بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

اوهوم:|
اين استدلال در مورد سدلر كاملا درست به نظر ميرسه..جالبه تو خود بازي هم اين قضيه مشخص ميشه..
ولي من بر اساس هيستوري تو رزيدنت اويل 5 گفتم كار وسكر بوده..چون اونجا گفته شده پشت پرده تمام حوادث مهم چه مستقيم يا غير مستقيم وسكر بوده..يعني ميشه دزديدن اشلي هم نهايتا خواسته وسكر بوده.!!:-/
يه مورد ديگه ..به نظرم ماموريت ليان خيلي سختتر از كريس تو 5 هست..يا حداقل اينجوري به نظر ميرسه..يعني بد طراحي شده كلا..چون نبايد اينجوري باشه..مثلا اروبوروس واقعا انگل احمقيه.!:d
هي گنده ميشه خودشو ميكوبه به هدف!!:))
بعد كه ضعيف ميشه يه آباژور زرد به عنوان نقطه ضعف! ازش مياد بيرون..صاف مي ايسته جلوت كه بزنيش!!:d
هي..ميكامي كجايي كه يادت بخير...:(

جايد،همون فايل دانلودشده رو رايت كنم اجراميشه؟نوع رايت رو چي بزنم؟فكرنميكنم اگه ديتارايت بشه پي اس جواب بده.تاحالاتوبرنامه هاي رايت هم گزينه ايي نديدم كه مربوط به بازي باشه!؟؟؟

اگه بخواييم راجع به سختي ماموريت حرف بزنيم هيچ ماموريتي سخت تراز ماجراي كاخ نيست!چون علاوه برزامبي هاو...هيچ اطلاعات وتجربه ايي نبوده!اون موقع فكركنم ليون داشته دوره ي آموزشيشو تو دانشگاه افسري ميگذرونده!:-D
بعدازاون هم كدورونيكاست!
كه كرس كلاتجهيزاتشو موقع ورودبه جزيره ازدست ميده وچون مخفيانه اومده هيچ كمكي هم نداره!تازه آبجيشم بايدنجات بده!ليون هميشه چندنفركمكش ميكنن!اگه ايدانبود كروزر ليونو عين خيار رنده ميكرد!

اوهوم:|
اين استدلال در مورد سدلر كاملا درست به نظر ميرسه..جالبه تو خود بازي هم اين قضيه مشخص ميشه..
ولي من بر اساس هيستوري تو رزيدنت اويل 5 گفتم كار وسكر بوده..چون اونجا گفته شده پشت پرده تمام حوادث مهم چه مستقيم يا غير مستقيم وسكر بوده..يعني ميشه دزديدن اشلي هم نهايتا خواسته وسكر بوده.!!:-/
يه مورد ديگه ..به نظرم ماموريت ليان خيلي سختتر از كريس تو 5 هست..يا حداقل اينجوري به نظر ميرسه..يعني بد طراحي شده كلا..چون نبايد اينجوري باشه..مثلا اروبوروس واقعا انگل احمقيه.!:d
هي گنده ميشه خودشو ميكوبه به هدف!!:))
بعد كه ضعيف ميشه يه آباژور زرد به عنوان نقطه ضعف! ازش مياد بيرون..صاف مي ايسته جلوت كه بزنيش!!:d
هي..ميكامي كجايي كه يادت بخير...:(

آره کلا این جان تاکوچی خیلی علاقه داره به باس های کلاسیک و بزرگ .

جايد،همون فايل دانلودشده رو رايت كنم اجراميشه؟نوع رايت رو چي بزنم؟فكرنميكنم اگه ديتارايت بشه پي اس جواب بده.تاحالاتوبرنامه هاي رايت هم گزينه ايي نديدم كه مربوط به بازي باشه!؟؟؟

باید جواب بده
دانلود که کردی unzip کن بعد رایت کت رو cd

از اونجایی که من این روزا کمتر آنلاینم،نظرم رو درباره ی تمام مطالب صفحات اخیر تایپ کرده ام و فردا براتون می ذارم.منتظر چند تا مقاله ی طولانی باشید.:d
فقط جون هر کی دوست دارید بخونیدشون!

آخرین ویرایش:
شخصيت هاي زير مجموعه:

ببين حمید جان!به نظر من جيل و كلير از هر كدوم از يك جهت مهم هستند كه در ادامه به اين موضوع مي پردازم.ولی این رو قبول ندارم که کلیر زیر مجموعه ی لیون است.منظور من از شخصيت زیر مجموعه،بدون کمک عمل کردن نبود.ببین حمید جان!در رزیدنت اویل ما چند تا شخصیت مستقل داریم که بقیه ی شخصیت ها زیر مجموعه ای از یکی از اونا هستند.یعنی یا به خاطر اونا وارد داستان شدند و یا اینکه به وسیله ی این شخصیت های مستقل با اونا آشنا میشیم.مثلا بري،كارلوس،نيكلاي،ميخائيل،براد و جاش زير مجموعه ي جيل هستند.شري،استيو،ويليام بيركن،رادريگو جوآن راوال (زندانبان كلير) و كلا خاندان آشفورد (آلفرد،الكساندر و الكسيا) زير مجموعه ي كلير هستند.ايدا،كراوزر،سدلر،اشلي،ويليام بيركن و مانوالا هيدالگو هم زير مجموعه ي ليون هستند و بيلي،ريچارد،انريكو،ماركوس،و كلا تيم براوو هم زير مجموعه ي ربكا هستند.(منظورم اين نيست كه ربكا از ماركوس مهم تره.يعني ما به وسيله ي ربكا با شخصيت ماركوس آشنا ميشيم.) در واقع منظور من از اينكه كلير از جيل مستقل تره اين بود كه جيل هميشه (به جز RE3) همراه كريس بوده و در واقع جزو سرگذشت كريس محسوب ميشه.(چون از لحاظ داستاني كريس مهم تر از جيل است.) ولي بحث كلير و ليون كلا فرق مي كنه.چون اونا 2 تا شخصيت مستقل با 2 تا داستان كاملا مستقل هستند كه كلا راهشون از هم جدا بوده و فقط 2 بار به طور اتفاقي همديگرو ملاقات مي كنند.يعني مثل كريس و جيل نبودند كه هميشه با هم باشند و هدفشون يكي باشه.براي همين هم نمي تونيم بگيم كه كلير زير مجموعه ي ليون بوده يا برعكس ليون زير مجموعه ي كلير بوده.در حالي كه براي جيل مي تونيم بگيم كه زير مجموعه ي كريس بوده.به خصوص در رزيدنت اويل 5 كه برخلاف نسخه هاي قبلي،جيل شخصيت اصلي نبود و به صورت خيلي واضح و روشن زير مجموعه اي از سرگذشت كريس بود.به علاوه دشمن اصلي وسكر،كريس بود نه جيل و وسكر از كريس بيشتر از تمام شخصيت ها تنفر داشت.تي در انتها هم وسكر توسط كريس كشته شد.(شوا اون وسط نخود تشريف داشتند!) در ضمن حميد جان!من در پست قبلي جيل رو با شوا مقايسه نكردم.چون اصلا با هم قابل مقايسه نيستند.فقط مي خواستم مفهوم شخصيت زير مجموعه بهتر رو بهتر متوجه بشي.چون شوا به معناي واقعي،زير مجموعه ي كريس بود و حتي 1 درصد هم مستقل نبود.چون هيچ ربطي به داستان نداشت و فقط براي اضافه كردن سبك پارتنري به بازي بود!يك دليل ديگرش هم بحث احمقانه ي نژاد پرستي و وحشي نشون دادن سياه پوستان بود كه مدتي گريبان كپكام رو گرفته بود.كپكام هم شوا رو وارد بازي كرد تا بازي يك قهرمان بومي هم داشته باشه.

آخرین ویرایش:
مقايسه ي جيل و كلير:

من در كل قبول دارم كه جيل از كلير مهم تره.ولي هر كدوم مزيت هايي نسبت به هم دارند.مثلا بذار منظورم از اينكه جيل فقط در يك داستان حضور داشته رو برات بگم.ببين دوست عزيز!رزيدنت اويل كلا 2 تا خط داستاني داره.يكيش مربوط ميشه به كريس،جيل و وسكر كه شخصيت هايي مثل ربكا،بري،شوا و كارلوس هم به عنوان شخصيت مكمل در اون حضور دارند و نسخه هاي 1،3،كد ورونيكا،زيرو،ماجراهاي آمبرلا،RE5 و روليشن رو در بر مي گيره و يكيش هم مربوط ميشه به كلير و ليون كه شخصيت هايي مثل ايدا،كراوزر،شري و استيو هم به عنوان شخصيت مكمل در اون حضور دارند و نسخه هاي 2،كد ورونيكا،4،ديجنريشن،دارك سايد و احتمالا RE6 رو در بر مي گيره.جيل فقط در داستان اول حضور داره.ولي كلير در هر دو تا داستان حضور داره و در واقع رابط بين اين 2 تا داستان است.مخصوصا در كد ورونيكا كه به طور كامل وارد خط اصلي داستان ميشه و باعث ميشه كه كريس و وسكر با هم ملاقات كنند.به علاوه ما در رزيدنت اويل دو تا قهرمان مرد اصلي داريم:كريس و ليون و دو تا هم قهرمان زن اصلي داريم:جيل و كلير.جيل فقط با كريس ارتباط داشته.ولي كلير هم با كريس و هم در با ليون ارتباط داشته.به علاوه درسته كه ما كريس رو بيشتر با جيل ديديم.ولي خداييش كلير از لحاظ داستاني بيشتر به كريس مربوط ميشه.چون كريس از سال 1997 با جيل آشنا ميشه.در حالي كه تمام عمرش رو با كلير زندگي كرده.(براساس كتاب Archives كلير تنها عضو زنده ي خانواده ي كريس است و در ضمن كريس و كلير با هم زندگي مي كنند!) علاوه بر اون جيل در داستان اول،نقش دوم بوده (بعد از كريس).ولي كلير در خط داستاني دوم،مهم ترين ترين شخصيت داستان و نقش اول محسوب ميشه.در واقع ما اگه بخواهيم نقش اول هاي هر دو داستان رو حساب كنيم،ميشه كريس و كلير.نه كريس و جيل!از لحاظ سابقه ي مبارزه با سلاح هاي بيولوژيكي هم كه سابقشون به يك اندازه بوده.(هر دو بعد از وقايع كد ورونيكا مبارزاتشون رو رسما شروع كردند.جيل در كنار كريس و كلير هم به طور مستقل در تراسيو.) تازه همونطور كه قبلا هم گفتم،وسكر در كد ورونيكا زنده شد و ماجراي مبارزه ي كريس و جيل با وسكر هم از كد ورونيكا ادامه پيدا كرد.كد ورونيكا هم در درجه ي اول به خاطر ادامه دادن سرگذشت كلير پس از وقايع رزيدنت اويل 2 ساخته شد.وگرنه زنده شدن وسكر كه ضرورتي نداشت.يعني اونجوري نبود كه اگه زنده نشه،داستان ناقص بمونه.در حالي كه كلير بعد از جدا شدن از ليون و شري رفت دنبال برادرش و اگه سرگذشتش رو ادامه نمي دادند،كلا داستان نيمه كاره مي موند.بنابراين اگه كلير نبود،نقش كريس،جيل و حتي وسكر هم ادامه پيدا نمي كرد و داستان كد ورونيكا،رزيدنت اويل 4،ماجراهاي آمبرلا و RE5 هم به وجود نميومدند.(رزيدنت اويل 4 رو به خاطر وسكر ميگم.چون كلا در RE4 همه چيز زير سر وسكر بود.) و 100 البته اين موضوع قابل انكار نيست.علاوه بر اينكه كلير نخستين شخصيتي بود كه متوجه زنده بودن وسكر پس از واقعه ي عمارت شد و تازه اگه اون نبود،كريس به جزيره ي راكفورت نميومد و از زنده بودن وسكر هم آگاه نمي شد و داستان ادامه پيدا نمي كرد.اين رو هم اضافه كنم كه نقش جيل در رزيدنت اويل 5 تموم شد.روليشن هم فقط يك داستان مكمل است و مربوط به قبل از داستان RE5 ميشه.ولي نقش كلير هنوز ادامه داره.در مورد مستقل تر بودن كلير هم كه مفصل توضيح دادم.البته اينها همه نظرات شخصي من بودند و لزومي نداره كه همه قبول كنند.اين رو هم اضافه كنم كه قبول دارك فعلا جيل نقش پر رنگ تري داشته (نه مهم تر).ولي احتمالا در آينده نقش كلير هم پر رنگ تر ميشه.در ضمن اگه شما کتاب Archives رو به طور کامل مطالعه کنید،بیشتر به اهمیت نقش کلیر پی می برید.ولي در كل من اين نظر رو در مورد شخيت هاي اصلي دارم:
شخصيت منفي اصلي:آلبرت وسكر-قهرمان نقش اول مرد:كريس ردفيلد-قهرمان نقش اول زن:جيل والنتاين-قهرمان نقش دوم زن:كلير ردفيلد-قهرمان نقش دوم مرد:ليون اسكات كندي-

تحليل شخصيت كريس ردفيلد:

و حالا مي رسيم به سوال افشين خان در مورد كريس:ببين افشين جان!من هم قبول دارم كه كريس از لحاظ تكنيك هاي بدني به اندازه ي جيل،ليون و ايدا حرفه اي نيست.ولي در اينجا دو نكته پيش مياد:
1-شايد در ظاهر قضيه كريس خيلي حرفه اي نباشه.ولي با نيم نگاهي به فايل هاي رزيدنت اويل 2 و 5 متوجه ميشيم كه كريس از لحاظ مهارت هاي تخصصي حرفه اي ترين شخصيت رزيدنت اويل است!براساس فايل هاي رزيدنت اويل 2 كريس قهرمان مسابقات دو و ميداني است و حتي در رزيدنت اويل 5 هم كريس سريعا خودش رو به هواپيماي وسكر مي رسونه.ولي شوا با وجود اينكه جثه ي كوچكتري داره عقب ميفته!همچنين كريس در نشانه گيري با اسلحه ها در كل تيم استارز حرف اول رو مي زنه.حتي بهتر از جيل و وسكر!به طوري كه وقتي كلت ويژه ي تيم استارز رو مي سازن،به كريس ميدن تا تستش كنه!به علاوه كريس در استفاده از انواع سلاح هاي سبك و سنگين و همچنين در خلباني با انواع هواپيماها و هليكوپترها هم مهارت فوق العاده اي دارد.حتي در مبارزه ي تن به تن با چاقو هم كريس پيشتاز است.حتي اگه دقت كرده باشيد،كريس هميشه يك غلاف چاقو روي كتفش داره.حتي چاقوي كلير در رزيدنت اويل 2 هم متعلق به كريس است!ولي متاسفانه چون ما فقط ليون و كراوزر رو در حال چاقو زني ديديم،فكر مي كنيم كه فقط اونا در اين در اين زمينه مهارت دارند.به علاوه كريس شخصيتي است كه مثل جيل از همون ابتداي داستان در اوج بوده و مثلا مثل ليون نبوده كه اول تازه كار باشه و بعدا به مرور زمان حرفه اي بشه.اين رو هم اضافه كنم كه خود كلير هم تمام مهارت هايش رو از كريس ياد گرفته.يعني كريس استادش بوده!
2-به فرض محال كه تمام موارد بالا اشتباه هستند و كريس هيچ مهارتي نداره (كه داره).ولي اتفاقا به نظر من قهرمان اصلي داستان بايد همينجوري باشه!اينكه ما توقع داشته باشيم كه قهرمان اصلي داستان هميشه يك شخصيت حرفه اي و استثنايي باشه هم داستان به سمت آرتيست بازي و ادا و اصول هاي الكي پيش بره و هم اينكه داستان خيلي كليشه اي و تكراري بشه.قهرمان اصلي داستان بايد يك انسان ساده و ميانه رو باشه كه البته همونطوري كه در بالا هم گفتم،كريس يك شخصيت كاملا حرفه اي و باتجربه است.علاوه بر اينكه با گذشت زمان اون حد تعادل رو حفظ كرده.
در كل من اشكال خاصي در شخصيت پردازي كريس نمي بينم.البته قبول دارم كه شخصيت پردازش به اندازه ي وسكر،جيل،كلير،ايدا و حتي ربكا قوي و عميق نبود.ولي باز هم نميشه گفت كه شخصيت پردازي ضعيفي داشته.
در اينجا جا داره كه به 2 نكته ي ديگر هم در مورد كريس اشاره كنم:
1-علت اينكه كريس در رزيدنت اويل 3 حضور نداشت اين نبود كه شخصيت به درد نخوري بود.بلكه به خاطر گندي بود كه كپكام در رزيدنت اويل 2 زد.چون در رزيدنت اويل 2 كلير نامه اي از كريس رو پيدا مي كنه كه كريس در اون نوشته بود براي جمع آوري مداركي بر عليه آمبرلا،به شعبه ي مركزي اين شركت در پاريس سفر مي كنه.بنابراين از اونجايي كه داستان رزيدنت اويل 2 و 3 تقريبا همزمان اتفاق ميفته،كريس نمي تونسته اون زمان در راكون سيتي حضور داشته باشه.ولي جيل مي تونسته.چون در اون نامه اشاره اي به اينكه جيل هم به پاريس سفر مي كنه نشده بود!البته شايد اينجوري بهتر شد.چون اگه كريس به پاريس نمي رفت،كلير هم دنبالش نمي رفت و بنابراين داستان كد ورونيكا هم شكل نمي گرفت.
2-همونطور كه اون دوستون هم اشاره كردند،تمام نسخه ها به جز رزيدنت اويل 4 به طور مستقيم يا غير مستقيم به كريس مربوط ميشن.حتي در رزيدنت اويل 2 هم كلير براي پيدا كردن كريس به راكون سيتي اومد.بعدش هم به خاطر اون به پاريس سفر كرد و داستان ادامه پيدا كرد.در رزيدنت اويل 3 هم هدف اصلي جيل اين بود كه از شهر فرار كنه و به كريس كه در پاريس بود ملحق بشه.ولي وقتي كه از شهر فرار مي كنه و به پاريس ميره ضايع ميشه.چون كريس براي نجات دادن كلير به جزيره ي راكفورت رفته بود!بنابراين كريس بدون اغراق لياقت عنوان قهرمان اصلي رزيدنت اويل رو داره.

• Like
Reactions: hmd2009
آقا سعيد!شما به جز مسخره كردن كلير كار ديگه اي بلد نيستي؟خوبه من هم بيام هر چي فحش بلدم بار ليون كنم؟
بعدش هم اصلا حرف شما درست.ليون از كلير مهم تره.ولي من چند تا سوال ازتون داشتم:
1-در رزيدنت اويل 2 كلير به داستان و شخصيت هاي رزيدنت اويل 1 ربط داشت يا ليون؟كدوم به خاطر مسائل مربوط به واقعه ي عمارت وارد داستان شد؟

2-بعد از رزيدنت اويل 2 سرگذشت كلير بيشتر در اولويت بود يا ليون و اول داستان كدوم رو ادامه دادند؟
3-اگه كلير نبود آيا اصلا كد ورونيكا ساخته ميشد و اگه كد ورونيكا ساخته نميشد آيا اصلا وسكر زنده ميشيد و داستان نسخه هاي بعدي به وجود ميومدند يا نه؟
4-آيا ملاك شما براي مهم تر بودن يك شخصيت فقط اينه كه چند بار جون كسي رو نجات داده؟پس در اين صورت بري و كارلوس از جيل مهم ترند،ايدا از ليون مهم تره و شوا هم از كريس مهم تره!
5-خوبه خودت هم داري اقرار مي كني كه ليون رو فقط به خاطر تيپ و قيافش دوست داري!
6-اينكه كلير به جاي شات گان،زوبين داشت نكته ي منفي نبود.اتفاقا يكي از خصوصيات منحصر به فرد كلير بود كه اون رو از ساير شخصيت ها متمايز مي كرد و اميدوارم كه در نسخه هاي بعدي هم ادامه پيدا كنه.(البته خدا كنه كه هم شات گان داشته باشه و هم زوبين.) اين رو هم اضافه كنم كه كلير هم در رزيدنت اويل 2 و هم در كد ورونيكا،علاوه بر زوبين،خمپاره انداز M79 هم داشت! (اين دو تا مورد آخري نكته بودند نه سوال!)
در ضمن لازم نيست به اينا جواب بدي.چون من ديگه واقعا حوصله ي ادامه دادن اين بحث تكراري و كسل كننده رو ندارم.(اگه جواب بدي نمي خونم! :d)

يك سوال هم از افشين داشتم.افشين جان!ما بالاخره نفهميديم كه تو چه سبك رزيدنت اويلي رو قبول داري؟عمليات:راكون سيتي رو كه قبول نداري.حالا باز اون يك چيزي.ولي روليشن كه ديگه خداييش عند كلاسيكه!چرا حالت ازش به هم مي خوره؟يعني تو اين همه نكته ي مثبتش رو نمي بيني و فقط اول شخص بودنش رو مي بيني؟حالا باز خدا رحم كرد كه مثل سوروايور كل بازي اول شخص نيست.فقط وقتي كه نشونه مي گيريم اول شخص ميشه!و گرنه اون موقع ديگه چي مي گفتي؟! :d

جالب بود ولی نیما جان منظورت از پست اولت اینه که جیل زیر مجموعه کریس هست ؟ یعنی جیل به خاطر کریس وارد داستان شده ؟ من فهمیدم منظورت از زیر مجموعه چیه آره کلیر زیر مجموعه لیون نیست اما جیل که دیگه به هیچ عنوان زیر مجموعه کریس نیست شما خودتم میگی جیل و کریس همیشه باهم بودن.

ببين دوست عزيز!رزيدنت اويل كلا 2 تا خط داستاني داره.يكيش مربوط ميشه به كريس،جيل و وسكر كه شخصيت هايي مثل ربكا،بري،شوا و كارلوس هم به عنوان شخصيت مكمل در اون حضور دارند و نسخه هاي 1،3،كد ورونيكا،زيرو،ماجراهاي آمبرلا،RE5 و روليشن رو در بر مي گيره و يكيش هم مربوط ميشه به كلير و ليون كه شخصيت هايي مثل ايدا،كراوزر،شري و استيو هم به عنوان شخصيت مكمل در اون حضور دارند و نسخه هاي 2،كد ورونيكا،4،ديجنريشن،دارك سايد و احتمالا RE6 رو در بر مي گيره.جيل فقط در داستان اول حضور داره.ولي كلير در هر دو تا داستان حضور داره
کلیر تو هر دو داستان که حضور نداره نیما جان تو رزیدنت اویل 1 از کلیر اصلا حرفی زده نشده یا نامه ی چیزی یا حداقل من ندیدم کلا کلیر از رزیدنت اویل 2 وارد داستان شد دیگه.اصلا وقتی رزیدنت اویل 1 ساخته شد مشخص بود که کلیر خواهر کریس هست منظورم تو فایل ها هست ؟ من که ندیدم یا دقت نکردم اگه بوده.

واقع ما اگه بخواهيم نقش اول هاي هر دو داستان رو حساب كنيم،ميشه كريس و كلير.نه كريس و جيل!
این که کاملا مشخصه چون شما خودت گفتی داستان 2 مربوط میشه به به كلير و ليون كه شخصيت هايي مثل ايدا،كراوزر،شري و استيو هم به عنوان شخصيت مكمل در اون حضور دارند و نسخه هاي 2،كد ورونيكا،4،ديجنريشن،دارك سايد و احتمالا RE6 . اصلا جیل تو اینا حضور نداره که بخواد نقشی داشته باشه .

در خصوص نظرت در مورد شخصیت های اصلی کاملا باهات موافقم.

علت اينكه كريس در رزيدنت اويل 3 حضور نداشت اين نبود كه شخصيت به درد نخوري بود.بلكه به خاطر گندي بود كه كپكام در رزيدنت اويل 2 زد.

چرا گند ؟ خب اینکه
كلير نامه اي از كريس رو پيدا مي كنه كه كريس در اون نوشته بود براي جمع آوري مداركي بر عليه آمبرلا،به شعبه ي مركزي اين شركت در پاريس سفر مي كنه مشکلش چیه ؟ کریس تو رزیدنت اویل 1 بوده و اتفاقا این خلاقیت کپکام رو میرسونه که نخواسته کریس رو با کلیر باهم تو رزیدنت اویل 2 روبرو کنه و این باعث پیچیده تر شدن داستان شده به نظر من که اتفاقا خیلی هم کار خوبی بود که کریس رو وارد رزیدنت اویل 2 نکرد .

البته شايد اينجوري بهتر شد.چون اگه كريس به پاريس نمي رفت،كلير هم دنبالش نمي رفت و بنابراين داستان كد ورونيكا هم شكل نمي گرفت.
دقیقا ... پس چرا گند ؟ :d

نیما جان بهر حال هر کسی یه نظری داره اطلاعات شما باز بیشتره شاید اگه کتاب رزیدنت اویل ارشیو رو بخونم بیشتر به اهمیت نقش ها پی ببرم.

به نظر شما کدوم از اینا به جیل ولنتاین شباهت بیشتری داره ؟

آخرین ویرایش:
در رزیدنت اویل ما چند تا شخصیت مستقل داریم که بقیه ی شخصیت ها زیر مجموعه ای از یکی از اونا هستند.یعنی یا به خاطر اونا وارد داستان شدند و یا اینکه به وسیله ی این شخصیت های مستقل با اونا آشنا میشیم
در واقع منظور من از اينكه كلير از جيل مستقل تره اين بود كه جيل هميشه (به جز [/FONT][/COLOR]RE3) همراه كريس بوده و در واقع جزو سرگذشت كريس محسوب ميشه.(چون از لحاظ داستاني كريس مهم تر از جيل است.) ولي بحث كلير و ليون كلا فرق مي كنه.چون اونا 2 تا شخصيت مستقل با 2 تا داستان كاملا مستقل هستند

کاملا مخالفم
تعریفی که از شخصیت مستقل داری با چیزی که راجع به کلیر و جیل میگی در تضادن
علت وجود کلیر تو سری RE شخصی به اسم کریس هست و تمام(یعنی اگر کریس نبود 100% کلیری هم در کار نبود)ولی علت وجود جیل تو سری کریس نیست به هیچ عنوان. چون جیل به خاطر یا به سفارش(یا هر چی) کریس از اعضای استارز نشده پس کاملا شخصیتی مستقل داره و جیل رو به واسطه کریس نمیشناسیم.

فعلا جيل نقش پر رنگ تري داشته (نه مهم تر).ولي احتمالا در آينده نقش كلير هم پر رنگ تر ميشه.

نقش جیل تا الان هم مهمتر بوده(بیشتر به خاطر کارهایی که تو Re1 انجام داد) هم پررنگتر
در آینده هر اتفاقی هم بیوفته باز کلیر شخصیت مستقلی پیدا نمیکنه چون به خاطر کریس وارد داستان شده

در كل من اين نظر رو در مورد شخيت هاي اصلي دارم:شخصيت منفي اصلي:آلبرت وسكر-قهرمان نقش اول مرد:كريس ردفيلد-قهرمان نقش اول زن:جيل والنتاين-قهرمان نقش دوم زن:كلير ردفيلد-قهرمان نقش دوم مرد:ليون اسكات كندي-
موافقم

كريس از لحاظ مهارت هاي تخصصي حرفه اي ترين شخصيت رزيدنت اويل است!براساس فايل هاي رزيدنت اويل 2 كريس قهرمان مسابقات دو و ميداني است و حتي در رزيدنت اويل 5 هم كريس سريعا خودش رو به هواپيماي وسكر مي رسونه.ولي شوا با وجود اينكه جثه ي كوچكتري داره عقب ميفته!همچنين كريس در نشانه گيري با اسلحه ها در كل تيم استارز حرف اول رو مي زنه.حتي بهتر از جيل و وسكر!به طوري كه وقتي كلت ويژه ي تيم استارز رو مي سازن،به كريس ميدن تا تستش كنه!به علاوه كريس در استفاده از انواع سلاح هاي سبك و سنگين و همچنين در خلباني با انواع هواپيماها و هليكوپترها هم مهارت فوق العاده اي دارد.حتي در مبارزه ي تن به تن با چاقو هم كريس پيشتاز است.حتي اگه دقت كرده باشيد،كريس هميشه يك غلاف چاقو روي كتفش داره.حتي چاقوي كلير در رزيدنت اويل 2 هم متعلق به كريس است!ولي متاسفانه چون ما فقط ليون و كراوزر رو در حال چاقو زني ديديم،فكر مي كنيم كه فقط اونا در اين در اين زمينه مهارت دارند.به علاوه كريس شخصيتي است كه مثل جيل از همون ابتداي داستان در اوج بوده و مثلا مثل ليون نبوده كه اول تازه كار باشه و بعدا به مرور زمان حرفه اي بشه.اين رو هم اضافه كنم كه خود كلير هم تمام مهارت هايش رو از كريس ياد گرفته.يعني كريس استادش بوده!
کاملا موافقم

علت اينكه كريس در رزيدنت اويل 3 حضور نداشت اين نبود كه شخصيت به درد نخوري بود.بلكه به خاطر گندي بود كه كپكام در رزيدنت اويل 2 زد.
البته شايد اينجوري بهتر شد.چون اگه كريس به پاريس نمي رفت،كلير هم دنبالش نمي رفت و بنابراين داستان كد ورونيكا هم شكل نمي گرفت.
این دو جمله همخوانی ندارن باهم :d

به نظر شما کدوم از اینا به جیل ولنتاین شباهت بیشتری داره ؟

با تصویری که از جیل تو ذهنمه این عکس شباهت بیشتری داره(خوشگلترم هست :d)

این عکس منو یاد Carmen Luvana میندازه
اگه نمیشناسیش بگو pm کنم برات کیه:d

به نظرم منم این شباهت بیشتری به Jill داره!
5elen2zmmskk483u2pf.jpg

ولی از این عکس خیلی خوشم اومد! یاد اول RE3 افتادم:(!
ie9y7wdm6t8rrm2vnbo5.jpg

علت وجود کلیر تو سری RE شخصی به اسم کریس هست و تمام(یعنی اگر کریس نبود 100% کلیری هم در کار نبود)ولی علت وجود جیل تو سری کریس نیست
کاملا موافقم اصلا این کریس و جیل بودن که پای شخصیت های دیگرو به داستان کشیدند.

حالا نظرت راجع به این چیه جاوید جان به نظرت خود جیل نیست ؟ ;) و همچنین این

8y6p3f6d3ubhh2w62ngr.jpg

dcllp4101zu9ctbjrf.jpg

biohazard ولی از این عکس خیلی خوشم اومد! یاد اول RE3 افتادم:(!
آره دقیقا منم همینطور.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or