بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
من با سیم تلفن ورودی به خونه هم تست کردم نتیجه فرقی نکرد اگه بخوام سرعت فیکس رو 2 باشه باید زنگ بزنم مخابرات سیم ورودی به خونه رو تعویض کنن؟

Sent from my G3112 using Tapatalk
ISP اگه ببینه مشکل خط دارین خرابی خط ارسال میکنه برای مخابرات و مخابرات هم وضعیت خط رو بررسی میکنه و وضعیتشو بهتر میکنه ولی با توجه به اینکه وضعیت خط شما همین الانش از 95 درصد ملت ایران بهتره فک نکنم همچین کاری کنه :D اکثر خطا که رو 8-9 مگابیت لاکه خیلی خطش خوب باشه 13-14 بگیره من هنوز توی این همه سال کسی ندیدم فیکس 16 مگابیت بگیره (همون دومگابایت) من خودم فیکس رو 8 بود بعد از اینکه خرابی خط زد بزور رسید 12.
اون دویست کیلوبایتم چیزی نیست که خیلی آدم پیگیرش باشه بنظرم، چون هر چقدم اهل دانلود باشید کلا فرقش چند دقیقه بیشتر نمیشه، اما اگه میبینین سرعت آپلود وضعیتش خوب نیست حتما زنگ بزنید چون سرعت آپلود روی خیلی از چیزا تاثیر داره از جمله بازی های آنلاین.

• Like
Reactions: Mahdi444

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
من با سیم تلفن ورودی به خونه هم تست کردم نتیجه فرقی نکرد اگه بخوام سرعت فیکس رو 2 باشه باید زنگ بزنم مخابرات سیم ورودی به خونه رو تعویض کنن؟

من خطم تا 20 مگ میکشه ولی Max Rateش رو زیاد نکردن به بهانه اینکه مرکز مخابراتی نمیکشه. در کل این پیشگامان 1 سال پیش که ازش سرویس خریدم واقعا از هر نظر قابل قبول بود ولی الان که کاربراشون زیاد شدن از افتضاح هم بدتر شده اصلا سمتش نیاید.

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
خب دوستان یه سوال فنی. این جعبه تقسیم کابل های تلفن ورودی به خونه تو نویز تاثیر داره؟ من یکبار سیم هاشو چک کردم اتصالاتش بنظر خوب و محکم میان (البته سیم اصلی تلفن با یه اتصال رفته داخل جعبه و بعد وصل شده به شبکه سیم کشی داخل خونه)
بنظرتون اتصالات سیم های داخل جعبه رو یکبار تعویض کنم مشکلی پیش نمیاد؟
از عصر مکس ریت خطم اومد پایین پیشگامان هم گفت خطت نویز داره سرعتم رو هم حتی رو 16 قفل نکردن رو 14 گذاشتن درحالی که snr روی 11 تا 24 بود الان شده 10 تا 22 چندان تغیری نکرده

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
ISP اگه ببینه مشکل خط دارین خرابی خط ارسال میکنه برای مخابرات و مخابرات هم وضعیت خط رو بررسی میکنه و وضعیتشو بهتر میکنه ولی با توجه به اینکه وضعیت خط شما همین الانش از 95 درصد ملت ایران بهتره فک نکنم همچین کاری کنه :D اکثر خطا که رو 8-9 مگابیت لاکه خیلی خطش خوب باشه 13-14 بگیره من هنوز توی این همه سال کسی ندیدم فیکس 16 مگابیت بگیره (همون دومگابایت) من خودم فیکس رو 8 بود بعد از اینکه خرابی خط زد بزور رسید 12.
اون دویست کیلوبایتم چیزی نیست که خیلی آدم پیگیرش باشه بنظرم، چون هر چقدم اهل دانلود باشید کلا فرقش چند دقیقه بیشتر نمیشه، اما اگه میبینین سرعت آپلود وضعیتش خوب نیست حتما زنگ بزنید چون سرعت آپلود روی خیلی از چیزا تاثیر داره از جمله بازی های آنلاین.
من خطم روی annex m بیاد بالا تا 25 مگ میکشه

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
جدا کم کم دارم از پیشگامان پشیمون میشم. هر شب سرعت رو قفل میکنن رو 500 وی پی ان هم که از دیروز به زور وصل میشه زنگ هم میزنی میگن اختلاله

• Like
Reactions: saeed_sg

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
جدا کم کم دارم از پیشگامان پشیمون میشم. هر شب سرعت رو قفل میکنن رو 500 وی پی ان هم که از دیروز به زور وصل میشه زنگ هم میزنی میگن اختلاله

منم پشیمونم اوایل خیلی خوب بود ولی بعد از زیاد شدن مشتریهاش شدیدا افت کرده مث اینکه پهنای باند کافی واسه ارائه به این حجم از مشتری رو ندارن.

• Like
Reactions: just_p30

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
سیم های تلفن خونه‌ی ما یکم قدیمی و وصله پینه شدس میشه درخواست داد که مخابرات یه انشعاب روکار جدید بکشه؟ باید زنگ بزنم 2020؟

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
دوستانی که پیشگامان دارن ولش نکنید, برید شکایت کنید تعداد که بره بالا مجبورن پی گیری کنن...
اسم سرویسای 6 ماهشون رو هم از 16 مگ کردن 4 تا 16 مگ که نتونی حرفی بزنی ...
کسایی که سرویساشون اسمش عوض شده بره به عنوان تبلیغ غلط شکایت کنن...
چند وقت پیش هم که اسم همین سرویس 6 ماهه 275 تومنی رو زده بودن "تا16مگ" شکایت کردیم مجبور شد اسمش درست کنه...
اصلا کوتاه نیایید...

gpxj_pish_thief.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
تمام کارهایی ک گفتید رو انجام دادم از سر خط مستقیم وصل کردم بازم پکت لاست دارم اگه crc رو ببینید متوجه این موضوع میشید مشکل از سیم کشی منزل تا مرکزه.مرکز هم ک رفتم گفتن ک ما هیچ مشکلی نداریم مشکل از سمت خوده پارس انلاینه.پارس انلاین کلا پکت لاست داره تمام دوستام وضعیتشون تو شهر های مختلف همینه احتمالا برم سمت تانوما فردا یه پیگیری میکنم ببینم به محله ما فیبر میدن یا ن
پارامتر های خط شما خیلی خوبه من SNR 6 و Line Attenuation 26 دارم و با سرعت 1.8-1.9 میگیرم و پکت لاستم تقریبا صفر هست. اگر مشکل از سیم کشی باشه به نظرم ارزش داره که تعمیر کنین.
ضمن اینکه مودم های تی پی لینک یکم به نویز حساسه. یک مورد مهم دیگه هم که اغلب نادیده میگیرن DNS هست. با DNS های مختلف تست کنین. خودم تاثیرش رو در پکت لاس و پینگ دیدم.
به عنوان مثال برای من با دی ان اس پارس انلاین پینگ بعضی سرویس ها بالاتره.
A List of Free and Public DNS Servers
این چندتا دی ان اس معروف و رایگان هست.

ali6528

کاربر سایت
Aug 15, 2018
13
اقا من بالاخره بعد مذاکرات هسته ای با مخابرات موفق شدم بزور تلفن بگیرم ازشون:/
سیم کشی بیرون و داخل اوکیه و تنها مشکلم اینه 3 کیلومتر از مرکز مخابرات فاصله دارم به نظرتون حداکثر پهنای باند چقدر میشه برای من ؟؟میخوام مودم Vdsl/adsl بگیرم و قیمتش بالاست اگه زیر 8 مگابیت میشه ارزش نداره!؟

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
پارامتر های خط شما خیلی خوبه من SNR 6 و Line Attenuation 26 دارم و با سرعت 1.8-1.9 میگیرم و پکت لاستم تقریبا صفر هست. اگر مشکل از سیم کشی باشه به نظرم ارزش داره که تعمیر کنین.
ضمن اینکه مودم های تی پی لینک یکم به نویز حساسه. یک مورد مهم دیگه هم که اغلب نادیده میگیرن DNS هست. با DNS های مختلف تست کنین. خودم تاثیرش رو در پکت لاس و پینگ دیدم.
به عنوان مثال برای من با دی ان اس پارس انلاین پینگ بعضی سرویس ها بالاتره.
A List of Free and Public DNS Servers
این چندتا دی ان اس معروف و رایگان هست.
از adsl خستم:(

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
دوستانی که پیشگامان دارن ولش نکنید, برید شکایت کنید تعداد که بره بالا مجبورن پی گیری کنن...
اسم سرویسای 6 ماهشون رو هم از 16 مگ کردن 4 تا 16 مگ که نتونی حرفی بزنی ...
کسایی که سرویساشون اسمش عوض شده بره به عنوان تبلیغ غلط شکایت کنن...
چند وقت پیش هم که اسم همین سرویس 6 ماهه 275 تومنی رو زده بودن "تا16مگ" شکایت کردیم مجبور شد اسمش درست کنه...
اصلا کوتاه نیایید...

gpxj_pish_thief.jpg
راست میگن این دوستمون. من بخاطر کاهش سرعت شکایت ثبت کردم به 24 ساعت نکشیده مشکل تقریبا حل شد البته اگه باز برنگرده

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر