بحث در مورد بازی " شتاب در شهر "

ir-dl

کاربر سایت
Oct 28, 2011
743
نام
علیرضا
ShetabDarShahr-BoxShot2.jpg


• تولید کننده : استودیو آروین تک
• ناشر : موسسه سرزمین رایانه
• حامیان : بنیاد ملی بازیهای رایانه ای
• ژانر بازی : مسابقات ماشین سواری نقشه باز (Open-World Racing)
• تاریخ انتشار : پاییز ۱۳۹۱
• رده سنی : ۳+
• تعداد مراحل : ۴۲ مرحله
مدت زمان گیم پلی : بین ۷ تا ۱۲ ساعت (بر اساس مهارت بازیکن)
• Platform : کامپیوتر PC
• ابزار های استفاده شده در طراحی بازی :
o زبان برنامه نویسی : ++C
o مورد استفاده : DirectX + Ogre
o موتور گرافیکی: ATE ساخت استودیو سازنده
o موتور صدا : FMOD
o موتور فیزیک : PhysX
• بخش آنلاین : دارد
• رانندگی آزاد (در شهر) : دارد
• گوینده اصلی : منوچهر والی زاده
• گوینده آنونس : ابوالحسن تهامی نژادخب بالاخره بازی منتشر شد. هم اکنون در حال پخش بازی در سراسر کشور هست. خرید اینترنتی هم موجوده.

postbit-02.jpg
نقاط قوت :
• حوادث غیر قابل پیش بینی در بازی
• کنترل و handling مناسب ماشین
• طراحی خوب Drift و امتیازات مهارت در رانندگی
• کارتهای مسابقه و انیمیشن جالب آنها
• طراحی بازی (Game Design) خوب
• حرکت شب و روز به صورت Dynamic
• داینامیک بودن و فیزیک داشتن همه چیز در بازی (حتی تابلوهای بزرگ و درختها)
• نیتروژن ماشین
• پیاده سازی مناسب حالت شب بازی ، روشن شدن چراغها، ساختمانها و غیره
• طراحی مناسب و جذاب پیستها و تفاوت آنها (رالی ، خاکی و فضایی)
• ثبت رتبه بازیکن به صورت Online و اعلام آن
• قابلیت level up برای بازیکن و انتخاب های جالب از جمله diplomacy
• خرید و فروش بازی و موجودیت پول در بازی برخلاف سریهای آخر NFS
• طراحی مناسب المانهای بازی و مسابقات
• رادیوی ماشین و قابلیت کاستوم کردن موسیقیهای دلخواه از طریق پوشه و میانبر بر روی desktop
نقاط ضعف :
• فاصله دید نسبتا کوتاه در بازی
• تعداد کم ماشین های ایرانی در مقایسه با ماشین های خارجی
• عدم شخصیت پردازی در بازی
postbit-01.jpg
برخی از ویژگیهای منحصر به فرد بازی :
1- این بازی به صورت Open World و Sand box میباشد : بازیکن میتواند هر طور که میخواهد بازی را تمام کند.
بنابراین بازیکن مجبور نیست یک مسیر ثابت را طی کند بلکه طبق سلیقه و علاقه خود میتواند بازی را جلو ببرد.
نقشه بازی نیز خیلی بزرگ است (حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع).
بازیکن اصلا حس خستگی به خاطر بسته بودن در یک محیط کوچک مشابه سایر بازی ها پیدا نخواهد کرد!
2- این بازی علاوه بر Game-Play حرفه ای Immediate Game-play نیز دارد : تنها ویژگی که باعث میشود قشر غیر حرفه گیمرها (سنین زیر ۷ سال و یا کسانی که با مکانیک های بازیها آشنایی کمی دارند) نیز از بازی لذت ببرند!
رانندگی آزادانه با ماشین های ایرانی و خارجی در شهر بسیار جذاب است و هر کسی میتواند در زمان کوتاه (حتی به مدت ۲ دقیقه) از بازی لذت ببرد.
در صورتی که در سایر بازیها (خصوصا ژانرهای Action-adventure, Adventure, RPG, Strategy, Simulation ,...) بازیکن میبایست علاوه بر داشتن مهارت کافی چندین ساعت بازی کند تا بتواند از بازی لذت ببرد.
3- Game-Play بازی عالیست : بازیکن به هیچ عنوان خسته نمیشود.
بارها دیده شده است که تستر ها گذر زمان را متوجه نشده اند. المان ها و مکانیکهای با دقت و طراحی کامل پیاده سازی شده اند.
4- قابلیت اسپورت کردن ماشین : از جمله تعویض لاستیک و رنگ، Level up شدن بازیکن با توجه به Experience بدست آمده پس از انجام موفقیت آمیز مراحل، کارتهای ستاره، نگهداشتن و مالکیت چند ماشین برای بازیکن در گاراژ، تخریب پذیری محیط و ماشین ها و ... از نکات قابل توجه و ارزش ده به بازی هستند.
5- شهر شامل چندین گاراژ است که طی مراحل بازی باز میشود : برخی فقط تعمیرگاه ماشین هستند و برخی علاوه بر تعمیر امکان اسپورت کردن را نیز برای بازیکن فراهم میکنند.
6- المانهای مسابقه : از جمله تله نیتروژن، توقف زمان، تعمیر و ... همه باعث جذابیت بیشتر بازی شده اند.
7- ماشینهای رقیب (سایر رانندگان شهر) : از هوش مصنوعی خوبی برخوردار هستند که متناسب با درجه سختی بازی برای بازیکن همواره چالشی در مسابقات هستند.
همه بازیکنان شهر(حتی بازیکن اصلی) با ماشین پراید بازی را شروع میکنند (زدن کلید F2 در بازی لیست آنها را نمایش میدهد).
همانطور که بازیکن اصلی خودش را ارتقاء میدهد و در بازی پیشرفت میکند سایر بازیکنان شهر نیز در حال ارتقاء خود و انجام مراحل بازی هستند.
بنابراین بازیکن هیچ وقت حس نمیکند در شهر تنها است و در اصل رقیبان زیادی دارد.
8- محیط بازی کاملا داینامیک میباشد : تعجب نکنید اگر با درخت تصادف کردید و برگهای درخت بر روی ماشین ریخت یا به دریچه آب زدید و فشار آب قسمتی از ماشین شما را به بالا فرستاد!
منظور ما از داینامیک بودن بازی فقط فیزیک اشیاء ،پارتیکل ها، آب و ... نیست بلکه حتی سایه ها و نورپردازی بازی هم کاملا Dynamic است و شما گردش شب و روز ، خورشید ، ماه و ستاره ها را در بازی خواهید دید.
نقشه بازی در دو حالت شب و روز طراحی شده است و بازیکن میتواند بازی کردن در هر دوحالت شب و روز را در بازی تجربه کند.
postbit-04.jpg
داستان بازی :
حامد به دعوت دوستش به عنوان یکی از رانندگان مسابقات ماشین سواری ایرانی که در یکی از شهرهای ایران برگزار میشود وارد شهر میشود.
در این مسابقات بازیکنانی به نمایندگی از چندین کشور از جمله ژاپن، انگلستان ، آلمان و ... حضور دارند.
هدف از برگزاری این دوره از مسابقات انتخاب بهترین راننده برای شرکت در مسابقات پیست رالی خارج از شهر است.
در ابتدا حامد ماشین خوبی ندارد و با استفاده از اسپورت کردن ماشین خود توسط گاراژ دوستش و نیتروژنی که روی ماشین خود بسته است سعی میکند در مسابقات پیروز شود.
او مهارت بسیار خوبی در رانندگی دارد بنابراین موفق میشود در مسابقه اولی که در مسیر یکی از خیابان های اصلی شهر برگزار میشود برنده شود.
پس از گذشت چند روز از مسابقات حامد تصمیم میگیرد ماشین بهتری بخرد، به یکی از نمایشگاه های شهر مراجعه میکند، در نمایشگاه خودروهای زیادی برای فروش به نمایش گذاشته شده اند، از ماشین های ساخت ایران مثل پراید، ۲۰۶، سمند، پرشیا و ... گرفته تا بهترین خودروهای دنیا مثل لامبورگینی LP670 و Nissan GT-R!
حامد با پولی که از مسابقات و انجام ماموریتهای مختلف در شهر بدست آورده است فقط میتواند ماشین پرشیا را بخرد! به هر حال ماشین جدید حامد نسبت به ماشین قبلی او شتاب و فرمان پذیری بهتری دارد که این موضوع به حامد کمک میکند در مسابقات رده های بعدی شرکت کند.
پس از شرکت حامد در چندین مسابقه و کسب رتبه اول، از سوی دفتر برگزاری مسابقات رالی از او دعوت میشود که در دوره مسابقات پیست رالی که در خارج از شهر برگزار میشود شرکت کند .
حامد دعوت را میپذیرد و در مسابقات شرکت میکند. در اولین روز مسابقات رقیبان او، فوناکو از کشور ژاپن با خودروی BMW، شولر از کشور آلمان با خودروی Lexus هستند.
حامد در دور اول مسابقه به خاطر برتری ماشینهای رقیبانش شکست میخورد! او ابتدا تصمیم میگیرد ماشین اش را عوض کند ولی با همفکری با دوستش نظرش عوض میشود و تصمیم میگیرد اسپورت بهتری انجام دهد و حتی برای ماشین اش یک تایر با پهنا و استحکاک بیشتر که شتاب و کنترل بهتری در پیست دارد استفاده میکند.
علاوه بر آن حامد با امتیازی که از مسابقات تا بحال بدست آورده است ظرفیت گاز نیتروژن ماشین اش را نیز افزایش میدهد تا بتواند در مسابقات زمان بیشتری از نیتروژن استفاده نماید.
در دور دوم مسابقه حامد با مهارت، خود را به کناره های مسیر مسابقه که طول مسیر کمتری تا پایان دارد میرساند و پس از تلاش زیاد موفق میشود در ۳ ثانیه پایان مسابقه با استفاده از نیتروژن خود و با شتاب زیاد از نفر اول که فوناکو است جلو بزند و رتبه اول مسابقه را از آن خود کند.
پس از آن حامد در مسابقات بعدی با نماینده های کشورهای دیگر که خودروهای فوق العاده ای دارند روبرو میشود. حامد با استفاده از ماشین جدیدش که یک شورلت مدل ۲۰۰۸ است و مهارت بی نظیرش در اسپورت کردن مناسب با شرایط هر مسابقه، رتبه نخست مسابقات پیست رالی را از آن خود میکند.
پس از گذشت چند هفته از مسابقات یکی از دوستان حامد از او دعوت میکند که در کلوپ سرعت شرکت کند. قرار میشود به کسی که بتواند کمتر از ۱۰ ثانیه سرعت ماشین اش را به بیش از ۲۴۰ کیلومتر برساند جواز شرکت در مسابقات پیست خاکی شهر که در ماه بعد قرار است برگزار شود را بدهند.
حامد مثل همیشه به بهترین نحو ماشین اش را اسپورت میکند و با شتاب خوبی که در ابتدا به کمک تقویت موتور خود میگیرد کمتر از ۹ ثانیه سرعت ماشین اش را به ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت میرساند.
حامد از دوستش تشکر میکند و خودش را برای مسابقات پیست خاکی آماده میکند.
شرکت کنندگان مسابقات پیست خاکی با بهترین خودروها مثل شورلت کروت، لامبورگینی و ... در مسابقات حاضر شده اند.
حامد میداند که برای اینکه بتواند نفر اول شود باید ماشین و اسپورت بهتری داشته باشد ...
shetab-dar-shahr-g1.jpg

shetab-dar-shahr-g2.jpg

shetab-dar-shahr-g3.jpg
درباره ی بازی :
نقاط قوت :
• بازی نیاز به کد فعال سازی یا پیچیدگی خاصی برای اجرا ندارد. حتی نیاز به تماس تلفنی برای فعال سازی یا SMS هم ندارد بلکه فقط برای اجرا نیاز به DVD اصلی دارد.
نقاط ضعف :
• عدم وجود نسخه برای زبانهای غیر فارسی
اجرای بازی :
خوشبختانه اجرای بازی بسیار ساده است و همانند سایر بازیهای ایرانی نیاز به قرص اعصاب یا مکالمات چند ساعته جهت دریافت کد فعال سازی ندارد.
فقط لازم است روی میانبر (Shortcut) بازی دوبار کلیک شود و سریال هک شده روی بسته بازی وارد شود.
منوی بازی :
Intro و ورود منوی بازی بسیار جالب بود و به بازیهای مدرن امروزی بسیار شبیه بود. انیمیشن منوها، حرکت آبشاری و استایل آیتم ها هم برای بازی ماشین و Race جالب بود. تنها چیزی که به ظاهر جالب نمیرسید کم بودن تعداد گزینه های منوی اصلی بود که البته در ادامه متوجه شدیم با انجام مراحل بازی به صورت Dynamic افزایش یافت.
در منوی اصلی بازی امکان شروع بازی در حالت آسان (Easy) ، متوسط (Normal ) و سخت (Hard) وجود دارد. حالت سخت به صورت قفل است و بازی با نوشته ای به بازیکن میگوید که پس از اتمام در حالت easy یا normal میتواند حالت hard را بازی کند.
گرافیک بازی اتوماتیک متناسب با توان سخت افزاری گیمر انتخاب میشود و به نظر هوشمندی کافی را دارد.
به هرحال حالات preset مختلفی برای کیفیت نمایش و گرافیک بازی نیز در منوی تنظیمات تعریف شده است. همچنین بازی با مانیتور های wide و انواع Aspect Ratio ها سازگار است و تصاویر و گرافیک بازی کشیده یا deform نمیشود.

برای مشاهده ی نقشه ی محیط بازی در ابعاد بزرگتر، کلیک کنید!
بر خلاف خیلی از بازیهای ایرانی امکان قطع صدا (Mute) و تغییر بازی به حالت Window با کلید Alt+Enter نیز وجود دارد.
نقاط قوت :
• درجه بندی سختی بازی
• Wide support
• Settings and presets
نقاط ضعف :
• عدم امکان تغییر زبان حداقل به English
• عدم امکان تغییر درجه سختی بازی پس از شروع بازی (در حین بازی)
logo-speed.jpg
گیم پلی (Game Play) و گرافیک بازی :
پس از انتخاب شروع بازی، و گذشت زمان loading در حدود ۱۰ ثانیه ، گاراژ بازی با امکان انتخاب اولین ماشین در بازی نمایان میشود. این اولین باری است که شما به صورت مستقیم real-time گرافیک بازی و ماشین ها را مشاهده میکنید. کیفیت طراحی ماشینها خیلی حرفی برای گفتن ندارد ولی نورپردازی صحنه، سایه ها، Ambient Occlusion و افکتهای تصویر مثل HDR جالب است.
همچنین particle های گاراژ و نوری که از پنجره به سمت داخل نمایان است بد طراحی نشده و فضا را زنده و طبیعی جلوه میدهد.
پس از انتخاب ماشین بازی به حالت loading میرود تا شهر بازی را لود کند. این زمان حدود ۴۰ ثانیه به طول می انجامد. پس از پایان لودینگ یک intro با صدای منوچهر والی زاده مراحل مختلف، داستان و روند بازی را شرح میدهد. خوب انصافا تولید کننده در این قسمت بازی خصوصا انتخاب گوینده بسیار خوش سلیقه عمل کرده است. پس از پایان intro گوینده از شما میخواهد که به عنوان یک قهرمان خودتون را در مسابقات خوب نشان بدهید و بازی شروع میشود.
کنترل ماشین بسیار جالب است و بر اساس فیزیک ولی تا حدی arcade طراحی و پیاده سازی شده است. پس اتفاقات داخل بازی میتواند بیش از پیش بینی تولید کنندگان باشد و این خود نقطه قوتی در بازی است.
یکی دیگر از نقاط قوت بازی حالت Sanbox و نقشه بازی بودن بازی (Open-World) است. نقشه بازی هم نسبتا بزرگ است و به شما حس کنجکاوی داخل نقشه بازی و کشف را میدهد.
وجود achievement ها، امتیازات مهارت در رانندگی و combo ها در بازی بسیار جالب است، مثلا وقتی از بین چند خودرو لایی میکشید و بازی این را تشخصی میدهد و به شما امتیاز میدهد را تصور کنید. این ویژگی ممتاز نشانده عدم شتاب تولید کننده در عرضه بازی بوده است.
در بازی تقریبا برای همه چیز رفتار، فیزیک و هوش مصنوعی تعریف شده است. به عنوان مثال زدن یک ضربه آهسته به درخت فقط باعث ریختن کمی برگ و بلند شدن گرد و خاک از ریشه و جایگاه درخت میشود ولی زدن ضربه سنگین و محکم (مثلا با سرعت بالاتر از ۱۵۰) باعث کنده شدن و قطع تنه درخت میشود. هرچند که کنده شدن تنه درخت کمی غیر طبیعی است ولی در هنگام مسابقات خیلی جالب و باعث زدحال کمتری میشود. عابرین نیز سعی دارند کشته نشوند ولی همیشه مثل عابرین بازی Driver موفق و خوش اقبال نیستند! بوق زدن ماشین های ترافیکی شهر نیز وقتی که راهشان را بسته اید احتمالا باعث تعجب شما میشود.
 
آخرین ویرایش:

amir xboxi

کاربر سایت
Jun 15, 2012
36
نام
امیر حسین
جالب بود ممنون

---------- نوشته در 11:25 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:16 AM ارسال شده بود ----------

راستی اگه میدونی چطور میشه با گیم میکر بازی اول شخص ساخت حتما بگو:d
 

ir-dl

کاربر سایت
Oct 28, 2011
743
نام
علیرضا
جالب بود ممنون

---------- نوشته در 11:25 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:16 AM ارسال شده بود ----------

راستی اگه میدونی چطور میشه با گیم میکر بازی اول شخص ساخت حتما بگو:d

خیلی سخته. مقالش یادمه تو Promakers.ir بود
 

GameOfTime

کاربر سایت
Dec 12, 2012
11
بالاخره این بازی رو تموم کردم - انصافاً گیم پلی بازی خیلی عالیه و به عنوان یه بازی ایرانی در جایگاه قابل قبولی قرار داره ! یه چیزی که توی این بازی میشه فهمید اینه که قبل از ساخت این بازی فکر شده و ساختش با ایده بوده و به یکباره ساخته نشده !!! حالا نمیدونم تا چه حد در پیاده سازی این ایده ها موفق بودن ، مثلاً برای مثال باید بگم درست در جایی که ممکنه شما از بازی خسته بشید وارد یه فضایی جدید میشید ، یعنی شما بازی رو تا انتها طی میکنید و درست در جایی که پیش بینی شده گیمر ممکنه خسته بشه ، وارد فضایی به نام پیست فضایی میشید که با آنچه که تا به حال بازی کردین کاملاً متفاوته و این دقیقاً همون فکری هست که شده و راهکار جلوگیری از یکنواختیه بازیشون شده - برای منه گیمر ایرانی دیدن اینه که بازیسازان دارن پیشرفت می کنن و به پروژه هاشون فکر می کنن و در تلاشن برای ساخت بازی های خوب ، بسیار خوشحال کننده هست ، شتاب در شهر یکی از معدود بازی های ایرانی هست که تیم گیم دیزاین داشته و راجع به آنچه که در بازی قرار داره فکر شده !
به هرحال فارغ از ایرادات گرافیکی ای که واقعاً هم در قسمتهایی از بازی وجود داره باید بگم ، شتاب در شهر از نظر من ، به عنوان یه بازی ایرانی در جایگاه خوبی قرار داره و بدون شک ارزش امتحان کردن داره.
 

phoenix48

کاربر سایت
Nov 2, 2012
17
من بعد از بازی خلیج عدن به بازی های ایرانی علاقمند شدم و امروزم این بازی رو خریداری کردم. این هفته تمومش می کنم و نقدم رو می نویسم.
 

phoenix48

کاربر سایت
Nov 2, 2012
17
از بازیش خوشم نیومد خیلی راحت بگم. با تمام احترامی که برای سازندگانش دارم و می دونم زحمت زیادی کشیدند برای ساخت این بازی اصلا در سطح توقعات من نبود. دلیل اصلیش هم استفاده از موتور orge هست به نظر من که یه موتور ضعیف open source هست. استفاده از این موتور باعث شده بود تمام تیم برنامه نویسی(نمی دونم چند نفر بودن دقیقا) تمام وقتشون رو صرف سر و کله زدن با این موتور بکنن و به خیلی از نیازهای ابتدایی یک بازی ماشین سواری aracade نرسن. نمی دونم چرا واقعاً از این موتور استفاده می کنن وقتی که بازی قراره توی ایران publish بشه و بازار خارجی هم قرار نیست داشته باشه. عجیبه برام.

در کل:

گیم پلی:
بد کار نشده بود اگه لگ های مکرر نبود(کارت گرافیک من ATI 6630 هستش که کارت گرافیک حداقل ضعیفی نیست) گیم پلی می تونست جالب و جذاب باشه. هر چند شروع کردن بازی با ماشین پراید کمی حوصله ام رو سر برد و سرعت پایین تر از 120 اعصاب خورد کن بود. گرچه وقتی سرعت می رفت بالا به خاطر لگ های زیاد بیشتر اعصابم خورد می شد:D

گرافیک:
همون طور که گفتم به خاطر گیم انجین مجانی استفاده کردن و این که خیلی از قضایای optimization رو باید خودشون دستی درست می کردن از نظر گرافیکی خیلی رو اعصاب بود. شما همیشه اگه به دور نگاه کنید کاملا load شدن خیابون و ساختمون ها رو می بینید. همچنین ساخته شدن سایه ها در چند متری شما به شدت توی چشم هستش. بازی هر از چند گاهی لگ می خوره. ازاین ها که بگذریم مدل های ماشین ها خوب بود راضی بودم. کلا مدل سازی و texture گذاشتن ها در سطح قابل قبولی بود.

particle system
چیز زیادی نداشت که بخوایم توضیح بدم. بندگان خدا هم ابزار چندانی برای مانور دادن روی این قضیه نداشتن قوی نبود ولی قابل قبول بود

صداگذاری:
خوب بود چیز خاصی ندیدم گرچه بعضی جاها bug داشت. مثلا وقتی منو رو باز می کردی صدای گوینده همچنان بود

داستان:
تقریبا داستان نداشت. البته بازی ماشین سواری هست و انتظار چندانی هم نداشتیم ازش.در کل بازی کمی یکنواخت بود. وجود لگ های زیاد و باگ های هر از چند گاه و نبود امکانات اولیه ی یک بازی ماشین سواری خیلی اذیتم کرد. کاش موتور بهتری برای ساخت چنین بازی ای انتخاب می کردن یا حداقل سفارشی کردن موتور ogre وقت بیشتری می ذاشتن. ایشالا بازی های بعدی گروه آروین تک :)
 

phoenix48

کاربر سایت
Nov 2, 2012
17
این بازی اصلا کارت گرافیک لازم داره ؟!!!! فکر کنم بدون کارت گرافیک هم اجرا شه !!!!! کلا گرافیکش ضعیفه .

اگه شما توی بازیت یه مدل با جزئیات بالا به کار ببری و این مدل رو جزئیاتش رو درست handle نکنی هر چقدر هم گرافیک بازیت پایین باشه بازی لگ می خوره. وقتی به جای این که موتور بازی برات این کار رو هندل کنه خودت بخوای انجامش بدی و درست انجامش ندی باعث می شه بازی درست اجرا نشه و همش لگ بخوره. ربطی هم نداره چقدر گرافیک بالا باشه یا پایین با پایین ترین گرافیک ممکن هم می شه یه بازی نوشت که با کارت گرافیک های خوب هم اجرا نشه!
 

GameOfTime

کاربر سایت
Dec 12, 2012
11
البته گرافیک شتاب در شهر در مقایسه با خیلی از بازی های ایرانی قابل دفاعه - ولی ای کاش به جای تخریب و تمسخر کمی فکر می کردیم که بازی ساز ایرانی با چه مقدار دانش ، تجربه و سرمایه و با چه تعداد نیروی کار داره جلو میره ؟!!! چقدر شرکت های داخلی با شرکت های خارجی فرق دارن ؟ تنها کمی فکر میتونه آدم رو به این نتیجه بگیره که ساخت شتاب در شهر در ایران یک شاهکاره ! دوستان گرامی فکر می کنم که به جای دلسرد کردن بازی سازان ایرانی باید از اونها حمایت کنیم - نباید به توانمندی ایرانی ها شک کنیم - مثل دوست عزیزی که از موتور بازی انتقاد کردن و حرفهاشون به جا و منطقی بود و نه تنها دلسردی ای در پی نداشت بلکه احتمال داره به رشد پروژه های بعدی گروه سازنده کمک کنه ولی خب مطمئنم اگر یکی از اعضای پروژه ی شتاب در شهر پست اون دوست عزیزی که فرمودن اخبار فلان گفت و ماشالا اعتماد به نفس و... رو بخونه ، حتماً از کار کردن در ایران پشیمان خواهد شد - بهتره کمی درک کنیم - همین.
 

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
استارتر در پست اول میگه:
موتور گرافیکی: ATE ساخت استودیو سازنده
ولی کاربران و همینطور سایت گیم ایمگ نوشتند از موتور OGRE استفاده کرده!بالاخره کدومش درسته؟:|
اگر از OGRE استفاده کرده باشند باید بگم کار اشتباهی کردند!این موتور با OpenGL رندر میشه!که این موضوع + باگ ها و اوپتیمایز نشدن درست بازی سبب شده بازی گرافیک سنگینی داشته باشه!بهتر بود از موتوری استفاده میکردند که با Directx رندر بشه.
Option بازی خیلی ساده بود!امکان کم و زیاد کردن صدای بازی وجود نداشت و فقط میتونستید قطعش کنید!
قسمتی برای تغییر تنظیمات کیبورد وجود نداشت.(که البته زیاد مشکلی نیست چون دکمه ها خوب انتخاب شدند)
هندلینگ بازی بیش از حد شل و ول بود!:dکه آزار دهندست.
تنوع مغازه ها کم!:|

در کل بازی خوبی توصیه میکنم بخرید و بازی کنید.
 

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,177
نام
MEHDI
شماها که بازیش کردین یه عکس از گیم پلی:d(نمیدونم ارزش گفتنشو داشت) بزارید ببینیم پول مفت تو کدوم جوی ریخته شده
 

ir-dl

کاربر سایت
Oct 28, 2011
743
نام
علیرضا
شماها که بازیش کردین یه عکس از گیم پلی:d(نمیدونم ارزش گفتنشو داشت) بزارید ببینیم پول مفت تو کدوم جوی ریخته شده

من توبازی دوبار بیشتر نرفتم. خیلی مزخرفه متاسفانه. ماشین هاش خوبه ولی خود بازی (ماموریت ها ) خیلی چرته. من می رم یه ماموریت انجام می دم کلی پول می گیرم بعدش می زنم به یکی همه ی پولم می ره. در کل من حال نکردم.
 

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
شماها که بازیش کردین یه عکس از گیم پلی:d(نمیدونم ارزش گفتنشو داشت) بزارید ببینیم پول مفت تو کدوم جوی ریخته شده
میتونی ویدئوی بررسی بازی رو از سایت گیم ایمگ دانلود کنی.
این هم لینکش:

http://gameemag.ir/%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86-%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b4%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1/
من توبازی دوبار بیشتر نرفتم. خیلی مزخرفه متاسفانه. ماشین هاش خوبه ولی خود بازی (ماموریت ها ) خیلی چرته. من می رم یه ماموریت انجام می دم کلی پول می گیرم بعدش می زنم به یکی همه ی پولم می ره. در کل من حال نکردم.
1-نباید به مردم و تابلوها بزنید.
2-جریمه ها اونقدر نیست که بیاید بگید کل پولتون میره!فقط چند هزار تومان جریمه میشید.
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر