بحث و تبادل نظر در مورد سری Devil May Cry (خلاصه داستان در پست اول)

دوست دارین نسخه‌ی بعدی DMC رو چه استودیویی بسازه؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    312

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,674
نه علی ، اینطور نیست

دانته عاقل و بالغ که همزمان خیلی بیخیال و باحال هم باشه فقط توی نسخه 1 وجود داره ، دانته نسخه 3 که هنوز بچه بود و آخرای بازی تازه عاقل شد ، دانته DMC2 هم که انگار میخواست ادای ورجیل رو در بیاره و همیشه ساکت بود ، DMC4 هم که جلفترین دانته رو داشت :D

دانته؟جلف؟WTF?!
ای خدای من جدیدا بیخیال با جلف یکی شده :D

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
دانته؟جلف؟WTF?!
ای خدای من جدیدا بیخیال با جلف یکی شده :D

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk

آدم بیخیال یعنی کسی که به هیچ چیز اهمیت نمیده و فقط روی کاری که میخواد بکنه تمرکز داره ، کسی که برای خودش کاغذ رنگی پرت کنه هوا و با صندلی بیاد زیر SpotLight و با حالت شعر گونه حرف بزنه اسمش دلقکه :D حالا بماند که اون دیالوگ ها و رقصیدنش با لوسیفر رسما آبروی تمام خاندان اسپاردا رو به باد داد :D اگه ورجیل اونجا بود یه دوتا سیلی خوشگل میخوابوند زیر گوش دانته تا بفهمه نباید از این غلطا بکنه :D با اینکاراش عظمت ورجیل رو هم زیر سوال برد :|

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
آدم بیخیال یعنی کسی که به هیچ چیز اهمیت نمیده و فقط روی کاری که میخواد بکنه تمرکز داره ، کسی که برای خودش کاغذ رنگی پرت کنه هوا و با صندلی بیاد زیر SpotLight و با حالت شعر گونه حرف بزنه اسمش دلقکه :D حالا بماند که اون دیالوگ ها و رقصیدنش با لوسیفر رسما آبروی تمام خاندان اسپاردا رو به باد داد :D اگه ورجیل اونجا بود یه دوتا سیلی خوشگل میخوابوند زیر گوش دانته تا بفهمه نباید از این غلطا بکنه :D با اینکاراش عظمت ورجیل رو هم زیر سوال برد :|
به خاطر اون قسمت بولد شده کلاهمو به نشونه احترام از سرم بر میدارم.....

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
من اومدم:d البته من بحثارو میخوندم اما نظری نمیدادم.

اما کلن در نظر بگیریم دانته 4 خیلی خیلی از دور رفته بود اونور......ناو نه به اون شوری شور مثله دانته چهار که دیگه خیلی بی معنی شده بود و اصن خوب نبود و نه به این بی نمکی که مثله دانته 2 که حوصله حرف زدن هم نداشت... من موندم دانته در بین بعد زمانی 4 و بعد 2 چه تغییر عجیب و غریبی کرده خدایا...:d

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
حالا بماند که اون دیالوگ ها و رقصیدنش با لوسیفر رسما آبروی تمام خاندان اسپاردا رو به باد داد :D
حالا تو DmC دخترا میان با رژ روی دست دانته می نویسن It Was One Hell of A Night آبروی اسپاردا نمی ره اما دانته میاد میگه: At The End We're All Satisfied آبروی اسپاردا میره؟! :D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
حالا تو DmC دخترا میان با رژ روی دست دانته می نویسن It Was One Hell of A Night آبروی اسپاردا نمی ره اما دانته میاد میگه: At The End We're All Satisfied آبروی اسپاردا میره؟! :D

اون دیالوگ های آبرو ریز رو حذف کردی فقط آخریش رو گذاشتی میگی آبرو ریز نیست :D :|

اینکه دانته با دخترا رابطه داره آبروریزیه یا اینکه بیاد رسما در مورد رابطه جنسی حرف بزنه و برقصه !؟ :D

امیدوارم ورجیل توی DmC یه درس درست و حسابی به دانته بده :D حداقل یه سیلی بزنه بهش تا ادب بشه و این همه موقع حرف ردنش فحش نده ( این در مورد دانته DmC بود :D )

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
بردیا توی پروفایلم یه موضوعی رو مطرح کرد که دیدم جالبه و با خودم گفتم توی تاپیک هم در این مورد بحث کنیم ;) سوال بردیا این بود :

چرا NT سعی داره داستان DmC رو انتقادی بکنه و اشاراتی به دنیای واقعی داره ( مثل مبارزه با Bob یکی از خبرنگار های Raptor News ) ؟!

سوال خیلی جالبیه ، این هم نظر من در این مورد

سلام داش بردیا گل ، خوبی ؟

بردیا جان سوال مهمی پرسیدی ، دلیل اینکارا NT اینه که از لحاظ داستانی به بازی عمق بدن ، نسخه های قبلی سری همیشه داستان متوسط داشت ( حتی نسخه سوم هم همینطور بود و فقط روایت زیباش بود که گیمر رو جذب میکرد ) ولی بازی های قبلی NT نه تنها روایت خوبی داشتن بلکه خود داستان هم عمیق و زیبا بود و داستان حاوی پیام های مهم اخلاقی و معنوی بود ، مثلا نمونه اش HS علاوه بر اینکه روایت زیبایی داشت و خود داستان هم به خوبی توی دنیای بازی استوار بود ، در پشتت انتقاد شدیدی نسبت به خرافه و خرافه پرستی داشت و به شدت این عمل رو مورد سرزنش قرار میداد ( همونطوری که میدونی NT یه استدیوی انگلیسیه و توی انگلیسی مردم خیلی خرافاتی هستن )

در مورد Enslaved هم همینطور ، یعنی درواقع داستان های NT همیشه دولایه داره که به خوبی با همدیگه تطبیق پیدا میکنند :
1. داستانی که خود بازی در مورد شخصیت ها داره روایت میکنه و سرنوشت اونها رو نشون میده
2. بعد و جنبه انتقادی داستان که میاد اعمال رایج و اشتباه در جوامع رو مورد نکوهش قرار میده

اما DmC قضیه اش فرق میکنه ، به گفته خود NT داستان DmC جاه طلبانه ترین داستانیه که تا حالا روش کار کردن و پیام های اخلاقی و معنوی زیادی داره که گیمر رو بعد از تموم کردن بازی به فکر فرو میبره . حتی اگه همین الان به تریلر های DmC با دقت بیشتری نگاه کنی دقیقا به این موضوع پی میبری ،

اونطوری که من فهمیدم ( این کاملا نظر منه و به هیچ عنوان رسمی نیست و خود NT در این مورد چیزی نگفته پس میتونه اشتباه باشه ) به نظر میاد اینبار NT میخواد داستانش 3 لایه مختلف داشته باشه !!!! نمیخوام زیاد بچه ها رو هایپ کنم که اگه نهایتا اینطور نبود ناامید بشن ولی خب بیا به همون Boss ـی که بهش اشاره کردی با دقت نگاه کنیم ، اسم این شخص Bob Barbas ـه ، توی یه شبکه خبری کار میکنه و تمامی مردم اون رو میشناسن ، خب همین شخصیت رو الان میشه به چند صورت بررسی کرد

1. جنبه داستانی بازی : BOB یه گزارشگر و شیطونه که سعی میکنه مردم رو فریب بده و کاری کنه که اونا واقعیت رو نبینند ، برای همین دانته رو تروریست میخونه و با پخش کردن تصاویری از اون و بزرگنمایی بیش از حد سعی داره مردم رو علیه اون بکنه

2. جنبه انتقادی : کاملا پیداست که NT با شخصیت BOB و Raptor News داره از رسانه ها ( مخصوصا سری کانال های Fox News ) برای پیچوندن اخبار و بعضا دروغ گفتنشون به مردم انتقاد میکنه

3. جنبه تاریخی و مذهبی : Barbas اسم یکی از شیاطین معروفه حهنمه که توی کتابهای زیادی ازش یاد شده ( قبلا توضیحات بیشتر در مورد این شیطون داشتم که الان یادم رفته کجا گذاشتمش )

این تازه یه مثالش بود ، عین همین موضوع برای بقیه شخصیت های جدید مثل Kat و Lilith هم صادقه ، البته همونطوری که گفتم شاید من اشتباه بکنم ولی این یکی از موضوعاتیه که در مورد این سه شخصیت و داستان کلی DmC خیلی توجه من رو به خودش جلب کرده

خب دوستان به نظر شما در این مورد چیه ؟!

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
اون دیالوگ های آبرو ریز رو حذف کردی فقط آخریش رو گذاشتی میگی آبرو ریز نیست :biggrin1: :|
اینم کاملش! :D دیگه از اون hell of a night که بدتر نیست! :D
First I whip it out, then I thrust it, with great force. Every angle, it penetrates. Until, with great strength, I ram it in. In the end, we're all satisfied.

اینکه دانته با دخترا رابطه داره آبروریزیه یا اینکه بیاد رسما در مورد رابطه جنسی حرف بزنه و برقصه !؟ :biggrin1:

همون اولی! باو دارن قشنگ نشون میدن... :D
میدوارم ورجیل توی DmC یه درس درست و حسابی به دانته بده :biggrin1: حداقل یه سیلی بزنه بهش تا ادب بشه و این همه موقع حرف ردنش فحش نده ( این در مورد دانته DmC بود :biggrin1: )
دانته در هیچ سنی و زمانی از هیچ کس نصیحت نمی پذیره! حتی از ورجیل. :D
=======================================================
در مورد فضای نتقادی داستان:
من اصلا از این کار NT خوشم نیومد. میدونم بازی های NT فضای انتقادی دارن اما این نوع فضاسازی اصلا مناسب سری DMC نبود. خودم خیلی فضای گوتبک و فانتزی سری رو دوست داشتم. اضلا یکی از خصیصه های مهم سری بود این فضاسازی.

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,674
به خاطر اون قسمت بولد شده کلاهمو به نشونه احترام از سرم بر میدارم.....

به خاطر قسمت بولد شده:
کلاهم رو از سر بر میدارم کله خودمو میزنم تو دیوار:d
[
SPOILER]First I whip it out, then I thrust it, with great force. Every angle, it penetrates. Until, with great strength, I ram it in. In the end, we're all satisfied.[/SPOILER]
لول ترین دیالوگ تاریخ گیم=))

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,831
نام
بردیا دلوشی
devil MAY ....

با سلام به دوستان دویلی
اویلی ها تو یک تاپیک دیگه اند :|
و همچنین ممنون از علی دانته ی گل که دیدید توضیحی داد که خیلی به من شخصا کمک کرد ولی من بازم

میگم گه با حرف داداش nevan بیشتر قب.ل دارم این که = نباید با سری دی ام سی اینکار رو مبکردن ولی بازم من قنشم ولی حداقل بازی رو خورد نمیکنم !!

و داداش علی دانته یک انتقاد و یک درخواست از شما دارم :

انتقاد = بنظر من بهترین و جااقتاده ترین دانته شماره ی 4 بود قبلا هم گفتم و همچنین مسخره بازی نمیکرد براساس قدرت زیادی که داشت همه چی رو شوخی میگرفت !

درخواست = داداش علی دانته اگر امکان دارد میشه دیالوگ دانته که انتقاذ به مراسم های کلیسا کرده بود رو برام انجا بگذارید ممنون
و

همچنین داداش علی تونی المیدا از شما بعید هست داداش شما بهترین دوست منی و البته پستاتون هم خیلی خوب هست ولی هی دارید به دانته ی جدیدمون تیکه میاندازید قهر میکنه دیگه

نمیاد هاااااا ولی بدون شوخی بعضی هاش رو قبوا ل دارم ولی داداش بازی رو خورد نکنیم بهتره .

عیدتون هم مبارم دوستان

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
همچنین داداش علی تونی المیدا از شما بعید هست داداش شما بهترین دوست منی و البته پستاتون هم خیلی خوب هست ولی هی دارید به دانته ی جدیدمون تیکه میاندازید قهر میکنه دیگه نمیاد هاااااا ولی بدون شوخی بعضی هاش رو قبوا ل دارم ولی داداش بازی رو خورد نکنیم بهتره .
داداش بردیا من کی به دانته جدید تیکه انداختم؟:((
باور کن ما اون سر تو تاپیک اخبار با علی دانته داریم با هیتریون این بازی کل کل میکنیم همیشه!:d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
@ مرتضی

NT با بازی های قبلیش هم همینکار رو انجام داده ، نه تنها یه داستان زیبا رو روایت کرده ، بلکه در پشت اون داستان انتقاداتی نسبت به جوامع امروزی هم وجود داشته ( مثل HS که توی پست قبلیم توضیح دادم ) ، تا خودمون بازی رو انجام ندادیم نمیتونیم درست در مورد داستان و جوش قضاوت کنیم ، تا اینجا که خیلی خوب به نظر میاد

اون دیالوگ ها رو هم بیخیال شو :D خداییش الان خودت اونا رو بخونی چه فکری میکنی ؟! :D اصلا این دیالوگش خیلی ضایعه است :D

====================================================================================
@ بردیا

منظورت این دیالوگه : That Just Seem To Drag On Forever ......... Church
NT حتی سعی کرده به شوخی های دانته هم معنا بده و دانته همینطوری یه چیزی نپرونه ، مثلا همین دیالوگ که داره از طولانی بودن مراسم های کلیسا انتقاد میکنه ، یا اون دیالوگ های دانته و Poison که خیلی زیبا داشت روابط امروزی دختر و پسر ها رو به تمسخر میگرفت ( نمیدونم این رو قبلا توضیح دادم یا نه ؟ اگه توضیح ندادم بگید تا بعدا در این مورد هم بحث کنیم )

علی که بنده خدا با من اونجا توی خط مقدمه و همیشه توی بحث ها برای دفاع از DmC حضور داره :D علی بیشتر یه Vergil فنه برای همینه که کلا از سیلی زدن ورجیل به دانته حمایت میکنه:D ( من خودم هم از این مورد به شدت حمایت میکنم :D )

FLAWL3SS

کاربر سایت
Mar 19, 2012
1,537
نام
علی
06685196783417577760.jpg

HD -- SD

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali

parsa php

کاربر سایت
Aug 3, 2012
82
نام
پارسا
این دانته خیلی رو اعصابه !! )x
خیلی بیخیاله
ولی تو سری جدید علاوه بر اینکه بیخیاله بی ادبم هست
واقعا اگه یه دویل می کرای مخصوص ورجیل بسازن چی میشه !؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر