بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

10 ویژگی مهم که در رزیدنت ایول 6 باید رعایت شود یا افشین رزیدنت ایول 6 رو چه جوری می خواد :دی

1- ترس جاری

به نظرم رزیدنت ایول بعدی جدا از اینکه باید حسابی ترسناک باشه باید ترس در طول بازی در جریان باشه و تنها به صورت آنی و لحظه ای مثل رو به رو شدن یک دفعه ای با موجود خاصی نباشه

vnpb555tcrejmbwdg3.jpg

فضای مخوف بازی به همراه مه و زامبی های پشت پنجره مو به تن آدم سیخ می کرد​

2- بازگشت به حالت سینمایی

رزیدنت ایول های کلاسیک در زمان خودشون به شدت سینمایی بودن دوربین ایزومتریک بازی روایت بازی رو مثل یک فیلم جلوه میداد که هر لحظه داستانی زیبا رو براتون روایت می کرد البته هنوزم هم میشه کات سین های خیلی جذابی رو در سری مدرن رزیدنت ایول دید مخصوصا شماره پنج ولی بازی حالت سینمایی خودش رو از دست داده
fv3pyleqf3uyjdufc1.jpg

یکی از بهترین و سینمایی ترین لانگ شات های بازی​

3- منطقی بودن بازی یا توجیح علمی

شماره های جدید رزیدنت ایول با اغراق های زیادی همراه شده و اون حس لاجیکال بودن خودش رو از دست داده گرچه اکثرا این موضوع رو از شماره 4 حساب می کنن ولی به نظر من این تغییرات از کد ورونیکا شروع شد
انتظار دارم شماره 6 بتونه با منطق گیمر های عادی جور در بیاد

spdm6ijk18ubotx2cdy.jpg

تبدیل شدن اروین در چند ثانیه به این هیولای غول پیکر به نظرم غیر منطقی بود​

4-مرحله ای نبودن بازی

متاسفانه مرحله ای شدن بازی باعث شده بازی حس بازی هایی مث سونیک یا کنترا رو بهم بده و دیگه نتونیم برای حل کردن معما ها توی یک مارپیچ جستجو کنیم به نظرم هرچه زودتر باید رزیدنت ایول از مرحله ای شدن فاصله بگیره
tifhee3wi8o6a0eqqhqk.jpg

5- حذف سیستم پول و مرکانت (خرید و فروش )

این قسمت کاملا برای من غیر قابل هضم جدا چرا بازی مث رزیدنت ایول باید همچین بخشی داشته باشه ینی واقعا منطقی که یه سری موجوداتو بکشیم و بعد ازشون پول یا دارو یا الماس !!! برداریم ؟؟؟؟؟؟ و بعد با پول ها خرید و فروش کنیم
من نمی دونم چطور یکسری عاشق رزیدنت ایول 4 هستن وقتی که با این کارا های احمقانه سری رو به قعر یه چاه برد صد در صد مطمئنم که شماره 4 اولین شماره بوده که خودشون بازی می کردن ;)

ihzgpw3vvcwj9w1i0dka.png

6- بازگشت تایپ رایتر و باکس و در کل safe rooms

به نظرم حداقل باید به صورت یه آپشن توی بازی قرار بگیرن البته اگر بازی به صورت کاملا کلاسیک ساخته بشه ( بعید می دونم ) حتما باید باشن یکی از بزرگترین لذت های بازی ورود به این اتاق ها به همراه موزیک اتمسفریک و دلنشینش بود که برای هممون حس نوستالژیک غریبی رو به وجود میاره همین فضا ها باعث شده که من زنگ ساعت گوشیم این آهنگ ها باشه و هر روز با صدای free from fear از خواب بیدار بشم
lyh5ucqocszadtbaanl.jpg

آرامشی که تو این اتاق ها بود توی اتاق خواب هامون نبود!!!!​

7 - حذف مالتی پلیر و co -op

جدا رزیدنت ایول بازی نیست که بشه مالتی رو توش گنجوند و اگر بخوان این کار ور بکنن باید اصل بازی رو تغییر بدن
به نظرم بهتره مالتی پلیر به صورت اسپین آف های مجزا از داستان مث سری اوت برک ساخته بشه و در طول جریان بازی تاثیر نداشته باشه

ft1zbq1v2j6ut6vmn8ce.jpg
vwokm3as12a79t8sisv.jpg

مالتی پلیر و co -op ترس رو کاملا از بین می بره و حتی باعث مسخره شدن بازی هم میشه​

8 - حضور تنها یک تایرانت وحشتناک در طول بازی

چیزی که منو خیلی آزار داد تو شماره های جدید کشتن غول های متعدد و مزخرف بود که هیچ ترسی القا نمی کرد و اکثر اوقات حس بزن بهادری رو داشت ولی در شماره های کلاسیک یک بریکین بود یک نمیسیس بود یک لیزا بود یک دکتر مارکوس بود که حسابی مو به تنتون سیخ می کردن

rpj6485g874rm7h8grln.jpg
5mjaxd8fe4ekzm8ave0n.jpg

کدوم ترسناک تر بود ؟؟؟!!!!​

9- بازگشت معما های سخت

بزرگترین تفاوت شماره های کلاسیک با شماره های جدید همین معما ها بود
شما در شماره های کلاسیک زامبی می کشتین تا جایی رو پاک سازی کنین ولی معما ها رو حل می کردین که مراحل رو پیش ببرین ولی تو شماره های جدید کافیه که تنها یه سری موجود احمق رو بکشین تا به مرحله بعد برین که اینم باز سونیک رو برای من تداعی می کنه

icsjjcm7b6lf83e68wp.jpg

معما های سخت رزیدنت ایول همیشه زبان زد بود​

10- disaster
شاید این رو چندین بار تکرار کرده باشم ولی اگه لازم باشه هزار بار دیگم می گم
رزیدنت ایول باید حس فاجعه رو بهم القا کنه نباید از کشتن یه مش ماجینی و گانادو حال کنم باید باید خشونت و وضع اسف بار برام تداعی بشه مهترین چیزی که می تونه این حالت رو پیش بیاره اینه که بازی توی یک شهر به همراه سکنه اش اتفاق بیفته

ct5e0v4lvf1uc3by1v8.jpg
mj2bslo6go6qfqrd8yst.jpg

این عکس ها حس فاجعه و خشونت رو بهتون القا نمی کنه ؟؟؟؟؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​
امیدوارم از خوندن این مطلب خوشتون بیاد اگر موافق و مخالفین نظرتون رو اعلام کنین
مرسی​
بچه ها این پستو یادتونه ؟؟
الانه که بزنم زیر گریه ! :(
به نظرتون کدومشون براورده شدن ؟؟؟ :(

---------- نوشته در 12:27 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:26 AM ارسال شده بود ----------

افشین جان عکس ها احیانا فــیلتر نیستن :دی من که هرچی صفحه رو Refresh کردم عکسی برام باز نشد
والا من نمی دونم بچه ها می دونن *****ه یا نه :دی
ولی خوب اگه باز نمیشه شاید ***** باشه چون من باز می کنم

بله افشین جان عکسها فیـــلتر هستن و الان با فیل کش دیدمشون :دی به به کمپین کریس که ماشالله یه پا CoD ـه ، Call of Chris :دی بازم بخش های لئون بهتر به نظر میاد ، ممنون برای عکس ها ;)

حمید جان زیاد سخت نگیر :دی
اینجوری تا بازی برای pc بیاد کلی اذیت می شی چون بازی حسابی اسپویل میشه :دی
به هر حال من گذاشتم تو اسپویلر توام پستت رو پاک کن تا برای بقیه اسپویل نشه :)

الان فکر کردی من رزیدنت اویل رولیشنز رو رفتم خوندم داستانشو یا ویدئو هاشو دیدم ؟:-o نه اذیت نمیشم برا PC هم خیلی بخواد دیر بیاد یک ماه بعد نسخه های کنسولی میاد تازه وقتی بازی برای کنسول بیاد من دیگه نمیام تو تاپیک :d کدوم پستمو پاک کنم؟

افشین جان...باید بگم که عاشق این اصل 10 ماده ای که ارائه کردی شدم ناجور......از این کامل تر نمیشه گفت.

دیگه اسپویل بشه یا نشه مگه فرقی هم داره.....تا حالا که هرچی درز کرده یه shame بوده on کپکام....فعلا در مورد جنگ ستارگان شدنش (اون رباته) چیزی نمیگم تا تایید بشه درست و حسابی ببینیم چی میگن اینا.

بچه ها افرادی که دمو رو دانلود کردن چرا نمیان نقد کنن؟ من یه نقد کوتاه و مختصر گذاشتم اما منتظر نقد شما هم هستم.نمره من به بازی همانطور که دیدید نمره ضعیف 5 از 10 بود و واقعا هیچوقت فکر نمی کردم رزیدنت اویل به این فلاکت دچار بشه!!

خوب بچه ها اخبار جدیدی از بازی در مورد dlc ها اومد که تایید می کنه من بازی رو نمی خرم :-& واقعا هم نمی خرم خیلی صبر کنم بازی تمام متاش بیاد اگر خیلی فراتر از انتظار بود بازی رو بگیرم یا صبر کنم برای نسخه pc که حداقل به گرافیکش دلم خوش باشه

-No Hope (هیچ سر نخی از اینکه چی هست نیست)
-Ada's Campaign
-Slayers Mode
-Siege Mode
-Ustanak Mode
اینم از گند جدید بله دقیقا مث آشغال orc که بخش نمسیس داشت این بازی هم بخش ustanak داره که باید بری دنبال شخصیت های بازی:-&
-Last Stand Mode
-Stages Pack A (this seems to be future additional stages for the Mercenaries and other modes not included on the disk)
-Stages Pack B (this seems to be future additional stages for the Mercenaries and other modes not included on the disk)
-Shop Pack A (no clue)
-Shop Pack B (no clue)
-Shop Pack C (no clue)
-Vs Pack 1

بچه ها افرادی که دمو رو دانلود کردن چرا نمیان نقد کنن؟ من یه نقد کوتاه و مختصر گذاشتم اما منتظر نقد شما هم هستم.نمره من به بازی همانطور که دیدید نمره ضعیف 5 از 10 بود و واقعا هیچوقت فکر نمی کردم رزیدنت اویل به این فلاکت دچار بشه!!
دوربین بازی یکم بد بود !
صدا گذاری خوب بود !
هی میگقتن راجر !!
گرافیک خوب بود ( فعلا پولیش نکردن )
موزیک بخش لیان مزخرف , بخش کریس و جیک خوب بود !
درجه ترس بازی زیر 0 یعنی 0-
گیم پلی برای یه بازیه اکشن خوب ! حتی میتونه رقیبی برای Gears Of War و Ghost Reacon FS باشه
و .....................
کلا آماده شید برای GOTY سال

خوب بچه ها اخبار جدیدی از بازی در مورد dlc ها اومد که تایید می کنه من بازی رو نمی خرم :-& واقعا هم نمی خرم خیلی صبر کنم بازی تمام متاش بیاد اگر خیلی فراتر از انتظار بود بازی رو بگیرم یا صبر کنم برای نسخه pc که حداقل به گرافیکش دلم خوش باشه

-No Hope (هیچ سر نخی از اینکه چی هست نیست)
-Ada's Campaign
-Slayers Mode
-Siege Mode
-Ustanak Mode
اینم از گند جدید بله دقیقا مث آشغال orc که بخش نمسیس داشت این بازی هم بخش ustanak داره که باید بری دنبال شخصیت های بازی:-&
-Last Stand Mode
-Stages Pack A (this seems to be future additional stages for the Mercenaries and other modes not included on the disk)
-Stages Pack B (this seems to be future additional stages for the Mercenaries and other modes not included on the disk)
-Shop Pack A (no clue)
-Shop Pack B (no clue)
-Shop Pack C (no clue)
-Vs Pack 1

داداش شما نقد منو خوندی؟ من دمو رو بازی کردم و در موردش گفتم چطوریه!! برو بخون تا بیشتر نا امید بشی از این مزخرف جدید کپکام!

---------- نوشته در 12:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:05 PM ارسال شده بود ----------

دوربین بازی یکم بد بود !
صدا گذاری خوب بود !
هی میگقتن راجر !!
گرافیک خوب بود ( فعلا پولیش نکردن )
موزیک بخش لیان مزخرف , بخش کریس و جیک خوب بود !
درجه ترس بازی زیر 0 یعنی 0-
گیم پلی برای یه بازیه اکشن خوب ! حتی میتونه رقیبی برای Gears Of War و Ghost Reacon FS باشه
و .....................
کلا آماده شید برای GOTY سال

با همه حرفات موافقم غیر از این! البته امیدوارم در نسخه اصلی اینی بشه که شما میگین اما نسخه دمو پر از باگ در گیم پلی بود! ضمنا جذابیتی هم واسم نداشت گیم پلی بازی! ولی من به گیم پلی GeOW نمره 10 میدم اما این :-& هیچوقت به نزدیکی های GeOW هم نمیرسه چه برسه اینکه واسش رغیب بشه

یعنی بخش لیان هم واست جذاب نبود ؟؟؟؟!!! چی میبینم ؟؟؟؟؟!!!!!!!:-s
چرا به اونم میرسه نگران نباش ! 600 نفر رو گذاشتن که یه بازیه معرکه بدن دستمون دیگه
GeOW و GR شوخی بود
آهان یادم رفت ! WP هم خیلی باحال بود

داداش شما نقد منو خوندی؟ من دمو رو بازی کردم و در موردش گفتم چطوریه!! برو بخون تا بیشتر نا امید بشی از این مزخرف جدید کپکام!

---------- نوشته در 12:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:05 PM ارسال شده بود ----------

با همه حرفات موافقم غیر از این! البته امیدوارم در نسخه اصلی اینی بشه که شما میگین اما نسخه دمو پر از باگ در گیم پلی بود! ضمنا جذابیتی هم واسم نداشت گیم پلی بازی! ولی من به گیم پلی GeOW نمره 10 میدم اما این :-& هیچوقت به نزدیکی های GeOW هم نمیرسه چه برسه اینکه واسش رغیب بشه
والا امروز می خوام بیشنم پای دمو کلا دل و روده اش رو بکشم بیرون
برای همین نقدی نخوندم ازش
اما حق با توئه
مقایسه geow با رزیدنت ایول اشتباهه
چون گیرز تو هر چی بد باشه تو گیم پلی معرکه است
کپکام هم از شماره 5 فقط خواسته تقلید از گیرز داشته باشه ولی نتونسته و گند زده

خداییش خنده داره
یادتونه چقدر اینا حرف از بازگشت به ریشه ها میزدن؟؟؟
الان شماهایی که دموی بازی رو رفتید ، چیزی از بازگشت به ریشه ها دیدید؟؟؟
اینم حتما مثل اویل هست که پشت کاور بازی نوشته بود: "ترسی که تا به حال تجربه نکردید"
نه؟؟؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or