بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

فقط کلیر! یک دقیقه حضورش تو code veronica می ارزه به کل هیکل اون ۲ تا!!! :دی
دوستان ببخشید پا برهنه میام وسط حرفتون ولی توحینو نمی تونم تحت هیچ شرایطی قبول کنم
اقا چرا توحین می کنی )x
افعال رکیک استفاده نکن)x
برخورد میکنیما )x

هیچ وقت هم نمیفهمی چی میخواد یا چی نمیخواد و این مهم ترین وجه تمایزش با جیل هست
با تمام شناختی که از این شخصیت دارم کاملا با این حرف موافقم

ببخشید که یه دفعه وارد بحث شدم
دیگه دارم میرم
خدا حافظ

دوستان ببخشید پا برهنه میام وسط حرفتون ولی توحینو نمی تونم تحت هیچ شرایطی قبول کنم
اقا چرا توحین می کنی )x
افعال رکیک استفاده نکن)x
برخورد میکنیما )x

با تمام شناختی که از این شخصیت دارم کاملا با این حرف موافقم

ببخشید که یه دفعه وارد بحث شدم
دیگه دارم میرم
خدا حافظ
جمله ی من فقط ۱ فعل داشت اونم می ارزه بود که رکیک نیست!!! هیکل اون ۲ تا رکیکه؟ یا خودشون؟؟؟ خیلی خوب: ۱ دقیقه حضور کلیر می ارزه به ریخت نکبت اون ۲ تا :دی

بله من ایدا رو مهم تر از جیل و کلیر و کریس میدونم. قبلا هم گفتم که بعد از آلبرت وسکر، ایدا مهم ترین شخصیت RE محسوب میشه.
در مورد RE6 هم گفتم داستان کلیش افتضاح بود ولی کمپین ایدا در مقایسه با بقیه از داستان قابل تحمل تری و بهتری برخوردار بود. همه منتظر سازمان بودن که خبری ازش نشد.
در مورد شوا هم عرضم به حضورت فقط و فقط به خاطر اعتراض سیاه پوستان وارد بازی شد وگرنه شوا اصلا قرار نبود توی بازی باشه. خواستی بگو اولین تریلر بازی که کریس تک و تنها هست رو برات بذارم;)
منتظر هستم ثابت کنی
ببخشید چی رو ثابت کنم؟
منم میدونم حضور شوا از روی اجبار بوده.ولی به هر حال شوا دیگه تو داستان اویل 5 بوده و نمیشه بگیم کریس این ماموریت رو به تنهایی انجام داده
اصلا کاری هم به این نداشته باشید که شوا چطور وارد بازی شده .ولی خود داستان میگه که چون وسکر ادمی نیست که به همین راحتی بمیره حد اقل دو تا کماندو بنام کریس و شوابا استفاده از چاقو قسمت حساس بدن وسکر یعنی قلبش رو سوارخ میکنن یعنی کریس با مزاحمتی که واسه وسکر درست میکنه شوا فرصت پیدا میکنه که با چاقو قلب وسکرو پاره پوره کنه وبعد خود کریس هم با چاقو کارو یکسره میکنه و وسکراز حال میره ولی نمیمیره و چون تعادل خودشو از دست میده به درون مذاب میفته و بعد با دو تا ارپی جی که یکیش شوا و دیگری کریس بود کار وسکر و میسازن.

حالا با اینکه شوا حضورش الزامی نبود و شخصیت مهمی بحساب نمیاد ولی به هر حال کار کمک بزرگی رو به کریس کرد وگرنه مرگ وسکر هیچ جور دیگه قابل تو جیه نیست.یعد از اویل 5 کپ کام یه فیلمی هم ساخته بود که توش از وسکر و شوا به خاطر اینکه وسکرو نابود کردن قدردانی ویزه شد
متوجه میشین که شوا با اینکه از نظر من تنها شخصیت اضافی این ئسری محسوب میشه ولی در کنار کریس که دشمن دیرینه وسکر بود در کشتن وسکر سهم داشت ! ولی با این وجود تا حالا دیده این کسی از شوا به عنوان یه کاراکتر مهم یاد کنه؟
ولی در مورد سایر کاراکترا بگم که از همون اول داستان مستقلی دارن یعنی کریس و جیل و کلر و لیان.چون همواره تو گیم پلی بودن و اگه وسکر تو گیم پلی نیست چون ضد قهرمان هست ولی در عوض پیش برنده داستان و وقایع اون هست به همین دلیل وسکر هم جزو نقشهای اصلی ولی در نقش منفی حساب میشه
نقش ایدا هم نقش داستان سازی و مقدمه شدن برای وقوع یه حادثه بوده ولی فعلا انچنان پیش برنده داستان نبوده و یا نقش اصلی قهرمان نبوده که گیم پلی و سناریو اصلی بهش تعلق بگیره و اگرم بوده تو سناریوهای مکمل نه اصلی.مثلا اگه قرره هر کی یه کار مهم و سرنوشت سازی انجام بده بشه نقش اصلی پس مارکوس و اسپنسر هم اگه نبودن کلا اصلا داستانی بوجود نمیومد دولی هیچ گاه به عنوان روایتگر و پیش برنده داستان نبودن بلکه شخصیت داستان ساز بودن.ایدا هم قبلا گفتم شخصیت داستان ساز هست نه اونقدر نقش اصلی منفی هست مثل وسکر که شخصیت کریس و جیل بهش وابسته باشن نه نقش اصلی مثبت مثل کریس و جیل و کلر و لیون.ایدا در واقع شخصیت خاکستری داره که برای خلق یه واقعه داستان و بهونه مناسبه مثلا همین انگل لاس پلاگاس رو ایدااگه با تهدید کردن لیون از ش نمیگرفت بعید بود که فاجعه افریقا رخ بده ولی بعد از اون دیگه ایدا بیرون از داستان بود.یعنی ایدا معمولا موجب اتفاق افتادن یه واقعه میشه بعد سریع از اون کنار زده میشه و این شخصیتهای کریس و جیل و کلر و لیون هستن که باید یکیشون بیاد وسط میدون و بقیه ماجرا و داستان رو تا اخر پیش ببره و ایدا میتونه دیگه تو اون ماجرا پیداش نشه
بازم میگم ایدا هم مرموزه هم تاپیر گذار ولی روایتگر و ادمه دهنده وقایع نیست وقایع باید با نقشهای اصلی مثبت و یه نقش اصلی منفی مانند وسکر و یا اگه وسکر نبود کسی که جانشین وسکر باشه ادامه پیدا کنه
در ضمن اگرم از ایدا به عنوان نقش اصلی یاد میشه به خاطر اینکه چندین بار ازش استفاده شده که البته شماره6 بی مورد بود چون از ایدا تو این شماره چیز جدید و یا مبهمی مشخص نشد این نشون میده که در اصل به خاطر اصرار هواداراش وارد بازی شده خود کارکنان کپ کام هم این حرفو زده بودن.همون طور که حضور کریس و لیان هم به خاطر خواسته طرفداراش بوده
منم ایدا رو جزو نقش اصلی میدونم ولی اهمیت اونو کمتر از کریس و لیان و وسکر و جیل و کلر میدونم.چون همونطور که گفتم نقش بهونه و داستانساز داره نه پیش برنده داستان ونه نقش منفی اصلی هست و نه نقش مثبت هست بلکه یه نقش میانه و خاکستری رو داره

ببخشید چی رو ثابت کنم؟
:arrowd:
البته من در مورد اینکه ثابت کنم جیل از ایدا مهمتره حرفای زیادی برای گفتن دارم.ولی همین الان مجبورم برم مسافرت و وقت کافی ندارم فعلا دو روز انلاین نیستم وگرنه ثابت میکردم که هم جیل وهم کل را زایدا مهمترن
اول اینکه میگی شوا نقش فرعی بوده و اینا ولی چون به کریس کمک کرده پس میشه یه کاراکتر مهم. اون وقت ایدا که نمونه ویروس رو پیدا میکنه و باعث میشه حوادث RE5 به وجود میاد، یه نقش کم اهمیت و بیخود میشه. اوکی.
دوم اینکه مارکوس و اسپنسر نه تنها مهم هستند بلکه هسته RE رو هم تشکیل میدن. ربطی هم نداره چون توی بازی باهاشون بازی نمیکنیم یا باهاشون ملاقاتی نداریم، پس فرعی حساب بشن. نه خیر. تا وقتی اسپنسر و مارکوس و اشفورد نباشن، داستانی به وجود نمیاد که بقیه بخوان درگیرش بشن.
سوم اینکه ایدا به هر طریقی که شده ویروس رو به دست میاره، چه با کشتن لیون، چه با زنده نگه داشتنش و چه اینکه خودش بره پیداش کنه. هدف ایدا همیشه در اولویت قرار داره.
چهارم اینکه این همه در مورد ایدا گفتی، ولی من حرفم این بود بهم ثابت کنی جیل نقشش پررنگ تر از ایدا هست که همچین چیزی توی پستت ندیدم.
پنجم اینکه، کی گفته ایدا نقش اصلیه؟ ایدا نقش مکمل و در حال حاضر کسیه که داستان رو به وجود میاره و اونو پیش میبره. توی پست قبلیم هم گفتم، به جای جیل میشه از هزار شخصیت دیگه هم توی گیم پلی و استفاده کرد ولی به جای ایدا از کی میخواین استفاده کنین؟ کپکام چندتا کاراکتر مثل ایدا میتونه توی RE وارد کنه؟ جواب مشخصه، یه نفر. ولی کپکام به جای جیل چند نفر رو میتونه وارد کنه؟ جواب باز هم مشخصه، کل افراد B.S.A.A. جیل فقط نقشش توی RE1 پررنگ بود و توی RE3 هم هیچ نقش ابهام آمیزی نداشت چون فقط داشت از شهر فرار میکرد و فرار کردن هم متاسفانه داستان پررنگ حساب نمیشه. توی RE5 هم یه موجودی هست که دستورات وسکر رو اطاعت میکنه و کارهای اونو انجام میده. دقت داشته باش که وسکر به راحتی میتونه کارهاشو انجام بده ولی حضورش توی شماره های RE این موضوع رو کاملا روشن کرده که وقتش خیلی مهم تره و بنابراین از زیردستاش استفاده میکنه. معنیش این میشه که جیل باز هم توی RE5 نقش درست و حسابی نداشت. اینطوری بگم. حضورش کاملا الکی بود. توی RE6 هم تا وقتی سناریوی ایدا رو بازی نکنی، نمیفهمی جریان چیه و کل داستان کاملا پوچ و بیهوده میشه. یعنی 3تا سناریو میری و هیچ چی نمیفهمی و این ایدا هست که باز هم همه چی رو شفاف سازی میگنه.
ششم اینکه:
منم ایدا رو جزو نقش اصلی میدونم ولی اهمیت اونو کمتر از کریس و لیان و وسکر و جیل و کلر میدونم.
وقتی به 2تا کلمه ای که بولد کردم نگاه کردم، فهمیدم بحثمون بیخوده و به هیچ جا نمیرسه. تازگیا ایدا اهمیتش از لیون که نقش بوق 19-21 رو بازی میکنه، کمتر شده:lol:

آخرین ویرایش:
:arrowd:

اول اینکه میگی شوا نقش فرعی بوده و اینا ولی چون به کریس کمک کرده پس میشه یه کاراکتر مهم. اون وقت ایدا که نمونه ویروس رو پیدا میکنه و باعث میشه حوادث RE5 به وجود میاد، یه نقش کم اهمیت و بیخود میشه. اوکی.
دوم اینکه مارکوس و اسپنسر نه تنها مهم هستند بلکه هسته RE رو هم تشکیل میدن. ربطی هم نداره چون توی بازی باهاشون بازی نمیکنیم یا باهاشون ملاقاتی نداریم، پس فرعی حساب بشن. نه خیر. تا وقتی اسپنسر و مارکوس و اشفورد نباشن، داستانی به وجود نمیاد که بقیه بخوان درگیرش بشن.
سوم اینکه ایدا به هر طریقی که شده ویروس رو به دست میاره، چه با کشتن لیون، چه با زنده نگه داشتنش و چه اینکه خودش بره پیداش کنه. هدف ایدا همیشه در اولویت قرار داره.
چهارم اینکه این همه در مورد ایدا گفتی، ولی من حرفم این بود بهم ثابت کنی جیل نقشش پررنگ تر از ایدا هست که همچین چیزی توی پستت ندیدم.
پنجم اینکه، کی گفته ایدا نقش اصلیه؟ ایدا نقش مکمل و در حال حاضر کسیه که داستان رو به وجود میاره و اونو پیش میبره. توی پست قبلیم هم گفتم، به جای جیل میشه از هزار شخصیت دیگه هم توی گیم پلی و استفاده کرد ولی به جای ایدا از کی میخواین استفاده کنین؟ کپکام چندتا کاراکتر مثل ایدا میتونه توی RE وارد کنه؟ جواب مشخصه، یه نفر. ولی کپکام به جای جیل چند نفر رو میتونه وارد کنه؟ جواب باز هم مشخصه، کل افراد B.S.A.A. جیل فقط نقشش توی RE1 پررنگ بود و توی RE3 هم هیچ نقش ابهام آمیزی نداشت چون فقط داشت از شهر فرار میکرد و فرار کردن هم متاسفانه داستان پررنگ حساب نمیشه. توی RE5 هم یه موجودی هست که دستورات وسکر رو اطاعت میکنه و کارهای اونو انجام میده. دقت داشته باش که وسکر به راحتی میتونه کارهاشو انجام بده ولی حضورش توی شماره های RE این موضوع رو کاملا روشن کرده که وقتش خیلی مهم تره و بنابراین از زیردستاش استفاده میکنه. معنیش این میشه که جیل باز هم توی RE5 نقش درست و حسابی نداشت. اینطوری بگم. حضورش کاملا الکی بود. توی RE6 هم تا وقتی سناریوی ایدا رو بازی نکنی، نمیفهمی جریان چیه و کل داستان کاملا پوچ و بیهوده میشه. یعنی 3تا سناریو میری و هیچ چی نمیفهمی و این ایدا هست که باز هم همه چی رو شفاف سازی میگنه.
ششم اینکه:

وقتی به 2تا کلمه ای که بولد کردم نگاه کردم، فهمیدم بحثمون بیخوده و به هیچ جا نمیرسه. تازگیا ایدا اهمیتش از لیون که نقش بوق 19-21 رو بازی میکنه، کمتر شده:lol:
اخرش متوجه نشدی منظور من از شوا چی بود؟من که خودم گفتم شوا رو اضافی ترین شخصیت میدونم؟منظور من این بوده که شوا با اینکه تو کشتن وسکر با کمک کریس نقش بسیار مهم و سرنوشت سازی رو انجام داده ولی جزو نقش های با اهمیت سری محسوب نمیشه.چون براش حساب کاراکتر مهم و اصلی باز نشده.
اینکه گفتی ایدا ویروس رو بدست بیاره چه با کشتن لیون چه با زنده نگه داشتنش اصلا چه ربطی به حرف من داشت؟من از لیون چیزی گفتم؟چرا همش دارین یقه لیون رو میگیرین؟
جالبه شما اهمیت ایدا رو بالا میدونین ولی اونو مکمل میدونین ولی من میگم اصلی بود!
البته من قبلا ایدا رو اصلی نمیدونستم منم اونو مکمل میدونستم ولی به این خاطر که نقش و حضورش زیاد شده اصلی میدونمش در واقع مرز بین اصلی و مکمل هستش وگرنه ایدا از همون اول نقش فرعی و مکمل بود برادر من
دلیل نمیشه به جای جیل میشه از هزار شخصیت دیگه استفاده کرد پس اهمیت جیل کمتره ولی ایدا چون نمیشه از کس دیگه بجاش استفاده کرد پس اهمیتش بیشتره.چون نقش جیل با نقش ایدا کاملا فرق داره.بجای کریس هم میشه از هزاران نفر دیگه استفاده کرد.ایا پس باید نتیجه بگیریم نقش کریس از ایدا پایینتره؟
در ضمن از کی تا حالا ایدا نقشش از لیون بالاتره؟

دموی رولیشن رو بازی کردم. در مجموع بد نبود. ولی مشکلاتی هم داشت. اول حرکت شخصیت بازی هستش. انگار فقط داری دوربین رو میچرخونی.اصلا سنگینی حرکت احساس نمیشه. دقیقا عکس نسخه ۴و۵.یه دستگاه هم داریم که محیط رو اسکن میکنه برا یافتن آیتم ها.یه تقلید محض از detective view یتمن. به نظرم اصلا خوب نشده. اکشن بازی هم بالا هستش. با اینکه محیط های بازی خوب کار شده ولی اکشن بازی هم بالا هستش و بعضی وقتا حس ترس رو از بین میبره. گرافیک خوب کار شده ولی انیمیشن های صورت اصلا جالب نیست.من که انتظار فروش بالایی رو ندارم.

دموی رولیشن رو بازی کردم. در مجموع بد نبود. ولی مشکلاتی هم داشت. اول حرکت شخصیت بازی هستش. انگار فقط داری دوربین رو میچرخونی.اصلا سنگینی حرکت احساس نمیشه. دقیقا عکس نسخه ۴و۵.یه دستگاه هم داریم که محیط رو اسکن میکنه برا یافتن آیتم ها.یه تقلید محض از detective view یتمن. به نظرم اصلا خوب نشده. اکشن بازی هم بالا هستش. با اینکه محیط های بازی خوب کار شده ولی اکشن بازی هم بالا هستش و بعضی وقتا حس ترس رو از بین میبره. گرافیک خوب کار شده ولی انیمیشن های صورت اصلا جالب نیست.من که انتظار فروش بالایی رو ندارم.

به نظر من نمیشه زیاد روش حساب باز کرد.ترس واقعی وقتی بوجود میاد که کمبود مهمات تنهایی بدون یار و پاتنر محیطهای غیر عادی و ترسناک و موسیقی دلهره اور وجود داشته باشه چیزی که تو نسخه های 5و6 اصلا نبود.تنها ترس این بازی وجود دشمنانی با ظاهر ترسناک و کمبود مهمات هست.البته مطمئن نیستم واقعا کمبود مهمات باشه
این بازی داستان نسبتا پیچیده و جذابی داره ولی داستانش در کل مهم نیست مگه اینکه با پایانی که داره تو قسمتهای بعدی ازش استفاده بشه.در کل داستانش نقطه قوتش نیست ولی بازم داستانش از 6 بهتره
اینم دو تا عکس از جیل و کل
رآپلود عکس » Image Viewer » njjf6hn84i6jgdox8cb0.png
آپلود عکس » Image Viewer » ewfmhe7h6z7rm520ed.png

نقش کریس از ایدا پایینتره؟
در ضمن از کی تا حالا ایدا نقشش از لیون بالاتره؟
بحث الان سر ایدا جیل و کلیر هست , Chris چی میگه این وسط ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
از زمانیکه ایدا همیشه یا داستان رو ساخته یا پرداخته یا تاثیر بیشتری تو بازی داشته
نه مثل لیان عروسک خیمه شب بازی باشه

بحث الان سر ایدا جیل و کلیر هست , Chris چی میگه این وسط ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
از زمانیکه ایدا همیشه یا داستان رو ساخته یا پرداخته یا تاثیر بیشتری تو بازی داشته
نه مثل لیان عروسک خیمه شب بازی باشه
یعنی متوجه نیستی دارم برات مثال میزنم؟وگرنه میدونم کریس ربطی نداره
اصلا ایدا مهمترین شخصیت اویله خوب شد؟

بین این 3 کاراکتر اولویت با ایدا هستش کلیر پتانسیل داستانیش به همون 2 و ورونیکا خلاصه میشه جیل هم به شماره 1و3و5 که باز هم نقش پر رنگی نداشته چرا؟ چون تو حین بازی داستانش ساخت و پرداخته میشه و هیچ پیش زمینه مبهمی نداره (سوالی نیست که باید جواب داده بشه)
ولی در مورد ایدا، درسته توی بازی کم بوده (یعنی ما کم میبینیمش) ولی همون مقداری هم که خودشو نشون میده تاثیر زیادی میزاره یعنی خودشو تو جایی که لازمه نشون میده و گره های داستانی رو باز میکنه یا یه سری رو گره میزنه
ایدا برعکس اون دو شخصیت دیگه نظرسنجی سوال ساز هستش تا پاسخگو کلیر و جیل کسانی تو داستان هستن که اومدن جواب سوالات رو مشخص کنن (کی این کارو کرده؟ کی اونو کشته؟ چی شده؟؟) ولی ایدا در جایبی که لازم بوده اومده سوال(هایی) ساخته و کمتر جواب داده یا اگه هم جوابی داده در اصل یه جواب کوچیکی بوده.
ایدا به شخصه هم گذشته مبهمی داره هم آینده مبهمی و تنها کاراکتری که تقریبا میتونه باهاش از این لحاظ برابری کنه خود شخص آلبرت وسکر هستش

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or