اموزش اورکلاک کارت گرافیک (VGA) با برنامه Afterburner

Not Be Ok

کاربر سایت
Jan 7, 2013
218
سلام
دوستان ارزش داره 7770 رو آور کنم یا نه؟
442d33fa0683.gif

ممنون

سلام
بله حدود 25 درصد قویتر میشه
دمای 90 خطرناک نیست؟
ولتاژ اگر پایدار نبود چندتا چندتا اضافه کنم؟

دمای 85 به بالا واسه کارت خوب نیست
پیشنهاد میشه تا جایی اور کنی که به ولت مد نیاز نداشته باشی
البته شما وقتی اور کردید و خواستید بازی اجرا کنید سرعت فن رو بزارید 80 درصد
سلام.
من کارت msi gtx 670 دارم.با برنامه GPU-z فرکانس هسته 966 است ولی با msi afterburner فرکانس 705 هستش!!!!
مشکل از کجاست؟؟

اخرین ورژن GPUZ رو از سایت techpowerup.com دانلود کن + اخرین ورژن Afterburner مشکلت حل میشه

poma

کاربر سایت
Oct 3, 2005
637
نام
بهراد
درود

آقا 550 ti دارم فابریکش GPU Clock: 930 و Memory Clock: 2052 هست الان اور کردم به 935 , 2100 ولی تو فیفا 13 میرم تیک ریز میزنه Default هم میگذارم باز تیک میزنه یعنی میگید کارت مشکل پیدا کرده؟ دیگه پایدار نیست؟

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان
چجوری میشه از سلامت کامل کارت gtx 660 ti با خبر شد ؟ آخه اومدم با برنامه msi afterburner یcore voltaj و core clock و memory clock یه دفعه ای دادم(آخه اصلاً نمیدونستم اورکلاک یه رسم رسوم دیگه داره !) و رفتم تو بازی بتل 3 درایور کرش شد اومدم بیرون به حالت قبل گذاشتم برنامه رو ، دوباره تست کردم بازی بتل 3 رو درایور ...
660 TI رو اورکلاک کنم آخره آخرش چقدر قوی تر میشه ؟کارتم مدل MSI GTX660 TI PE OC با کولر خود کارخونه MSI همون TWIN FROZER IV

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,517
نام
حسین
سلام دوستان
چجوری میشه از سلامت کامل کارت gtx 660 ti با خبر شد ؟ آخه اومدم با برنامه msi afterburner یcore voltaj و core clock و memory clock یه دفعه ای دادم(آخه اصلاً نمیدونستم اورکلاک یه رسم رسوم دیگه داره !) و رفتم تو بازی بتل 3 درایور کرش شد اومدم بیرون به حالت قبل گذاشتم برنامه رو ، دوباره تست کردم بازی بتل 3 رو درایور ...
660 TI رو اورکلاک کنم آخره آخرش چقدر قوی تر میشه ؟کارتم مدل MSI GTX660 TI PE OC با کولر خود کارخونه MSI همون TWIN FROZER IV
جواب سوال اولتونو نمی دونم
ولی اخه عزیز من الان 560tiدارم راحت میتونم همه بازی ها رو full hd رو highبازی کنم شما که دیگه 660ti داری وقتی کارته به این قدرتمندی دارین اصلا چه نیازی به اورکلاک هست که ممکنه بهش اسیب برسونه بنظر من فعلا بهش دست نزنید در اینده اگه کم اورد اونوقت نیاز به اورکلاک هست

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
آدم کلاً وسوسه میشه اورکلاک کنه دراین مورد موافقم حق با شماست ! اما فقط کنجکاوم بدونم اورکلاک چجوریه و فرکانس هسته کارتم تا چه مقدار افزایش پیدا می کنه و ....

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
سلام دوستان
1-هیچ اتفاقی نیافتاده!کارت ناپایدار بوده و برای همین کرش شده!
2-اورکلاک هم مبحث خیلی پیچیده ای هست و با یه پست نمیشه توضیح داد!شما پست اول رو با دقت بخونین!بعد اور کنین.اگه مشکلی پیش اومد مطرح کنین تا راهنمایی کنیم!

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
1-هیچ اتفاقی نیافتاده!کارت ناپایدار بوده و برای همین کرش شده!
2-اورکلاک هم مبحث خیلی پیچیده ای هست و با یه پست نمیشه توضیح داد!شما پست اول رو با دقت بخونین!بعد اور کنین.اگه مشکلی پیش اومد مطرح کنین تا راهنمایی کنیم!
آهان پس خوبه ...
پست اول رو که میبینم عکساش لود نمیشن ! میخوام با دقت اور کنم اگه صاحب پست اول بیاد یه سر سامونی به لینکای عکساش بده خیلی خوب میشه !

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
آهان پس خوبه ...
پست اول رو که میبینم عکساش لود نمیشن ! میخوام با دقت اور کنم اگه صاحب پست اول بیاد یه سر سامونی به لینکای عکساش بده خیلی خوب میشه !
درصد افزایش کارایی با اورکلاک در بازی های مختلف متفاوت هست.
کارت شما ناپایدار هستش. مولتی بتل3 هم از تست های شناخته شده برای پایداری سی پی یو GPU هستش.
باید ولتاژ کمی با دقت فراون افزایش پیدا کنه که کارت پایدار بمونه. یا Core clock و mem clock رو کمتر کنی.
ضمنا ضعف کارت گرافیک رو در بازی نمیشه با اورکلاک جبران کرد.
اما 660ti در bf3 خوب عمل می کنه و میشه با تنظیمات high-ultra و بدونAA راحت 60 فریم ثابت گرفت.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
درصد افزایش کارایی با اورکلاک در بازی های مختلف متفاوت هست.
کارت شما ناپایدار هستش. مولتی بتل3 هم از تست های شناخته شده برای پایداری سی پی یو GPU هستش.
باید ولتاژ کمی با دقت فراون افزایش پیدا کنه که کارت پایدار بمونه. یا Core clock و mem clock رو کمتر کنی.
ضمنا ضعف کارت گرافیک رو در بازی نمیشه با اورکلاک جبران کرد.
اما 660ti در bf3 خوب عمل می کنه و میشه با تنظیمات high-ultra و بدونAA راحت 60 فریم ثابت گرفت.
تو بتل 3 که مشکل فریم ندارم ! همون aa رو هم فعال می کنم فریمم 70-80 هم میره ! (با نرم افزار fraps دیدم فریممو) کلاً میخوام اورکنم ببینم کارکردش چجوری میشه ! اگه ضعف کارت گرافیکو در بازی نمیشه با اورکلاک جبران کرد پس واسه چی اور می کنن دیگه ؟:|

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
تو بتل 3 که مشکل فریم ندارم ! همون aa رو هم فعال می کنم فریمم 70-80 هم میره ! (با نرم افزار fraps دیدم فریممو) کلاً میخوام اورکنم ببینم کارکردش چجوری میشه ! اگه ضعف کارت گرافیکو در بازی نمیشه با اورکلاک جبران کرد پس واسه چی اور می کنن دیگه ؟:|

اورکلاک در شرایط Safe حداکثر کارایی کارت گرافیک رو تا 10-15 درصد افزایش میده.
اورکلاک یعنی اینکه شما کارایی تعیین شده یک قطعه رو افزایش بدی. این افزایش به مقدار کم قابل انجام هستش.
ضمنا موارد خیلی مهمی برای OC وجود داره:
1- افزایش دما و الزام کنترل ان
2- افزایش مصرف
3- کاهش عمر قطعه
4- در صورت اسیب دیدن، گارانتی قطعه باطل می شود.

اورکلاک بصورت حرفه ای جذاب هستش که شما با حرفه ای ترین خنک کننده ها یا بردن زیر نیتروژن رکورد جهانی در بنچمارک ها ثبت کنید. تازه این نوع اورکلاک هم صرفا برای پاس کردن یک تست هستش و به هیچ وجه بصورت 24/7 سیستم با این اورکلاک خیلی سنگین کار نمی کنه.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی

اورکلاک در شرایط Safe حداکثر کارایی کارت گرافیک رو تا 10-15 درصد افزایش میده.
اورکلاک یعنی اینکه شما کارایی تعیین شده یک قطعه رو افزایش بدی. این افزایش به مقدار کم قابل انجام هستش.
ضمنا موارد خیلی مهمی برای OC وجود داره:
1- افزایش دما و الزام کنترل ان
2- افزایش مصرف
3- کاهش عمر قطعه
4- در صورت اسیب دیدن، گارانتی قطعه باطل می شود.

اورکلاک بصورت حرفه ای جذاب هستش که شما با حرفه ای ترین خنک کننده ها یا بردن زیر نیتروژن رکورد جهانی در بنچمارک ها ثبت کنید. تازه این نوع اورکلاک هم صرفا برای پاس کردن یک تست هستش و به هیچ وجه بصورت 24/7 سیستم با این اورکلاک خیلی سنگین کار نمی کنه.
مثلاً اینطوری اورکلاک کنیم 660ti زورش حداقل به 680 میرسه به نظرتون ؟ چقدر یا چند درصد قدرتش بیشتر میشه و چند درصد میشه تو بازی ها بیشتر ازش بهره برد ؟ همون کولر twin frozer iv که رو خودشه کافیه دیگه ؟ ممنون .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر