بحث و گفتگو پیرامون کنفرانس Sony در Gamescom 2013

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
La-conferencia-de-Sony-en-la-GamesCom-2013-se-centrara%CC%81-en-el-PlayStation-4-620x400.jpg

کنفرانس ساعت 9:30 شب سه شنبه (هفته ی آینده) به وقت ما هست. Event Time Announcer - Gamescom 2013 - Sony Press Conference

چیزایی که میدونیم (نه لزوما تو خود کنفرانس):

1- رونمایی از مولتی پلیر Killzone: SF
2- حضور The Order
3- دموی جدید (Build جدیدتر) از Drive Club

حدس و گمان:

1- بخشی از کنفرانس مختص ویتا ـه.
2- تاریخ لانچ PS4
3- IP/بازی جدید سانتا مونیکا
...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
یه نظر شخصی هم بهش اضافه کن :D هر کسی واسه GamesCom یه نظری داره، این چند تا نمونه:
GameOnDaily � Did Microsoft beat Sony at Gamescom?
Xbox One Vs. PS4: No Clear Winner At Gamescom (So Far) - Forbes
GamesCom 2013: Did Microsoft Win The Conference Showdown? - VideoGamer.com
Sony trumps Microsoft again with a confident, comprehensive showcase at Gamescom | News | Edge Online
یکی میگه سونی ترکونده، یکی میگه مایکروسافت، یکی هم میگه کسی نترکونده :D

در اینکه شکی نیست! هرکسی یه نظر شخصی داره و دچار پیشداوری هست. یعنی از قبل تصمیم گرفته هر آشغالی که سونی یا مایکرو گذاشت جلوش بگه به به چه چه.

اما بالاخره یه چیزایی نظر شخصی نیستن. مثل کیفیت فنی کنفرانس ها یا کانتنت هایی که ارایه میدن و همچنین تعداد و شدت سورپرایزها.

کنفرانس مایکرو بنظر من کم محتوا بود. چون حجم زیادی از بازی هاش رو E3 معرفی کرد و چیز زیادی برای اینجا نداشت. سورپرایز هم تغریبا نداشت و باید پذیرفت باندل Fifa انصافا اسمش سورپرایز نیست. البته دقت کنید سورپرایز نبودن به معنی مهم نبودن نیست چون قطعا یه برگ برنده برای فروش کنسولش تو اروپا هست. Fable Online رو امروز دیدم و گرافیک قشنگی داره اما بازم چون آنلاینه یکم تو ذوف میزنه اما در کل یه بازی بزرگ بود که مایکرو معرفی کرد.

اما کنفرانس سونی رو باید به دو بخش تقسیم کرد،‌Vita و PS4. قسمت Vita کامل و بدون نقص بود. از کاهش قیمت با معرفی بازی درپیت و بزرگ و خلاقانه و ... همه چی داشت! بنظر میتونه Vita رو از این گلی که توش تا خر خره گیر کرده در بیاره. اما بخش PS4 با تمرکزی که روی ایندی ها داشت و نمایش های روتین شده AC و WD رسما دیازپام بود! نمایش بازی بزرگ نداشت. در صورتی که انتظار میرفت حداقل دوتا انحصاری خفن رو کنه یا گیم پلی Order رو نشون بده که نداد! سورپرایز بزرگ هم داشت، مولتی شدن Minecraft اما خوب نصف نمایش Destiny تو کنفرانس معرفی PS4 هم نبود!

الان بنظر من همه دارن میگم خیلی خوب سونی، ما فهمیدیم خیلی Indie هارو تحویل میگیری و PS4 هم یه دو جین بازی مستقل داره، شیر فهم شدیم. لعنتی یه چیزی از بازی های AAA جدیدت نشون بده! ما میخوایم ببینیم بازی بعدی ND چیه! ما منتظر نمایش بازی های بعدی SM و MM هستیم نه Shadow of the Beast با ان گرافیک ذلیلش!

برای همین میگم کنفرانس سونی بهتر بود. از نظر کانتنت و سورپرایز قوی تر بود. اما درکل نداشتن بازی AAA انحصاری و نمایش تکراری و خز شده AC و WD برای باز هزارم ان رو تبدیل به کنفرانس بد کرد.

آخرین ویرایش:

.:Joel:.

کاربر سایت
Jul 17, 2012
603
نام
دانيال
یه نظر شخصی هم بهش اضافه کن هر کسی واسه GamesCom یه نظری داره، این چند تا نمونه:
GameOnDaily � Did Microsoft beat Sony at Gamescom?
Xbox One Vs. PS4: No Clear Winner At Gamescom (So Far) - Forbes
GamesCom 2013: Did Microsoft Win The Conference Showdown? - VideoGamer.com
Sony trumps Microsoft again with a confident, comprehensive showcase at Gamescom | News | Edge Online
یکی میگه سونی ترکونده، یکی میگه مایکروسافت، یکی هم میگه کسی نترکونده
اون منبعي كه ميگه سوني بهتر بوده كجا و اون منبعي كه ميگه مايكرو بهتر بوده كجا:d
قابل مقايسه با هم نيستن:d

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
نزدیک 50 صفحه تاپیک رو خوندم نصفش که گزارش لحظه به لحظه ی مراسم بود :D و نصفش هم نق زدن الکی.

خب عزیز من حالا درسته که شورش رو درآوردن انقدر AC و WD نشون میدن ولی خب نکته ی مثبت هم کم نداشت. کاهش قیمت و بازی هایی که برا ویتا معرفی شد، یه گونی بازی Indie و...
همون از انحصار خارج شدن Minecraft خودش بمبی بود! بازی ای که تا الان به عنوان یه انحصاری کنسولی برای ماکروسافت بهش نگاه میکردن و یکی از پر فروش ترین بازی های لایو و 360 شده بود الان از انحصار خارج شده.
آخه ND کی تو GC بازی معرفی کرده که حالا انتظار داشتین بیاد بازی نسل بعدش که احتمالا یکی از بزرگترین پروژه هاش هست رو معرفی کنه؟
اصلا کی تو GC مگاتون زدن که حالا سونی بخواد دومیش باشه؟ :D
انتظاراتتون رو الکی بالا بردید در حدی که پست ها رو میخوندم احساس میکردم یه عده از این مراسم بیشتر از E3 توقع داشتن :D
اصلا برا GC به قطار هایپ هیچ احتیاجی نبود. یه اتوبوس قشنگ جواب میداد :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
انتظاراتتون رو الکی بالا بردید در حدی که پست ها رو میخوندم احساس میکردم یه عده از این مراسم بیشتر از E3 توقع داشتن :D
اصلا برا GC به قطار هایپ هیچ احتیاجی نبود. یه اتوبوس قشنگ جواب میداد :D
این ها همش مقصرش بهروزه8-|یکی بیگیره بنش کنه :|
یکی میگه سونی ترکونده، یکی میگه مایکروسافت، یکی هم میگه کسی نترکونده :biggrin1:
نظرم به نظر ایشون نزدیک تره :D چون اصلاً قرار نبود کسی بترکونه :-"

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
یعنی کنفرانس عالی بود عالی بهتر از این وجود نداشت !!!
هرکس بیاد بگه هیچی نداشت از سوزش زیادی بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CAVALRY

کاربر سایت
Oct 7, 2005
372
نام
Librom
اینجا زیاد کسی از indie خوشش نمیاد حالا به هر دلیلی , ولی خیلیا اینقدر براشون مهمه که امروز ps4 مدل standard edition هم تو امازون sold out شد بدونه اینکه بازی مجانی بده

یه پلتفرم باز و ازاد باید بازی از سرو روش بریزه دقیقا همین کاری که دیشب نشون دادن

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
بازی های مستقل خیلی خوب هستن ولی فاصله بسیار زیادی با بازی های معمولی دارن چون اصلا هزینه و وقتی که برای ساختشون شده قابل مقایسه نیست این نوع بازیها روی PS3 هم قابل اجرا هستن و احتیاج نیست برای معرفیشون از PS4 خرج کنی..وقتی سونی نسل بعد کنسولها رو با چند برابر قدرت بیشتر معرفی میکنه انتظار میره بازی های که براش معرفی میشه از توان این کنسول بهره به برن و در کنارش هم بازی های کوچک جهت برانگیخت حس نوستالژیک و جنبه فان قضیه عرضه بشه نه اینکه همش بازی های کوچک باشه و در کنارش یکی دو تا بازی AAA هم بدن بیرون..!

یعنی کنفرانس عالی بود عالی بهتر از این وجود نداشت !!!
هرکس بیاد بگه هیچی نداشت از سوزش زیادی بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بنده رو به غلامی قبول کن..

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
داداش هرچقدر تروا تو ترول کردن مهارت داشته باشه و دشمن مماهم باشه بازم از این وصله ها نمیشه بهش چسبوند:| خارج از بحث نبرد کنسولا رفیقمونه:| خواستم بگم که انقدر به شخصیت همدیگه توهین نکنیم:|

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
بازی های مستقل خیلی خوب هستن ولی فاصله بسیار زیادی با بازی های معمولی دارن چون اصلا هزینه و وقتی که برای ساختشون شده قابل مقایسه نیست این نوع بازیها روی PS3 هم قابل اجرا هستن و احتیاج نیست برای معرفیشون از PS4 خرج کنی..وقتی سونی نسل بعد کنسولها رو با چند برابر قدرت بیشتر معرفی میکنه انتظار میره بازی های که براش معرفی میشه از توان این کنسول بهره به برن و در کنارش هم بازی های کوچک جهت برانگیخت حس نوستالژیک و جنبه فان قضیه عرضه بشه نه اینکه همش بازی های کوچک باشه و در کنارش یکی دو تا بازی AAA هم بدن بیرون..!
کسی از indie انتظار گرافیک فوق تکنیکی نداره که مثلا نشه روی ps3 اجراش کرد . ولی مثلا fighter within و crimson dragon و همین fable جدید کم این نسلی نیستن . تازه گل سر سبد انحصاریهای ماکرو هم که ryse باشه . بجز طراحی کاراکترای خوب دیگه نقطه قوتی توی گرافیکش نداره . تکسچرای زمین که بی کیفیتن . درا دیستنسش که در پیته . خلاصه به درو دیوار نکوبید خودتونو که فقط باعث زخمی شدن خودتون میشید .

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
اینکه PS4 بازی های فرست پارتی خیلی خوب داره درش شکی نیست اما عدم نمایش انها تا به این لحظه کاملا ناامید کننده هست! یعنی همه میدونن استدیوهای خود سونی دارن رو بازی های زیادی کار میکنن اما اینکه چی تو سر سونی میگذره و چرا این فرصت بزرگ رو هم برای نمایش انها از دست داد برای من قابل هضم نیست! تو TGS هم که اصلا کنفرانس به ان شکل معنی نداره. البته سونی خودش برای ژاپن یه کنفرانس مفصل داره اما در خوش بینانه ترین حالت ممکن هم انجا نهایت TLG معرفی بشه! با چندتا بازی برای Vita و نمایش کامل تره پروژه Panopticon و تاریخ عرضه!‌ استدیوهای ژاپنی هم بازی هاشون رو نشون میدن مثل Dissidia برای Vita یا نمایش اصلی XV با گرافیک انجین جدید اما اصلا راه نداره مثلا بازی SM رو بیان انجا رو کنن!
هرچقدرم كه تو طول GC بد گذشت اما عوضش اون پاپ كورن خوري بعدش و خنديدن به پست بعضيا جبرانش كرد و بهمون حال داد:d

spongebob.gif

حالا به دور از شوخي من با بخشي از نظراتت موافق نيستم ماكان چون از همون اولم قرار نبود كه يه استوديوي بزرگي مثل NG بياد و بازي جديدش رو معرفي كنه حالا درسته كه احتمال ميرفت MM بازي جديدش رو معرفي و كف برمون كنه اما خوب نبودشم ضربه چنداني به كنفرانس سوني وارد نكرد. برخلاف عقيده و نظرت به نظر من، سوني از قصد بازي هاي جديدش رو رو نكرد و به همون بازي هاي قبليش اكتفا كرد و اتفاقا دلايل محكمي هم براي اين كارش داشته! اول از همه اينكه در حال حاضر ميزان فروش PS4 تضمين شدس و انقدر درخواست داشته كه حتي تو بعضي از مناطق با كمبود كنسول رو به رو شده پس نيازي نيست كه با ايجاد يه هايپ بزرگ و معرفي يه عنوان خفن اون 4 برابر پيش فروش بيشتر از رقيب رو 40 برابرش كنه (:d). دوم اينكه مايكرو از وقتي كه كنسول جديدش رو معرفي كرده بزرگ ترين مشكلش با بازي هاي مستقل و حمايت از سازنده هاي مستقل بوده. بازي هاي مستقلي كه به نقل از خودت مهم ترين عامل پيشرفت و محبوبيت Live تو نسل گذشته بودن. خوب حالا كه مايكرو سياست هاي اشتباهي رو در قبال بازي هاي مستقل در پيش گرفته ( بگذريم از اينكه 180 زده ) بهترين فرصت ممكن براي سونيه كه اين سيل عظيم بازي هاي مستقل رو به طرف خودش بكشونه و به مردم بشناسونه و از اين طريق تعداد كاربراي PSN رو افزايش بده كه با حساب 4-5$ دلاري كه در ماه براي Plus دريافت ميكنه ميتونه در طولاني مدت درآمد هنگفت و فوق العاده اي رو براي خودش رقم بزنه. و براي دليل سومم به گفته يكي از دوستانمون اكتفا و حرفش رو مجددا تكرار ميكنم. بازي هاي مستقل بايد مجالي براي پيشرفت پيدا كنن و لازمه اينكار داشتن موقعيتيه كه مردم و بازيكنارو هرچه بيشتر با اين مدل بازي ها آشنا كنه و چه جاييم بهتر از GC يا E3. البته نبايد فراموش كرد اين فرصت زماني به دست مياد كه سايه اي بالاي سر اين بازيا نباشه يعني اگه قرار بود NG و SM بازي هاي جديدشون رو معرفي كنن عناوين ارزشمندي مثل Murasaki Baby و Rime ميرفتن زير سايشون و بعد از يه معرفي ساده به فراموشي سپرده ميشدن.

--------------------

حالا از اين مسائل كه بگذريم يه نكته اي تو اين نمايش ها نهفته بود كه فكر نكنم هيچ كسي بهش دقت كرده باشه.
چندي پيش يه عكس از طرف سوني ( SM ) منتشر شد كه درش جملاتي در مورد آخرالزمان و زندگي پس از نابودي زمين گفته شده بود. بعد از اون از عنوان Gow:A عكسي منتشر شد كه از نظر محتوا شباهت زيادي به عكس قبلي داشت و به همين خاطر به شايعات جون تازه اي بخشيد اما امروز وقتي داشتم يكي از اين بازي هاي indie رو ميديدم با صحنه اي رو به رو شدم كه مشابه اون دو مورد قبلي بود كه اتفاقا بي ارتباط با Sony SM هم نيست.

جديدترين ساخته استوديو The Chinese Room كه سازنده عناوين تحسين شده Amnesia و Dear Esther هم هست Everybody's Gone to the Rapture نام داره كه به كمك استوديوي SM و به وسيله موتور قدرتمند Crytek يعني Cryengine در حال ساخته. تو بخش پاياني تريلر بازي صحنه اي نمايش داده ميشه كه درش خورشيدگرفتگي ( كسوف ) صورت ميگيره كه تقريبا مشابه اون در تصاويري كه پيشتر منتشر شده بودن ديده ميشه. به علاوه در پايان نمايش، جمله اي به اين مضمون كه شروع داستان اين بازي پاياني براي دنيا خواهد بود به نمايش درمياد كه كاملا مشابه همون جملاتي است كه در Gow:A مطرح شده بود. به همين خاطر حدس ميزنم كه Everybody's Gone to the Rapture همون عنواني باشه كه پيش تر در موردش صحبتايي شده بود. (البته اين نظر منه و كمي هم غير معقول! به همين خاطر ممكنه كه كاملا غلط باشه)

باز من اون دوتا تصوير قبلي رو ندارم اما اگه كسي ميتونه همينجا بزارشون تا يه نگاهي بهشون بندازيم.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
Dark War

خوب آخه این صحبت ها فقط توجیه هست! وقتی سونی میاد سینش رو میده جلو میگه 30 تا بازی انحصاری فرست پارتی داریم میسازیم که 20 تاش سال اول عرضه منتشر میشه خوب من به عنوان گیمر نباید انتظار داشته باشم حداقل دو تا از این 20 تا بازی رو توی مهمترین نمایشگاه گیم اروپا ببینم؟

حالا من نگفتم منتظر نمایش بازی ND هستم چون این خل و چلا مثل SM میزارن بازی هاشون رو به قول فریدون تو خز ترین رویداد گیم یعنی VGA معرفی میکنن اما دیگه بازی MM رو باید میدیدم! یا گیم پلی Order! یه سری از بازی های معلوم هستن سرشون گرده، مثل بازی دوم GG چون KZ هست یا بازی QD چون Beyond هنوز منتشر نشده. اما مثلا من فکر میکردم Insomniac بیاد یه چیزی نشون بده! یه R&C جدید رو میدونستم نشون نمیدن چون شماره جدید داره برای PS3 میاد اما Resistance چرا! یا باقی استدیوهای سونی!

سونی در این زمینه داره افتضاح عمل میکنه و از مواردی هست که باید واقع بین بود و پذیرفت! نمره برتری ماله X1 هست.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
@امیر حسین
مخالفم! سانتا درسته الان همه رو داره زیر بال و پرش میگیره، ولی عمرا بازیی که بقیه میسازن رو نشونه هاش رو توی بازیش نمیزاره! اونم بازیی از یه استودیو چینی :d حالا مثلا RaD به خاطر روابط حسنه ای که دارن میگفتیم 1% ممکن بود، اما بقیه منفیه درصدش به نظرم! :d
باید منتظر بازی خود سانتا باشیم! >:)

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
خوب آخه این صحبت ها فقط توجیه هست! وقتی سونی میاد سینش رو میده جلو میگه 30 تا بازی انحصاری فرست پارتی داریم میسازیم که 20 تاش سال اول عرضه منتشر میشه خوب من به عنوان گیمر نباید انتظار داشته باشم حداقل دو تا از این 20 تا بازی رو توی مهمترین نمایشگاه گیم اروپا ببینم؟

حالا من نگفتم منتظر نمایش بازی ND هستم چون این خل و چلا مثل SM میزارن بازی هاشون رو به قول فریدون تو خز ترین رویداد گیم یعنی VGA معرفی میکنن اما دیگه بازی MM رو باید میدیدم! یا گیم پلی Order! یه سری از بازی های معلوم هستن سرشون گرده، مثل بازی دوم GG چون KZ هست یا بازی QD چون Beyond هنوز منتشر نشده. اما مثلا من فکر میکردم Insomniac بیاد یه چیزی نشون بده! یه R&C جدید رو میدونستم نشون نمیدن چون شماره جدید داره برای PS3 میاد اما Resistance چرا! یا باقی استدیوهای سونی!

سونی در این زمینه داره افتضاح عمل میکنه و از مواردی هست که باید واقع بین بود و پذیرفت! نمره برتری ماله X1 هست.
خوب براي هر چيزي يه توجيه اي وجود داره و كاراي سوني رو هم ميشه با استناد به مطالبي كه تو پست قبليم نوشتم توجيه كرد. باز من نمي خوام وارد آمار و ارقام بشم و شناخت چنداني هم نسبت به اين جور مسائل ندارم اما اين 30 تايي رو كه بهشون اشاره كردي فكر نكنم تماما فرست پارتي باشن يا اگرم باشن حداقل براي سال اول PS4 در نظر گرفته نشدن.
اما در مورد MM يا Order حرفت رو تا حدودي قبول دارم سوني ميتونست با نمايش يكي از اين دو عنوان بيش از اين گل بكاره اما خوب وقتي لزومتي براي اينكار نيست پس بهتره كه چنين عناويني همچنان تو سكوت خبري باقي بمونن و برگ برنده هاي سوني تو كنفرانس ها و نمايشگاه هاي بعدي باشن.

ولي در مورد Insomniac من حتي يك ثانيه هم به حضور IP جديدش تو GC فكر نكردم چون در حال حاضر داره Ratchet & Clank رو براي PS3 و Sunset Overdrive رو براي X One ميسازه بنابراين بديهيه كه تا اطلاع ثانوي چيز جديدي معرفي نميكنه و تا نمايشگاه هاي بعدي سكوت پيشه ميكنه.

به هرحال من باهات موافق نيستم ماكان چون طبق گفته خودت مايكرو هيچ چيزي براي نمايش نداشت و بخشي از تمركزشم روي عناويني مثل Ryse بود كه اونام كار استودياي خودش نيستن اما سوني علاوه بر اين كه 5 عنوان فرست پارتي معرفي كرده، در كنارشم از تعداد زيادي بازي Indie پرده برداري كرده كه شديدا به پيشرفت PS4 كمك ميكنن.

@امیر حسین
مخالفم! سانتا درسته الان همه رو داره زیر بال و پرش میگیره، ولی عمرا بازیی که بقیه میسازن رو نشونه هاش رو توی بازیش نمیزاره! اونم بازیی از یه استودیو چینی
yahoo_4.gif
حالا مثلا RaD به خاطر روابط حسنه ای که دارن میگفتیم 1% ممکن بود، اما بقیه منفیه درصدش به نظرم!
yahoo_4.gif

باید منتظر بازی خود سانتا باشیم!
yahoo_19.gif
سانتا خودش زير بال و پر NGـه:-":d
نميدونم والا تصاوير و محتواي بازي كه شباهت زيادي به اون دو مورد قبلي داره ولي خوب بازم باهات موافقم چون چندان عاقلانه نيست كه SM اطلاعاتي از IP جديد خودش رو تو يه بازي ديگه جا بده:d تو آخر پستمم به اين موضوع اشاره كردم كه ممكنه كاملا غلط باشه:d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر