بازی استثنایی و پر محتوا From Dust 2011 PC

from-dust.jpg

شما در بازی به میان قبیله ای افسانه ای می روید که افراد آن به فراموشی مبتلا شده اند و می خواهند گذشته خود را زنده کنند. برای تحقق این هدف شما در نقش فردی خواهید بود که این قبیله را در بین آب و خاک و مواد مذاب راهنمایی می کند و آن ها را به دنبال هرچیزی که گذشته قبیله را زنده کند سوق می دهد. یعنی شما باید در یکسری مناطق بسته بدنبال راهی برای حرکت باشید و در واقع با قدرت خلق خود عوامل طبیعی مانند آب، خاک و لاوا (مواد مذاب) را کنترل کنید. می توان سبک بازی را راه یابی هم معرفی کرد اما عوامل خلاقانه و مکانیک بازی آنقدر درگیر کننده است که حتی هدف بازی را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد. آقای Chahi در مورد بازی می گوید:”من در مورد FD بسیار هیجان زده ام. از مناطق کوهستانی بسیار لذت می برم و همیشه دوست دارم با مناطقی که از نظر جغرافیایی خاص هستند آشنا شوم و بنظرم آتشفشان ها بسیار زیبا هستند. من آتشفشان های فعال را از نزدیک دیده ام و می دانم که زمین وقتی زنده می شود و قدرت خود را نشان می دهد چگونه است. من با دیدن ابعاد مختلف طبیعت نگاه خود را به دنیا عوض کرده ام و همه این ها تاثیر بسزایی در ساخت FD داشته است. گیم پلی بازی ساختار پیچیده ای ندارد. در هر مرحله شما با تعدادی از اعضای قبیله کار خود را شروع می کنید. در بیشتر مواقع ماموریت شما ایجاد کردن راه برای افراد قبیله خود است. مثلا باید بین دو جزیره روی آب راهی برای عبور ایجاد کنید و مواردی مشابه این. اما در جاهای دیگر باید به ساخت روستا و پیشرفت قبیله بپردازید و بعد از این کار به محافظت کردن از آن. خوشبختانه بازی هایی شبیه به FD قبلا به بازار آمده اند اما نه با جزئیات و گستردگی آن چه یوبیسافت ساخته است. در این بازی شما می توانید عوامل طبیعی را کنترل کنید. برای مثال یک گلوله از شن را بلند کنید و در جای دیگر آن را به زمین بگذارید. مثلا می خواهید مسیر یک چشمه را تغییر دهید؛ جلوی آن را با مقدار زیادی شن سد می کنید. یا می خواهید برای زیبایی مقداری سنگ تهیه کنید؛ اول شن می ریزید و سپس با لاوا آن را می سوزانید تا سنگ شکل بگیرد. یا حتی برای خاموش کردن آتش حاصل از لاوا می توانید آب روی آن بپاشید. یا برای ساختن آبشار زمین های سنگی را فرو ببرید. همین طور که جلوتر می روید با چالش های بزرگتری روبرو می شوید و مراحل گسترده تر می شوند. مثلا در یک مرحله بعد از ساخت روستا و تمامی کارها باید در مقابل یک سونامی عظیم هم مقاومت کنید. با پیشرفت مداوم در بازی گستره ی قدرت های شما افزایش می یابد و می توانید مواد را در ابعاد بسیار بزرگ جابه جا کنید یا حتی آن ها را نگه دارید. مثلا می توانید کاری کنید که آب روی جزیره های شما نیاید یا مانند آن چه حضرت موسی انجام داد، دریا را بشکافید. تماشای تقابل عناصر طبیعی در این بازی بسیار لذت بخش بنظر می رسد. اما یک نگرانی که وجود دارد این است که آیا این بازی به عارضه عدم ارزش تکرار مبتلا خواهد شد یا خیر . . .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر