بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

S I G N A L

کاربر سایت
Nov 17, 2010
349
نام
Signal
1699206000.png

1699186251.png

1699189472.png

حمید خوبه برا سرویس ۱۲۸ در ساعات رایگان؟:d
مسعود برا اینترنتش ۸۰ تومن در ماه پرداخت می کنه؟:d ، من ۱۵ تومن در ماه پرداخت می کنم;):d

ضمناً ۱۰ گیگابیت پهنای باند داره شهرتون ؛ دیگه چه تونه؟ :d:d:d

game3000

کاربر سایت
Jul 5, 2011
4
اوله کار که speedtest میگیریم با مثلا سرویس 1مگ همه چیش ok میزنه اما تا یه دانلود میزاری بعد از چند دقیقه سرعت از 130/140تا میشه 40؛50تا و هی پاینا بالا میشه پینگم که نگو

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
آمار جديد، چهره بيمار اينترنت ايران را نمايان‌تر کرد
بايت - مورخ چهارشنبه 1390/10/21 شماره انتشار 18029
نويسنده: وحيد صفايي
جديدترين آماري که مرکز آمار ايران از تعداد کاربران اينترنت در ايران و ضريب نفوذ اينترنت منتشر کرد، تمام آمارهاي قبلي وزارت ارتباطات را زير سوال برد.
بر اساس اين آمار که جديدترين و علمي‌ترين آمار در اين زمينه محسوب مي‌شود، ضريب نفوذ اينترنت در ايران 7/14 درصد و تعداد کاربران ايراني اينترنت 11 ميليون نفر است. پيش از اين وزارت ارتباطات مدعي شده بود ضريب نفوذ اينترنت در ايران نزديک به 40 درصد و تعداد کاربران اينترنت بيش از 33 ميليون نفر است.
نکته قابل توجه اين جاست که حتي آمارهاي جديد نيز دور از واقعيت به نظر مي‌رسد و با دلايل کاملا منطقي مي‌توان آن‌ها را نيز زير سوال برد. در اين آمار جديد، کاربر اينترنت کسي است که حداقل سالي يک‌بار از اينترنت استفاده کند. اين درست مانند اين است که بگوييم اگر کسي سالي يک‌بار براي پياده‌روي بيرون برود، ورزش‌کار است! بنابراين ثبت‌نام براي يارانه‌ها خيلي‌ها را به کاربران اينترنت تبديل کرده است و خوشبختانه در يک سال از تاريخ ايران، ضريب نفوذ اينترنت به 100 درصد رسيده است!
در عين حال، مرکز آمار تعداد خانوارهايي را که به اينترنت دسترسي دارند، محاسبه کرده و کل خانواده را کاربر اينترنت دانسته است اما مثل روز روشن است که عموما يک يا دو نفر از اعضاي خانواده متوسط 5 نفري، کاربر اينترنت است و معمولا فرزندان جوان خانواده، اين يک يا دو عضو هستند و والدين و اعضاي کوچک خانواده، کاربر اينترنت نيستند تنها نقش آن‌ها بهبود آمارها است.
دست آخر بر اساس اين آمار، 85 درصد کاربران ايراني اينترنت، از طريق اتصال Dial Up به اينترنت دسترسي دارند، اين در حالي است که بر اساس استانداردهاي جهاني حداقل پهناي باند لازم براي کسي که کاربر اينترنت محسوب مي‌شود، 256 کيلوبيت در هر ثانيه است. اگر بخواهيم با استانداردهاي جهاني خود را مقايسه کنيم، بايد 85 درصد خانوارهاي اينترنتي کشور را بدون اينترنت فرض کنيم.
با اين توصيف اگر بخواهيم عدد بدست آمده را سرانگشتي با خوشبينانه‌ترين وضع تصور کنيم، اوضاع اينترنت ايران بسيار بدتر از آن است که بشود از آن دفاع کرد.
سال‌هاست که همه متخصصان فناوري اطلاعات به وضعيت نابه‌سامان و آشفته اينترنت در کشور معترض هستند و بارها گفته شده است که بايد کاري انجام داد اما هيچ حرکتي انجام نشد و وزارت ارتباطات به عنوان متولي امور اينترنت در کشور، هيچ‌گاه به خاطر اين کم کاري‌ها و اين عقب ماندگي‌ها در مقايسه با حتي عقب مانده‌ترين کشورها، نه زير سوال رفت، نه عذرخواهي کرد و نه حتي به عقب ماندگي‌ها اعتراف کرد بلکه با ارائه آماري غير واقعي سعي کرد اوضاع را بهتر جلوه دهد تا بتواند گزارش‌هايي کاري را ارائه کند که تنها روي کاغذها زيبا باشند.
در حقيقت بايد گفت که ارائه اين چنين آمارهايي براي کشور، از خود کم‌کاري‌هاي صورت گرفته زيان‌بارتر است چرا که اگر کاستي‌ها مشخص باشد، شايد چاره‌اي انديشيده شود اما اين آمارهاي اشتباه، صورت مسئله را پاک مي‌کند و مسئله‌اي که وجود ندارد، به چاره‌انديشي نيازمند نيست.
اي کاش متوليان فناوري اطلاعات در کشور، شجاعت اين را داشتند که به کاستي‌ها و ضعف‌هاي کار خود اعتراف کرده و از مردم عذرخواهي کنند.

sorenphoto

کاربر سایت
Sep 14, 2008
66
سلام به همه ی اساتید.
من الان ADSl دارم و ماکزیمم سرعتش برای دانلود 100 کیلو بایت هست.
می خواستم بدونم این دوستان چه جوری اینقدر سرعتشون زیاده ؟؟؟ مثلا باهاش بازی ایکس باکس دانلود می کنند یا فیلم بلوری ؟؟؟ الان تا یه بازی ایکس باکس میاد ، همون روز دانلودش می کنند 8 گیگ رو ... اصلا مگه همچین سرعتی تو ایران داریم ؟؟ الان پارس آنلاین ADSL 2Mb رو داره ماهی 400 هزار تومان میده !! یعنی این دوستان ماهی 400 پول نت میدن ؟؟؟!!
اگه اینترنت ماهواره گرفتین ، ما رو هم راهنمایی کنید .... منم می خوام اینترنت نامحدود داشته باشم و دوستان لطف کنند یه راهنمایی بکنند ...

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
درود

در صورت ارسال پست های بی ارتباط با موضوع گفتگو کاربران خاطی به مدت 1 ماه با قطع دسترسی مواجه خواهند شد!

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
درود
در صورت ارسال پست های بی ارتباط با موضوع گفتگو کاربران خاطی به مدت 1 ماه با قطع دسترسی مواجه خواهند شد!
دوست عزیز
مدیر محترم
بحث در مورد اینرنت و ISP ها و مشکلات پیرامونش هست و کسی غیر از این موضوع ، پست نامربوطی ارسال نکرده
اگر از مسول یا فردی هم در زمینه اینترنت انتقادی میشه ، بازم در ارتباط با موضوع هست
اگر بودن این تاپیک مشکل سازه ، بحثش جداست
اما اینکه شما تاپیک رو باز بذارید و هر چند وقت یک بار پست ها رو پاک کنید و نویسنده ها رو تهدید کنید ، فکر نمیکنم کار منطقی باشه

Ali

Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
دوست عزیز
مدیر محترم
بحث در مورد اینرنت و ISP ها و مشکلات پیرامونش هست و کسی غیر از این موضوع ، پست نامربوطی ارسال نکرده
اگر از مسول یا فردی هم در زمینه اینترنت انتقادی میشه ، بازم در ارتباط با موضوع هست
اگر بودن این تاپیک مشکل سازه ، بحثش جداست
اما اینکه شما تاپیک رو باز بذارید و هر چند وقت یک بار پست ها رو پاک کنید و نویسنده ها رو تهدید کنید ، فکر نمیکنم کار منطقی باشه

بله خیلی راحت میشه کلا این گفتگو را حذف کرد اما در حق باقی افرادی که قصد دارن مشکلاتشون برطرف بشه ظلم میشه!
بحث و نام بردن افراد هم ایرادی نداره اما تا جایی که از خط قرمز ها عبور نکنیم و به کسی توهین نشه و البته از الفاظ رکیک هم استفاده نشه که در 30 پستی که لحظاتی قبل حذف شد تمامی این موارد مشاهده شد!

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
بله خیلی راحت میشه کلا این گفتگو را حذف کرد اما در حق باقی افرادی که قصد دارن مشکلاتشون برطرف بشه ظلم میشه!
بحث و نام بردن افراد هم ایرادی نداره اما تا جایی که از خط قرمز ها عبور نکنیم و به کسی توهین نشه و البته از الفاظ رکیک هم استفاده نشه که در 30 پستی که لحظاتی قبل حذف شد تمامی این موارد مشاهده شد!
از 30 پستی که حذف شد ، 2 تاش سهم من بود
که نه توهینی کرده بودم و نه از الفاظ رکیک استفاده کرده بودم
محترمانه جواب دوستی رو داده بودم.
پاک شدن پستم مهم نیست ، اما تا وقتی صورت مساله پاک بشه چطور میشه انتظار رسیدن به نتیجه رو داشت.
به هر حال شما مدیر هستید و هر طور دوست دارید عمل میکنید و منم حرفی نمیتونم بزنم.
به این نتونستن عادت کردم
فقط خواستم اعتراضم رو بیان کرده باشم.

Ali

Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
منم حرفی نمیتونم بزنم.

زمان پاسخگویی و ***** شدن من هم نمیتونم حرفی بزنم!

اگر فقط همین یک موضوع را که بارها و بارها در ارتباط با آن صحبت شده متوجه میشدید این مشکلات پیش نمی آمد

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
زمان پاسخگویی و ***** شدن من هم نمیتونم حرفی بزنم!
اگر فقط همین یک موضوع را که بارها و بارها در ارتباط با آن صحبت شده متوجه میشدید این مشکلات پیش نمی آمد
اتفاقا این موضوع رو متوجه شدم
و بارها و بارها در تاپیک های مختلف (میتونید بررسی کنید) از دوستان خواهش میکنم که از کلماتی که خطر *** داره استفاده نکنند یا پستشون رو ویرایش کنند.
اگر هم در این تاپیک پستی دادم که مشکل ساز بوده ، از شما و تک تک کاربر ها عذر میخوام.
یک حرف نامربوط
دیروز جای اسم بازی *** میذاشتیم
امروز برای مباحث مربوط به اینترنت *** میذاریم
فردا باید جای اسم خودمون *** بذاریم

Smaee1

کاربر سایت
Dec 27, 2010
245

فکر کنم منظورت از خط قرمز اینکه فقط بیام از طرف تعریف کنیم . قربون صدقش بریم؟
چون اینجا (ایران) خط قرمز یعنی خفه شدن

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فکر کنم منظورت از خط قرمز اینکه فقط بیام از طرف تعریف کنیم . قربون صدقش بریم؟
چون اینجا (ایران) خط قرمز یعنی خفه شدن

خیر، منظور اینه که توی بیان مطالب و ابراز نظر یه مقدار حوصله کنیم و با وجود عصبانیت و خشمی که همگی از وضعیت فعلی داریم از دشنام یا حملات لفظی خودداری کنیم، توی صفحات قبل بارها تذکر داده بودم، بعضی دوستان رعایت نکرده بودند، انگار خودم هم یه دفه از دستم در رفت!!

Smaee1

کاربر سایت
Dec 27, 2010
245
خیر، منظور اینه که توی بیان مطالب و ابراز نظر یه مقدار حوصله کنیم و با وجود عصبانیت و خشمی که همگی از وضعیت فعلی داریم از دشنام یا حملات لفظی خودداری کنیم، توی صفحات قبل بارها تذکر داده بودم، بعضی دوستان رعایت نکرده بودند، انگار خودم هم یه دفه از دستم در رفت!!

راستش درست میگی عصبانیت از این اینترنت باعث این همه هست.الان منم به همین علت این پستو دادم

aMiRia_BIG

کاربر سایت
Sep 12, 2011
34
نام
امیر

آخه عزیز من بنده کی فحش یا دشنام دادم که پست منو پاک کردی؟!
عجیبه والا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر