بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

باو اخر 5 کریس با راکت لانچر میزنه وسکر رو. منظورمون از لیوان اینه که خاکسترشو میریزن تو لیوان.
البته اگه اصن خاکستری باشه :| !
دراین زمینه [مرگ آلبرت وسکر] باهاتون موافقم.قضیه ی مرگ وسکر نیازی به اثبات نداره چون داخل بازی به وضوح جداشدن سر از تنش در مواد مذاب رو نشون داد.ولی درمورد قضیه ی لیوان باید بگم که اگه حتی یک بافت زنده از بدن وسکر تو اون حادثه بجا میموند ، Uroboros با قابلیت زنده سازی و ترمیم میتونست آلبرت وسکر رو زنده کنه و بدنش رو بازسازی کنه (این سند توی یکی از فایل های Tricell داخل بازی موجوده.).بنابراین آلبرت وسکر هرچندبدنش مثل قبل نمیشد ولی بهرحال زنده میموند و قدرت داشت.
ولی همونطور که مستحضرید ، مرگ وسکر در مواد مذاب (آتش) رخ داد ؛ یعنی همون نقطه ی ضعف اصلی Uroboros .پس Uroboros نمیتونسته حتی اگه بقایایی از بافت بدن وسکر میموند اونو بازسازی کرده باشه.

ممنونم. :)
این احتمال هم وجود داره که آلبرتی ک تو 5 دیدیم کلون بوده!!!
چون کسی ک ب گلوله جاخالی میده چطور دوتا انسان تونستن بکشنش!!!
البته نظر من اینه ک تو قسمت پایانی داستان5 وسکر جاشو با کلونش عوض میکنه.

• Like
Reactions: !Merida
دراین زمینه [مرگ آلبرت وسکر] باهاتون موافقم.قضیه ی مرگ وسکر نیازی به اثبات نداره چون داخل بازی به وضوح جداشدن سر از تنش در مواد مذاب رو نشون داد.ولی درمورد قضیه ی لیوان باید بگم که اگه حتی یک بافت زنده از بدن وسکر تو اون حادثه بجا میموند ، Uroboros با قابلیت زنده سازی و ترمیم میتونست آلبرت وسکر رو زنده کنه و بدنش رو بازسازی کنه (این سند توی یکی از فایل های Tricell داخل بازی موجوده.).بنابراین آلبرت وسکر هرچندبدنش مثل قبل نمیشد ولی بهرحال زنده میموند و قدرت داشت.
ولی همونطور که مستحضرید ، مرگ وسکر در مواد مذاب (آتش) رخ داد ؛ یعنی همون نقطه ی ضعف اصلی Uroboros .پس Uroboros نمیتونسته حتی اگه بقایایی از بافت بدن وسکر میموند اونو بازسازی کرده باشه.

آقا شما چرا جدی می گیرین ؟؟ موضوع لیوانی شدن البرت فقط یه نمونه برای این بود که بگیم چقدر خنده داره برگشتنش. خودتون که می دونین مذاب اونقدر گرم هست که هر چیزیو نابود کنه و اوروبوروس هم به آتش حساسه. پس قطعا البرت باید اون تو ذوب شده باشه. حالا ما بخار شدنشو در نظر نگیریم باید بریزنش تو لیوان :D

اینم ممکنه ولی خیلی مسخره می شه بازی !! بس البرت بی چاره رو کش دادن سوراخ سوراخ شده !! بیشتر از این نباید کشش بدن

این یکی از مسخره ترین چیزایی بود که می تونستی بگی :))

فقط جان من کلشو بخون چون مهمه و دارم جوابتو میدم.

فکر کردی آلبرت داقعا اینکارو میکنه ؟ معلومه که نه!
اگر یکدرصد هم احتمال بده که کلونش جون سالم به در ببره این یه تهدید برای قدرت وسکره. چون از نظر قدرت کاملا برابر هستن و با توجه به شیوه عملکرد مغز ( هر نوع مغزی ، انسان و غیر انسان نداره ) و شیوه تشکیل تصمیمات و فرمان ها توسط نورون ها احتمال خیلی بالایی هست که اون کلون تفکرات و تصمیمات متفاوتی با آلبرت اصلی بگیره. خب ، این خودش باعث میشه که به علت تفاوت نظر کوچیک ، تفاوت 2 ذهن در تصمیمات و اون صفت قدرتطلب خوده آلبرت ( که تحت تاثیر کلونینگ قرارا نمیگیره و باعٍث میشه اون یکی فک کنه آلبرت اصلی کلونه ) برای آلبرت اصلی یه مشکل مهمه !
بعد فک کن آلبرت بیاد یه همچین کاری کنه. مگر اینگه مغزشو با خر عوض کنن :| چوم منم دیگه میدونم که خیلی احمقانس.
حتی از نظر روانشناسی هم نمیشه. چون همیشه ادم تمایل کامل داره تا کلک چیزای مهم رو خودش بکنه.
مگر اینکه فکر کنیم وسکر دلش میخواد مرگ کریس رو از دست بده. که امرا اگه بشه :|

و درباره ی جمله بعدی.
چطور کسی که اون همه کار را میکنه از 2 تا ادمیزاد عادی شکست بخوره ؟
جوابش سادس. این به خاطره قدرت های خود وسکر می باشد :| ! چرا ؟ چون زیست شناسیه :|
آلبرت در 5 حدود 48 سال داره ، درست ؟ آی رمانیه که بدن به سمت پیری پیش میره و اصلا هیچ ویروسی هم جلوی این روند رو نمی گیره پس ویروس رو بهانه نمی شه کردو
خب ، حالا چی میشه؟ به خاطره این روند ویریس ناپایدار تره. خیلی ناپایدار. دقت کنی آلبرت تو بازی به صورت مرتب دوز تزریق میکرد. همین قضیه رو کریس استفاده میکنه و با یک تزریق اضافی قدرت وسکر رو کم و اوضاع رو برای آلبرت سخت تر میکنه.
و نکته اخر. آخر بازیه 5 که باس فایت توی آتش فشانه دیگه تیر کلاسه. اونجا آلبرت اوروبوروس رو داشت ، پس گرما ( که مگه میشه تو یه آتش فشان فعال نباشه ) باعث یک نا برابریه بزرگ میشه ک برای کریس بازدهیه مثبت داره. ( هر چند از نظر علمی گرما که سحله ، هر ستاشون باید خفه میشدن :| )
خب.
معلومه آلبرت از کریس و شوا میبازه. تازه اینا راکت لانچرم 2 تایی زدن نا مردا :|

آقا شما چرا جدی می گیرین ؟؟ موضوع لیوانی شدن البرت فقط یه نمونه برای این بود که بگیم چقدر خنده داره برگشتنش. خودتون که می دونین مذاب اونقدر گرم هست که هر چیزیو نابود کنه و اوروبوروس هم به آتش حساسه. پس قطعا البرت باید اون تو ذوب شده باشه. حالا ما بخار شدنشو در نظر نگیریم باید بریزنش تو لیوان :D

اینم ممکنه ولی خیلی مسخره می شه بازی !! بس البرت بی چاره رو کش دادن سوراخ سوراخ شده !! بیشتر از این نباید کشش بدن

ای گفتی. ای گفتی.

تااونجایی که یادمه آلبرت وسکر رو خود Capcom تو دیتابیس هاش مرده اعلام کرده.خوب دلیلی هم نداشته که وسکر که یک قدم تا اتمام نقشه اش مونده بود کناربکشه و یه کلون رو جاسازی کنه و فرار کنه. :) غرور آلبرت بود که کریس رو داخل هواپیما نکشت و باعث مرگش شد.قدرت فرابشری وسکر هم از ویروس pg78a/w بود که بهش تزریق شده بود و باتزریق بیش از حد موجب اختلال درکار ویروس میشد و ویروس مثل یه سم عمل میکرد.ولی ازکجا معلوم شایددر آینده حق درواقع باشما باشه و Capcom روزی به این فکر بیفته که باهمین حیله ی کلون سازی و نصب کپسول حاوی ماده ی p30 روی سینه ی کلون ، آلبرت رو برگردونه.(که من فکر نمیکنم اینطور باشه.)

آره خوب منم منظورم همین بود.منتها یه دلیل دیگه از داستان بازی براش آوردم. :)
کپکام باید قبل از کشتن آلبرت بدست کریس ردفیلد یه فکری بحال Worst Villian جدید میکرد که به آمبرلا مربوط باشه تا بتونه یه سر داستان روکه مربوط به عامل بایوهازارد هست رو دردست بگیره.بدون حضور یک Worst Villian خوب ، داستان پیش میره ولی به اوج کیفیتش نمیرسه.الکس وسکر هم پتانسیلش رو داشت که W-Villian باشه و بخاطر همین داستان REV2 بهتر از داستان RE6 از آب دراومد.ولی متاستفانه توهمون نسخه به کشتنش دادند.

آخرین ویرایش:
تااونجایی که یادمه آلبرت وسکر رو خود Capcom تو دیتابیس هاش مرده اعلام کرده.خوب دلیلی هم نداشته که وسکر که یک قدم تا اتمام نقشه اش مونده بود کناربکشه و یه کلون رو جاسازی کنه و فرار کنه. :) غرور آلبرت بود که کریس رو داخل هواپیما نکشت و باعث مرگش شد.قدرت فرابشری وسکر هم از ویروس pg78a/w بود که بهش تزریق شده بود و باتزریق بیش از حد موجب اختلال درکار ویروس میشد و ویروس مثل یه سم عمل میکرد.ولی ازکجا معلوم شایددر آینده حق درواقع باشما باشه و Capcom روزی به این فکر بیفته که باهمین حیله ی کلون سازی و نصب کپسول حاوی ماده ی p30 روی سینه ی کلون ، آلبرت رو برگردونه.(که من فکر نمیکنم اینطور باشه.)

کپکام باید قبل از کشتن آلبرت بدست کریس ردفیلد یه فکری بحال Worst Villian جدید میکرد که به آمبرلا مربوط باشه تا بتونه یه سر داستان روکه مربوط به عامل بایوهازارد هست رو دردست بگیره.بدون حضور یک Worst Villian خوب ، داستان پیش میره ولی به اوج کیفیتش نمیرسه.الکس وسکر هم پتانسیلش رو داشت که W-Villian باشه و بخاطر همین داستان REV2 بهتر از داستان RE6 از آب دراومد.ولی متاستفانه توهمون نسخه به کشتنش دادند.
اقا هرچی پست های بیشتری میذاری بیشتر منطقی و بدون تعصب و منصف میزنی =D> فقط امیدوارم همین دید همه جانبه نگر که علایق یا برداشت خاصی رو فکت مسلم نمیدونی و به انعطاف اعتقاد داریو حفظ کنی :-bd
این تیکه که بولد کردمو منم گفتم ولی .... بیخیالش

این فرانچایز خیلی وقته مرده و شیرش هم خشکیده و نمیشه چیزی ازش کشید . ولی فن هاش ولش نمیکنن و کپکام به واسطه این موضوع داره جسدشم تیکه تیکه میکنه بده بیرون
ایضا این پست رو هم به شدت اعتقاد دارم، بازی شاید حفره خالی داشته باشه اما تم اصلی و اورژینالیتی داستان از بین رفته، و بدتر این که بازی رو بیشتر صرفا بر اساس این که فلان کرکتر نوبتشه کش میدن تااین که خود جو بازی کشش داشته باشه.
یه بحث هم مطرح شد در مورد کش دادن رزیدنت تو بعد زمان و جغرافیا و دامنه عملکرد کاراکترا ، فوق العاده لوس و بی ارتباط با رزیدنت.
تنها حالت قشنگ برای رزیدنت، داستان سازی وقایعیه که مربوط به همون سال های وقایع قسمتای کلاسیکه باشه، مثلا بیان به داستان هانک بپردازن و نشون بدن همون زمان هانک چیکار میکرده ماموریتش چی بوده و چی شد یا این که به وقایع سازمان در طی همون زمان (و نه سال 2020 و 2100!!!!) بپردازن.
رزیدنت قابلیت گسترش در بعد زمان رو نداره چون منطق داستان و عقلانیتش زیر سوال میره (به دلایلی که تو همون پست های قبلی گفتم)
در نهایت ریبوت راه خله. اما تعریف کردن داستانای جدید و گسترش شیوع زامبی و هر روز انگل جدید و جزیره جدید (و دولت های ماست که اصلا نمیفهمن چی به کجاس) و ارسال کماندوهای فوق بشری ما (لیون گریس جیل-کلیر ...) خیلی لوس و مسخرس و فقط به درد بچه های هفت هشت ساله میخوره

اقا هرچی پست های بیشتری میذاری بیشتر منطقی و بدون تعصب و منصف میزنی =D> فقط امیدوارم همین دید همه جانبه نگر که علایق یا برداشت خاصی رو فکت مسلم نمیدونی و به انعطاف اعتقاد داریو حفظ کنی :-bd
این تیکه که بولد کردمو منم گفتم ولی .... بیخیالش
تا الان هرحرفی که مبتنی بر زنده موندن آلبرت هست رو فن های دوآتیشه ی این شخصیت زدند و Capcom اینو تایید نکرده.
آره داستان بدون حضور یک Worst Villian پیش میره.شایدم نسبتا خوب و قابل قبول پیش بره ولی بهترین نمیشه.همه ی داستان های خوب همیشه یک W-Villian داشتند که در طی چند ماجرا ، داستان رو همراهی میکردند.برخی داستان های خوب دو W-Villian دارند.برخی هم سه تا.درواقع این W-villian ها هستند که میتونند موضوع اصلی داستان رو بخوبی معرفی کنند.هرچند که خودشون موضوع اصلی نباشند.تو سری RE ، آلبرت خودش موضوع اصلی داستان نبود ولی به عنوان یک W-VILLIAN زاده ی موضوع اصلی بود و درنهایت قدرت به داستان های RE شیرازه بسته بود.

• Like
Reactions: mario...RE..SH
بله صحیح هست.در RE6 داستان کریس ردفیلد به حاشیه کشیده شد.این درحالی اتفاق افتاد که میتونستند حداقل اتفاقی که برای جیل ولنتاین در سال 2009 تا 2011 رخ داده بود رو بیشتر تشریح کنند.
رابطه ی بین لئون اسکات کندی و ایدا وانگ هم رابطه ی صرف عاشقانه نبود. رابطه ی پیچیده بود که در پشت پرده ی اون The organization بود . اما متاستفانه در این نسخه رابطه رو تقریبا عاشقانه ی محض تعبیر کردند و با گذشت 20 سال از تولد سری هنوز هویت این the organization مشخص نشده.

دقیقا دوست عزیز.شما درک و اطلاعات خیلی کاملی از داستان دارید.کاملا با تک تک حرفاتون موافقم.بله.داستان کریس در 6 کاملا اضافی و صرفا تجاری بود.به جای پرداختن به هویت سازمان و هویت واقعی ایدا ، روی روابط شخصی و عاشقانه ی لیون و ایدا تمرکز کردن.جیک هم که دیگه نیازی به توضیح نداره.کلا بزرگترین پتانسیل سری ، برای به گند کشیدن داستان سری بود و هست !

نه دوست عزیز.داستان 5 واقعا برای کشتن وسکر بود.پرداختن به ریشه های آمبرلا و ویروس پروجنیتور ، کشته شدن اسپنسر توسط وسکر ، به قمر نشستن تمام اهداف و تفکرات اسپنسر بدست وسکر و رویارویی وسکر ، کریس و جیل در کیجوجو (محل تولد داستان) ، کاملا نشون میده که قرار بوده خط اصلی داستان ، با مرگ وسکر و اسپنسر توی 5 تموم بشه.در واقع وسکر در بهترین جای ممکن مرد.اینجوری دیگه رسما اگه به فرض محال هم اینجوری باشه ، معنیش چیزی نیست جز توهین به شعور ملت و کش دادن داستان به هر قیمت !

دوستان ، خواهشا عمق و فلسفه ی داستان یک بازی رو در نظر بگیرید.بعد دربارش نظرات آنچنانی بدید.لابد با همین دید هست که بعضی از دوستان میگن داستان 5 سطحی و آبکی بوده ! :D (در این مورد مخاطبم شخص خاصی نبود !)

آخرین ویرایش:
مگه خود کپکام رسما نگفته وسکر مرده؟! دیگه خیال پردازی واسه چی میکنی:D
اگه بخوان باز دوباره زنده ش کنه یا حالا به هردلیلی بیارنش به شعور مردم توهین کردن.....حتی 1 درصد هم فکر نکن وسکر بر میگرده:D

سایت residentevil,org یه تاپیک زده گفته ایا وسکر زندس و تو ایول 7 برمیگرده ؟ ما هم در جواب میگیم بشین تا بیاد :D

یارو اومده در جواب بهش گفته ب هر روشی اگه وسکر رو برگردونن شخصیتش در حدی میاد پایین که حتی سیمونز هم ابهتش از وسکر بیشتر میشه یعنی قشنگ فحش داد :))

جون تو هیشکی :D اصلا بشری وجود نداره با کلیر حال نکنه
جون خودت:D من که دیدم تو گفتیx-( آی نفس کش =))x-(:Sniper::Gunner:
شما یه سر تشیف بیارین وبلاگ من حساب کار دستتون بیاد x-(:D
من که تو وبلاگ تو .... هیچی ولش کن=))
--------
آقا این E3 2016 تاریخش دقیقأ کیه؟ :Dمیخوام بدونم RE7 کی رونمایی میشه
واسه خودم نمیگم ها
دوست هام شدیدأ مشتاق هستن بدونن

حرفاتون درست اما الکس زنده است

--------
واسه خودم نمیگم ها

تیفا جان شما قرار بود بخوابین ها :D

فکر نمی کنم زیاد مونده باشه ( خودم یادم رفت دقیقا چه روزیه فردا می بینم می گم :D ) اما امیدوارم اسم بازیشم نیاد. در جریان ترک رزیدنت که هستی :D

Last edited by a moderator:
سایت residentevil,org یه تاپیک زده گفته ایا وسکر زندس و تو ایول 7 برمیگرده ؟ ما هم در جواب میگیم بشین تا بیاد :D

یارو اومده در جواب بهش گفته ب هر روشی اگه وسکر رو برگردونن شخصیتش در حدی میاد پایین که حتی سیمونز هم ابهتش از وسکر بیشتر میشه یعنی قشنگ فحش داد :))

وسکر کلا مرده اعلام شده و در بهترین حالت میشه گفت که مرگش گامی بوده برای روی کار اومدن یه w-villian دیگه. (تازه اگه Capcom فکرش به این موضوع برسه.)
آره باهاتون موافقم. :)

دقیقا دوست عزیز.شما درک و اطلاعات خیلی کاملی از داستان دارید.کاملا با تک تک حرفاتون موافقم.بله.داستان کریس در 6 کاملا اضافی و صرفا تجاری بود.به جای پرداختن به هویت سازمان و هویت واقعی ایدا ، روی روابط شخصی و عاشقانه ی لیون و ایدا تمرکز کردن.جیک هم که دیگه نیازی به توضیح نداره.کلا بزرگترین پتانسیل سری ، برای به گند کشیدن داستان سری بود و هست !

نه دوست عزیز.داستان 5 واقعا برای کشتن وسکر بود.پرداختن به ریشه های آمبرلا و ویروس پروجنیتور ، کشته شدن اسپنسر توسط وسکر ، به قمر نشستن تمام اهداف و تفکرات اسپنسر بدست وسکر و رویارویی وسکر ، کریس و جیل در کیجوجو (محل تولد داستان) ، کاملا نشون میده که قرار بوده خط اصلی داستان ، با مرگ وسکر و اسپنسر توی 5 تموم بشه.در واقع وسکر در بهترین جای ممکن مرد.اینجوری دیگه رسما اگه به فرض محال هم اینجوری باشه ، معنیش چیزی نیست جز توهین به شعور ملت و کش دادن داستان به هر قیمت !

دوستان ، خواهشا عمق و فلسفه ی داستان یک بازی رو در نظر بگیرید.بعد دربارش نظرات آنچنانی بدید.لابد با همین دید هست که بعضی از دوستان میگن داستان 5 سطحی و آبکی بوده ! :D (در این مورد مخاطبم شخص خاصی نبود !)
ممنون شما لطف دارید. شما هم مطالب قشنگی مینویسید.باهاتون درمورد مرگ وسکر موافقم. :)

--------
واسه خودم نمیگم ها
E3 قرار بوده 14 تا 16 june برگزار بشه.یعنی همین 25 تا 27 ام خرداد . ولی بنظر میاد یه چندروزی تاخیر بخوره ویا تمدید بشه.

حرفاتون درست اما الکس زنده است
"الکس وسکر" بعد از آلوده کردن خودش به Uroboros طی مبارزه با کلیر ردفیلد (پرتاب RL ) شکست خورد و مرده اعلام شده ولی Alex's From of Natalia یکبار دیگه متولد شد.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or