بایو‌ ویر: الهام‌گیری "فراوان" Mass Effect از فیلم Final Fantasy

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
1ykuwuqynalqv6hpaizn.jpg

در حالیکه گروهی از طرفداران سری Mass Effect بر این باورند که محصولاتی چون Ghost in the Shell، Blade Runner و Alien بر دنیای این سری تاثیر گذار بوده‌اند، ممکن است تعجّب کنید که کارگردان هنری این عنوان از فیلم Final Fantasy و الهامات بسیارش بر سری Mass Effect خبر می‌دهد.

در آخرین شماره‌ی مجله‌ی Xbox World 360، کارگردان هنری Mass Effect 3؛ درِک وتز (Derek Watts) مطرح کرد که تیم طراحی چگونه مرتّباً از فیلم بلند‌پرواز اسکوئر اینکس الهام می‌گیرد. با اینکه فیلم مذکور بسیار پر هزینه بود و شکست بزرگی محسوب می‌شد و حتّی ادغام اسکوئر و اینکس را به تعویق انداخت، گروه طراحی Mass Effect 3، در تشکیل رابط گرافیکی کاربر (GUI)، محیط و سفینه‌ها نیم‌نگاهی بر آن انداخته‌اند.

وتز طی یک شفاف‌سازی، فاش کرد: "بله، در واقع ما بسیار به فیلم Final Fantasy: Spirits Within مراجعه می‌کنیم. ما از رابط‌های گرافیکی و نحوه‌‌ای که آنها سفینه‌هایشان را ساخته بودند، فراوان بهره برده‌ایم. حتّی در طرح‌های نخستین نُرمندی (Normandy)، از آنها استفاده کردیم."

وی در ادامه می‌افزاید: "هلیکوپترهای ما مشخصاً مبنی بر آن فیلم هستند. در آن فیلم موارد ماهرانه‌ای نیز وجود دارد، به‌ویژه رابط‌های کاربری درخشنده‌شان که آنها را بسیار بکار بردیم. من هنوز هم به آن‌ها نگاه می‌اندازم و گهگاهی می‌شود که به هم‌تیمی‌ها می‌گویم 'نشد! برو و اونجا رو نگاه کن، بکُنش شبیه اون!'"

بعلاوه اینکه منبع تایید کرده که نسخه‌ی سوم سری، از حالت چهارنفره‌ی همکاری (Co-Op) بصورت آنلاین پشتیبانی می‌کند که در مراحلی کاملاً متفاوت از مراحل روند تک‌نفره‌ی بازی رخ می‌دهد.
منبـع

آخرین ویرایش:

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
بعلاوه اینکه منبع تایید کرده که نسخه‌ی سوم سری، از حالت چهارنفره‌ی همکاری (Co-Op) بصورت آنلاین پشتیبانی می‌کند که در مراحلی کاملاً متفاوت از مراحل روند تکن‌فره‌ی بازی رخ می‌دهد.
امیدوارم اگه روی این یه مورد کار میکنن لطمه ای به بخش تکنفره نخوره!

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
Spirits Within توسط استاد ساكاگوچی كارگردانی شده بود و تو زمان خودش فوق العاده بود...
حيف كه با رفتن ساكاگوچی خلاقيت و عظمت هم از اسكوئر انيكس رفت:(

• Like
Reactions: Kavigne and Kainé

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
جالب بود.تا الان توجه نکرده بودم!با اینکه اون موقع که Spirits Within رو دیده بودم بچه بودم و تنفر الانم رو از سری Final Fantasy نداشتم,ولی الان که فکر میکنم میبینم خیلی الهام گرفته شده از اون عنوان.

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
Spirits Within توسط استاد ساكاگوچی كارگردانی شده بود و تو زمان خودش فوق العاده بود...
حيف كه با رفتن ساكاگوچی خلاقيت و عظمت هم از اسكوئر انيكس رفت:(
اتفاقا سهیل به نظر من با رفتن ساکاگوچی اسکوئر سافت پیشرفت چشمگیری کرد! :d
بهترین فاینال ها بدون حضور ساکاگوچی ساخته شدن کلا از 7 به بعد رفت...
اون با lost odysseyـــش که گند زد به عصمتو طهارت jrpg رفت:d

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
بعلاوه اینکه منبع تایید کرده که نسخه‌ی سوم سری، از حالت چهارنفره‌ی همکاری (Co-Op) بصورت آنلاین پشتیبانی می‌کند که در مراحلی کاملاً متفاوت از مراحل روند تکن‌فره‌ی بازی رخ می‌دهد.

خیلی خوشحال شدم !
احتمالا خیلی جالب میشه .

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
الهام گیریهاشون کاملا به جا بوده.
از فیلم FF که 137 میلیون دلار بودجه ساختش بوده و تنها تونسته بود 85 میلیون بفروشه چه بازی با پدر و مادری پا گرفته. :d

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
حالا خوبه فقط از طراحی سفینه و هلی کوپترش الهام گرفتن...... .اگه از موهای ژیگول و شمشیرای 50 کیلویی و دختر پسرای کوچولوی 16....17 ساله که می رفتن دنیا رو نجات بدن الهام می گرفت که رسما شپرد و ماموریتش رو به نابودی می کشوندن......:d

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
یعنی خدایی هر جا سخن از الهام گیری برای RPG و JRPG شاخـه نام FF در آنجا می درخشد :d
حالا خوبه فقط از طراحی سفینه و هلی کوپترش الهام گرفتن...... .اگه از موهای ژیگول و شمشیرای 50 کیلویی و دختر پسرای کوچولوی 16....17 ساله که می رفتن دنیا رو نجات بدن الهام می گرفت که رسما شپرد و ماموریتش رو به نابودی می کشوندن......:d
آقا رعایت کن :d از اسلحه های 2 تنی با زره های 60 کیلویی اونم تو دست و بدن یه آدم بی شاخ و دم عضله ایه 150 کیلویی که بهتره :d
طرف چه جوری راه میره ؟ :d
من که نگفتم این موارد(قهرمان بودن کودکان - موهای ژیگول - شمشیرای سنگین) بد هستن.اتفاقا به تیپ دنیای فاینال فانتزی میان.
ولی فقط باید مختص اون فضا باشه نباید به فضای مس افکت سرایت کنه که خوشبختانه اینطوریم نشده.
اگر می خواستن هم نمی تونستن :D
--------
البته تا اونجایی که من یادم میاد این Spirit Within کلا 180 درجه با این مزخرفاتی که تو Advent Children بود و الان تو FF هست فرق داشت.
یه محبت خیلی خیلی بزرگی که میتونی بکنی اینه که به علایق دیگران توهین نکنی !

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
آقا رعایت کن :d از اسلحه های 2 تنی با زره های 60 کیلویی اونم تو دست و بدن یه آدم بی شاخ و دم عضله ایه 150 کیلویی که بهتره :d
طرف چه جوری راه میره ؟ :d

من که نگفتم این موارد(قهرمان بودن کودکان - موهای ژیگول - شمشیرای سنگین) بد هستن.اتفاقا به تیپ دنیای فاینال فانتزی میان.
ولی فقط باید مختص اون فضا باشه نباید به فضای مس افکت سرایت کنه که خوشبختانه اینطوریم نشده.

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
البته تا اونجایی که من یادم میاد این Spirit Within کلا 180 درجه با این مزخرفاتی که تو Advent Children بود و الان تو FF هست فرق داشت.یعنی خبری از:
موهای ژیگول و شمشیرای 50 کیلویی و دختر پسرای کوچولوی 16....17 ساله که می رفتن دنیا رو نجات بدن
نبود.

• Like
Reactions: Biohazard

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
البته تا اونجایی که من یادم میاد این Spirit Within کلا 180 درجه با این مزخرفاتی که تو Advent Children بود و الان تو FF هست فرق داشت
کم لطفی میکنی! انصافا یه انیمیشن زیبا و جذاب بود.من که هر بار میبینم برام تازگی داره(در حالی که کلا از Final Fantasy بدم میاد :D)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
شما اصلا میدونی اینا دارن کدوم FF رو میگن؟ FF: SW داستانش کاملا غربی هست و در شون سال آینده آمریکا اتفاق میفته. اصلا هم ربطی به دنیای FF نداره و اینها هم در واقع فقط از سیستم طراحی سفینه ها و الهام گیری گیری کردن نه چیز دیگه! الکی زود جوگیر نشید!

• Like
Reactions: Kavigne

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
اگر می خواستن هم نمی تونستن :D

خدا رو شکر.:d

کلا این زرهم که مثه اون موارد حالت فانتزی داره ولی قبلا هم در قدیم داشتیم که سربازا زره های سنگین میپوشیدن(حالاشم وقت سربازی یه کوله میدن به آدم آدم پدرش درمیاد:d)
+
تازه اگه مورد بالایی فانتزی باشه لااقل اینکه یه بچه 17...18 نمیاد دنیا رو نجات بده برای من قابل هضمتر هست.
تصور اینکه یه مرد 120 کیلویی خشن بشه قهرمان و با پلیدی ها مبارزه کنه اسونتر از اینه که یه بچه بشه قهرمان دنیا...... .تو فکر کن رستم یه پسر 17 ساله بود که می خواست از ایران در مقابل کشور توران دفاع کنه چه احساسی بهت دست میداد در مورد فردوسی؟؟:d

+

البته همونطور که گفتم این موارد واسه فاینال فانتزی خیلی هم خوبن و چیزای بدی واسه اون فضا نیستن.

شما اصلا میدونی اینا دارن کدوم FF رو میگن؟ FF: SW داستانش کاملا غربی هست و در شون سال آینده آمریکا اتفاق میفته. اصلا هم ربطی به دنیای FF نداره و اینها هم در واقع فقط از سیستم طراحی سفینه ها و الهام گیری گیری کردن نه چیز دیگه! الکی زود جوگیر نشید!

شرمنده......من فکر کردم advent children رو میگن.........ماشالله از بس زیادن که واسه منی که خیلی در جریان دنیای فاینال فانتزی نیستم دفترچه راهنما میخواد
.
.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر