اموزش نصب تم Theme در نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
خیلی وقت بود میخواستم اموزش نصب تم برای قسمتهای مختلف سوییچ رو بزارم تا امروز وقت شد گفتم براتون بزارم<:-P

قصدم اینه از دوتا بخش سوییچ اموزش نصب تم براتون بزارم که اولی قسمت hbmenu هست و دومی محیط اصلی nx خود سوییچ و اینم همون اول بگم که تمامی اموزشهای زیر روی هک اتمسفر و رینکس و فریمور 6.2.0 کاملا توسط خودم تست شده و کار میده و عواقب انجام این اموزش روی فریمورهای دیگه به عهده خودتون که البته چندان عواقبی هم نداره نهایت فایلها رو از مموریتون پاک میکنید.

اولی که خیلی سادس نصب تم برای hbmenu هست و کافیه فایل زیر را دانلود و پس از خارج کردن از حالت فشرده در روت مموری و در مسیر config\nx-hbmenu\themes کپی کنید و خودم دقیق براتون فولدر بندی کردم و همون فولدر config رو در روت مموری کپی کنید همه چی اعمال میشه و حالا با رفتن به قسمت Album و باز شدن hbmenu با زدن دکمه - میتونید تمهای مختلف که رنگ پشت زمینه رو عوض میکنه انتخاب و برای تغییر به تم مورد نظر دکمه A رو بزنید و سپس خارج بشید با زدن دکمه هوم و دوباره به hbmenu برید میبینید تم اعمال شده.

لینک دانلود تم برای hbmenu

config

hb.jpg

خوب بریم سر قسمت اصلی نصب تم که در محیط nx هست که دو روش که خودم انجام دادم رو براتون میزارم.

اولین روش نصب تم که خیلی سادس اینه که تمهای زیر دانلود و از حالت فشرده خارج کنید و حالا با توجه نوع هکی که دارید باید فایلهای تم رو در مسیر مموری خودتون کپی کنید و بعد سوییچ رو ریستارت و نتیجه رو ببینید.

طبق مسیرهای زیر و هک مورد استفاده فایلهای تم رو بریزید و برای مثال اگه هک اتمسفر دارید باید در مسیر atmosphere/titles فولدر های 0100000000001013 و 0100000000001000 که مربوط به تم دانلودی هستن رو کپی کنید.

Atmosphere: atmosphere/titles
ReiNX: ReiNX/titles
SX OS: sxos/titles

لینک دانلود تمهای مختلف که من 6 تا تم براتون میزارم.

Assassins Creed
Mario Luigi Toad
Metroid
Minimalistic
Robocop
Zelda Squares

4.jpg

5.jpg

6.jpg

خوب دومین روش نصب تم رو براتون توضیح میدم و نکته ای هم بگم برای استفاده از این روش اگه از روش اول استفاده کردید بهتره فولدرهای تم اون رو قبل از استفاده از این نوع روش که تمهای جالبتری هم داره پاک کنید وگرنه تمها اعمال نمیشه.

اول از همه فایل برنامه زیر رو دانلود و پس از خارج کردن از حالت فشرده فایل NxThemesInstaller.nro در روت مموری در فولدر switch بریزید.

NxThemesInstaller

سپس فایل keys زیر رو دانلود و در روت مموری کارت کپی کنید.

keys

بعد برید و برنامه NxThemesInstaller رو باز کنید و بعد از رد کردن پیغامهای اموزشی برنامه برید به تب سوم برنامه به اسم Extract home menu و دسته سمت راست بدید که وارد اون قسمت بشید و دکمه + رو بزنید و روی Continue دکمه A بزنید تا مراحل اولیه برنامه تموم بشه و سپس برنامه رو ببندید و یکی از تمهای زیر رو دانلود و از حالت فشرده در بیارید.

Sekiro Master
FFVII Master
Clouds
FLCL
Venom

اگه مراحل اولیه نصب برنامه رو درست انجام داده باشید یه فولدر به اسم themes در روت مموری ایجاد شده که شما مثلا تم sekiro رو دانلود و از حالت فشرده خارج کردید و دوتا فولدر به اسم Sekiro و Seriko Anim SZS باید ببینید و فولدر Sekiro رو در همون فولدر themes بصورت کامل با همون فلودرش کپی کنید و حالا وارد فولدر Seriko Anim SZS بشید و دوتا فایل به اسم Entrance.szs و ResidentMenu.szs میبینید که هر دو رو در مسیر themes\systemData کپی کنید(نکته باید فایلها جایگزین بشن و اگه مراحل نصب اولیه رو درست انجام داده باشید فولدر systemData هم در مسیر فولدر themes باید ایجاد شده باشه)

خوب در اخر برید سراغ برنامه NxThemesInstaller و همون تب اول قسمت Themes باید فولدر sekiro رو سمت راست ببنید و با رفتن به سمت راست و زدن دکمه A وارد فولدر تم بشید و تمامی فایلها رو یکی یکی تا اخر با زدن دکمه A نصب کنید و در اخر کنسول رو یه بار ریستارت کنید تا تم اعمال بشه و اگه دیدید تم اعمال نشده مراحل اموزش رو باز بخونید شاید یه جای کار اشتباه کردید و حتما هم از برنامه NxThemesInstaller همین اموزش استفاده کنید چون اخرین ورژن هست و بعضی تمها فقط با همین کار میدن و اینکه بعضی از تمهای این روش فقط یه فولدر دارن مثل تم Clouds که کافیه فقط همون فولدر رو در پوشه themes بریزید و نصب کنید و اگه یه موقع از تمها خسته شدید و نخواستید از قسمت uninstall theme برنامه برید و با رفتن به اون قسمت و زدن دکمه + تم رو حذف کنید و به تم دیفالت برگردید.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

در اخر اگه نکته و کمی و کاستی در اموزش دیدید میتونید تو نظرها بگید تا اضاف کنم به پست اول و منم طبق تجربه خودم این اموزش رو گذاشتم و تمهایی هم که استفاده میکنید میتونید لینک دانلودش رو در همین تابیک بزارید تا بقیه هم استفاده کنن.موفق باشید.

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
علی اقا تم ها رو از کجا میشه دیگه دانلود کرد؟
سلام عزیز
تو gbatemp لینک زیر بیشتر و بروزتر از همه جا هست و یه ثبت نام بزن برای دانلود اگه عضو نیستی و تو گوگل هم سرچ کنی زیاده سایت و فورم و قبلا توی دیسکورد هم دیدم میزاشتن.

Themes | GBAtemp.net - The Independent Video Game Community

• Love
Reactions: ashkan_saremi

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
سلام عزیز
تو gbatemp لینک زیر بیشتر و بروزتر از همه جا هست و یه ثبت نام بزن برای دانلود اگه عضو نیستی و تو گوگل هم سرچ کنی زیاده سایت و فورم و قبلا توی دیسکورد هم دیدم میزاشتن.

Themes | GBAtemp.net - The Independent Video Game Community
پوزش بابت اسپم ، نشد خصوصی پی ام بدم

درود
رفیق ازونجایی که سوییچ رو میشناسی یکی دوتا سوال داشتم، نسخه لایت رو پیشنهاد میکنی؟ من بیشتر واسه خود بازی های نینتندو مثه قارچ خور و انیمال کراسینگ میخوام ۳۴ سالمه چون سرکار اینام میرم بعنوان کنسول همراه میخوام :) / بعد اینکه ازونجایی که کپی خور نمیشه فلن و بازی هاشم گرونه یه چندتا سایت دیدم که بصورت اکانت شیر بازی میفروشن مثه همون اکانت ظرفیتی های پلی استیشن ، مثلا انیمال کراسینگ ۸۰۰ ، میخوام بدونم ازین اکانتا بنظرت بگیرم میتونم وقتی اون اکانت رو زدم و بازی رو دانلود کردم ازش خارج شم بعد با اکانت خودم بازی کنم ؟ مثه حالت پرایمری که رو پلی ۴ میزدیم ، البته من خودم پی سی گیمرم اما همیشه از بچگی قارچ خور رو دوس داشتم خیلی دوس دارم سوییچ بگیرم با اینکه شبیه سازش اینام هس رو پیسی ...حالا با این تفاسیر ممنون میشم جواب بدی ...دمت گرم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
پوزش بابت اسپم ، نشد خصوصی پی ام بدم

درود
رفیق ازونجایی که سوییچ رو میشناسی یکی دوتا سوال داشتم، نسخه لایت رو پیشنهاد میکنی؟ من بیشتر واسه خود بازی های نینتندو مثه قارچ خور و انیمال کراسینگ میخوام ۳۴ سالمه چون سرکار اینام میرم بعنوان کنسول همراه میخوام :) / بعد اینکه ازونجایی که کپی خور نمیشه فلن و بازی هاشم گرونه یه چندتا سایت دیدم که بصورت اکانت شیر بازی میفروشن مثه همون اکانت ظرفیتی های پلی استیشن ، مثلا انیمال کراسینگ ۸۰۰ ، میخوام بدونم ازین اکانتا بنظرت بگیرم میتونم وقتی اون اکانت رو زدم و بازی رو دانلود کردم ازش خارج شم بعد با اکانت خودم بازی کنم ؟ مثه حالت پرایمری که رو پلی ۴ میزدیم ، البته من خودم پی سی گیمرم اما همیشه از بچگی قارچ خور رو دوس داشتم خیلی دوس دارم سوییچ بگیرم با اینکه شبیه سازش اینام هس رو پیسی ...حالا با این تفاسیر ممنون میشم جواب بدی ...دمت گرم
سلام داداش
ببین داداش تو ضمینه انلاین دوستان وارد تر هستن تا من و از دوستانی مثل Z-fan بهتره در این مورد مشورت بگیری و شما اگه بودجت میرسه چه هکی چه اورجینال از من میشنوی سوییچ نسخه بزرگ و کامل بگیر و سری جدید هم بگیر که عمر باتری بیشتر و روشنایی بیشتر و داغی کمتر داره و اگه قصدت انلاین زدن هست که اورجینال سری جدید ولی هکی بخوای باید نسخه های قدیمی که قابل کپی خور باشن باید بخری که نظره من بخوای انلاین زدن با سوییچ اونقدرا هم چیز مهمی نیست اونم با نت ایران و نسخه کپی خور کلی مزیت داره راحت بازی از نت دانلود و نصب میکنی و از استفاده از چیت و امولاتورهای مختلف حتی 3ds هم میتونی بازیهاش تا حدی اجرا کنی روی نسخه هکی و امولاتور همه کاره ریتروارچ هم خیلی خوب کار میده روی سوییچ و موارد اضافی مثل نصب اندروید و لینوکس و غیره هم در دسترسه و اینکه از همه دسته های معروف مثل ps4 و ایکس باکس وان و حتی ps5 هم میتونی روی سوییچ هکی چه سیمی چه بی سیم استفاده کنی و در هر حال بازم باید شرایط رو خودت بسنجی بر اساس بودجت باید تصمیم بگیری و اگه خواستی چهارتا بازی خاص انلاین بازی کنی مثل همونایی که اشاره کردی و همون مدل لایت هم کاره شما راه میندازه ولی یه مشکل ریز همه سوییچها دارن مثل دریفت شدن انالوگ و در مدل بزرگ چون جوی کان جدا میشه راحت تعمیر و حتی نشد عوض میکنی ولی مدل لایت اگه انالوگها و احیانا حتی دکمه ای خراب شد باید کلا باز بشه دستگاه و البته درست مراقبت کنی معمولا خرابی خاصی پیش نمیاد ولی دریفت زدن انالوگها بعد یه مدت استفاده برای تقریبا خیلیها از جمله خودم اتفاق افتاده که با زدن اسپره زیر انالوگها تا حدی قابل حله.

سوییچهای سری جدید چه بزرگ چه لایت هم توسط چیپ که در داخل دستگاه کار گذاشته میشه قابل هکه و این چیپ توسط تیم team xecuter ساخته و طراحی شده همونایی که کاستوم فریمور پولی sxos رو ارائه میدن برای سوییچ و چندتا دوستان تونستن این چیپ رو با هر مشکلی بوده تهیه کنن و نصب کنن چون این تیم توسط نینتندو تحت پیگرد قرار گرفته و اعضای اصلیش دستگیر شدن و فروش چیپ رو تحت تاثیر قرار داده و چندان توی ایران گیر نمیاد و باید از اونور سفارش داد و نصب چیپ هم حتما باید توسط یه ادم وارد مثل تعمیرکارهای سوییچ انجام بشه وگرنه ادم ناوارد قطعا به دستگاه اسیب میزنه و در کل خرید سوییچ هکی نرم افزاری که نهایت یه جیگ نیازه برای بار اول هکش بیشتر پیشهاد میشه.

از نظر انلاین هم بهتره از دوستان بپرسی و دیدم دوستان میگن یه بازی شریکی میخرن مثل همون اکانتهای ps4 که ظرفیتی هست برای ارزونتر افتادن ولی کامل خبر ندارم و بهتره از همونا بپرسی.موفق باشی

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
سلام داداش
ببین داداش تو ضمینه انلاین دوستان وارد تر هستن تا من و از دوستانی مثل Z-fan بهتره در این مورد مشورت بگیری و شما اگه بودجت میرسه چه هکی چه اورجینال از من میشنوی سوییچ نسخه بزرگ و کامل بگیر و سری جدید هم بگیر که عمر باتری بیشتر و روشنایی بیشتر و داغی کمتر داره و اگه قصدت انلاین زدن هست که اورجینال سری جدید ولی هکی بخوای باید نسخه های قدیمی که قابل کپی خور باشن باید بخری که نظره من بخوای انلاین زدن با سوییچ اونقدرا هم چیز مهمی نیست اونم با نت ایران و نسخه کپی خور کلی مزیت داره راحت بازی از نت دانلود و نصب میکنی و از استفاده از چیت و امولاتورهای مختلف حتی 3ds هم میتونی بازیهاش تا حدی اجرا کنی روی نسخه هکی و امولاتور همه کاره ریتروارچ هم خیلی خوب کار میده روی سوییچ و موارد اضافی مثل نصب اندروید و لینوکس و غیره هم در دسترسه و اینکه از همه دسته های معروف مثل ps4 و ایکس باکس وان و حتی ps5 هم میتونی روی سوییچ هکی چه سیمی چه بی سیم استفاده کنی و در هر حال بازم باید شرایط رو خودت بسنجی بر اساس بودجت باید تصمیم بگیری و اگه خواستی چهارتا بازی خاص انلاین بازی کنی مثل همونایی که اشاره کردی و همون مدل لایت هم کاره شما راه میندازه ولی یه مشکل ریز همه سوییچها دارن مثل دریفت شدن انالوگ و در مدل بزرگ چون جوی کان جدا میشه راحت تعمیر و حتی نشد عوض میکنی ولی مدل لایت اگه انالوگها و احیانا حتی دکمه ای خراب شد باید کلا باز بشه دستگاه و البته درست مراقبت کنی معمولا خرابی خاصی پیش نمیاد ولی دریفت زدن انالوگها بعد یه مدت استفاده برای تقریبا خیلیها از جمله خودم اتفاق افتاده که با زدن اسپره زیر انالوگها تا حدی قابل حله.

سوییچهای سری جدید چه بزرگ چه لایت هم توسط چیپ که در داخل دستگاه کار گذاشته میشه قابل هکه و این چیپ توسط تیم team xecuter ساخته و طراحی شده همونایی که کاستوم فریمور پولی sxos رو ارائه میدن برای سوییچ و چندتا دوستان تونستن این چیپ رو با هر مشکلی بوده تهیه کنن و نصب کنن چون این تیم توسط نینتندو تحت پیگرد قرار گرفته و اعضای اصلیش دستگیر شدن و فروش چیپ رو تحت تاثیر قرار داده و چندان توی ایران گیر نمیاد و باید از اونور سفارش داد و نصب چیپ هم حتما باید توسط یه ادم وارد مثل تعمیرکارهای سوییچ انجام بشه وگرنه ادم ناوارد قطعا به دستگاه اسیب میزنه و در کل خرید سوییچ هکی نرم افزاری که نهایت یه جیگ نیازه برای بار اول هکش بیشتر پیشهاد میشه.

از نظر انلاین هم بهتره از دوستان بپرسی و دیدم دوستان میگن یه بازی شریکی میخرن مثل همون اکانتهای ps4 که ظرفیتی هست برای ارزونتر افتادن ولی کامل خبر ندارم و بهتره از همونا بپرسی.موفق باشی
دمت گرم ، اما در کل بازی انلاین نمیخوام بازی کنم فک کنم سو تفاهم شد :) ....انیمال کراسینگ و ماریو میخوام بازی کنم

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
علی جان هک من اتمسفره میخواستم بدونم بعضی از این تم ها مدلش فرق داره چندتا پوشه داره بریزم تو پوشه های مربوطه جواب میده و مشکلی نداره؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
علی جان هک من اتمسفره میخواستم بدونم بعضی از این تم ها مدلش فرق داره چندتا پوشه داره بریزم تو پوشه های مربوطه جواب میده و مشکلی نداره؟
روی فریمورهای جدید فقط یک جوره و هر تمی میخوای دانلود و با NXThemesInstaller اخرین ورژن نصب کنی و هر بار هم فریمور اپدیت میکنی بهتره قبلش با همین برنامه تم رو پاک و مجداد روی فریمور جدید نصب کنی چون ممکنه با بالا اومدن فریمور جدید ارور بده که اون زمان باید فولدر 0100000000001000 در مسیر Atmosphere\contents

• Love
Reactions: ashkan_saremi

m.ayoubzadeh

کاربر سایت
Mar 15, 2021
16
سلام دوست عزیز
بنده بعد از تغییر تم و وقتی دستگاه را روی حالت استندبای گذاشتم دیگه صفحه روشن نمیشه و سیاه میمونه
میدونید چش شده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر