اموزش Opera

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
دستتون درد نکنه ولی من یه مشکل که دارم وقتی که یه صفحه داره لود میشه یه هو قطع میشه
و از نو شروع میکنه به لود شدن و یا اینکه آپلود کردن توی این ورژن نه برام سخت شده و همیشه
نصفه کاره ول میکنه اگه فایل های حجیم بهش بدم
اینها از مشکلات ورژن 9 هستش.بهتره شما هم فعلا از 8.5 استفاده کنید تا 9 بیاد.
من یک نظری دارم:
هرکی هر مشکلی توی اپرا 9 میبینه بیاد توی این تاپیک مطرح کنه که بعد همه رو به سایت اپرا پست کنیم و خبر بدیم.چطوره؟
باتشکر...

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
راستی یه چیز دیگه یادم اومد اپرا میتونه صفحات یک سایت رو به یه زبان دیگه ترجمه کنه؟ راجع به یه همچین قابلیتی درست یادم نیست ولی انگار یه جا خوندم:thinking: :thinking:

اره چنین قابلیتی هست تا اونجایی که یادمه وقتی رو صفحه راست کلیک میکردی گزینه ای به اسم translate داشت.;)

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
برای تکمیل خودکار فرم ها و همینطور بخاطر سپردن Password سایت ها و صفحات مختلف شما میتونید از این امکان استفاده کنید !
برای این کار این مسیر رو دنبال کنید :
Tools > Preference > * Wand

ابتدا تیک گزینه Let Wand remember Passwords رو فعال کنید و سپس با کلیک بر روی Passwords اطلاعات مربوط به هر سایت رو وارد کنید !

در قسمت پایین تر هم اطلاعاتی که برای ثبت در فرم های عضویت مایلید استفاده بشه رو در اونجا وارد کنید !
اپرا میتونه حتی فرمهای عضویت رو پر کنه!!! پسودر که سهله

به نظر میاد چون من شفاف توضیح ندادم شما متوجه نشدین این قابلیتی که شما فرمودید رو که همه مرورگر ها دارن اون که بنده عرض کردم به این شکله که همه username های رو که به سایتهای مختلف دادید زیر هم نوشته و اسم سایتی که با اون یوز توش عضو شدید رو هم نوشته (تا اینجاش دقیقا شبیه اپراست) بعد یه گزینه هست به اسم show pass که وقتی کلیک کنی پسورد شما رو هم نشون میده.
به این ترتیب شما میدونید که تو چه سایتهایی عظو شدید username تون در اون سایتها چیه و چه پسوردی دادید. میتونین بر روی این قسمت پسورد هم بذارید تا کسی اطلاعات شما رو نبینه;)

اره چنین قابلیتی هست تا اونجایی که یادمه وقتی رو صفحه راست کلیک میکردی گزینه ای به اسم translate داشت
.

والا من همچین چیزی ندیدم امین جان.:confused: یه سایت هست که به زبان روسیه من میخواستم که به یه نحوی اون رو به انگلیسی برگردونم

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
والا من همچین چیزی ندیدم امین جان.:confused: یه سایت هست که به زبان روسیه من میخواستم که به یه نحوی اون رو به انگلیسی برگردونم

اها الان یادم اومد باید چیکار میکردی!!
نوشته ی مورد نظرت رو سلکت کن بعد روش رایت کلیک کن اونجا گزینه ی ترانسلیت هست.:D

solidsnak7

کاربر سایت
Sep 24, 2005
77
نوشته شده توسط Police _ 110:
یادمه یه مدت بودش که یه ارم اوپرا توی تکسبار کنار ساعت افتاده بودش که من از اونجا
اپرا رو Hide میکردم و یا یه نیو تب باز میکردم و یا به مینوی های برنامه میرفتم
حالا نمیدونم چرا اون بخش دیگه برام نیستش

کسی تا حالا این بخش رو دیده
++++++++++++++

راستی من این نسخه جدید رو دانلود کردم از اون نسخه قبلی خیلی بهتر شده بخصوص با صفحه
اول سایت . این بخش Widgets خیلی باحاله

چی میکنه این اوپرا

شما هر وقت که خواستین می تونین اپرا رو Hideکنید
با زدن Ctrl+H

solidsnak7

کاربر سایت
Sep 24, 2005
77
یکی از قابلیت های خوب اپرا کپی تو نوت اونه که خیلی بدرد میخوره
شما می تونین یک متن ادبی شعر یا یک داستان بلند رو تو نت اپرا ذخیره کنید
ابتدا باید متن رو سلکت کنید با کلیک راست و گزینه
copy to noteیا ctrl+shift+c

برای دیدن متن کپی شده از tools note رو انتخاب کنید و اگه 2بار روی متن کلیک کنید متن در همون سایتی که اونو کپی کردید باز میشه

solidsnak7

کاربر سایت
Sep 24, 2005
77
یکی از مشکلات کسانی که از اپرا استفاده می کنن ساز گار نبودن اپرا با بعضی وب سای ت ها است مثلا نسخه جدید سایت یا هو یا بتا میل جدید یا هو رو باید با اینترنت اکسپلور یا فایر فاکس دید

یا وقتی که با اپرا از سایت یا هو میل می زنیم نمی تونیم از editor میل یا هو استفاده کنیم یا فونت رو عوض کنیم یا رنگ فونت رو به همین خاطر خیلی ها اپرا رو میزارن کنار ولی با این روش میتونین اپرا رو با این قبیل سایتا ساز گار کنیم

در سایت مورد نظر در یه جای صفحه کلیک راست کنید و site preferences
رو بزنید
11hukok.jpg

و گزینه network و identefy as mozila یا ie

11hupgz.jpg

جالبه مگه نه؟

solidsnak7

کاربر سایت
Sep 24, 2005
77
چک کردن gmail با اپرا

چک کردن gmail با اپرا

ازمنوی tools گزینه اول رو زدهmail and chat account s

و Regular E-mail(pop) رو انتخاب کرده در قسمت real name یک اسم و در قسمت
email adres ادرس جی میل خود را نوشته

11hv5fk.jpg

Nextو پاسورد میلمان را وارد می کنیم و next
در این قسمت درون فیلد ها باید مطابق عکس باشدو finish

11hvxgw.jpg

incoming Server: pop.gmail.com

Outgoing Server: smtp.gmail.com

حالا یه منو mail باز میشه که می تونین میل بزنین میل دریافت کنین و حالشو ببرین

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
سلام
بچه ها اپرا این قابلیت رو داره که یک سایت رو که زبانی غیر از انگلیسی هست به زبان انگلیسی برگردونه من میخوام در یک سایت روسی عضو بشم و به شدت گیج شدم

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
نوشته شده توسط Agent47:
سلام
بچه ها اپرا این قابلیت رو داره که یک سایت رو که زبانی غیر از انگلیسی هست به زبان انگلیسی برگردونه من میخوام در یک سایت روسی عضو بشم و به شدت گیج شدم
نه فکر نمیکنم فقط میتونه کلمه و متن رو به انگلیسی برگردونه البته برای این مشکل راه حلی هست اونم اینه که از ترانسلیت گوگل استفاده کنی که فکر میکنم اون کله صفحه رو به انگلیسی برمیگردونه ;)

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
نه فکر نمیکنم فقط میتونه کلمه و متن رو به انگلیسی برگردونه
خب باید اول اون کلمه رو مارک کزد و بعد ترانسلیت رو زد ولی این سایت مورد نظر من بیشترش به صورت فلش هست که من نمیتونم مارک کنم.نمیدونم اصلا میشه یه انگلیسی برش گردوند یا نه.
البته برای این مشکل راه حلی هست اونم اینه که از ترانسلیت گوگل استفاده کنی که فکر میکنم اون کله صفحه رو به انگلیسی برمیگردون
عرض کردم که امین جان اون سایت روسی هست و ترانسلیت گوگل روسی رو به انگلیسی برنمیگردونه و گرنه اولین چیزی که به ذهن هرکسی میرسه خوب همین امکانات گوگله

این لینک اون سایته من فقط میخوام بخش رجیسترش رو پیدا کنم
http://mp3.samsung.ru/

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
سلام.
اینم یه سایت که برای ترانسلیت کردن زبان های مختلف هست البته کله سایت رو ترانسلیت میکنه :)

http://babelfish.altavista.com/

البته کلمه رو هم ترانسلیت میکنه کلا کارش درسته.

اون سایتی که شما دادین میشه این:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر