ایا شما کارت های جدید انویدیا GTX470 &480را می خرید؟

ایا شما کارت های جدید انویدیا GTX470 &480را می خرید؟

• بله.من GTX480را خریداری می کنم.

رای‌ها: 27 20.1%
  • بله.من GTX470را خریداری می کنم.

رای‌ها: 14 10.4%
  • خیر.من 5870را ترجیح می دهم یا خواهم خرید.

رای‌ها: 8 6.0%
  • خیر.من 5850را ترجیح می دهم یا خواهم خرید.

رای‌ها: 20 14.9%
  • خیر.من یک کارت از سری 5000را خواهم خرید.

رای‌ها: 12 9.0%
  • صبر می کنم تا سری Main-Streamانودیا عرضه بشود.

رای‌ها: 5 3.7%
  • فعلا قصد خرید dx11ندارم شاید بعدا خریدم!

رای‌ها: 15 11.2%
  • اصلا هیچ کدام را برای خرید قبول ندارم.

رای‌ها: 4 3.0%
  • تا همه این کارت ها ارزون نشود کارت dx11نمی خرم.

رای‌ها: 26 19.4%
  • بین ATiوNvidiaموندم کدام را انتخاب کنم!

رای‌ها: 3 2.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    134

mrg66

کاربر سایت
Feb 4, 2010
128
دوستان اینکه انویدیا همیشه قویتره شکی نیست(انویدیا صبر می کنه ati تمام زورش رو بزنه تا آخرین کارتاشو وارد بازار کنه بعد انویدیا کارتاشو وارد می کنه).:laughing:
اکثر بازیها با کارت های انویدیا بیشتر سازگاره(سیاست شرکت انویدیا)

درایور هایی که برای کارت انویدیا میاد همیشه افزایش سرعت تو بازی رو نشون میده.(اگه تو سایت guru3d برید نوشته که برای هر درایور کارت اونیدیا که میاد چند درصد افزایش سرعت داره).

برای نمونه درایور 197 که جدیدا برای کارت های انویدیا اومد اگه نصب کنی تو بازی کرایسیس وارهد در حالت تک کارته 15 درصد و در حالت sli حدود 35 درصد افزایش سرعت داری.

Internal

کاربر سایت
Feb 6, 2010
274
نام
مهدی
انویدیا که باخت این دور رو با این تأخیراش و قیمتهای بالاش

نظر من روی 5850 یا 5830 هست فقط با برند Sapphire چرا؟

چون درون جعبه ی 5850 کد فعالسازی Dirt 2 هست

و درون جعبه سری جدید 5830 که تازه معرفی شده بازی اورجینال MW2 :eek:

البته فکر کنم در سری جدید 5850 هم بازی MW2 جایگزین Dirt 2 میشه.

مصرف کم و نسبت کارایی به قیمت بالا میخوای ATI

قیمت بالا و برند انویدیا میخوای انویدیا

خلاصه از ما گفتن و از فنهای انویدیا نشنیدن

آخرین ویرایش:

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
:biggrin1:
:laughing::laughing:
رو چه حساب انویدیا همیشه قوی تره؟؟؟:confused::confused:

رو این حساب که 260 از 4870 قویتره
رو این حساب که 480 از 5870 قویتره
رو این حساب که 9600gt از 4670 قویتره
رو این حساب که gts250 از 4770 قویتره
و...

:laughing:

:confused:واقعا دلیل قانع کننده ایه = برای من اره --پس سازنده ها مرض دارن هر بار کارتاشون رو قشنگ تر و با سلیقه تر میسازن؟

اگر منظورت قوی ترین کارت گرافیکیه که باز هم هنوز 5970 قوی ترین کارت بازاره:laughing:

تو داری مولتی gpu رو با single مقایسه میکنی؟
تازه همون 480 در بعضی جاها از همون 5970 هم قویتره:cool:

اگر منظورت مقایسه از نظر قیمته باز هم همیشه تو دو تا برند هم قیمت ای تی آی قوی تره
مثلا 4670 قیمت 85 تومنه
خوب الان همردش چیه؟؟9500؟؟؟یا4770 که همرده 9800 جی تی یه
یا 5850.دوره خودش هم قیمت چی بود؟؟

9600gt هم الان 90 تومانه:cool:
و قویتر از 4670

5870 هم همین طور
با ورود فرمی هم شاهد کاهش سری 5000 و ورود سری 6000 در آینده خواهیم بود
همیشه تو بعضی زمان ها ای تی آی و بعضی وقت ها ان وی دیا قوی ترین پردازنده هارو تو بازار ارائه میدن
مثلا 2900 زمان ارائه قوی ترین بود و با ورود 8800 همه چیز عوض شد
یعد ای تی آی چند سال تو باقالی بود:cheesygri3870 واقعا غیر قابل قبول بود
بعد 4870 قویترین شد.بعد 285
این یعنی رقابتی عالی
بعدش 5870.الان هم 480 قوی ترین کارت تک هسته دنیاست و تو مولتی جی پی یو هنوز 5970 قوی ترین کارته:-".حالا حالا هم منتظر مولتی جی پی یو 480 به خاطر مصرف وحشتناک برقش نباشید.

فیزیک nvidia فراموش نشه:-"

hessam72

کاربر سایت
Nov 11, 2007
192
نام
حسام
دوستان به نظر من دوتا مسئله هست
اگه واقعا یه پی سی گیمر حرفه ای باشی خوب طبیعتا گرافیکه یه بازی اهمیت زیادی داره برات
از طرفی nvidia اکثرا از لحاظ پشتیبانی نرم افزاری و ابداعیات سخت افزاری از Ati جلو بوده که دادن درایورهای به روز و موتورفیزیک وتغییر دادن و اصلاح ساختار GPU تو این چندساله از نمونه مثالهاشه و اینکه از لحاظ سیاست کاری هم داریم میبینیم که اسپانسر این و اون میشه و خلاصه باید تو کفه افکتهای بسیار زیبای فیزیک باشی یا فریم پایینتری بگیری چون کارتت ati
اما اگه پی سی گیمر حرفه ای نباشی پس شاید چندان این جزییات اهمیت نداشته باشه و بخوای فقط بازیو
با یه گرافیک خوب و فریم خوب انجام بدی دیگه چه برسه به نصب کردن هر ماه درایورهای به روز و فیزیک و اینکه حالا منAA4x میخوام یا16x این چیزا
دسته اولیها به نظر من باید nvida انتخاب کنن که خودمم جزوشونم چون در غیر این صورت کنسول میگرفتم
پس هر وقت بازیو ران میکنم اول میرم تو option و سعی میکنم تمام زحمات بازی سازهارو ببینم و اونهارو رو حداکثر بزارم بعد پلی کنم اما گرمای کارت و مصرفش و قیمتشم باید بپذیرم
دسته دومیها بهترین انتخابشون ati چون هم کاراییش مناسبه هم مصرفش هم قیمتش اما دیگه باید قید
جزییات و حداکثرهارو در بعضی موارد بزنن
البته این مسائل مطلق نیست

Internal

کاربر سایت
Feb 6, 2010
274
نام
مهدی
اگه واقعا یه پی سی گیمر حرفه ای باشی خوب طبیعتا گرافیکه یه بازی اهمیت زیادی داره برات
از طرفی nvidia اکثرا از لحاظ پشتیبانی نرم افزاری و ابداعیات سخت افزاری از Ati جلو بوده که دادن درایورهای به روز و موتورفیزیک وتغییر دادن و اصلاح ساختار GPU تو این چندساله از نمونه مثالهاشه و اینکه از لحاظ سیاست کاری هم داریم میبینیم که اسپانسر این و اون میشه و خلاصه باید تو کفه افکتهای بسیار زیبای فیزیک باشی یا فریم پایینتری بگیری چون کارتت ati
اما اگه پی سی گیمر حرفه ای نباشی پس شاید چندان این جزییات اهمیت نداشته باشه و بخوای فقط بازیو
با یه گرافیک خوب و فریم خوب انجام بدی دیگه چه برسه به نصب کردن هر ماه درایورهای به روز و فیزیک و اینکه حالا منAA4x میخوام یا16x این چیزا
دسته اولیها به نظر من باید nvida انتخاب کنن که خودمم جزوشونم چون در غیر این صورت کنسول میگرفتم
پس هر وقت بازیو ران میکنم اول میرم تو option و سعی میکنم تمام زحمات بازی سازهارو ببینم و اونهارو رو حداکثر بزارم بعد پلی کنم اما گرمای کارت و مصرفش و قیمتشم باید بپذیرم
دسته دومیها بهترین انتخابشون ati چون هم کاراییش مناسبه هم مصرفش هم قیمتش اما دیگه باید قید
چند تا بازی تا حالا از فیزیک استفاده کردند دقیقاً؟

یه نفر میشه لیست اون بازی رو بذاره؟

فکر کنم شاخصترینشون Mirror's Edge و Batman AA بودند.

ولی با نتیجه گیری کلی شما در مورد دو دسته کردن گیمرها موافق نیستم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود

دوست عزیز شما منظورت AA32وAA16است که زیاد هم با AA8نداره و در ضمن فرقی 100درصد نیست که نهایتش 30درصد و فقط افت فریم بی دلیل است.
یعنی شما فکر می کنی کارت انودیا بخرید تا AA32بگذارید راحت می توانید بازی کنید خیر عزیز من.
خیلی فریم کم می شود.
اگر شما منظورته گرافیک سازنده ها را ببینیم فرق بین ATiو انویدیا نیست.
چون وقتی یک کارت کاملا از dx11پشتیبانی کنه و یک بازی dx11را اجرا کنید می بیند فرقی نمی کنه معمولا.(خیلی کم)(مگر به قول شماAAکه فقط افت فریم داره و فیزیک)
تازه بعضی ها بازی ها ممکنه یک طرفه عمل کنن که خوب طبیعیه انویدیا بهتر عمل کنه!
----------------------------------------------------------------------
در ضمن افراد معمولی مثل ما که مصرف کننده است باید فقط تمرکز ما روی قیمت کارایی باشه!(شاید شما خیلی پول دار باشین! :biggrin1:)
---------------------------------------------------------
در ضمن ATiمی بینید از AAکم استفاده کرده بی دلیل نیست.
ببنید وقتی انویدیا می گه تا AA32کارت ها پشتیبانی می کنند این فقط یک حرف بیشتر نیست باید در عمل ببنید کارت ها در این AA32چقدر فریم می دهند و کارایی شون چطوره.
-----------------------------------------------------------
در ضمن این نو اوری که ها می گید در ساختار گرافیک ایجاد شده چه فایده داره وقتی مهترین معیار یعنی دما و مصرف انرژی مناسب نباشه!

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
دوست عزیز شما منظورت AA32وAA16است که زیاد هم با AA8نداره و در ضمن فرقی 100درصد نیست که نهایتش 30درصد و فقط افت فریم بی دلیل است.
یعنی شما فکر می کنی کارت انودیا بخرید تا AA32بگذارید راحت می توانید بازی کنید خیر عزیز من.
خیلی فریم کم می شود.
اگر شما منظورته گرافیک سازنده ها را ببینیم فرق بین ATiو انویدیا نیست.
چون وقتی یک کارت کاملا از dx11پشتیبانی کنه و یک بازی dx11را اجرا کنید می بیند فرقی نمی کنه معمولا.(خیلی کم)(مگر به قول شماAAکه فقط افت فریم داره و فیزیک)
تازه بعضی ها بازی ها ممکنه یک طرفه عمل کنن که خوب طبیعیه انویدیا بهتر عمل کنه!
----------------------------------------------------------------------
در ضمن افراد معمولی مثل ما که مصرف کننده است باید فقط تمرکز ما روی قیمت کارایی باشه!(شاید شما خیلی پول دار باشین! :biggrin1:)
---------------------------------------------------------
در ضمن ATiمی بینید از AAکم استفاده کرده بی دلیل نیست.
ببنید وقتی انویدیا می گه تا AA32کارت ها پشتیبانی می کنند این فقط یک حرف بیشتر نیست باید در عمل ببنید کارت ها در این AA32چقدر فریم می دهند و کارایی شون چطوره.
-----------------------------------------------------------
در ضمن این نو اوری که ها می گید در ساختار گرافیک ایجاد شده چه فایده داره وقتی مهترین معیار یعنی دما و مصرف انرژی مناسب نباشه!
خب عزیز من وقتی شرکت سازنده تا 32xaa رو برای کارتش قرار میده به فکر بازدهی اون هم بوده دیگه!مثلا کارتهای سری 200 انویدیا از 16xaa پشتیبانی میکنن شما به راحتی توی بازیهایی که تا این حد انتی الایزینگ رو ساپورت میکنه میتونی به راحتی تنظیمات رو روی 16x بذاری بدون افت فریم حداقل برای خود من که 285 دارم تا حالا تو تمامی بازیهایی که تا 16x رو ساپورت میکردن بدون هیچ مشکل و افت فریمی اون رو روی 16xaa میذاشتم.
اما در مجموع از من میشنوید دیگه سراغ کارتهای تک هسته ای نرید چون واقعا نسبت به خرجی که ادم براش میکنه،توش صرف نمیکنه.من خودم قصد دارم اواخر امسال یه کارت جدید بگیرم اما حتما اینیکی رو دو هسته ای میگیرم چون واقعا ارزشش رو داره.

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
واقعا از nvidia نا امید شدم (البته این نظر اکثر افراد تو فرومهای خارجی هم هست) بعد ۶ ماه از معرفی نسل جدید کارتهای ati ، انویدیا نسل جدیدشو با قیمت بالاتر(۱۰۰$) ، گرمای بیشتر (۹۷)، مصرف برق بیشتر(۴۵۰) و کارایی فقط ۵ تا ۱۰ ٪ بالاتر عرضه کرد این یعنی حماقت تو این ۶ ماه پس چیکار میکرده خسته نباشی .:mad:

Crysis%201920.png

Crysis%202560.png

Battlefield%20Bad%20Company%202%202560.png

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
خب عزیز من وقتی شرکت سازنده تا 32xaa رو برای کارتش قرار میده به فکر بازدهی اون هم بوده دیگه!مثلا کارتهای سری 200 انویدیا از 16xaa پشتیبانی میکنن شما به راحتی توی بازیهایی که تا این حد انتی الایزینگ رو ساپورت میکنه میتونی به راحتی تنظیمات رو روی 16x بذاری بدون افت فریم حداقل برای خود من که 285 دارم تا حالا تو تمامی بازیهایی که تا 16x رو ساپورت میکردن بدون هیچ مشکل و افت فریمی اون رو روی 16xaa میذاشتم.
اما در مجموع از من میشنوید دیگه سراغ کارتهای تک هسته ای نرید چون واقعا نسبت به خرجی که ادم براش میکنه،توش صرف نمیکنه.من خودم قصد دارم اواخر امسال یه کارت جدید بگیرم اما حتما اینیکی رو دو هسته ای میگیرم چون واقعا ارزشش رو داره.

دوست عزیز شما می گی با 285با 16راحت بازی می کنی اما می دونی چند تا خانواده از DX10گذشته!
GEFORCE8000
GEFORCE9000
GEFORCE GTX200
شما داری دومین کارت قوی انودیا در DX10با16 بازی می کنی از خانواده سوم.خب اگر نتونی بازی کنی خب جای تاسف داره!
اما الان قضیه خیلی فرق داره.
خانواده اول DX11یعنیGTX400
اونم با TSوAA32!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::cool:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
بعدش 5870.الان هم 480 قوی ترین کارت تک هسته دنیاست و تو مولتی جی پی یو هنوز 5970 قوی ترین کارته:-".حالا حالا هم منتظر مولتی جی پی یو 480 به خاطر مصرف وحشتناک برقش نباشید.
سلام
اين تك هسته كه مي‌گين اصلا درست نيست.
چرا كه هسته‌هاي كارت 480 برابر با 480 پردازنده هست و بايد گفت تك GPU

ويرايش:
واقعا از nvidia نا امید شدم (البته این نظر اکثر افراد تو فرومهای خارجی هم هست) بعد ۶ ماه از معرفی نسل جدید کارتهای ati ، انویدیا نسل جدیدشو با قیمت بالاتر(۱۰۰$) ، گرمای بیشتر (۹۷)، مصرف برق بیشتر(۴۵۰) و کارایی فقط ۵ تا ۱۰ ٪ بالاتر عرضه کرد این یعنی حماقت تو این ۶ ماه پس چیکار میکرده خسته نباشی .:mad:
6 ماه؟ از اون موقع كه انويديا قرار بود اين سري رو تحت عنوان سري GT300 منتشر بكنه تا حالا دو سال مي‌گذره و بايد گفت كه در اين مدل كار بخصوصي انجام نمي‌داده:)

آخرین ویرایش:

hessam72

کاربر سایت
Nov 11, 2007
192
نام
حسام
اخه ببینید دوستان بحث که فقط سر aa نیست فیزیک واقعا افکتهای زیبایی داره و متاسفانه فعلا انحصاریه
بازیهای زیادی هم مطمئنا در اینده ساپورتش میکنن چرا؟خوب روشنه چون هزینه کمی nvidiaبابت همین خرج نکرده پس خیلی روش مانور میده حالا performance اجباری و بهتر روی بعضی بازیهارو که اسپانسرش nvidiaهست بزاریم کنار
در مورد داغی و مصرف بالا هم تو پست قبلیم گفتم
ضمنا ما هم پولدار نیستیم بابا اما واقعا شما دلت میاد کرایسیس روmedium اجرا کنی
البته گفتم بعضیا واقعا میخوان بازی با تمام جزییات ببینن و بعضیام براشون زیاد فرقی نداره و رو این مسئله حساس نیستن

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
اخه ببینید دوستان بحث که فقط سر aa نیست فیزیک واقعا افکتهای زیبایی داره و متاسفانه فعلا انحصاریه
بازیهای زیادی هم مطمئنا در اینده ساپورتش میکنن چرا؟خوب روشنه چون هزینه کمی nvidiaبابت همین خرج نکرده پس خیلی روش مانور میده حالا performance اجباری و بهتر روی بعضی بازیهارو که اسپانسرش nvidiaهست بزاریم کنار
در مورد داغی و مصرف بالا هم تو پست قبلیم گفتم
ضمنا ما هم پولدار نیستیم بابا اما واقعا شما دلت میاد کرایسیس روmedium اجرا کنی
البته گفتم بعضیا واقعا میخوان بازی با تمام جزییات ببینن و بعضیام براشون زیاد فرقی نداره و رو این مسئله حساس نیستن

من خودم برای کرایسیس دو بار سیستم ارتقا دادم! :biggrin1:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
ببینم این کارت دقیقا به چه دردی میخوره ؟ :biggrin1:، آخه با این پولی که بالاش باید داد میشه یک کامپیوتر خرید :-"
البته گذشته از شوخی من که کارت گرافیکیم مال زمان حد بوق ولی جدا دایرکس 10 چه گلی به سرمون زد که 11 اش بزنه؟

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
:eek:

رو این حساب که 260 از 4870 قویتره
رو این حساب که 480 از 5870 قویتره
رو این حساب که 9600gt از 4670 قویتره
رو این حساب که gts250 از 4770 قویتره
و...

برای من اره --پس سازنده ها مرض دارن هر بار کارتاشون رو قشنگ تر و با سلیقه تر میسازن؟

تو داری مولتی gpu رو با single مقایسه میکنی؟
تازه همون 480 در بعضی جاها از همون 5970 هم قویتره:cool:

9600gt هم الان 90 تومانه:cool:
و قویتر از 4670

260 از نظر قیمت با 4870 یکیه؟؟ اصلا این کارت ها همدورن؟؟؟
480 بعد 6 ماه ارائه 5870 اگر قوی نباشه که باید ان وی دیا درشو گلللللللللللللللل بگیره
9600 هم قیمت 4670 ه؟؟؟؟یعنی 85 تومن؟؟:eek:
250 از 160 تا 180 تومنه اونوقت با 4770 135 تا 145 تومنی مقایسه می کنی؟؟
آره مرض دارن خوشگلش می کنن.توکلا پرتیا

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
:eek:

260 از نظر قیمت با 4870 یکیه؟؟ اصلا این کارت ها همدورن؟؟؟
480 بعد 6 ماه ارائه 5870 اگر قوی نباشه که باید ان وی دیا درشو گلللللللللللللللل بگیره
9600 هم قیمت 4670 ه؟؟؟؟یعنی 85 تومن؟؟:eek:
250 از 160 تا 180 تومنه اونوقت با 4770 135 تا 145 تومنی مقایسه می کنی؟؟
آره مرض دارن خوشگلش می کنن.توکلا پرتیا

دوست عزیز قیمت روز تمام این قطعات دستمه

معلومه که قیمت 260 با 4870 یکیه
و کاملا هم دوره هم هستن

9600 هم هر چند تا خواستی من واست 90 تومان میارم

250 هم از 145 شروع میشه
4770 هم از 135

-------
شما پرتی که هسته رو با چیز دیگه اشتباه میگیری;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر