بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
مخابرات اهواز قسمت فروش ADSLشمارشو کسی داره؟

مخابرات خوب نیس آقا نرو طرفش​

فعلا تو خوزستان پینگ از مخابرات بهتر گیر نمیاد سهند جان مجبوریم دیگه

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
مثلا اینترنت 512 دارم اما سرعت دانلودش 40 ...حجمی هم هست :| کلا از زندگی نا امید شدم .... زنگ هم میزنی پشتیبانی میگن برق دیتای استان قطع شده :| تو رشت اندیشه سبز خزر مضخرفترین نت رو ارائه میده :(

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
مثلا اینترنت 512 دارم اما سرعت دانلودش 40 ...حجمی هم هست :| کلا از زندگی نا امید شدم .... زنگ هم میزنی پشتیبانی میگن برق دیتای استان قطع شده :| تو رشت اندیشه سبز خزر مضخرفترین نت رو ارائه میده :(

دادا ما هم اندیشه هستیم....چند روزه گند زده کلا گرون هم هست.....الان 256 نا محدود دارم 50 60 دان میکنم.........128 نا محدودش 40 هستش که!!! :-o

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
دادا ما هم اندیشه هستیم....چند روزه گند زده کلا گرون هم هست.....الان 256 نا محدود دارم 50 60 دان میکنم.........128 نا محدودش 40 هستش که!!! :-o

اوج فلاکت ما رو ببین :
2846765757.png

512 حجمی :|:(

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
مخابرات خوب نیس آقا نرو طرفش
تو که داری شبی 6 گیگ میگیری دردت چیه آخه؟:D پینگ؟:D
پینگم که همه جا بد نیست مثلا پینگ مخابرات توی مشهد اصلا بد نیست خیلی خوبه! نمیدونم چرا جای شما بده! البته سرعت اینرتنت چند وقته خیلی ضایع شده فکر کنم درست بشه!

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
پتياك چطوره؟

پتیاک برای دانلود و وب گردی خیلی خوب است در شرایط حال حاضر نسبت به خیلی از ISP های دیگر در ایران.اما متاسفانه پینگ بشدت بالایی داره.حتی اون زمان که هیچ ISP مشکل پینگ نداشت متاسفانه پینگ پتیاک بالا بود.شاید در منطقه ای که من با این نت کار کردم به این شکل بوده.

Arkham City

کاربر سایت
Aug 11, 2010
336
اقا نت من در حال حاضر نباتی هست.
دانلود که تعطیل !
به زور تونستم بیام رو نت الان مدم رو خاموش کنم باز نت قطعه تا 2 روز !
الان هم که تونستم بیام هی در حال تعویض dns هستم :|
به 2828 زنگ میزنم انگار دارن به ادم فحش میدن میگه
شماره یک اخرابی سرویس
شماره دو پیگیری سرویس
من 100 بار 1 رو زدم ولی همینطوری داره به ترتیب شماره ها رو میگه ما رو هم هویج حساب نمیکنه :|
برای دوستام نت وصل شده برای من و یکی دیگه همچین بساطی هست !
هیچ جوره هم نمیشه با پشتیبانی تماس گرفت :|
من چیکااااااااار کنم :((

US_ENTERPRISE

کاربر سایت
Jul 17, 2013
24
نام
Pooriya Rz
اندیشه همه جا بد ترین سرویس هارو ارائه میده:d

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
اقا نت من در حال حاضر نباتی هست.
دانلود که تعطیل !
به زور تونستم بیام رو نت الان مدم رو خاموش کنم باز نت قطعه تا 2 روز !
الان هم که تونستم بیام هی در حال تعویض dns هستم :|
به 2828 زنگ میزنم انگار دارن به ادم فحش میدن میگه
شماره یک اخرابی سرویس
شماره دو پیگیری سرویس
من 100 بار 1 رو زدم ولی همینطوری داره به ترتیب شماره ها رو میگه ما رو هم هویج حساب نمیکنه :|
برای دوستام نت وصل شده برای من و یکی دیگه همچین بساطی هست !
هیچ جوره هم نمیشه با پشتیبانی تماس گرفت :|
من چیکااااااااار کنم :((
دیگه واقعا مجبوری حضوری بری بهشون فحش بدی

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
دوستان من که از پارس انلاین نت میگیرن چند باری شده با زنگ زدن پیگشونو اوردن پایین. رنگ میزنن به پشتیبانی و میگن پینگمونو کم کن و اون هم در عوض سرعت رو کم میکنه و پینگ هم کم میکنه....
دوست عزیز قصد جسارت ندارم . من خودم ندیدم همچین چیزی . ولی تا چیزیو به عین با چشم خودت ندیدی باور نکن میخواد صمیمی ترین دوستت باشه میخواد خانوادت باشه .
پینگ ما تو روتر از بین dns های مختلف تو با کیفیت ترین حالت بین 110 تا 180 میچرخه که وقتی به مشترک میرسه بین 150 تا 210 متغیره .
.

Positive

کاربر سایت
Jun 14, 2011
262
نام
علیرضا
دوست عزیز قصد جسارت ندارم . من خودم ندیدم همچین چیزی . ولی تا چیزیو به عین با چشم خودت ندیدی باور نکن میخواد صمیمی ترین دوستت باشه میخواد خانوادت باشه .
پینگ ما تو روتر از بین dns های مختلف تو با کیفیت ترین حالت بین 110 تا 180 میچرخه که وقتی به مشترک میرسه بین 150 تا 210 متغیره .
.

.

راستش دوستمون خیلی براه نمیگه .. من snr margin اپلودم 8 بود بعد گفتن که اگه اپلودت رو کم کنیم این میره بالا ،قبلش رو 1 مگابیت بود کردنش 512 ... بعد snr margin اپلودم رفت روی 24 ! پینگ هم یه کم بهتر شد !

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
راستش دوستمون خیلی براه نمیگه .. من snr margin اپلودم 8 بود بعد گفتن که اگه اپلودت رو کم کنیم این میره بالا ،قبلش رو 1 مگابیت بود کردنش 512 ... بعد snr margin اپلودم رفت روی 24 ! پینگ هم یه کم بهتر شد !
منظور از تفاوت پینگی که اقای silent storm میگن با این تفاوت پینگ ها فرق داره ، منظور ایشون احاطه و دسترسی ISP ها برای کنترل پینگ و بهبود همیشگی و پایدارش هست که این موضوع اصلا به ISP ها مربوط نمیشه مثلا شما اگر بهترین پینگتون با خارج 200 هست نمی تونید به ISP بگید پینگتون رو بیاره روی 100 تا 150 برای اینکه پهنای باند و Gate Way ها دست شرکت های ISP نیست و این وسط تعداد محدودی شرکت بودن که موفق به دریافت سرویس های با کیفیت شدن ولی بقیه تعریفی ندارند در حالی که به راحتی با همت شرکت ارتباطات زیرساخت و مسئولین زیربط میشه مشکل پینگ و تاخییر زیاد با خارج رو تا حد بالایی برطرف کرد و به پینگ های 80-90 هم با خارج رسید ولی خب این کار انجام نشده همونطور که قیمت ها کم نشده...
این تفاوت پینگهای کوچیک خیلی دلایل متفاوت داره مثلا تغییر موقت Dns ارتباطی شما یا کم شدن ترافیک در بازه های زمانی خاص یا رفع هر گونه اختلال جزئی در شبکه موجب کاهش 10 تا 20 درصدی پینگ میشه ولی نمیشه بدون هماهنگی با شرکت زیرساخت و بهبود کیفیت ارتباط Gate Way ها پینگ رو 50 درصد کاهش داد.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
بعد از بن شدن به يک دليل فوق العاده خنده دار !!!! از بن در اومديم ! شايد يه روزي اين بن عجیب و واقعا خنده دار و تو صفحه انتقادات زدم ! به هر حال فعلا که تموم شد !
تو چند وقت اخير دوستان خيلي سوالات در باره اينرتنت ملي داشتن ، درباره سيستمش و .... و حتي خيليا از جمله اقا مسعود گل خودمون هم يه سري جاها رو اشتباه کردن . فعلا حوصله توضيح ندارم . اما اگر کسي چنين سوالي داشت ، خوشحالم بتونم تا جايي که اطلاعاتم قد ميده کمکش کنم .

در اخر اينو بگم که پنج شنبه شب از ساعت 6 غروب تا 12 شب ، پشت سر هم مدومم روشن و خاموش ميشد و قطع و وصل شديد داشتم ! فکر کردم مشکل از ISP هست ! رفتم تو پنل مودم ، ديدم ديتا ريت خط و بردن رو 4000 !! حالا اينکه چرا اين کار و بدون اطلاع انجام دادن مشخص نيست .اما مطئنا حرکتي بوده براي مقابله با طرح شاتل !! که حرکت عالي اي بود . اما مشکل اينجاست که ما تو ايران مناطق زيادي داريم که ير ساخت شبکه مخابراتشون از افتضاح هم بدتره و به هيچ عنوان ديتا ريت بيشتر از 2034 رو روي کابل مسي قبول نميکنه . اما در مناطقي که زير ساخت مخابرات درست باشه و شبکه فيبر نوري باشه ( شبکه رو با فيبر نوري تا دم در خونتون اشتباه نگيريد ) روي همون سيم مسي تا 6000 تا يا همون 6 مگ هم سرعت ميده .

خلاصه وقتي ISP من ديتا ريت و برد روي 4000 ، ديدم SNR ام از 30 اومد روي 6 !!! در صورتي که سر خط خونه مشکلي نداره + اينکه از کابل 3 تيکه گرون قيمت هم استفاده کردم . اين نشون دهنده شبکه و زير ساخت افتضاح مخابرات تو اون منطقه بود ( خونه مادربزرگم ) . بعد رفتم تو پنل و با يه ترفندي SNR خط و کشوندم روي 8 !!!! که خدا رو شکر تونستم بدون مشکل و با خط 512 ، سرعت شبانه بين 80 تا 100 و سرعت روزانه اي معادل 300 تا 350 رو بگيرم .

هدفم از گفتن اين حرفا اين بود که بگم گول تبليغات شرکت ها رو نخوريد دوستان . تا زماني که شبکه زير ساخت و کابل هاي مسي مخابرات ، بدون نويز ، حالت کابل برگردون ، بهينه شده و ... نباشه ، همين اينترنت 4 مگ که الان ميدن رو هم نميشه استفاده کرد . چه برسه به اينترنت 8 يا بالاتر از اون که کم کم داره مياد !!! پينگ که بماند ! حرفي نداريم ! همش زير دست زير ساخته !

اگر خونديد اين حرفا رو ممنونم و اگر هم نخونديد چيزي رو از دست نداديد .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر