گزارش ایکس باکس، بخش انتشار فیزیکی بازی‌هایش را تعطیل کرده است

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
358
نام
محمد جواد جعفری
در ادامه اخراج‌ها در صنعت ویدیوگیم، مایکروسافت هم 1900 نفر از کارمندان بخش گیم خودش را اخراج کرده و طبق گزارش‌ها، این موضوع باعث تعطیلی قسمت‌هایی می‌شوند که به عرضه بازی‌های فیزیکی به بازار اختصاص دارند.

xbox-series-consoles-300x169.webp

جز کوردن از Windows Central به نقل از منبع خود در اینباره گفت: «مایکروسافت بخش‌هایی را که برای عرضه بازی‌های ایکس باکس به صورت فیزیکی و به خورده‌فروشی‌ها اختصاص داده شده بود را تعطیل کرده است… البته اگر شاهد لو رفتن ورژن تمام دیجیتال از ایکس باکس سری ایکس (در طی لیک‌های گسترده پارسال) بوده‌اید، احتمالا می‌توانید چشم‌انداز مایکروسافت از اینکار را درک کنید.»

البته کوردن این موضوع را اعلام کرد که کاهش تعدیل نیرو در این بخش به معنای این نیست که مایکروسافت از بازار بازی‌های فیزیکی ایکس باکس کنار می‌رود، بلکه ممکن است وظیفه انتشار فیزیکی این عناوین به یک شرکت دوم واگذار شود و اصطلاحا «برون‌سپاری» شود.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,385
نام
محمد
خبر مزخرفی بود.
هرچقدرم بخوایم انکار کنیم وقتی یکی از این سه شرکت حرکتی بزنه، اگر اون دوتای دیگه هم ببینند نتیجه خوبی برای مایکروسافت به همراه داشته دیر یا زود کارهای مشابه ایی رو انجام میدن.
خودم امیدوارم هیچ موقع بازی های فیزیکی از بین نره. چون برخلاف فیلم و سریال که در نت بخاطر پایرت همیشه میمونند. بازی های انلاین همینطوری سرور خاموش بشه برای همیشه از بین رفتن. دیگه ورژن فیزیکی بازی ها از دور خارج بشه، بازی های سینگل پلیر هم به همین سرنوشت دچار میشوند.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
خب در دو کامنت اول شاهد چیپ ترین ترول های تاریخ صنعت گیم بودیم. بریم که در ادامه هم شاهد چنین ترول های چیپی باشیم... :D
برادر توقع داری ملت الان با این سیل اخبار منفی چی بگن؟ مایکرو داره به قله نزدیک میشه؟ اخراجی‌ها کار دشمنِ، ریل افتخارات و پیشرفت با سرعت در حال پیشروی هست؟! سونی چند سال آینده رو نمبینه و فن‌های سونی دارن دیسک خام رو جای بازی گاز میگیرن ؟! فن هستید قبول، ولی دیگه یکم منطق هم بدنیست...

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
یعنی مایکروسافت و بخش ایکس باکس یه تنه داره همه چیزها رو به هم می‌ریزه و برای خودشون رکورد ثبت می‌کنن

اون از اینکه گفتن بازی‌هامونو بیاریم روی pc ، من اگر می‌خواستم pc gamer باشم که کنسول نمی‌خریدم

اون از سیاست‌های اشتباه شروع نسل ۸ با xbox one که یادمون نرفته

اون از سرویس اشتراک دیجیتال گیمینگش
همون سرویس اشتراک دیجیتال گیمینگش یه روزی میاد میگه می‌خوام بیارمش روی کنسول سونی
یه روز میگه می‌خوام بیارمش کنم روی نینتندو
بعد میان حرف خودشون رو تکذیب می‌کنن
چند وقت بعد دوباره میان میگن ما می‌خوایم ناشر بشیم رو همه پلتفرم‌ها بدیم
دوباره میان میگن منظورمون این نیست همه بازی‌ها میدیم

اون از خرید خیلی بزرگش یعنی اکتیویژن و این همه دادگاه کشی کرد که وقتی خرید یهو ۱۹۰۰ نفرو بریزه بیرون
اون از نسل قبل که اولین کنسول دیجیتال رو زد
اون از اینکه کلاً بخش فیزیکی بازی‌ها رو کلاً تعطیل کرد ( فکر کنم کنسول گیمینگ رو با موبایل گیمینگ اشتباه گرفتن )
و .....

عجیبه واقعاً برای من یکی
انگار نمی‌دونن خودشون چی می‌خوان و می‌خوان چیکار کنن و چه هدفی دارن

شاید برای بعضی‌ها طبیعی باشه ، نمی‌دونم
من اسمشو می‌ذارم اشتباه زیاد کردن تو صنعت گیم

دیگه خودشون اعتراف کردن با این همه پول پاشی و خرید و ..... از نسل ۶ تا نسل ۹ ، جایگاهشون سوم یا چهارم بوده
خوب باید یه آورده ای به این صنعت داشته باشی که طرفدارات بشن محبوب بشی رتبه اول برسی

هر روز یه کار متضاد هم هر روز حرف متضاد هم
حداقل sony و nintendo یه ثباتی دارن یه برنامه مشخص و ثابتی دارن

آخرین ویرایش:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,570
یعنی مایکروسافت و بخش ایکس باکس یه تنه داره همه چیزها رو به هم می‌ریزه ولی برای خودشون رکورد ثبت می‌کنن

اون از اینکه گفتن بازی‌هامونو بیاریم روی کامپیوتر ، من اگر می‌خواستم pc gamer باشم که کنسول نمی‌خریدم

اون از سرویس اشتراک دیجیتال گیمینگش
همون سرویس اشتراک دیجیتال گیمینگش یه روزی میاد میگه می‌خوام بیارمش روی کنسول سونی
یه روز میگه می‌خوام بیارمش کنم روی نینتندو
بعدش من حرف خودشون رو تکذیب می‌کنن
چند وقت بعد دوباره میان میگن ما می‌خوایم ناشر بشیم رو همه پلتفرم‌ها بدیم
دوباره میان میگن منظورمون این نیست همه بازی‌ها میدیم

اون از خرید خیلی بزرگش یعنی اکتیویژن و این همه دادگاه کشی کرد که وقتی خرید یهو ۱۹۰۰ نفرو بریزه بیرون
اون از نسل قبل که اولین کنسول دیجیتال رو د
اون از اینکه کلاً بخش فیزیکی بازی‌ها رو کلاً تعطیل کرد ( فکر کنم کنسول گیمینگ رو با موبایل گیمینگ اشتباه گرفتن )
و .....

عجیبه واقعاً برای من یکی
انگار نمی‌دونن خودشون چی می‌خوان و می‌خوان چیکار کنن و چه هدفی دارن

شاید برای بعضی‌ها طبیعی باشه ، نمی‌دونم
من اسمشو می‌ذارم اشتباه زیاد کردن تو صنعت گیم

دیگه خودشون اعتراف کردن با این همه پول پاشی و خرید و ..... از نسل ۶ تا نسل ۹ ، جایگاهشون سوم یا چهارم بوده
خوب باید یه آورده ای به این صنعت داشته باشی که طرفدارات بشن محبوب بشی رتبه اول برسی

هر روز یه کار متضاد هم هر روز حرف متضاد هم
حداقل sony و nintendo یه ثباتی دارن یه برنامه مشخص و ثابتی دارن
داداش اینا همه ترکش های دوره دن متریک ملعونه. مگه نمیدونی؟

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
جالبی این اخبار منفی اینجاست که من یدونه ایکس فن نمیبینم اعتراضی به مایکرو و سیاست هاش داشته باشه و فقط به به چهچه و دفاع کردن بی برو برگرد میبینی ازشون.

درحالی که انور سونی کوچکترین خبر مفنی از سمتش بیاد، فن های PS خودشون اولین نفر هستند که به باد انتقاد می گیرند همه چیزو و اینو همیشه تو تاپیک پلی استیشن میشه دید.

در حالی که اینور انگار فقط چشم بسته باید این عده دفاع بکنند و تو همین تاپیک هم میشه دید سریع شمشیر به دفاع برداشته شده و این موضوع تو توییتر هم همینه و یجورایی همه گیره بین همه فن های سبز.

همین میشه که اسپنسر هر کاری دلش میخواد میکنه و میدونه کامیونیتی ایکس همه جوره واسش فرش قرمز پهن می کنند و نتیجه ش میشه چیزی که می‌بینیم.

آخرین ویرایش:

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
دیگه صدای ساتیا نادلا هم دراومده از دست این اسپنسر که باعث شده تو رقابت بین سه شرکت، همیشه چهارم باشن! اولین کاری که برای خارج شدن از این فاجعه و منجلاب باید انجام بدن، اخراج اسپنسر (و همینطور تاد هاوارد) و بعد هم کنسل کردن تمام بازی های AAAنما در حال ساختشونه. تردپارتی شدن و پورت کردن بازی هاشون به کنسول های نینتندو و سونی دردی رو دوا نمیکنه چون کسی ۷۰ دلار به بازی های مایکروسافت پول نمیده

TW0-FACE2

کاربر سایت
May 24, 2021
100
بنظرم دیر یا زود سونی هم عرضه دیسک رو متوقف میکنه دلیلشم افزایش هزینه ساخت بازی ها هست وشرکت ها هر کار میکنند تا هزینه کمتر بشه
بنظرم بزودی افزایش قیمت بازی هارو هم شاهد باشیم اما بهترین کار اینه هر شرکتی بر اساس کیفیت و محبوبیت بازیشون روش قیمت بذاره
مثلا راکستار چون میدونه بازیش طرفدار و کیفیت بالای داره و فروشش خوبه 100 دلار قیمت بذاره اما یک شرکت دیگه مثلا یوبی بیاد برای ac بعدی 60 دلار قیمت بذاره
اینکه همه بازی های aaa 70 دلار باشه منظقی نیست

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
من واقعا نمیتونم درک کنم چطور یه عده از این شرایط سخت و روزهای تلخ مایکروسافت خوشحالن!
درسته بالاخره جبهه و فن بازی هم هست ولی گاهی باید درکنار هم بود چون همه ما گیمریم
اون از اخراج دردناک ۱۹۰۰ نفری این از وضعیت تعطیلی بخش عرضه و انتشار فیزیکی بازی ها اون از وضعیت و کیفیت و حتی فروش خیلی از عناوینش مثل استارفیلد که همه منتظر درخشش بودیم ولی خب نشد!
از وضع فروش سخت افزارش و کنسولش مخصوصا در قیاس با کنسول پلی استیشن و‌خیلی موارد دگ هم بهتره حرفی نزنیم ...
من عمیقا و از ته دل از این شرایط مایکروسافت متاثر و ناراحتم و امیدوار جناب آقای فیل اسپنسر بتونه با حمایت های بیشتر از این بحران به سلامت عبور کنه و ما بتونیم این کنسول و برند رو در جایگاه قابل قبولی ببینیم
خروج مایکروسافت از این شرایط به نفع گیمر ها و صنعت و هنر گیم خواهد بود.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
من واقعا نمیتونم درک کنم چطور یه عده از این شرایط سخت و روزهای تلخ مایکروسافت خوشحالن!
درسته بالاخره جبهه و فن بازی هم هست ولی گاهی باید درکنار هم بود چون همه ما گیمریم
اون از اخراج دردناک ۱۹۰۰ نفری این از وضعیت تعطیلی بخش عرضه و انتشار فیزیکی بازی ها اون از وضعیت و کیفیت و حتی فروش خیلی از عناوینش مثل استارفیلد که همه منتظر درخشش بودیم ولی خب نشد!
از وضع فروش سخت افزارش و کنسولش مخصوصا در قیاس با کنسول پلی استیشن و‌خیلی موارد دگ هم بهتره حرفی نزنیم ...
من عمیقا و از ته دل از این شرایط مایکروسافت متاثر و ناراحتم و امیدوار جناب آقای فیل اسپنسر بتونه با حمایت های بیشتر از این بحران به سلامت عبور کنه و ما بتونیم این کنسول و برند رو در جایگاه قابل قبولی ببینیم
خروج مایکروسافت از این شرایط به نفع گیمر ها و صنعت و هنر گیم خواهد بود.

صنعت گیم شایسته سالاره
برای چند نسل این صنعت بی‌چون و چرا دست نینتندو و تا حدودی سگا بود
و رکورد فروش دست نینتندو بود و نسبت به زمان خودش آمار فروش خیلی بالایی داشت

سونی با اولین حضورش تو صنعت با ps1 تو نسل ۵ تونست چند برابر کنسول نینتندو بفروشه
چرا ؟

به این دلیل که : قشر و جامعه گیمر ها ، افراد تحصیل کرده و باسواد و فهمیم و با درکی هستن
به هر کسی و هر کمپانی اندازه لیاقتش بها میدن
و این گیمرها هستن که مشخص می‌کنن کدوم کمپانی و استودیو باید بمونه و کدوم باید بره

من به عنوان یک گیمر فارغ از هر کنسولی که دوست دارم یا ندارم
وقتی میام اخبار مایکروسافت رو می‌خونم
صادقانه بگم گاهی حس می‌کنم داره به شعورم توهین میشه به عنوان یک گیمر

ما هنوز سیاست‌های اول نسل ۸ مایکروسافت رو یادمون نرفته
گیمرها می‌گفتن این سیاست ها درست نیست این روش ها صحیح نیست
مایکروسافت در جواب خریدار ها و فن ها خودش می‌گفت ناراحتید برید xbox 360 بخرید
و همین کارها باعث شکستش جلو ps4 شد

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
نمیدونم والا هركی یه چی میگه نفهمیدم بلاخره جمع میشه نمیشه، اما آگه بشه واقعا ضد حاله، من عاشق آرشیو و كلكسیونم و تازه میخواستم اكس باكس رو شروع كنم،

خوشبختانه سمت پلی استیشن فروش فیزیکی اندازه ای هست كه حالا حالاها از این خبرا نشه،

به طور كل خبر بسیار ناراحت كننده ای هست...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر