بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
لذت بازی رو تو می‌بری نه منه وسواسی اما چون کار خودم اینه نمی‌تونم نبینم.
ببیبن، تمام چیزهایی که توی بازی می‌بینی یه بافت سه بعدی دارن. این بافت‌ها از تعداد زیادی بردار گره ساخته شدن. مثلا تو بافت یه کره هرچه تعداد این گره‌ها و بردارها بیشتر باشه کره صاف‌تریو می‌بینیم و هرچه کمتر، کره‌ای شبیه به یه چند ضلعی!
یه چیز مسلم اینه که تو دنیای سه بعدی هیچ چیزی به نام گرد وجود نداره! فقط باید به نسبت کوچکی یا بزرگی جسم این سگمنت‌ها رو تنظیم کرد.
چند ضلعی که می‌گم منظور همینه، منظور ساختار کل بازی هست. توی تمام مدت بازی داشتی می‌دیدی. از چند ضلعی استفاده می‌کنم چون بیشتر مرسومه.
مثلا توی Revelations کاراکترها رو از نوع توی مرحله طراحی بردن و سگمنت‌ها شونو بیشتر کردن. مثلا اگه نوک انگشتش با هشت تا استپ چند ضلعی بوده، حالا با 24 تا تقریبا صاف احساس می‌شه.

برو اول بازی توی محوطه دانشگاه یه نگاه به بادکنکا بنداز تا متوجه شی چی می‌گم.
البته اینو بگم بازی‌ها تا یه سال پیش همه همین‌طور بودن!

من آنتی آنالیزینگ رو رو آخرین درجه میزارم اون چند ضلعی هایی که میگی رو من ندارم خوشبختانه :d بازی رو که تموم کردم میرم تو دانشگاه بادکنک میبینم باشه!

arman cp

کاربر سایت
Jun 2, 2013
2
من تو اپیزود 5 یکجا هست که یه نوع گازی هست باید برم اون طرف پسر میمونه این طرف وقتی که من میرم اون طرف باید با هم یه چیزیو فشار بدیم ولی طرف من کلید میخواد اون کلد کجاست خواهش میکنم کمکم کنید دارم دیوونه میشم

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,628
من تو اپیزود 5 یکجا هست که یه نوع گازی هست باید برم اون طرف پسر میمونه این طرف وقتی که من میرم اون طرف باید با هم یه چیزیو فشار بدیم ولی طرف من کلید میخواد اون کلد کجاست خواهش میکنم کمکم کنید دارم دیوونه میشم
کجا ؟؟؟؟
فکر کنم باید اول اون چرخ دنده رو پیدا کنی بعد در باز میشه و میری کلید رو پیدا میکنی

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
عزیز دلم خودم واست بادکنک دارم راه دور نرو!
عزیز دل آنتیالایژینگ هیچ ربطی به چیزی که می‌گم نداره! ساختار بازی رو دارم می‌گم می‌گه آنتی آنالیزینگ!
تو یه فنجونو پنج ضلعی درست کنی خدا هم نمی‌تونه بیاد گردش کنه دیگه!

حتی گیم پلی شماره 6 هم یه عیب اساسی داره! امکان نداره بتونی به زامبی‌ای که پریده به سمتت توی هوا تیر بزنی!

دوست عزیز اینجا بحث کلی راجع به این فرنچایزه. شما باید بری داخل مشکلات Revelations. یه ساعت فکر کردم فهمیدم چی می‌گی! پسر میمونه!؟
اهرم گازه جای پارکرو بزن، برو اون‌طرفو هم بزن، حالا رات بازه می‌تونی بیای اهرم جای پارکرو دوباره بزنی.
حالا برگرد به اتاقی که نرده‌های فلزی داره و بخار نمی‌ذاشت واردش شی. بخارش قطع شده.

آخرین ویرایش:

tezar6872

کاربر سایت
May 25, 2012
77
نام
پوریا
اقا شما چه گیر دادین به بادکنکو چند ضلعی؟؟؟؟:d اصلا اینا مهم نیست سلیقه فرد مهمه مثلا آقای N این بازیو دوست داره آقای X دوست نداره نه آقای N میتونه آقای X رو قانع کنه نه آقای X میتونه آقای Nرو راضی کنه پس بهتره هر دوطرف بحثو بزارن کنار درمورد داستان یا درمورد همین ایول جدیده بحث و تبادل نظر کنن این بحثی که میکنین یا آخرش به دلخوری میکشه یا همینجوری بدون نتیجه ول میشه پس چرا دارین سره قبری که توش مرده نیست گریه زاری میکنین؟ برین قبر بقلی دو طبقه هم هست توش دوتا مرده هم هست برین سره اون زاری کنین(
Revelations)

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
عزیز دلم خودم واست بادکنک دارم راه دور نرو!
عزیز دل آنتیالایژینگ هیچ ربطی به چیزی که می‌گم نداره! ساختار بازی رو دارم می‌گم می‌گه آنتی آنالیزینگ!
تو یه فنجونو پنج ضلعی درست کنی خدا هم نمی‌تونه بیاد گردش کنه دیگه!

حتی گیم پلی شماره 6 هم یه عیب اساسی داره! امکان نداره بتونی به زامبی‌ای که پریده به سمتت توی هوا تیر بزنی!

دوست عزیز اینجا بحث کلی راجع به این فرنچایزه. شما باید بری داخل مشکلات Revelations. یه ساعت فکر کردم فهمیدم چی می‌گی! پسر میمونه!؟
اهرم گازه جای پارکرو بزن، برو اون‌طرفو هم بزن، حالا رات بازه می‌تونی بیای اهرم جای پارکرو دوباره بزنی.
حالا برگرد به اتاقی که نرده‌های فلزی داره و بخار نمی‌ذاشت واردش شی. بخارش قطع شده.

lخیلی ربط داره آنتی آنالیزینگ لبه هارو صاف میکنه ضمنا من تو هوا تیر که بماند با لگد زدمش میگی تیر نمیتونه بزنه!

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
تیر نمی‌شه زد امتحان کن.
لبه‌ها رو صاف می‌کنه! لبه‌هایی که روی هم قرار می‌گیرن! چه ربطی به ساختار و بردارهاش داره!؟

- - -ویرایش - - -

آخه دوست من، من اصلا از این بازی توقع نداشتم این‌طور عمل کنه. بیشتر از یه سال بی‌صبرانه منتظرش بودم! اونوقت با چی طرف شدم!؟ حتی گرافیک دو بعدی مثل طراحی منو و فنت‌ها هم افتضاحه. حتی You are Dead به زشت‌ترین شکل ممکن نوشته می‌شه!
کپ کام گندی زد که با وجود بازی بی نقصی مثل Revelations هم پاک نمی‌شه. اما همون Revelations هم چون واسه کنسول 3DS بوده ساختاری به شدت ابتدایی داره.
این روزا هرجا نگاه کنی گرافیک بالا می‌بینی، بعد از Revelations دیگه اونقدرا واسم اهمیت نداره.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
تیر نمی‌شه زد امتحان کن.
لبه‌ها رو صاف می‌کنه! لبه‌هایی که روی هم قرار می‌گیرن! چه ربطی به ساختار و بردارهاش داره!؟

- - -ویرایش - - -

آخه دوست من، من اصلا از این بازی توقع نداشتم این‌طور عمل کنه. بیشتر از یه سال بی‌صبرانه منتظرش بودم! اونوقت با چی طرف شدم!؟ حتی گرافیک دو بعدی مثل طراحی منو و فنت‌ها هم افتضاحه. حتی You are Dead به زشت‌ترین شکل ممکن نوشته می‌شه!
کپ کام گندی زد که با وجود بازی بی نقصی مثل Revelations هم پاک نمی‌شه. اما همون Revelations هم چون واسه کنسول 3DS بوده ساختاری به شدت ابتدایی داره.
این روزا هرجا نگاه کنی گرافیک بالا می‌بینی، بعد از Revelations دیگه اونقدرا واسم اهمیت نداره.

میگم که من اینجور مشکلایی رو که میگی نداشتم تو بازی بحثمون بی فایدست بهتره دیگه همینجا تمومش کنیم :)

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
دوستان این بحث گرافیک رو بیخیال شیم بهتره.

ehsanservat@
دوست عزیز شما هم مودبانه صحبت کن. چیزی نگفت که اینجوری جبهه میگیری.

===============================
اونایی که RE Rev رو تموم کردن:
این یارو ریموند هم جاسوس بود؟:-/ دقیقا یه لحظه فکر کردم این دختره جسیکا میشه وسکر و این ریموند میشه همون ایدا که ویروس رو برایش پیدا میکنه:|
ولی با این حال ادامه-ش میتونه جالب باشه

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,831
نام
بردیا دلوشی
اونایی که RE Rev رو تموم کردن:

اسپویل :
تو اون مرحله ای که جیل و کریس توی قسمتی بودن که آب قرمز بود و لیزر هم بود ! اونجا اون مرد ریشوه توی مانیتور گفت that O.brain and his dog REYMOND یعنی بیچاره ریموند یک نوع مامور مخفی بود از طرف BSAA در FBC !

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اسپویل :
تو اون مرحله ای که جیل و کریس توی قسمتی بودن که آب قرمز بود و لیزر هم بود ! اونجا اون مرد ریشوه توی مانیتور گفت that O.brain and his dog REYMOND یعنی بیچاره ریموند یک نوع مامور مخفی بود از طرف BSAA در FBC !
اینو میدونم ولی آخر بازی T.Abbys رو میده دست جسیکا. به چه دلیل همچین کاری میکنه؟

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
به خاطر احترام به اونایی که هنوز بازی نکردن! فکر نمیکنم تو اسپویلر گذاشتن یه مطلبی کار خیلی سختی باشه!
قرار نیست 10 سال صبر کنم کسی بازی رو انجام بده. اسپویل برای زمانی است که بازی عرضه نشده و یا عرضه شده و کمتر کسی بازی رو انجام داده . من نمی‌تونم اسپویل به کارببرم متاسفانه

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
قرار نیست 10 سال صبر کنم کسی بازی رو انجام بده هرکسی می‌خواد اسپویلر بذاره می‌تونه تو بخش PC یا 360 این کار رو انجام بده اینجا محل بحث درمورد بازی است نه اینکه بیاییم درموردش اسپویل بکار ببریم اسپویل برای زمانی است که بازی عرضه نشده و یا عرضه شده و کمتر کسی بازی رو انجام داده . من نمی‌تونم اسپویل به کارببرم متاسفانه
هنوزم کسایی هستن که به این تاپیک میان و بازی رو تموم نکردن. الان اسپویل گذاشتن جلوی خوندنت رو میگیره مهدی؟ بچه های تایپک به احترام ما 6 ماه در مورد RE6 یا حرفی نزدن و یا اگر میزدن توی اسپویل حرف میزدن. با این حرف تو یعنی اونا میباست برای ما همه چی رو اسپویل میکردن ولی این کارو نکردن.

بس کنین دیگه با همه هستم! یه اشتباهی کردم و بحث گرافیک رو کشیدم وسط و همه افتادن به جون هم. حمید و بقیه دوستان دیگه ادامه ندین. بذارین همون روند دوستانه قدیمی رو ادامه بدیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر