بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

pa720

کاربر سایت
Mar 3, 2011
120
جدیدا شاتل زده تو کار محدود کردن دانلود های شبانه یش تر از 1.7 گیگ نمیشه دانلود کرد:|
امیدوارم هر چه زودتر این اینترنت چمدانی بیاد

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
از همتون ممنون که توضیح دادین.

پسورد اونجا چطوری عوض کنم؟ اینجارو پیدا کردم که دو تا پسورد admin و user داره.

66518553852064436301.jpg

کدوم رو عوض کنم؟

ISP پسورد چی رو عوض کنه؟ متوجه نمیشم باید بهشون چی بگم دقیقا؟ (می پرسم که اگه سوال پیچم کردن نگم نمی دونم، یکی تو بازی سنتر بهم گفت!)

میشه قسمت قرمز رنگ رو بیشتر توضیح بدین؟ دوما اینکه چطور بریج کنم؟ بعد که بریج کردم، نفمیدم، با لپ تاپ همچنان میشه کانکت شد یا نه؟

چی کانکت بکنه؟ نفهمیدم.

پارس آنلاین برترین سرویس دهنده ی سال 89 شد و شهریور ماه هم باز برترین سرویس دهنده ی ماه شد. چطور آخه در پیته؟ پولی که من ماهانه می دم بابت اینترنت، دوستام برای سه ماهشون انقدر می دن. منتها مشکل اینجاست که هم من از حقوق خودم مطلع نیستم که مثلا اونا باید امنیت منو تامین کنن یا نه، هم اینکه اونا هیچی خودشون به آدم نمی گن و فقط پشت تلفن مودب هستن همین. کلا سه تا جمله رو عین نوار تکرار می کنن؛ یا می گن برو ترافیک بخر (که خانومه خودشو کشت اون دفعه که برو بخر، گفتم پارس آنلاین اشتباه کرده وظیفشه خودش بهم ترافیک بده.) یا می گن ما مسئولیتی نداریم، یا می گن طی 48 ساعت آینده بررسی می کنیم که خدا شاهده نمی کنن.

تاثیر بستن این پورت ها روی استفاده ی خودم چیه؟ محدود میشم آیا مثلا توی بازی آنلاین یا توی وصل شدن به صورت وایرلس؟

ای قربون دهنت! چطوری؟ همین کارایی که نیما گفت منظورت هست؟ یا کار دیگه ای هم هست؟

زیاد سوال پرسیدم، شرمنده. ولی تا همین جا هم ممنون که پاسخ دادین.

--------------------------------------------------------

گذاشتم روی WPA2، ولی این صفحه اومد. Shared secret داره. پسوردش کجاست؟ اینو دقیقا چیکار کنم؟
06696560425983945551.jpg
داداش اینجا بحث تخصصی شد آقا نیما لطفا شما جواب بدید ! من اطلاعاتی در این زمینه ندارم .

se7en123456

کاربر سایت
Dec 22, 2009
451
نام
محمد رضا
دوستان من به سرویسی احتیاج دارم که بتونم باهاش دانلود های سنگین انجام بدم. (برای فروشگاه بازی می خوام)
توی شهر ما هم فقط شاتل, پارس آنلاین, مخابرات و مبین نت هستن. به نظرتون کدوم شرکت و کدوم سرویسش به کارم میاد؟
یا شاتل بگیر یا پارس آنلاین اگر برای دانلود می خواهی

• Like
Reactions: Good Guy Greg

EA Game

کاربر سایت
Oct 23, 2009
165
نام
Sherwin
یا شاتل بگیر یا پارس آنلاین اگر برای دانلود می خواهی

ممنون از پاسخت. >:d<
به نظرت از این دو شرکت کدوم سرویسشون رو بگیرم که سرعت مناسبی داشته باشه و ثبات هم داشته باشه (یعنی بعده 10 گیگ دانلود یهو سرعت 15 نشه! :| )

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
ممنون از پاسخت. >:d<
به نظرت از این دو شرکت کدوم سرویسشون رو بگیرم که سرعت مناسبی داشته باشه و ثبات هم داشته باشه (یعنی بعده 10 گیگ دانلود یهو سرعت 15 نشه! :| )
فکر شاتلم نکن;)برای تمدید بیچاره میشی;)من خودم ندارن ولی اونایی که دارن برا تمدید باید برن خود شاتل یا یا طریق کافی نت تمدید کنن ولی پارس انلاین با اینترنت خودت تمدید میکنی در کل یا مخابرات یا پارس انلاین;)

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
دوستان من به سرویسی احتیاج دارم که بتونم باهاش دانلود های سنگین انجام بدم. (برای فروشگاه بازی می خوام)
توی شهر ما هم فقط شاتل, پارس آنلاین, مخابرات و مبین نت هستن. به نظرتون کدوم شرکت و کدوم سرویسش به کارم میاد؟
شما WiMAX ایرانسل اگر میتونی بگیر
2MB ه نامحمد 130t . من دوستم 512 گرفته دانلود ش روی 60 ه . 2mb باید 200 باشه .

MN Prince

کاربر سایت
Apr 13, 2008
775
نام
Nima
از همتون ممنون که توضیح دادین.

پسورد اونجا چطوری عوض کنم؟ اینجارو پیدا کردم که دو تا پسورد admin و user داره.

66518553852064436301.jpg

کدوم رو عوض کنم؟

یوسر ، نمیدونم برای چیه دقیق ، شاید برای دسترسی بقیه دیوایس ها هست که به مودم وصل میشن و دسترسی شون از کسی که با پسورد ادمین لاگین میکنه خیلی کمتره و فقط برای دیدن نه تغییر ، میتونی پسورد این رو هم یه چیز تعریف کنی. ادمین پسورد رو هم عوض کن. old password ت، نمیدونم admin هست یا 1234 . برای old password همون پسوردی که برا لاگین تو 192.168.1.1 میدی، بده.
new password هم ، پسورد جدیدت که ترکیبی طولانی از حروف بزرگ و کوچیک و عدد باشه.

ISP پسورد چی رو عوض کنه؟ متوجه نمیشم باید بهشون چی بگم دقیقا؟ (می پرسم که اگه سوال پیچم کردن نگم نمی دونم، یکی تو بازی سنتر بهم گفت!)

منظورم از تغییر پسورد ، پسورد اکانت adsl هست که باهاش وصل میشی به اینترنت. درخواست بده بگو من فکر می کنم یکی با اکانتم وصل میشه ، می خوام پسورد رو عوض کنم .

میشه قسمت قرمز رنگ رو بیشتر توضیح بدین؟ دوما اینکه چطور بریج کنم؟ بعد که بریج کردم، نفمیدم، با لپ تاپ همچنان میشه کانکت شد یا نه؟

اون قسمت رو داشتم توضیح می دادم که چطوری میشه با اکانت بقیه کانکت شد در صورتی که حتی ***** مک مودم رو گذاشته باشن.

بریج هم فقط با یک device می تونی فقط کانکت باشی به اینترنت . باید ازsetup wizard باشه.مودم من فرق داره از اینجا ببین. تنظیمات کنسولت هم باید عوض کنی برای اتصال. همین طور برای اتصال با لپتاپت باید کاننکشن دستی بسازی ( مثل همون dial up ) وصل شی.

پارس آنلاین برترین سرویس دهنده ی سال 89 شد و شهریور ماه هم باز برترین سرویس دهنده ی ماه شد. چطور آخه در پیته؟ پولی که من ماهانه می دم بابت اینترنت، دوستام برای سه ماهشون انقدر می دن. منتها مشکل اینجاست که هم من از حقوق خودم مطلع نیستم که مثلا اونا باید امنیت منو تامین کنن یا نه، هم اینکه اونا هیچی خودشون به آدم نمی گن و فقط پشت تلفن مودب هستن همین. کلا سه تا جمله رو عین نوار تکرار می کنن؛ یا می گن برو ترافیک بخر (که خانومه خودشو کشت اون دفعه که برو بخر، گفتم پارس آنلاین اشتباه کرده وظیفشه خودش بهم ترافیک بده.) یا می گن ما مسئولیتی نداریم، یا می گن طی 48 ساعت آینده بررسی می کنیم که خدا شاهده نمی کنن.

این isp ها همشون اکثرا سیستم مانیتورینگ خوبی دارن ، ولی این که چطوری بعضی وقت ها چک می کنن که چنین کاری انجام شده یا نه، یا اون طرف که اکانت هک می کنه چطوری وصل میشه که تابلو نشه ، بستگی داره. وگرنه همشون حتی راحت می فهمن که با چیز شکن کار می کنی، چیز پی ان که هیچی دیگه:d . بستگی به خودشون داره که بخوان چک کنن یا کاری کنن یا نه.

تاثیر بستن این پورت ها روی استفاده ی خودم چیه؟ محدود میشم آیا مثلا توی بازی آنلاین یا توی وصل شدن به صورت وایرلس؟

مودم های معمولی معمولا بستن پرت تو فایروال نداره ، از تو ویندوز هم برای خود ویندوز هست ، به درد هم نمیخوره.
الان اگر از cmd دستور telnet با ip اینترنت خودتو بزنی بهش وصل میشه، چون پرت 23 باز هست. البته اگر همون پسوردی که گفتم عوض کرده باشی و پسورد default نباشه ، نمیشه وصل شد. فقط لاگین میاد.
اگر خواستی ببینی چطوری telnet از cmd کار میکنه باید این طوری تو وین 7 فعالش کنی.بعدشcmd رو run as administrator بزن بعد دستور
telnet فاصه ، مثلا 192.168.1.1 یا ip اینترنتت بعد هم یه فاصله بزن ، 23 تایپ کن. صفحه دسترسی از cmd میاد (پسورد احتیاج داره برای ورود). چون پرت 23 از مودم باز هست میشه تلنت کرد.ولی زمانی که پسورد عوض کرده باشی کسی نمیوته لاگین کنه ولی بازم تلنت کار می کنه ولی فایده ای نداره.این تلنت جهت اطلاع
گفتم که چطوری میشه دسترسی داشت از cmd.

پس همون پسورد رو عوض کن وقتی نمیتونی پرت رو ببندی.بعضی پرت ها روهم isp میبنده.

مواقعی که از مدمت استفاده نمی کنی خاموشش کن اگر در حالت pppoe هست.

--------------------------------------------------------

گذاشتم روی WPA2، ولی این صفحه اومد. Shared secret داره. پسوردش کجاست؟ اینو دقیقا چیکار کنم؟
06696560425983945551.jpg

مودم من متاسفانه این طوری نیست، اینو پیدا کردم فقط.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: S I G N A L

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
نیما خیلی اطلاعاتت مفید بود، ولی نمی تونم بگم هنوز گیج نیستم و همه چی رو خوب فهمیدم.

یه سوال دیگه. حالت PPOE چی هست و از کجا فعالش کنم یا چک کنم که هست یا نه؟

اون عکس هم WPA2 هست. مال شما چه ریختیه؟ این اطلاعات رو از کجا می تونم بگیرم؟ از تو کاتالوگ مودم؟

MN Prince

کاربر سایت
Apr 13, 2008
775
نام
Nima
نیما خیلی اطلاعاتت مفید بود، ولی نمی تونم بگم هنوز گیج نیستم و همه چی رو خوب فهمیدم.

یه سوال دیگه. حالت PPOE چی هست و از کجا فعالش کنم یا چک کنم که هست یا نه؟

اون عکس هم WPA2 هست. مال شما چه ریختیه؟ این اطلاعات رو از کجا می تونم بگیرم؟ از تو کاتالوگ مودم؟

مودمت زمانی که روشن میکنی ، خودش وصل بشه به اینترنت ، یوسر و پسورد رو تو مودم داده باشی از قبل بهش که وصل بشه ، pppoe هست.
اگر به صورت دستی کانکشن بسازی تو ویندوز وصل بشی مودمت رو بریج هست.
اون لینک که بالا داده بودم تو ویزارد ستاپ بود برای مودمت. اونجا میتونی یوسر و پسورد بدی که pppoe وصل شه ، یا فقط بذاری رو بریج.

مودم من ASUS هست . setup ش فرق داره.
این user guide مودمت هست . فکر کنم توش توضیح داده باشه. تو جعبش هم هست معمولا.

S I G N A L

کاربر سایت
Nov 17, 2010
349
نام
Signal
کدوم یکی از این modulation ها بهتره !؟

h6b7g0u3umq3bevl7w.png

این مدولاسیون ها به ترتیب از استانداردهای قدیمی به جدید تر هستند ، بنابراین استاندارد آخری یعنی ADSL2+M (یا همون AnnexM) جدیدترین استاندارد هست که در حالت تئوری حداکثر سرعت دانلود 24 مگابیت بر ثانیه و حداکثر سرعت آپلود 3.3 مگابیت بر ثانیه را هم پشتیبانی می کنه.
از نظر تاثیرِ انتخاب هر یک از این مدولاسیون ها در زمان پینگ ؛ من با استاندارد AnnexM زمان پینگم حدود 10 میلی ثانیه افزایش پیدا می کرد و ازش استفاده نمیکردم و بیشتر از استاندارد +ADSL2 استفاده میکردم!
به نظر من، پینگ آی پیِ دوم (توی تریسِ مثلاً 4.2.2.4) را در نظر داشته باش و چند مدولاسیون را تک تک امتحان کن و بهترین اونهارو انتخاب کن. (فقط از نظر زمان پینگ منظورم هست اینجا، چون پارامترهای دیگه هم تغییر می کنند و باید به اونها هم توجه کنی که مقادیر مناسبی داشته باشند...)
اون دو گزینه ی آخر (قسمت Capabillity) را هم قبلاً دربارش مطالبی را خواندم... میتونی تیک اونهارو هم بزنی و باعث با ثبات شدن بیشترِ ارتباط میشه...;)

• Like
Reactions: Good Guy Greg

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
[h=3]256Kb ماهیانه 157000 ریال[/h]
دوستان كسي نا محدود صبانت داره ؟ وضعش چه شكليه ؟!؟
چون من 128 محدود دارم ماهي 3 گيگ . 3 ماه 40 تومن ، سرعت دانلود روز ها 150 شبانه رايگان 200

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
بچسب ولش نکن :d
256Kb ماهیانه 157000 ریال

دوستان كسي نا محدود صبانت داره ؟ وضعش چه شكليه ؟!؟
چون من 128 محدود دارم ماهي 3 گيگ . 3 ماه 40 تومن ، سرعت دانلود روز ها 150 شبانه رايگان 200

• Like
Reactions: S I G N A L

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر