اپل بازی Fortnite را از استور خود حذف کرد

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام.
اپل به دلیل این که اپیک پرداخت های مستقیم را وارد فورتنایت کرده بود، بازی را از اپ استور حذف کرد.
همچنین اپیک علیه اپل شکایتی تنظیم کرده و قوانین اپل را غیر رقابتی دانسته است.
شکایت نامه 65 صفحه ای اپیک
البته کسانی که بازی را از قبل داشته اند همچنان می توانند وارد آن شوند.

بیانیه اپل در این مورد:
Epic با شرایط و دستورالعمل های App Store موافقت کرده و ما خوشحالیم که آنها چنین تجارت موفقی را در فروشگاه ما ایجاد کرده اند.
این واقعیت که اکنون منافع تجاری آنها باعث شده است که آنها برای دستیابی به یک آرایش خاص تلاش کنند ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که این قوانین برای همه یکسان بوده و فروشگاه را برای همه به مکانی امن تبدیل می کند.
ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با Epic برای رفع این مشکلات همکاری کنیم تا آنها بتوانند Fortnite را به فروشگاه اپل استور بازگردانند.

منبع

آخرین ویرایش:

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
تو این گیس و گیس کشی که تقریبا به همه چی ربط داره به جز Epic و Apple صحبت هایی اومده با مفهوم این که Gamepass میاد روی کنسول نینتندو (سویج؟)!!!
خواب دیدی خیر باشه. نینتندو از دستش آب نمیچکه. تو زمینه آف و تخفیف روی بازیهای فرست پارتیش بدنام ترینه بین گیمرها. سونی از شونصد کیلومتری ایده گیمپس رد نشده میخوای کمپانی خسیس تر ژاپنی رد بشه. =)) اینا بازیهای خوبی میسازن ولی از علم اقتصاد و بازاریابی مدرن هیچی حالیشون نی.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
تو این گیس و گیس کشی که تقریبا به همه چی ربط داره به جز Epic و Apple صحبت هایی اومده با مفهوم این که Gamepass میاد روی کنسول نینتندو (سویج؟)!!!

تو یه بخشی از اسناد ارائه شده از طرف اپیک که در مورد مایکروسافت بوده، نینتندو دخول کرده اومده گفته "آقا این جاش به قراردادهای محرمانه بین ما و مایکروسافت اشاره داشته، نشون ندید این قدر"
که حالا اون بخش کلا در مورد روند توسعه تجاری سرویس های مایکروسافت علی الخصوص سرویس Cloud مایکروسافت بوده.... حالا این که سرویس های مایکروسافت رو نینتندو قراره بیاد یا نه معلوم نیست. از بخش های قبلی مدارک معلوم شده بود که فیل اسپنسر هنوز بیخیال عرضه سرویس هاش رو تمام دستگاه های فعال تو بازار نشده و این جزو اهدافش بوده. که یعنی حتما با نینتندو صحبت می کردند. حالا به جایی رسیده یا نه اون قدره معلوم نیست. ولی در هر صورت اونی که این جا واکنش نشون داده خود نینتندوئه که احتمال یه خبری بودن رو یکم بالا میبره. هر چند به نظر خودم سرویس کلاود خیلی محتمل تره تا گیم پس

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,507
نام
alireza
مثل اینکه اپیک بازنده دادگاه شد
از یه طرفم دادگاه حکم داده که اپل اجازه بده که اپ ها از سیستم بانکی جدا از اپ استور استفاده کنن

خبر دیگه: اینه که تو کره جنوبی....مخواد اجبار بشه که گوگل و اپل انحصار پرداخت پول رو از سیستم های خودشون حذف کنن

خبر بعدی: تیم سویینی راضی نیست

خبر بعدی: اپل اجازه انتشار بازی فورتنایت رو تو کشور کره جنوبی رو نداده

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
ترکیدن اپیک و تیم سویینی جزء لذت بخش ترین چیزایی هست که توی زندگیم میبینم.. این تیم سویینی پیش خودش فکر کرده میتونه بیاد کار و کاسبی بقیه رو خراب کنه تا خودش رو بکشه بالا و این دو سه سال اخیر حسابی روی اعصاب همه رفتن. یه فورتنایت ساختن و جو گرفتشون و فکر کردن هر عنی قابل خوردنه. این قضیه باعث میشه بفهمن که هر کی خربزه میخوره، پای لرزش هم میشینه. به قول ملت: Play stupid games, win stupid prizes

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
اگه به من باشه میگم باید سمت اپیکی که مستقیم داره به صنعت گیمینگ خدمت میکنه رو گرفت تا اپلی که هیچ دخلی به صنعت گیمینگ نداره یـ انحصاری کردن بازی و استور زدن به نظرم اصلا ارزش طرفداری کردن از اپل رو نداره حالا هرچقدر هم که این تیم سوینی آدم نچسبی باشه

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
البته اپل در صنعت گیم حضور داره
Apple Arcade
بیشتر از مجموع سونی و مایکروسافت از صنعت گیم درامد داره
بخش گیم اپ استور 2020 رقم عجیب و غریب 47.6 میلیارد دلار درامد داشته
App Revenue Data (2021)
سونی با این همه هزینه با زدن تمام رکورد های صنعت گیم به 25 میلیارد دلار رسیده

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
البته اپل در صنعت گیم حضور داره
Apple Arcade
بیشتر از مجموع سونی و مایکروسافت از صنعت گیم درامد داره
بخش گیم اپ استور 2020 رقم عجیب و غریب 47.6 میلیارد دلار درامد داشته
App Revenue Data (2021)
سونی با این همه هزینه با زدن تمام رکورد های صنعت گیم به 25 میلیارد دلار رسیده
اینجا چه خدمتی به صنعت گیم شده؟ مجبور کردن بقیه، به گذاشتن درگاه مالی اپل، که نمیشه حضور در این صنعت؟ شخصا حاضرم هزار بار پشت اپیک رو بگیرم تا اپل. حالا اینکه این وسط اپیک میخواد با استیم یه جنگ پلتفرمی راه بندازه، ضرر چندانی به من وارد نمیشه. ولی موندم چرا رفتن یه گیم به اپیک اینقدر به اعصاب پلیر باید فشار بیاره؟

بدون در نظر گرفتن انحصاری کردن بازی ها (که به نظرم اهمیت زیادی نداره) اینو بدونید خدمتی که اپیک داره به صنعت بازیسازی میکنه هیچ کمپانی دیگه ای نمیکنه. بزرگترینش هم همین Unreal Engine هست. نزدیک به 500 میلیون دلار ابزار و Asset و .... رو مجانی گذاشته برای UE. قبلن گفتم و الان هم میگم با این کارایی که برای UE داره انجام میده استودیو های بیشتری سمت این موتور بازیسازی میرن. فقط هم 5 درصد داره پول میگیره. به معنایی واقعی کلمه اونقدر بازی سازی رو راحت کرده که طرف دو هفته ای یه بازی زامبی ساخته و گذاشته توی استیم.

اگه دیدید سال دیگه 60 درصد بازی ها UE شدن، تعجب نکنید.

پ.ن: میدونم حالا میان میگید خب به من چه، من بازیم از استیم رفت تو اپیک و دیگه نمیتونم بازیش کنم و .... ولی واقعا ربطی به حرفای من نداره. من موضوع بزرگتری رو در نظر میگیرم.

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
اینجا چه خدمتی به صنعت گیم شده؟ مجبور کردن بقیه به گذاشتن درگاه مالی اپل که نمیشه حضور در این صنعت؟ شخصا حاضرم هزار بار پشت اپیک رو بگیرم تا اپل. حالا اینکه این وسط اپیک میخواد با استیم یه جنگ پلتفرمی راه بندازه، ضرر چندانی به من وارد نمیشه. ولی موندم چرا رفتن یه گیم به اپیک اینقدر به اعصاب پلیر باید فشار بیاره؟

بدون در نظر گرفتن انحصاری کردن بازی ها (که به نظرم اهمیت زیادی نداره) اینو بدونید خدمتی که اپیک داره به صنعت بازیسازی میکنه هیچ کمپانی دیگه ای نمیکنه. بزرگترینش هم همین Unreal Engine هست. نزدیک به 500 میلیون دلار ابزار و Asset و .... رو مجانی گذاشته برای UE. قبلن گفتم و الان هم میگم با این کارایی که برای UE داره انجام میده استودیو های بیشتری سمت این موتور بازیسازی میرن. فقط هم 5 درصد داره پول میگیره. به معنایی واقعی کلمه اونقدر بازی سازی رو راحت کرده که طرف دو هفته ای یه بازی زامبی ساخته و گذاشته توی استیم.

اگه دیدید سال دیگه 60 درصد بازی های UE شدن، تعجب نکنید.

پ.ن: میدونم حالا میان میگید خب به من چه، من بازیم از استیم رفت تو اپیک و دیگه نمیتونم بازیش کنم و .... ولی واقعا ربطی به حرفای من نداره. من موضوع بزرگتری رو در نظر میگیرم.
مشکل دقیقا همین
موضوع بزرگتر در نظر نمیگیری
اپیک موتور خارق العاده رایگان در اختیار ملت قرار داده
درود بر شرف اپیک
اما علت این کار چیه ؟
چاه نفتی به نام fortnite که در سه سال گذشته بیش از 14 میلیارد دلار درامد زایی داشته (8 سال پیش کل سهام اپیک حدود 700 میلیون دلار ارزش داشته و Tencent با 300 میلیون دلار 40 درصد سهام اپیک خرید)
همین چاه نفت که به اپیک اجازه این همه ضرر و عرضه رایگان و فقط 5 درصد از درامد بازی های UE می ده

حالا اگه این چاه نفت نبود چه اتفاقی می افتاد؟
اپیک به روند بد خودش ادامه می داد و امروز Tencent مالک اپیک بود

حالا موضوع بزرگتر چیه؟
اپل تا امروز با آرامش در صنعت گیم حضور داشته، درسته عملا تاثیری نداشته اما مشکلی هم ایجاد نکرده
چرا ؟
چرا با وجود سود های عجیب و غریب شرکت های چینی و موفقیت عجیب غریب بازی های مثل pubg و cod در دنیای مـوبایل به صورت گسترده وارد صنعت گیم نمی شه؟
چرا مثل مایکرو دنبال خرید های بزرگ و انحصاری کردن بازی های پرطرفدار نیست؟

علتش همین اپ استور و درامد عجیب و غریب 71 میلیارد دلاری 2020 که بخش بزرگی اش به خاطر 30 درصد سـود پرداخت درون برنامه ای

اپل یه دیو خطرناک با بی نهایت پول
اپیک با این دادگاه چاه نفت اپل تهدید می کنه
اگه دادگاه ها ادامه پیدا کنه و سایر شرکت ها به دنبال دور زدن اپل و روند و مشابه اپیک باشن. قطعا اپل هم شروع به خرید غول های صنعت گیم می کنه

• Like
Reactions: sang and noctis-sm3

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
مشکل دقیقا همین
موضوع بزرگتر در نظر نمیگیری
اپیک موتور خارق العاده رایگان در اختیار ملت قرار داده
درود بر شرف اپیک
اما علت این کار چیه ؟
چاه نفتی به نام fortnite که در سه سال گذشته بیش از 14 میلیارد دلار درامد زایی داشته (8 سال پیش کل سهام اپیک حدود 700 میلیون دلار ارزش داشته و Tencent با 300 میلیون دلار 40 درصد سهام اپیک خرید)
همین چاه نفت که به اپیک اجازه این همه ضرر و عرضه رایگان و فقط 5 درصد از درامد بازی های UE می ده

حالا اگه این چاه نفت نبود چه اتفاقی می افتاد؟
اپیک به روند بد خودش ادامه می داد و امروز Tencent مالک اپیک بود

حالا موضوع بزرگتر چیه؟
اپل تا امروز با آرامش در صنعت گیم حضور داشته، درسته عملا تاثیری نداشته اما مشکلی هم ایجاد نکرده
چرا ؟
چرا با وجود سود های عجیب و غریب شرکت های چینی و موفقیت عجیب غریب بازی های مثل pubg و cod در دنیای مـوبایل به صورت گسترده وارد صنعت گیم نمی شه؟
چرا مثل مایکرو دنبال خرید های بزرگ و انحصاری کردن بازی های پرطرفدار نیست؟

علتش همین اپ استور و درامد عجیب و غریب 71 میلیارد دلاری 2020 که بخش بزرگی اش به خاطر 30 درصد سـود پرداخت درون برنامه ای

اپل یه دیو خطرناک با بی نهایت پول
اپیک با این دادگاه چاه نفت اپل تهدید می کنه
اگه دادگاه ها ادامه پیدا کنه و سایر شرکت ها به دنبال دور زدن اپل و روند و مشابه اپیک باشن. قطعا اپل هم شروع به خرید غول های صنعت گیم می کنه
باورم نمیشه داری اینو میگی. موضوع بزرگترت اینه؟ نکنه نگران شایعه خرید سونی توسط اپلی؟ تمام این حرفا رو زدی که همین رو بگی؟ اپل شاید بخره و ...

اینقدر هم در مورد فرضیات حرف نزنید خواهشا. اینکه چاه نفت داره و میتونست فری نکنه و این فرضیات رو بریزید دور. درست بحث کنید. الان چاه نفت داره و داره مجانی این همه ابزار در احتیار سازنده ها قرار میده، میتونست نده.

حرفات اصلا منطقی نیست و بر فرض احتمالاته و من هم جوابی برات ندارم.

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط
اینجا چه خدمتی به صنعت گیم شده؟ مجبور کردن بقیه به گذاشتن درگاه مالی اپل که نمیشه حضور در این صنعت؟ شخصا حاضرم هزار بار پشت اپیک رو بگیرم تا اپل. حالا اینکه این وسط اپیک میخواد با استیم یه جنگ پلتفرمی راه بندازه، ضرر چندانی به من وارد نمیشه. ولی موندم چرا رفتن یه گیم به اپیک اینقدر به اعصاب پلیر باید فشار بیاره؟

اگه دیدید سال دیگه 60 درصد بازی ها UE شدن، تعجب نکنید.

عزیز من اپیک واسه مهربونی و خوش خدمتی که آنریل رو رایگان عرضه نکرده، به دنبال گسترش سهم و نفوذ بیشتر تو بازار گیمینگه و اهداف خودش رو داره، اپیک و اپل سر و ته یه کرباسن و پول براشون حرف اول و آخر میزنه و مشتری یعنی شما به هیچ ورشون نیست. این حرفهای شاخدار که اپیک در خدمت صنعت گیمه و اپل هیولای بی شاخ و دمه فقط به درد افسانه ها میخوره.

آخرین ویرایش:

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
عزیز من اپیک واسه مهربونی و خوش خدمتی که آنریل رو رایگان عرضه نکرده، به دنبال گسترش سهم و نفوذ بیشتر تو بازار گیمینگه و اهداف خودش رو داره، اپیک و اپل سر و ته یه کرباسن و پول براشون حرف اول و آخر میزنه و مشتری یعنی شما به هیچ ورشون نیست. این حرفهای شاخدار که اپیک در خدمت صنعت گیمه و شوالیه‌ای سوار بر اسب سفید و اپل هیولای بی شاخ و دمه فقط به درد افسانه ها میخوره.
کجای حرفام گفتم شوالیه‌ای سوار بر اسب سفیده؟ کجا گفتم برای خوش قلبی و این چرندیاته؟ فقط اونجاش درست گفتی که گفتم داره خدمت بزرگی میکنه. تا الان این همه انجین بوده ولی یکیشون همچین کاری نکردن. اگه هم قرار باشه در آخر این سهم های 5 درصدی اپیک، هی بیشتر و بیشتر بشه، نوش جونش. برای انجین اش کار کرده و داره مزدش رو میگیره. فکر کنم باید بیاد مثل بقیه 30 درصد برای انجین بگیر، 30 درصد برای استور ، 30 درصد برای meta human و هزار کوفت دیگه تا راضی بشید، نه؟

درست و یا غلط دولوپرها دارن همین روشی رو میرن که قبلا و الان دارم پیشبینی میکنم. بیشتر و بیشتر دارن روی میارن به UE. بزرگترینش هم هزینه ناچیزیه که در قبال این امکانات میدن. حالا شما برو بهشون بگو دارید اشتباه میکنید و نکنید اینکارارو. دولوپرها خودشون بهتر میدونن و دارن مسیرشون رو میرن. این کار بسیار درستیه که اپیک داره انجام میده.

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط
کجای حرفام گفتم شوالیه‌ای سوار بر اسب سفیده؟ کجا گفتم برای خوش قلبی و این چرندیاته؟ فقط اونجاش درست گفتی که گفتم داره خدمت بزرگی میکنه. تا الان این همه انجین بوده ولی یکیشون همچین کاری نکردن. اگه هم قرار باشه در آخر این سهم های 5 درصدی اپیک، هی بیشتر و بیشتر بشه، نوش جونش. برای انجین اش کار کرده و داره مزدش رو میگیره. فکر کنم باید بیاد مثل بقیه 30 درصد برای انجین بگیر، 30 درصد برای استور ، 30 درصد برای meta human و هزار کوفت دیگه تا راضی بشید، نه؟

درست و یا غلط دولوپرها دارن همین روشی رو میرن که قبلا و الان دارم پیشبینی میکنم. بیشتر و بیشتر دارن روی میارن به UE. بزرگترینش هم هزینه ناچیزیه که در قبال این امکانات میدن. حالا شما برو بهشون بگو دارید اشتباه میکنید و نکنید اینکارارو. دولوپرها خودشون بهتر میدونن و دارن مسیرشون رو میرن. این کار بسیار درستیه که اپیک داره انجام میده.
من نمیدونم منظورت از اون 30 درصدا استیمه یا جای دیگه ولی اپیک اگر ابزار آنریل رایگان کرده روش 5% فروش بازی رو میگیره چون فکر میکنه به نفعشه از نظر مالی و سهم بازار دلشم به حال دولوپر نسوخته. یک معادله خیلی سادست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر