اگه توی psp آب بره چکار باید کرد؟

mc_12_00x

کاربر سایت
Sep 17, 2008
108
نام
محمد
با عرض سلام.امروز بعد از امتحان و گشتن با رفیقام انقدر خسته بودم که تمام روز رو خوابیدم{چه بی ربط!}وقتی بیدار شدم یه پارچ آب بالای سرم بود و دستم خورد بهش و دقیق افتاد روی پی اس پی.سریع ورش داشتم ولی یه مقدار آب رفته بود توش.سریع سشوار آوردم و شروع به خشک کردنش کردم{با باد خنک}.بعد از چند دقیقه که حسابی سشوار کشیدم{از جلو به صفحه و سوراخ اسپیکر و از پشت از جای umd و محفظه باتری سشوار کشیدم}پی اس پی رو روشن کردم ببینم چه چیزاییش کار نمیکنه{راستی قبل از اینکه از آب توش بریزه وسط بازی خاموشش کردم.یعنی از بازی بیرون نیومدم}حالا به نتایج زیر رسیدم:
1:دکمه L نه توی بازی و نه توی xmb کار نمیکنه
2: 2 تا چراغ سمت چپ{رم و وایرلس}اول یه بند روشن بودن ولی مال رم درست شد و وایرلس دیگه روشن نمیشه{وقتی سرچ میکنم روشن نمیشه}
3:اسپیکر 10 دقیقه درست کار میکنه و 10 دقیقه نویز داره{یه بند قطع و وصل میشه}
3:توی بعضی از برنامه ها کلن قاطی میکرد{مثلهAdhocFileTransfer}
4:توی بازی pes 09 که رفتم همه چیز درست بود{به جز L} ولی موقع بیرون اومدن قاطی میکرد{توی اون منو که باید yes و no رو انتخاب کنم تصویر ثابته و تکون نمیخوره}و باید کامل پی اس پی رو خاموش میکردم
5:قبلیا همه قابله حله ولی صفحه پی اس پیم{وقتی خاموشش کردم}شروع به سفیدی کرد{یه عکس ازش کذاشتم}.وقتی باد سشوار رو{خنک} بهش گرفتم هیچی نشد ولی وقتی باد گرم بهش گرفتم کم کم رفت{البته وقتی سشوار رو خاموش کردم دوباره بر میگشت}
از این میترسم مشکل پیدا کنه.ورژن پی اس پی هم 5.00 m33-4هست.الان هم یواش یواش داره سفیدی صفحه میره.تا فردا خاموش نگهش میدارم{باتریشو در میارم} ببینم چی میشه.
اگه کسی نظری راجع به lcd و دکمه L داره حتما بگه و یه کمکی بکنه.ممنون میشم نظراتتون رو بشنوم.
راستی اینم لینک عکس: http://www.iranianupload.com//uploads/img_2398.rar
با تشکر

PSP Center

کاربر سایت
Apr 10, 2008
40
سلام محمد جان........
چه بد شد...........!
2i8d4ao.gif
حواست کجا بود؟
2mo5pow.gif

من اگه جای شما بودم همون لحظه مذاشتمش تو سطل برنج!
164.gif
(شوخی نمی کنم) برنج خاصیت جذب رطوبت را دارد!
292.gif

http://www.pars-gsm.com/showthread.php?t=15531&p=84212

حالا اینکار رو یه تست بکن اگر چه احتمالا کمی دیر شده.... سشوار هم که کشیدی کار خوبی کردی اما حواست باشه که سشوار رو کمی دور نگه می داشتی!

خلاصه آخرین راه تعویض لاستیک (زغال) دکمه ها هست که ببری توپخونه برات تعویض می کنند
tnp.gif
اگرچه مثل روز اولش نمیشه.... احتمال داره بعضی از قطعات سخت افزاری پی اس پی هم دچار مشکل شده باشه

در کل خدا بهت صبر بده.....

mc_12_00x

کاربر سایت
Sep 17, 2008
108
نام
محمد
سلام.فکر نکنم برنج هم دیگه جواب بده.چون فکر کنم اون آب یخ سم خودش رو ریخته باشه!
ولی همه چیش درست شد به جز دکمه L و هنگام بیرون اومدن از بازی که تصویر ثابته و تکون نمیخوره و برنامه adhoc
یه جورایی فکر کنم L ثابت شده{اتصال کوتاه}.چون توی این برنامه بالایی با L وR بین پوشه ها حرکت میکنه و دائم به پوشه اول بر میگرده و یه بند صفحه چشمک میزنه.{مثله اینکه 10 بار در ثانیهL رو بزنید}
اون مشکل دوم که فکر کنم نرم افزاری باشه
حالا یه سوال:داخل psp خیلی پیچیده هست؟میخوام ببینم اگه زیاد پیچیده نیست خودم بازش کنم ببینم چه مرگشه{خیر سرمون رشته ام الکترونیک هست}یه رفیق هم دارم که وسایل لازم واسه ساختن زیر دریایی رو هم داره{آخرین ابتکارش تبدیل مواد منفجره ساده مثله کپسولی به یک ماده منفجره با کنترل از راه دور بود.الان هم دنبال اینه سیم رو حذف کنه که میگه به یه جاهایی رسیده}.اگه کسی پیشنهاد میکنه من بازش کنم بگه که دست به کار بشم.اگر نه هم بگید ببرم بیرون.
با تشکر

morteza-icu

کاربر سایت
Sep 13, 2009
1
دوست عزیز شما برای تعمر این دستگاه باید تو سایتهای تعمیر موبایل جستجو کنی .معمولا تو انجمنهای تعمیرات یه بخشی برای این دستگاهها هست.
یه سری به این آدرس بزن http://www.kashan-gsm.com/ فکر کنم یه چیزهائی در این مورد باشه.

LordSuperBoys

کاربر سایت
Aug 8, 2007
375
نام
حسام
سلام.فکر نکنم برنج هم دیگه جواب بده.چون فکر کنم اون آب یخ سم خودش رو ریخته باشه!
ولی همه چیش درست شد به جز دکمه L و هنگام بیرون اومدن از بازی که تصویر ثابته و تکون نمیخوره و برنامه adhoc
یه جورایی فکر کنم L ثابت شده{اتصال کوتاه}.چون توی این برنامه بالایی با L وR بین پوشه ها حرکت میکنه و دائم به پوشه اول بر میگرده و یه بند صفحه چشمک میزنه.{مثله اینکه 10 بار در ثانیهL رو بزنید}
اون مشکل دوم که فکر کنم نرم افزاری باشه
حالا یه سوال:داخل psp خیلی پیچیده هست؟میخوام ببینم اگه زیاد پیچیده نیست خودم بازش کنم ببینم چه مرگشه{خیر سرمون رشته ام الکترونیک هست}یه رفیق هم دارم که وسایل لازم واسه ساختن زیر دریایی رو هم داره{آخرین ابتکارش تبدیل مواد منفجره ساده مثله کپسولی به یک ماده منفجره با کنترل از راه دور بود.الان هم دنبال اینه سیم رو حذف کنه که میگه به یه جاهایی رسیده}.اگه کسی پیشنهاد میکنه من بازش کنم بگه که دست به کار بشم.اگر نه هم بگید ببرم بیرون.
با تشکر
اقا محمد شما که گل کاشتی کاش زودتر میدیدم اشتباه اصلیت روشن کردن Psp بوده
اگه بخوای باز کنی زیاد پیچیده نیست میتونی باز کنی ولی اون دکمه ی L فک نکنم به نتیجه ای برسه اون سفیده احتمالاً بخار نبود؟
برنجم بدک نبود ولی اگه تونستی باز کن تمیزش کن

A l i

کاربر سایت
Oct 21, 2006
260
نام
علی امامی
کلا برای وسایل الکترونیکی مثل PSP موبایل ... گذاشتن توی کیسه برنج پیشنهاد میشه البته همون موقع و با خارج کردن باتری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر