بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

سلام بچه ها نت من پیشگامان هست سرعت دانلود رو روی 1.4 و اپلود رو هم روی 1.5 قرار داده بودن نزدیک 50 روز بخوبی کار می کرد قطعی هم نداشت اما 10 روزی میشد که هر از گاهی چراغ adsl مودم قطع و وصل میشد
بعد تماس با پشتبانی سرعت دانلود رو گزاشتن رو 1 اپلود رو هم تو 0.7 لعد اون دیگه هربار مودم ارتباطش رو از دست میداد الان هم سرعت اپلود و دانلود هر دو کمتر از 0.7 شدن پشتیبانی میخواد بندازه گردن تجهیزات و میگه مشکل از اونه اما مشکلی از اون نیست شرایط تست از سر خط هم برام فراهم نیست میگم بگین از مخابرات چک کنن میگن باید از سر خط تست کنین تامستندات اراِیه بدیم براشون تا اونا برسی کنن
واسه تست از سر خط هم کارشناس میفرستن اما چه مشکل از من باشه چه نه باید 180 تومن بهشون پرداخت کنم
الان از کدوم راهی میتونم ازشون شکایت کنم ؟ یا کاری از دستم بر نمیاد >؟

سلام بچه ها نت من پیشگامان هست سرعت دانلود رو روی 1.4 و اپلود رو هم روی 1.5 قرار داده بودن نزدیک 50 روز بخوبی کار می کرد قطعی هم نداشت اما 10 روزی میشد که هر از گاهی چراغ adsl مودم قطع و وصل میشد
بعد تماس با پشتبانی سرعت دانلود رو گزاشتن رو 1 اپلود رو هم تو 0.7 لعد اون دیگه هربار مودم ارتباطش رو از دست میداد الان هم سرعت اپلود و دانلود هر دو کمتر از 0.7 شدن پشتیبانی میخواد بندازه گردن تجهیزات و میگه مشکل از اونه اما مشکلی از اون نیست شرایط تست از سر خط هم برام فراهم نیست میگم بگین از مخابرات چک کنن میگن باید از سر خط تست کنین تامستندات اراِیه بدیم براشون تا اونا برسی کنن
واسه تست از سر خط هم کارشناس میفرستن اما چه مشکل از من باشه چه نه باید 180 تومن بهشون پرداخت کنم
من هم همین حالت هست اینترنت مخابرات و ده پانزده روزی اینطور شده من تست سر خط انجام دادم همه چیز okay بود مشکل اصلا داخلی نیست ، هر خرابی مشکلیه مربوط به خودشون هست :-? ما تازه یک خط دیگه هم داریم اونم قطعی داره البته کمی کمتر :D قبلا هر دو خط عالی کار میدادن🤔

• Like
Reactions: hbk2008
line attenuation و snr خط تون چه قدر هست ؟

تا اونجا که میدونم اگر مشکل از سیم کشی مخابرات باشه، که معمولا هم هست، دیگه هیچوقت درست نمیشه! تمام این مسیر ها رو تو اهواز من رفتم و نهاتا بعد از ۱۰ سال استفاده از adsl جمعش کردم. اگر مشکل سیم کشی بیرون از ساختمان قابل حل هست مسیرش رو به ما هم معرفی کنید.

snr 6.3 از حد نرمال یعنی 12 خب کمتره و نشون دهنده ی اینکه خط شما نویز داره حالا یا از بیرون ساختمان تا مرکز مخابرات مشکل هست یا سیم کشی داخلی (البته مشکلات و خرابی مودم هم میتونه snr رو کمتر نشون بده برا من پیش اومده)
مطمعن بشید مودم شما سالم هست
به هر حال باید از سر خط درب منزل یه تستی گرفته بشه

• Like
از دیروز ساعت 5 عصر به اینور تا الان 1 ساعت اینترنت وصل میشه بعد 3 4 ساعت قطع میمونه
پیشگامان سنگ تمام داره میزاره
نمیدونم چه خبره
وینداسکرایب هم وصل میشه برای من اما قبلا به سرور آلمان وصل میشدم پینگ 4.2.2.4 از 100 میشد 70 الان از 100 میشه 300 نمیدونم چه خبره
رو پیشگامان به چی وصل میشید دوستان ؟
خدایی بالای 7 سال شاتل داشتم قطعی اینطوری نداشتم با اینکه snr خط من تو زمان شاتل رو 12 بود الان که پیشگامان گرفتم خط تلفن رو عوض کردم شده 20 تا 25 یعنی هیچطوره مشکل از من نیست

Untitled.jpg

منم تا 2 هفته پیش مودم هر 10 دقیقه قطع و وصل میشد. زنگ میزدم چرت و پرت تحویل میدادن از همین حرفایی که به شما زدن. اون موقع snr رو 13-14 بود الان رو 6 ولی قطعی ندارم :D ربطی نداره به این چیزا کرم از خودشونه. نت هم vdsl مخابرات

• Like
Reactions: live is life
snr 6.3 از حد نرمال یعنی 12 خب کمتره و نشون دهنده ی اینکه خط شما نویز داره حالا یا از بیرون ساختمان تا مرکز مخابرات مشکل هست یا سیم کشی داخلی (البته مشکلات و خرابی مودم هم میتونه snr رو کمتر نشون بده برا من پیش اومده)
مطمعن بشید مودم شما سالم هست
به هر حال باید از سر خط درب منزل یه تستی گرفته بشه
اخه تا همین 2 هفته پیش رو سرعت دانلود 14 و اپلود 15 بخوبی کار میکرد یبار هم قطعی نداشت
مشکل از خودشون هست من بخوام از سرخط تست کنم نزدیک 1 ساعت باید وقت بزارم حوصله ندارم اگه 1 درصد هم احتمال میدادم حل بشه اینکارو میکردم

• Like
Reactions: live is life
منم تا 2 هفته پیش مودم هر 10 دقیقه قطع و وصل میشد. زنگ میزدم چرت و پرت تحویل میدادن از همین حرفایی که به شما زدن. اون موقع snr رو 13-14 بود الان رو 6 ولی قطعی ندارم :D ربطی نداره به این چیزا کرم از خودشونه. نت هم vdsl مخابرات
دقیقاً کرم از خود درخته :D ده پانزده روزی است که این برنامه شده و قطعی های مکرر دیده میشه :-w

• Like
Reactions: Eazy-E
واقعا جواب میده؟! من ورکرش رو دارم بدرد هیچی‌نمیخوره میشه تنظیماتش رو خصوصی ازتون بپرسم؟ ولی هیستریا رو پیشگامان عالی جواب میده. پابجی هم جدیدا با دی ان اس دیگه اوکی نمیشه با همین هیستریا رو پیشگامان میزنم، پینگ حدود ۱۵۰.

اخه تا همین 2 هفته پیش رو سرعت دانلود 14 و اپلود 15 بخوبی کار میکرد یبار هم قطعی نداشت
مشکل از خودشون هست من بخوام از سرخط تست کنم نزدیک 1 ساعت باید وقت بزارم حوصله ندارم اگه 1 درصد هم احتمال میدادم حل بشه اینکارو میکردم
اول یه چیزی بگم...این میزان snr یه چیز ثابتی نیست که بگیم مثلا 10 یا 12 استاندارده.بلکه باید ببینی تو اون کشش سرعت snr چنده.مثلا شما با آپلود 700 کیلو snr حدود 4 و دانلودت حدود 6 مگ snr حدود 6 داری که یعنی افتضاح نویز داری.اگه رو 16 مگ همین snr رو داشتی باز امید داشتی که سرعت رو کم کنی تا snr بیاد بالا که قطعی نداشته باشی.در کل منظورم اینه حتی با این سرعت پایین هم نویزت وحشتناکه.

حالا یه سوالی که دارم اینه که تلقن وصله؟بوق دارید؟چون من یه بار اینطوری شد که شب سرعت 16 مگ بود با snr بالای 10 ولی صبح بلند شدم دیدم مثل مال شما شده که به آشنایی که تو مخابرات داشتم زنگ زدم اومد کلی از سر خط چک کرد بعد گفت اصلا تلفن وصله؟گفتم نمیدونم چون تلفن رو این خط نداریم بعد تلفن زد و دید کلا قطع شده.منم زنگ زدم خرابی تلفن فرداش درستش کردن و سرعت هم درست شد.

مورد بعدی هم اینه که فکر کنم خیلی ها این مشکل رو دارن.منم یک ماهه شبا نویز اپلودم میره بالا وسرعتش کم میشه ولی ظهرها درست میشه :|

اون سرخط تست کردن هم کاری نداره 2 تا سیم هست جدا میکنی میزنی به سر یه سیم تلفن که لختش کردی.همین
فقط اگه تو آپارتمان هستید و نمیدونی کدوم سیم مال شما هست یهو انگولکش نکنی که تلفن بقیه قطع بشه

• Like
واقعا جواب میده؟! من ورکرش رو دارم بدرد هیچی‌نمیخوره میشه تنظیماتش رو خصوصی ازتون بپرسم؟ ولی هیستریا رو پیشگامان عالی جواب میده. پابجی هم جدیدا با دی ان اس دیگه اوکی نمیشه با همین هیستریا رو پیشگامان میزنم، پینگ حدود ۱۵۰.
پیجز بهتر از ورکره. تنظیماتش رو درست زدید؟
BPB-Worker-Panel/docs/pages_installation_fa.md at main · bia-pain-bache/BPB-Worker-Panel

آخرین باری که تست کردید کی بوده؟

تنظیماتش رو خصوصی ازتون بپرسم
مشکلی نیست

• Like
Reactions: hooman28

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or