلاهبرداری داشتین و منتظر یه همچین جوابی بودم:

فقط یه همچین جمله ای. نه عذر خواهی و نه چیز دیگه ای...
ولی مثل اینکه آقای بیات فکر کردن من قصد تخریب دارم! اگر لحن انتقاد من، ایشون یا فرد دیگه ای از مجله رو ناراحت کرده من عذر میخوام. ولی این لحن، دقیقا لحن انتقاد مجله است.
به هر صورت من از جواب آقای بیات ناراحت شدم! از این به بعد هم ترجیح میدم فقط مجله رو بخونم!
دوست عزيز اين جمله قبلا گفته شده. دقيق يادم نيست اينجا بوده يا توي سايت مجله بازي‌رايانه. اما مطمئنم كه اين جمله گفته شد كه " به علت استفاده از قالب / فرمت قدیمی جلد که عبارت 130 جزوش بود، چاپ نشد."

خب مگه ما حق نداريم كه ناراحت بشيم؟ شما خودتون رو بذارين جاي ما و يا كس ديگه با خواندن اون جمله احساس نمي‌كنيد كه مورد تمسخر واقع شدين؟ و يا برچسب كلاهبرداري بهتون زدن؟
در حالي كه قصد شما اين دو مورد هم نباشه ولي جمله شما تنها اين دو معني رو مي‌ده و به انتقاد حتي نزديك هم نشده!

برگردیم به بحثی مهمتر. چه پیشنهادهایی برای هر کدوم از بخش های نقد، پیش نمایش، خبر، موج نو، سخت افزار و ... دارید؟ کدوم مقالات و بخش ها به نظر خوانندگان و دوستان حاضر در اینجا به بازبینی یا بهبود نیاز دارن؟

آقا راستی گفتی کیفیت. چه بخش هایی به نظرت افت کیفیت داشتن؟ نقد ها که حجم شون بیشتر شده تا بازی ها بهتر و کامل تر تحلیل بشن. پیش نمایش ها و جاهای دیگه هم به نظرم تغییری نکردن. البته قبول دارم که دید من حالت Tunnel Vision و بسته داره و از داخل قضاوت خیلی درست یا راحت نیست :)
بله دوستان! ما نيازمند اين موارديم تا پيشرفت بكنيم. شما هم اگر از خوانندگان مجله هستين و قصد دارين كه مجله به اوج خودش برسه از اين موارد انتقاد بكنيد تا سريعتر پيشرفت بكنيم و يك مجله تقريبا بي نقص ارايه بديم.
باور بكنيد من هميشه به اميد اين ميام به اين تاپيك سر مي‌زنم تا بلكه انتقادي از نوشته‌هاي من بشه تا اگر ايرادي در نوشتن من بود اصلاحش بكنم.
اما وقتي ميام مي‌بينم همگي تنها حرفي كه مي‌زنن اينه كه كيفيت مجله اومده پايين و يا چرا تعداد صفحات كم شده و يا به نوعي اهانت مي‌كنند _حالا خواه، ناخواه_ منه نوعي پيشرفتي نمي‌كنم و مطالبم مثل هميشه با كيفيت پايين نوشته مي‌شن و نه خودم متوجه ايرادم مي شم و نه شما به كيفيتي كه انتظار داريد مي‌رسيد.

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
یه انتقاد دیگه ای داشتم که البته خیلی سلیقه ای هستش.یعنی ممکنه همه اعضا نظرشون با من متفاوت باشه.ولی گفتم بهتره باهاتون درمیون بذارم. چرا اینقد از killzone 3 تعریف شد؟؟؟
من جز آدم هایی هستم که الکی به یه چیزی انتقاد نمیکنم .مثل همون بلبل که 2بار چاپ شده بود:d:d
میخواستم اینو بگم اینقد این بازیو خاکستری کردن که حس سینمایی به گیمر دست بده بعد از 5 دقیقه آدم فکر میکنه بازی سیاه و سفید هستش. خدایی یه بار این تریلر DVD تون رو نیگا کنید ببینید شما رنگ میبینید تو بازی؟ غیر از یه جاهایی که باید تابش نور و اینجور چیزا رو به تصویر میکشیدن. بازی مثل uncharted 2 و crysis از لحاظ رنگ بندی کجا این کجا!!! جالبه هیچ کی از این بازی ایرادی به اون صورت نگرفته اما از gears 3 که اونم به این درد تا حدودی دچار شده تا دلتون بخواد انتقاد هست. (راستی یادم رفت اینو بگم:gears3 چیزی نیست جز 2 تا گالون خون اضافه تر);) به یاد سهیل منصوری در وصف gears2. تشکر از تمام زحماتی که برای زنده نگهداشتن قدیمی ترین مجله بازی در ایران میکشید.

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
شما که انقدر دقت کردید یه نگاه هم به بالای صفحه مینداختین نوشته pra alpha پس انتظارتون از این دمو نباید زیاد باشه . این رنگبندی مرده تو نسخه-ی 2 هم بود . و به اندازه کافی ازش انتقاد شد . سازنده-ها هم قول رنگبندی-های متنوعتر رو دادن . شما چجوری انتظار دارین رنگبندیِ uncharted 2 و crysis رو تو این بازی ببینید ؟ بازی تو سیاره-ی هلگان اتفاق میفته کلا از معماری گرفته تا جوُ اب و هواش با زمین متفاوته . اونوقت ایا رنگبندیِ U2 تو KILLZONE جایی داره ؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
یاشار جان اول از همه تشکر از مطالب فوق العادتون که خیلی با نوع نگارشش حال میکنم :D
در مورد پیشنهاد : یه پیشنهادی که خیلی از بچه ها توی این تاپیک داشتن و واقعآ هم مجله بهش نیاز داره , یه بخش مثل شماره های قدیمی مجله (هم شماره های دوره چهار جلدی , هم اولین شماره های دوره جدید) هست. بخشی که هر دفعه در مورد یک شرکت بازیسازی یا یک بازیساز چند صفحه توضیح بده. مثلآ در مورد بازیهایی که ساخته و سختی هایی که کشیده یا حتی در مورد مراحل ساخت یکی از بازیهاش (مثلآ یه مقاله ای یادمه در مورد Oblivion توی شماره های قدیمی بود که خیلی زیبا بود)
کلآ میشه مانور زیادی روی این چیزا داد. مثلآ هر شماره یه سری بازی رو از اولین نسخه تا آخریش بازبینی کرد و توضیحات جالبی داد.
اون بخش بازیهای قدیمی (اسمش یادش بخیر بود ؟! :D) هم اگه هر شماره باشه خیلی بهتره تا 3 شماره یک بار :D

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
یاشار جوابش کامل بود اما دوستان ما که مسئول چاپ و صفحه بندی نیستیم. هستیم ؟
ماها مقاله هامون را میدیم و مجله اونها را چاپ می کنه. اگه شما انتقادی از فرم نوشتاری ( منظورم غلط ها املایی و چاپ نیست بلکه منظورم خود کیفیت مطلب هست ) اینجا مطرح کنید ما خوشحال میشیم پاسخگو باشیم در غیر این صورت توی فروم بازی رایانه مشکلاتتون مطرح کنید چون اقای عبدالهی اونجا خودشون هستند و به مشکلاتتون پاسخ میدند. اگه هم می خواهید از مطلبی انتقاد کنید نام مطلب ذکر کنید و دلایلتون را هم بگید نه اینکه بگید مجله بد شده چون ما که علم غیب نداریم نمی دونم شما ها کجا را می فرماید.

m!ds

کاربر سایت
Jul 23, 2007
155
یه چیزهای رو بعضی موقع ها شروع می کنید ولی معلوم نیست چرا ادامه نمی دید
مثلا یه بخشی بود که دو سه سال پیش درست کرده بودین 120 بازی به یادماندی کنسول های پلی استیشن , که خیلی جالب بود و توش صحبت های بازیسازهای دیگه رو در مورد اون بازی ها می نوشتین(مثلا دیوید جفی و الکس وارد) منم منتظر بودم ادامه بدین که متاسفانه این جوری نشد (حداقل الان که می بینم خرداد 86 بخش دومش بود ولی شماره مرداد اون سال دیگه این قسمت رو نداره , نمی دونم که بعدا چاپ کردین یا نه)

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
تنوع مطالب مجله خیلی کمه.هر شماره چیزی جز اینا تو مجله پیدا نمیشه:

(اخبار.پیش نمایش.نقد.فیلم.سخت افزار)DVD و پوستر هم که هست:d.

((که تمامی این موارد راحت تو سایت های بازی به راحتی پیدا میشه.))

اما بعضی مقالات مربوط به بازی:

مثل:

تاریخچه ی بازی های Blizzard
کپی خور شدن کنسول ها(مثل PS2 و Game Cube)(به همراه توضیح)
تاریخجه ی یک سری بازی
و...

کلا از این یکنواختی مجلتون در بیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر