بازي Spore

خاله بازی کدومه؟
این بازی تقریبا استراتژیک برای این میگم تقریبا چون تو بقیه‌ی بازی های استراتژیک یه تمدن انتخاب میکنی و واردبازی میشی تو این بازی اول بازی رو با یه موجود تک سلولی شروع میکنی اون کمکم رشد میکنه تولید مثل میکنه و بعد از مدتی یک نوع گونه جدید بدست میاد و هر گونه چه از نظر ظاهری و چه از نظر هوش ساخته شدنش بستگی به خود گیمر داره به عبارتی به جای اینکه این بازی مثل بعضی بازیها از عصر هجر شروع بشه از میلیون ها سال قبل از اون شروع میشه.
نکته جالب اینه که اسلحه های هر نژاد و نوع معماری ساختمانهای هر نژاد با نژاد دیگه متفاوت خواهد بود به طوری که شرکت سازنده اطمینان داده پس از عرضه بازی تمدن هیچ دو نفری مثل هم نخواهد شد. بازی مثل بقیه بازی ها پیشرفت داره با گذشت زمان شما میتونین تگنولوژی های جدید بدست بیارید و حتی برای تحقیق عده ای از افرادتون رو به سیارات دیگه بفرستید تا اونجا رو برای زندگی آماده کنن یا میتونید به یک سیاره حمله کنین وهمه ساکنینشو قتل عام کنین و از اون برای خودتون استفاده کنین
در کل میشه گفت این بازی یک بازی بزرگ خواهد بود که باعث انقلابی در بازی های کامپیوتری میشه(چقده کتابی گفتم!!:cheesygri )

ازت ممنون که بعضی ها رو که علکی توی موضوعی که نمی دونن خودشون رو میندازن توجیح کردی .

تو مطمئنی که این بازی فقط حالت آنلاین داره ؟
اگه اینجوری بود که این همه مردم تو ایران براش سر و دست نمیشکوندن.
:)
یه نکته رو ذکر کنم!!
من که این همه تو سایت ولم تا حالا ندیدم کسی در موردش بحث کنه و کسی هم منتظر نبوده;)

منم تعجب کردم که تو سایت خبری ازش نیست (چون منم اندازه تو تو سایت ولم )ولی بیرون سایت هر کی رو میشناسم منتظره نمیدونم چرا ملت اینجا انقده بی بخارن؟:confused:

سلام
اول بگم که تا اونجایی که من مبدونم سبک بازی " شبیه سازی / استراتیژی " اعلام شده .
مطمئنا spore بازیی نیست که هر جور مخاطبی رو راضی کنه . ( همونجور که سیمز اینجوری نبود ) ولی اونایی که طرفدارش بشن واقعا طرفدارش میشن .

نمیدونم چرا ملت اینجا انقده بی بخارن؟
به مفهوم حرفت فکر کردی ؟
با همین یه جملت به 3 هزار و خورده ای نفری که تو سایت عضو هستن توهین کردی .
81.gif

من نمیدونم چرا همیشه حرفم بد برداشت میشه:(( :(( :((
البته خودمم مقصرم چون منظورمو بد میرسونم.
منظورم این نبود که کل بچه ها اینجا بی بخارن منظورم این بود که در زمینه‌ی پیگیری اخبار این بازی دوستان هیچ شور و شوقی نشون نمیدن (به عبارتی در این زمینه بی بخارن)
اگه به هر کدوم از دوستان بازهم بی حرمتی شده من واقعا عذر میخوام و متاسفم .

پیشنمای بازی

پیشنمای بازی:
حتما همه ی کسانی که به سری بازی های Sims و Sim City علاقه مند هستند تا به حال باید اسم Will right ( ویل رایت ) را شنیده باشند .
ویل رایت اسم خالق سری بازیهای Sims و Sim City است که توانست با یک نو آوری در سبک استراتژیک علاقه مندان به این سبک رو دو چندان به این سبک علاقه مند کند .
حالا این بار او ( ویل رایت ) باز هم برگشته تا با خلق یک بازی جاودانه و خارق العاده همگان رو دچار شگفت کند !!! خود من به شخصه وقتی که داشتم پیشنمای این بازی رو توی
سایت های Game Spot میخوندم واقعا تعجب کردم !!! اسم این بازی شگفت انگیز Spore ( به معنای سلول است ) نام دارد !!! این بازی وقتی که امسال 2005 E3 به نمایش آمد
توانست به عنوان بهترین بازی به نمایش در آمده در E3 لقب بگیرد !!! تازه در E3 فقط از چند ابعاد ویل رایت بازی رو معرفی کرد و نمایش دموی بازی در پشت درهای بسته
برای خبر نگاران پخش شد !!! هنوز خیلی از قسمت های این بازی مخفی مانده !!! البته این بازی آنقدر وسیع هست که فکر کنم برای مخفی ماندن چیزیهای زیادی داره !!!
اگر بخوام به صورت خیلی خلاصه براتون بگم داستان بازی Spore اینجوری است که شما باید در آن کنترل یک سلول را بر عهده بگیرید و باید اون رو در چرخه ی حیات به نسل های
بعدی برسونید تا به یک موجود کامل تبدیل بشه !!! همین داستان فکر کنم برای علاقه مندان به بازی های Sims کافی باشه !!! ویل رایت میگوید : یکی از اصول های مهم در بازیسازی
این است که بازیباز دوست دارد در بازی که انجام میدهد تمام ذهنیت خود را در آن اجرا کند !!! دقیقا مثل بازی The Sims 2 و یا بازی GTA:San Andreas که که بازیباز در آن میتوانست
لباس مورد دلخواه خود را بخرد موهایش را هر جور دوست دارد اصلاح کند غذا بخورد ، بدنسازی برود و ... او میگوید ( ویل رایت ) در این بازیها بازیباز ها فکر میکنند که برای ذهنشان
ارزش بالایی قائل شده اند !!! اولین تصویرهای اولیه که در E3 به نمایش آمد اینگونه بود که یک چندین حباب و سلول و دانه های ریز دیگر در یک صفحه ی سبز رنگ بودند و خود
ویل رایت هدایت یکی از سلول ها را به عهده گرفت و بعد شرح داد که چگونه باید از جانداران کوچکتر خود تغذیه کرد و باید چی کار کرد تا از جانداران بزرگتر از خود در امان باشیم !!!
وقتی که موجود ما به اندازه ی کافی بزرگ شد حالا میتواند تخم گذاری کند مانند یک هاگ . بعد از اینکه موجود ما هاگ گذاری کرد حالا مرحله ی مهم کار فرا میرسد!!!
ما باید برای موجود خودمان نسل بعدش را انتخاب کنیم !!! بدین صورت که وقتی رو هاگ کلیک کنید یک صفحه ی ویرایش گر باز میشود و شما میتوانید تمام جزئیات رو برای
موجود خودتون طراحی کنید مثلا : برایش دم بذارید ، یه جای دو چشم سه چشم بگذارید ، به جای یک سر دو سر بگذارید ، به جای دو پا یک پا بگذارید ، میتوانید دهانش رو طراحی کنید
حتی دندان ها و ابروها و ... خلاصه هرچیزی که شما فکرش رو کنید !!! خوب حالا موجود شما باید باز هم رشد بکنه تا بتونه نسل بعدش رو زنده نگهداره !!!
بعد از اینکه نسل شما افزایش پیدا کرد میتونید با هم نسلان خود یک قبیله بسازید !!! حتی اگه جمعیت بیشتر شد میتونید یک کشور بسازید !!! و باز هم اگر بیشتر شد
میتونید یک سیاره بسازید !!! سیاره ای که در آن شما و هم نسل هایتان در آن زندگی میکنید !!! ( البته میتونید توی یک سیاره از چندین نسل موجود درست کنید )
حالا شما باید سیاره تان رو نظم بدید مثلا ساختمان بسازید جاده بسازید و ... البته حتما نباید این کارها رو عیننا مثل خودشون انجام بدید مثلا اگر میخواید یک سختمان بسازید
لازم نیست حتما ساختمان شما شکل واقعیش مثل سختمان باشه !!! حالا در سیاره ی شما ممکنه چندین تمدن به وجود آمده باشه !!! که گاه بعضی از تمدن ها برای پیشرفت بیشتر
به تمدن های دیگر حمله میکنند !!! شما هم باید مواظب باشید چون ممکنه به شما حمله
کنند !!! وقتی که سیاره ی شما آنقدر پیشرفته شد و موجودات شما به تکامل رسیدند
باید تجهیزات پیشرفته ی نظامی بسازید !!! هم زمان که شما دارید این کارها را انجام میدید ممکن است در فضا سیارات متعدد دیگری نیز در حال سخت باشند که موجودات
دیگری در آنجا زندگی میکنند !!! خوب حالا شما برای اینکه بتونید قدرت خودتون رو نشان بدید باید وارد جنگ بشید !!! بله درسته جنگ بین سیارات !!! سیاره ی شما با دیگر سیارات !!!
تا اینجا فکر کنم اکثر شما ها به تعجب در آمده باشید !!! حالا میخوام یک چیزی رو بگم که این حرف من ممکنه شما رو میخ کوب کنه!!!
بازی Spore علاوه برای بخش Single Player دارای بخش Multi Player نیز هست !!! بدین منظور وقتی شما سیاره تان را ساختید میتوانید با دیگران آن را در سرور بازی Spore
وارد کنید و یک کهکشان بسازید و با یک دیگر به جنگ بپردازید !!! البته حتما نباید جنگ کنید شما میتونید با یک سیاره ی دیگر متحد بشید و میتونید از پشرفتگی سیارات دیگر
استفاده کنید !!! البته باید بگم که اویل این بازی در سبک استراتژیک هست و بقیه ی این بازی یعنی وقتی شما به تکامل رسیدید و سیاره ساختید بازی به صورت کاملا 3 بعدی در می آید
فکر کنم این توضیحات برای این بازی وسیع و زیبا کم باشه اما همین در توان من بود !!! ولی در کل به نظر من این بازی اگه به بازار بیاد میتونه رکورد GTA:SA رو بشکونه !!!
چون بخش Multi Player هم داره ممکنه این موفقیت دو چندان بشه !!!

جناب xdantex راست ميگه در ضمينه بازيهاي استراتژي كلا ايرانيا بي بخارند من 6 ماه پيش يه تاپيك در مورد سري Total War زدم هنوز يه صفحه ي دو نرسيده!!!:cheesygri

جناب xdantex راست ميگه در ضمينه بازيهاي استراتژي كلا ايرانيا بي بخارند من 6 ماه پيش يه تاپيك در مورد سري Total War زدم هنوز يه صفحه ي دو نرسيده!!!:cheesygri
همچین هم بی بخار نیستن;) باید ببینی از چه بازی هایی خوششون میاد :)
مثلا این تاپیک رو نگاه کن: Next-Gen News
بازم به نظرت بی بخارن؟!

باز هم منظور اصلی رو نگرفتی عزیزم.
من موافقم که ایرانی ها در زمینه بازی های کامپیوتری فعالن و اعضای این سایت از همه بیشتر (اگه اینجوری نبود که نمیومدم توش عضو شم) اما در زمینه بازی های استراتژیک یا شبه استراتژیکدوستان شور و شوق چندانی بروز نمیدن همین.

باز هم منظور اصلی رو نگرفتی عزیزم.
من موافقم که ایرانی ها در زمینه بازی های کامپیوتری فعالن و اعضای این سایت از همه بیشتر (اگه اینجوری نبود که نمیومدم توش عضو شم) اما در زمینه بازی های استراتژیک یا شبه استراتژیکدوستان شور و شوق چندانی بروز نمیدن همین.
خب مسخصه دیگه چرا;) چون این سبک رو خیلی نمیشناسن (مثل من!!) و خیلی ها هم اصلا خوششون نمیاد(مثل من!!) :) پس نتیجش میشه که کسی استقبال نکنه جناب شهاب الدین:p

spore

اگه حالت singl player داشته باشه که من همون روز اول
که اومد می خرمش . فکر کنم این بازی هم فروش خوبی بکنه
چون خلاقیت از سر و روی این بازی جدید will right می باره .
توصیه من به همه همینه ، اگه اومد حتما امتحانش کنید .
:cool: :cool:

جدی تو برو یه چرخی بزن ببین چیزی در مورد تک نفره بودن یا چند نفره بودنش دستگیرت میشه یا نه؟ من خودم کار دارم اگه نتونستی پیغام بده سرم خلوت شد خودم یه سر میزنم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or