اپل بازی Fortnite را از استور خود حذف کرد

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام.
اپل به دلیل این که اپیک پرداخت های مستقیم را وارد فورتنایت کرده بود، بازی را از اپ استور حذف کرد.
همچنین اپیک علیه اپل شکایتی تنظیم کرده و قوانین اپل را غیر رقابتی دانسته است.
شکایت نامه 65 صفحه ای اپیک
البته کسانی که بازی را از قبل داشته اند همچنان می توانند وارد آن شوند.

بیانیه اپل در این مورد:
Epic با شرایط و دستورالعمل های App Store موافقت کرده و ما خوشحالیم که آنها چنین تجارت موفقی را در فروشگاه ما ایجاد کرده اند.
این واقعیت که اکنون منافع تجاری آنها باعث شده است که آنها برای دستیابی به یک آرایش خاص تلاش کنند ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که این قوانین برای همه یکسان بوده و فروشگاه را برای همه به مکانی امن تبدیل می کند.
ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با Epic برای رفع این مشکلات همکاری کنیم تا آنها بتوانند Fortnite را به فروشگاه اپل استور بازگردانند.

منبع

آخرین ویرایش:

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
من نمیدونم منظورت از اون 30 درصدا استیمه یا جای دیگه ولی اپیک اگر ابزار آنریل رایگان کرده روش 5% فروش بازی رو میگیره چون فکر میکنه به نفعشه از نظر مالی و سهم بازار دلشم به حال دولوپر نسوخته. یک معادله خیلی سادست.
گفتم هزینه ی ناچیزی در قبال این امکانات میدن که میشه همین 5 درصده. کی گفتم مجانیه؟ meta human و 3D Audio و ... به اضافه ی کلی Asset از بازی های دیگه اش رو، بدون افزایش قیمتی به موتور بازی سازیش اضافه کرده. ندیدی توی پست اولم و بالا نوشتم "فقط هم 5 درصد داره پول میگیره". منظورم از ناچیز همین 5 درصد بود. کامنت های من رو نمیخونید درسته؟

میتونست خیلی بیشتر بگیره ولی نگرفته. همین 5 درصد کاملا منصفانه است. در حال حاضر هم بیشتر به نفع دولوپر هست تا اپیک (در حال حاضر). در هر صورت دولوپر ها اصلا مثل شما فکر نمیکنن و دارن از این امکانات و آفر استفاده میکنن.

موفق باشید

• Like
Reactions: kamyy and hitman68

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط
گفتم هزینه ی ناچیزی در قبال این امکانات میدن که میشه همین 5 درصده. کی گفتم مجانیه؟ meta human و 3D Audio و ... به اضافه ی کلی Asset از بازی های دیگه اش رو، بدون افزایش قیمتی به موتور بازی سازیش اضافه کرده. ندیدی توی پست اولم و بالا نوشتم "فقط هم 5 درصد داره پول میگیره". منظورم از ناچیز همین 5 درصد بود. کامنت های من رو نمیخونید درسته؟

میتونست خیلی بیشتر بگیره ولی نگرفته. همین 5 درصد کاملا منصفانه است. در حال حاضر هم بیشتر به نفع دولوپر هست تا اپیک (در حال حاضر). در هر صورت دولوپر ها اصلا مثل شما فکر نمیکنن و دارن از این امکانات و آفر استفاده میکنن.

موفق باشید
من میخونم

سلامت باشید

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
وسط بحثتون اون ۵ درصد یه آپدیت داد اگه بازی زیر ۱ میلیون دلار فروش کنه نمیگیره و کاملا مجانی هست ...بنظرم در ضمینه حمایتی اپیک خیلی حال داره میده به بازی‌سازا ... امکانات عالی و مجانی زیادیم اضافه کرده به موتورش

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
باورم نمیشه داری اینو میگی. موضوع بزرگترت اینه؟ نکنه نگران شایعه خرید سونی توسط اپلی؟ تمام این حرفا رو زدی که همین رو بگی؟ اپل شاید بخره و ...

اینقدر هم در مورد فرضیات حرف نزنید خواهشا. اینکه چاه نفت داره و میتونست فری نکنه و این فرضیات رو بریزید دور. درست بحث کنید. الان چاه نفت داره و داره مجانی این همه ابزار در احتیار سازنده ها قرار میده، میتونست نده.

حرفات اصلا منطقی نیست و بر فرض احتمالاته و من هم جوابی برات ندارم.
شایعه خرید سونی توسط اپلی :))
نگران نباش هیچ کس نمی تونه سونی بخره
Japan tightens rules on foreign stakes in 518 firms, citing national security
حرفات اصلا منطقی نیست و بر فرض احتمالاته:-??fortnite که در سه سال گذشته بیش از 14 میلیارد دلار درامد زایی داشته همین چاه نفت که به اپیک اجازه این همه ضرر و عرضه رایگان و فقط 5 درصد از درامد بازی های UE می ده , یه فکت
اینکه اگه این چاه نفت نبود باز هم ابزار رایگان قرار می داد , یه فرض و احتمال
بالاتر گفتم
درود بر شرف اپیک که موتور و امکانات رایگان در اختیار ملت قرار می ده
چه ارتباطی به دادگاه داره ؟

بحث اینجا بر سر دادگاه و نتایجی که کل صنعت گیم تغییر می ده

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sang

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر