انتظارات از اکس باکس در نسل نهم ( تایپک مخصوص اخبار و شایعات مربوط به اکس باکس نسل بعدی)

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,327
نام
مرتضی

105187

هر لحظه که به کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 سال جاری نزدیک میشویم ، پیش بینی هایمان هم هر لحظه در باره معرفی های این کنفرانس هم بیشتر میشود . حال تصور کنید که امسال آخرین سال نسل 8 هم باشد و لحظه به لحظه منتظر معرفی کنسول نسل بعدی این شرکت باشیم ... چه بازی های معرفی میشوند؟ ... چه استودیو هایی نمایش دارند ؟ ... چه افراد معروفی رو استیچ می آیند ؟ یا طبق اتفاقات اخیری که برای اکس باکس رخ داده چه استودیو هایی تصاحب شده اند؟

حالا بیایید با علم به این که به پایان نسل هشتم کنسول های بازی رسیده ایم ، انتظاراتمان را از اکس باکس در نسل بعد جمع بندی کنیم.

میتوانید تمام مصاحبه ها و مقالات و شایعات مربوط به نسل بعدی اکس باکس را در این تایپک قرار بدهید
***

-*باید ها*-

اول: گرفتن عبرت از اشتباهات گذشته

105188
گیمر کنسول اکس باکس باشید و این نسل از دست مایکروسافت رنج نکشیده باشید؟ کاملا قابل درک هست ... مایکروسافت به قدری مفتضحانه نسل هشتم را برای طرفدارانش رقم زد که اگر بگوییم رقابت را از همان لحظه معرفی اکس باکس وان به رقیب خودش سونی واگذار کرد ، بی راه نگفته ایم. شتاب زدگی در معرفی مشخصات سخت افزاری باعث شد سونی فاصله معرفی دو کنسول را غنیمت شمارد و کنسول خودش را که از قضا بسیار ضعیف تر از وان بود را با 40 درصد قدرت بیشتر نسبت به وان عرضه کند . از آن طرف شاهکار مدیریتی دان متریک (بخوانید قاتل اکس باکس) که همه جور قوانین دیکتاتوری برای کاربران در درون وان در نظر گرفته بود هم داشته باشید تا عرض کنم که اکس باکس را تا مرز فروخته شدن به آمازون پیش برد... در کنار این ها باید مایکروسافت یک کلکسیون در شان طرفدارانش برای عناوین زمان عرضه کنسول نسل بعدی اش در نظر بگیرد .... درسی که مایکروسافت باید بگیرد عدم شتاب زدگی و کاربر دوست بودن است.

دوم: سخت افزار ، کاربران قدرت فنی کنسول را ملاک قرار می دهند!
105190
صادقانه بگویم مایکروسافت همه راه ها را برای رنجاندن کاربران اکس باکس در نسل هشتم را به کار گرفت ، حتی طرفداران وفادار اکس باکس! اگر شما باشید حاظر به خریدن کنسول 500 دلاری با سخت افزاری به شدت ضعیف 1.3 ترافلاپسی با سوهان روحی به نام کینکت خواهید بود؟ حالا در نظر بگیرید 90 درصد بازی های موجود نسل هشت را هم حتی در رزولوشن 1080p هم نمیتواند اجرا کند بد تر از آن در رزولوشن های پایین تر از آن هم عملکرد فاجعه باری داشته باشد ... البته که مایکروسافت با تعویض تیم طراح سخت افزار ، شاهکار مهندسی به نام اکس باکس وان اکس را عرضه کرد اما باید حسابی قوای خود را برای معرفی سخت افزار جدید نسل نهمی جمع کند تا نکند دوباره اتفاقات اسفناک ابتدای نسل هشتم رخ دهد.
سوم: شبکه لایو عالی هست اما باید عالی تر از این شود!
105191
همه ی ما قبول داریم که سونی این نسل را با عنوان برنده به پایان می رساند، اما آیا مایکروسافت بازنده نسل بود؟ من که چنین فکر نمی کنم! مایکروسافت عوض گذاشتن زمان بیهوده بر روی سخت افزار شکست خورده اش سعی کرد توجه خود را معطوف بازوی اصلی و سنتی اش یعنی نرم افزار کند ! این شرکت حدود سه نسل میشود که کنسول میسازد و اگر در زمینه ای قدرت برتر و دست بالایی را داشته باشد آن نرم افزار و به طور واضه شبکه قدرتمند XBOX LIVE است. این نسل هم آن ها سعی کردند تا نمونه های جدیدی از کسب و کار اکس باکس را با معرفی سرویس ها و طرح های بشدت جذابی امتحان بکنند که دست برقضا بشدت مورد توجه کاربران شبکه لایو هم قرار گرفت ... ابتدا از سرویس پشتیبانی از بازی های نسل قبل که شاهکاری در نوع خود بود تا معرفی سرویس فوق العاده گیم پس و جدیدا هم گیم پس التیمیت . همه اینها با اینکه برای فن های اکس باکس راضی کننده هستند اما برای نسل بعد کافی نیستند ، سونی هم شاید بزودی با الگو برداری از همین ها سرویس خودرا راه اندازی بکند و آن وقت مایکروسافت چه برتری دارد؟ بیایید خوش بین بمانیم که مایکروسافت عاقل باقی بماند و نسل بعد هم با سرویس های نو آورانه ماررا مهمان کند!

چهارم: محتوا ... محتوا ... محتوای قابل بازی!!!
105192

حتی خوش بین ترین کاربر اکس باکس هم قبول دارد ، اصلا اوضاع انحصاری های اکس باکس وان جالب نبود ... بدهم نبود، اما بعد از نسل خاطره انگیز هفتم آیا چنین بازی هایی عطش گیمیری را ارضا می کند؟
بدتر از آن حتی بعضی بازی ها را اصلا تجربه نکردیم (مثل اسکول باند یا فیل لجندز) یا بازی های بودند که اصلا فکر کردن به آن ها هم وقت تلف کردن بود( مثل State of Decay یا Recore یا We happy few ) ... امیدواریم تیم تازه نفس XBOX GAME STUDIOS با مدیریت مت بوتی بتواند نسل بعد را قدرتمندانه و البته با ثبات و آزادی عمل بیشتر پشت سر بگذارند و چه بسا شاهد پیوستن استودیو ها و اشخاص شاخص نیز به اکس باکس گیم استودیوز باشیم .

پنجم: شاید یک آرزو باشد اما شاید روزی دوباره XBOX Entertainment را ببینیم ...
105193
تا قبل از تعطیلی ، این بخش اکس باکس وظیفه ساخت سریال ها و کتاب های مصور اقتباسی از بازی های اکس باکس را برعهده داشت ،ولی به دلایلی تصمیم بر بسته شدنش گرفته شد ... اما حالا یک فرصت به وجود آمده ؟! دیزنی با شخصیت های مارول پول پارو می کند پس چرا مایکروسافت چنین نکند؟ از Sci- Fi هیلو بگیر تا اکشن های نفس گیر گیرز تا فانتزی زیبا فیبل ... آثار رمدی هم که یک کریستوفر نولان را کم دارند! همین الآنش هم فیلم اقتباس شده از gears of war در مراحل پیش تولید است، سریال هیلو شبکه شوتایم درحال ساخت است و کوانتوم بریک هم تجربه موفقی داشته ... کارگردان های بزرگی هم علاقه به دنیای بازی هیلو نشان داده اند همچون اسپیلبرگ کبیر یا پیترجکسون بزرگ و نیل بلومکمپ عاشق مستر چیف ... بگذارید رویا پردازی کنیم که روزی مسترچیف در کنار مارکوس فنیکس دربرابر ژنرال رام قرار بگیرند!!!

نباید ها

اول: مایکروسافت عزیز، خواهشا دست از سر بازی ها آنلاین محور بردار !!!
سو تفاهم نشود! اصلا بازی های آنلاین بد نیستند اما میدانید؟ این نسل مایکروسافت انگار روی دکمه جاست مولتی پلیر نشسته بود!!! تایتان فال بعد هیلو 5 بعد SOT بعد SoD و در نهایت شاهکار بازی های تاریخ Crackdown 3 دیگر نیاز به توضیح بیشتر نیست!!!

دوم : سخت افزار اضافی ممنوع!!!
فکر نکنم دیگر تحمل کینکت یا چیز شبیه آن را داشته باشید!!! بیخیال esRAM و فلان RAM هم بشوید ...

سوم: توجه به Cloud نباید حواس هارا از سخت افزار فیزیکی دور کند
ابتدا اگر اجرای بازی از طریق پلتفرم ابری را آینده دور صنعت بازی تصور میکردیم اما با ظهور ناگهانی گوگل استادیا ، انگار نسل نهم شاید آخرین شکوه سخت افزار ها باشد. البته مایکروسافت هم XCloud را دارد با کتاب خانه ای بشدت قوی تر و مملو ازبازی و پشتوانه ای به نام شبکه لایو که نسبت به گوگل دست بازتر و مشتی قوی تر هم در اختیار دارد... اما نسل نهم جای این رقابت نیست ... حداقل نه اوایل آن ! تا جا افتادن این متد جدید اجرای بازی ها شاید در اواسط نسل باشیم و تا آن موقع داریم با سخت افزار و شکل سنتی بازی می کنیم ، به این راحتی ها هم که تغییر پذیر نیستیم! پس مایکروسافت بایدعاقلانه تر عمل کند و هیچ عجله ای در اجرای برنامه هایش برای XCloud نداشته باشد.

چهارم : هایپ گاهی اثر منفی دارد!!!
105194
delivery hype

اضافه سخن نمی گویم! فقط نگاهی به عناوین شاهکاری مثل crackdown یا Sea of Thieves بیندازید با ان همه هایپ قبل از عرضه وقتی با آن ها مواجه شدید و بازی شان کردید چه حسی داشتید؟
***

به پایان این مطلب رسیدیم و امیدوارم سرتون را درد نیاورده باشم
میتونید از تایپک برای قرار دادن اخبار ، مصاحبه ها و مقالات و شایعات مربوط به کنسول نسل بعدی مایکروسافت استفاده کنید....
 

Attachments

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
Ainsley Bowden (روزنامه نگار)
به نقل از چندین منبع مختلف نقل کرده که XBOX بعدی قدرتمند تر و بسیار پیشرفته تر از PS5 هست
 
  • Like
Reactions: z2s sas

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,498
نام
محسن
بزرگترین اشتباه متریک در نسل هست این بود که از اشتباهات سونی در نسل هفت درس نگرفتن !! طراحی یک کنسول پیچیده برای سازندگان و اون Esram فاجعه ! که عملا مشکلات بیشتر کرد برای Xb1 و در خیلی بازی ها چه از لحاظ رزولوشن دچار فاصله شد با ps4 کلا متریک اینکاره نبود اما اسپنسر مدیر خوبی هست
 
  • Like
Reactions: X B I T B

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,212
نام
سعید ربانی
Ainsley Bowden (روزنامه نگار)
به نقل از چندین منبع مختلف نقل کرده که XBOX بعدی قدرتمند تر و بسیار پیشرفته تر از PS5 هست
این خبرا فقط بخاطر بالابردن انتظارات و بعدش تو ذوق زدن فن هاس
خود سونی ک اطلاعات کلی داد قدرت خام کنسولو اعلام نکرده اونوقت این طرف از کجا میدونه ps5 چقد قدرت داره که اسکارلت چقد قوی تره؟ :D
 

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,212
نام
سعید ربانی
بشخصه فقط انحصاری قوی و خوب با قیمت مناسب و سخت افزار هم رده ps5 میخام
البته با لانچ تایتل های قوی
 
  • Like
Reactions: X B I T B

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
346
این خبرا فقط بخاطر بالابردن انتظارات و بعدش تو ذوق زدن فن هاس
خود سونی ک اطلاعات کلی داد قدرت خام کنسولو اعلام نکرده اونوقت این طرف از کجا میدونه ps5 چقد قدرت داره که اسکارلت چقد قوی تره؟ :D
شاید بر مبنای dev kit هر 2 کنسول این حرفو زده
 
  • Like
Reactions: g4mer and X B I T B

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
توی 3 نسل گذشته هیچوقت قدرت سخت افزاری 2 کنسول سونی و مایکرو در یک سطح نبوده پس این نسل هم در یک سطح 100 درصد نیستن و یکیشون برتری داره
نسل6 برتری سخت افزار با اکس باکس اورجینال اونم چند برابری
نسل 7 برتری سخت افزار با PS3 (هرچند پیچیده بود اما هیچکس نمیتونه قدرت PS3 رو انکار کنه)
نسل 8 برتری کنسول های معمولی با PS4 و میان نسلی با ONE X
هیچکدوم از این 3 نسل سخت افزار مشابه نداشتیم حتی ONE و PS4 هم تفاوت زیاد داشتن هنوز که هنوزه ONE توی 900P گیره
 

Locker

کاربر سایت
Aug 29, 2009
235
امیدوارم ایکس باکس نسل بعدی، همه ی بازی ها رو با کیفیت 4k و ۱۲۰ فریم اجرا کنه! حقیقتش 60 فریم برای من کمه! البته همین طور برای ps5 هم امیدوارم.
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
16,130
نام
امیر حسین
امیدوارم ایکس باکس نسل بعدی، همه ی بازی ها رو با کیفیت 4k و ۱۲۰ فریم اجرا کنه! حقیقتش 60 فریم برای من کمه! البته همین طور برای ps5 هم امیدوارم.
من بعید میدونم 60فریم حتی تبدیل به استاندارد بشه! نه اینکه توانش رو نداشته باشن، ولی گرافیک خفن تر تا الان که همیشه اولویت داشته! احتمالا باز هم توی اولویت بمونه!
 

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
821
جالبه به طراحی ظاهری کنسول اشاره نشده تواین مطلب
واقعا واسه خیلی ها bone killer بود ظاهر وان ، در ضمن مایکرو اول نسل رو بیشتر به خاطر سیاست هاش قیمت بالاتر عرصه رو به سونی داد در واقع اگه قیمت وان در حد قدرتش بود احتمال اینکه بهتر بفروشه بود
مایکرو ابتدای نسل با بازی های انحصاری بیشتری شروع کرد ولی بعد کلا این پروسه رها شد درسته شاید خیلی ها ترول کنن بازی مثل رایز یا دد رایزینگ 3 رو ولی افرادی که اول نسل وان خریدن بازی داشتن بازی هایی که از کنسولشون کار می کشید و صد البته از کیلزون جذاب تر بودن

همین الان سونی داره بازی های انحصاری لانچش رو میان نسلی میده ، درسته که برای بعضی از گیمر ها این خوب نیست ولی هم لانچ 5 رو غنی تر می کنه هم یه جورایی اعتماد عوام رو جذب می کنه
مایکرو همین الان یه کنسول 6 ترافلاپسی داره که از 5 ترافلاپسشم استفاده نشده برای همین در مورد قدرت نمی تونم به مایکرو اعتماد کنم چون در نهایت قدرتی که استفاده نشه وجودش بی دلیله
تا وقتی مایکرو استدیویی نداشته باشه مثل سانتا یا ناتی که بتونه از کل یه دستگاه استفاده کنه چه فایده ای داره ؟!
 

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
جالبه به طراحی ظاهری کنسول اشاره نشده تواین مطلب
واقعا واسه خیلی ها bone killer بود ظاهر وان ، در ضمن مایکرو اول نسل رو بیشتر به خاطر سیاست هاش قیمت بالاتر عرصه رو به سونی داد در واقع اگه قیمت وان در حد قدرتش بود احتمال اینکه بهتر بفروشه بود
مایکرو ابتدای نسل با بازی های انحصاری بیشتری شروع کرد ولی بعد کلا این پروسه رها شد درسته شاید خیلی ها ترول کنن بازی مثل رایز یا دد رایزینگ 3 رو ولی افرادی که اول نسل وان خریدن بازی داشتن بازی هایی که از کنسولشون کار می کشید و صد البته از کیلزون جذاب تر بودن

همین الان سونی داره بازی های انحصاری لانچش رو میان نسلی میده ، درسته که برای بعضی از گیمر ها این خوب نیست ولی هم لانچ 5 رو غنی تر می کنه هم یه جورایی اعتماد عوام رو جذب می کنه
مایکرو همین الان یه کنسول 6 ترافلاپسی داره که از 5 ترافلاپسشم استفاده نشده برای همین در مورد قدرت نمی تونم به مایکرو اعتماد کنم چون در نهایت قدرتی که استفاده نشه وجودش بی دلیله
تا وقتی مایکرو استدیویی نداشته باشه مثل سانتا یا ناتی که بتونه از کل یه دستگاه استفاده کنه چه فایده ای داره ؟!
مایکرو استودیویی نداره که از قدرت وان ایکس استفاده کنه؟ T10 چیه؟ PG چیه؟ 343 چیه؟ کوالیشن چیه؟ بعد اصلا گیریم که مایکرو نتونه RDR 2 و BF V و Farcry 5 و دویژن 2 چین؟ :D

برای لانچ آناکوندا هم میتونی از الان منتظر فورتزا 8 (با انجین و رویکرد کاملا جدید)، هیلو اینفینیت (با انجین و رویکرد جدید) و احتمالا چندتا بازی دیگه مثل Killer Instinct 2 و بازی جدید نینجا تئوری و ... باشی. آناکوندا هم شوکیس گرافیکی داره موقع لانچ و هم بازیهایی که چند سالی روشون کار شده و کیفیت بالایی دارن خیالت راحت. :D
 

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
821
مایکرو استودیویی نداره که از قدرت وان ایکس استفاده کنه؟ T10 چیه؟ PG چیه؟ 343 چیه؟ کوالیشن چیه؟ بعد اصلا گیریم که مایکرو نتونه RDR 2 و BF V و Farcry 5 و دویژن 2 چین؟ :D

برای لانچ آناکوندا هم میتونی از الان منتظر فورتزا 8 (با انجین و رویکرد کاملا جدید)، هیلو اینفینیت (با انجین و رویکرد جدید) و احتمالا چندتا بازی دیگه مثل Killer Instinct 2 و بازی جدید نینجا تئوری و ... باشی. آناکوندا هم شوکیس گرافیکی داره موقع لانچ و هم بازیهایی که چند سالی روشون کار شده و کیفیت بالایی دارن خیالت راحت. :D
اول اینکه بگم کنسول اول من این نسل وان بود برای اینکه انگ فن بازی بهم نخوره
ولی واقعا نمی تونم قبول کنم این بازی های که گفتی در حد استدیو هایی مثل سانتا یا ناتی ظاهر شدن در استفاده از قدرت دستگاه
به جز رد دد من فکر نمی کنم بازی دیگه ای به وان ایکس فشار آورده باشه اینو به عنوان کسی می گم که وان ایکس داره
ولی بازم معجزه رخ نداده رو دستگاه و این یه جورایی فلسفه کنسول ها بوده
شما دستگاهی بخری که بعد از 6 سال باز هم سوپرایزت کنه مثل کاری که ناتی با تلو نسل قبل کرد
حرفم خیلی سادست
در ضمن معلومه که شروع نسل همیشه پر زرق و برق هست
 

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,030
نام
Masoud.Kh
سلام به همه
امیدوارم کنسول نسل جدید مایکرو بتونه از Ray Tracing پشتیبانی کنه و به نحوی مطلوب بتونه پیاده سازیش کنه , مورد بعد در رابطه با فریم ریت بازیها هستش که امیدوارم بتونیم شاهد فریم ریت های بالاتر از60 HZ باشیم و از همه مهمتر کنسول رو خوب و قوی طراحی کنن تا مجبور نباشیم یکی دو سال بعد از لانچ کنسول و بعلت اشتباهات سازنده شاهد کنسولهای میان نسلی باشیم .
 

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اول اینکه بگم کنسول اول من این نسل وان بود برای اینکه انگ فن بازی بهم نخوره
ولی واقعا نمی تونم قبول کنم این بازی های که گفتی در حد استدیو هایی مثل سانتا یا ناتی ظاهر شدن در استفاده از قدرت دستگاه
به جز رد دد من فکر نمی کنم بازی دیگه ای به وان ایکس فشار آورده باشه اینو به عنوان کسی می گم که وان ایکس داره
ولی بازم معجزه رخ نداده رو دستگاه و این یه جورایی فلسفه کنسول ها بوده
شما دستگاهی بخری که بعد از 6 سال باز هم سوپرایزت کنه مثل کاری که ناتی با تلو نسل قبل کرد
حرفم خیلی سادست
در ضمن معلومه که شروع نسل همیشه پر زرق و برق هست
نسل پیش همین 343 با هیلو 4 کاری با 360 کرد که دهن همه باز مونده بود. :D گیرز و آنریل گرافیکی رو ارائه دادن که همه انگشت به دهن مونده بودن، این نسل هم باز کوالیشن با گیرز 4 یه گرافیک عالی رو به نمایش گذاشت و با گیرز 5 استاندارد آنریل 4 رو باز جابجا میکنه. فوترزا هورایزون هم که نسل پیش واقعا جزو گرافیکهای تاپ بود و الان هم هورایزون 4 با وجود نسخه سوم باز همه رو شگفت زده کرد. خود T10 هم که سال 2017 بازی 4k/60fps تحویل داده و روی هورایزون 4 کار کرده و پیشرفت گرافیکی بازی کاملا مشهود بوده حتی برای سال پنجم کنسول وان.

در کل وان ایکس فقط 40 درصد از پرو قوی تر هست روی کاغذ و داریم میبینیم خروجی پرو رو که اکثرا 1440p هست و وان ایکس داره خیلی جاها نزدیک 2 برابر اون خروجی میده و باز شما میگی بازیها به وان ایکس فشار نمیارن؟ :D یعنی چی؟ ما فشار رو از کجا باید بسنجیم؟ :D
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟