امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
با تمام احترام یه اثر هنری نخود لوبیا نیست که بریزیم تو یه ظرف بگیم جدا کنید اگه دو تا کرم خورده هم توش داشت مشکلی نداره میزاریمش کنار یه اثر هنری باید تمام قسمت هاش در راستای هم به هدفی که میخان ارائه بدن کمک کنن اون زمانه که واقعا کاری که انجام دادن درسته الانم حرف بسیاری از دوستان همینه تلو پارت 2 تمام اجزای بازی در راستای داستان بازیه و داستان بازی هم از نظر بسیاری مشکلات بسیار زیادی داره خیلی ها هم داستان بازی رو بدون اشکال می دونن برای همینه کسی که با داستان حال کردن براشون 10/10 هست و برعکسش هم هست که یهو میشه 6/10 این قضیه برای مثلا ماریو فرق داره چون اونجا همون قسمت های بازی در راستای ارائه گیم پلی بی نقصه
تا وقتی هم که این افراد به اصطلاح منتقد که بسیاریشون هنوز فرق ریوو و نقد رو نمی دونن و میان با دسته بندی بازی رو نقد می کنن مثلا
گیم پلی 10
داستان 10
گرافیک 8
امتیاز کلی 10
این اتفاق ها ادامه پیدا می کنه و نقد ها در حد همون عدد و دلیل برتری همون متا می مونه و البته صنعت ویدیو گیم هم با این وضعیت در حد همون سرگرمی باقی می مونه نکته ای که تو مثلا سینما ثابت نیست و متای بالا دلیل بر برتری هیچ فیلمی نیست وگرنه مثلا بوی هود و مونلایت احتمالا بهترین فیلم های تاریخ سینما می شدن ولی اینطور نیست
این صنعت هم تا وقتی که منتقد های جدی و البته خبره نداشته باشه که واقعا منتقد باشن متر و معیار داشته باشن فرم ویدیو گیم رو بفهمن و البته سخت گیر باشن هیچوقت اون پیشرفتی که شما مد نظرت هست رو نمی کنن و در حد همون سرگرمی ساده باقی می مونن
ببین حرفتو راجع به یه اثر هنری قبول دارم . توی یک اثر هنری فرم و محتوی در هم تنیده شدن و یه ساختار واحد رو تشکیل دادن . اما سوال اینجاست . هر گیمی که ساخته میشه یه اثر هنریه ؟ حتی تو سینما هم همینه آیا هر فیلمی که ساخته میشه یه اثر هنریه ؟ جواب خیره . به خاطر همینه که ما الان این سیستم نقد ناکارامد رو هنوزهم توی دنیای ویدئو گیم می بینیم . هر چه آثار ساخته شده توی این صنعت به هنر نزدیکتر می شن . این سیستم تفکیک المانها و امتیازدهی کارایی خودشو بیشتر از دست میده . یه بازی مثل شدو آو د کلوسوس رو اصلا نمیشه با این سیستم عیارشو مشخص کرد .
خب به نظر من و البته اعتراف ضمنی شما تلو پارت 2 رو میشه یه اثر هنری تلقی کرد اونم توی مدیوم گیم . حرفی که من توی پست قبلی زدم راجع به نادیده گرفته نشدن بخشهای دیگه ی بازی برای اون دسته از کساییه که به چنین سیستمی اعتقاد دارن . به شدت دنبال اینن ببینن کی امتیاز زیاد داده کی کم داده . هرچند فعلا سنگ محکمون همین سیستمه ولی من هم امیدوارم یه روزی برسه که با تکامل فرمت نقد ، تاثیر بزرگی توی رویه ی هنری بازیهای ساخته شده ببینیم .
راجع به داستان تلو به نظرم میشه کلی بحث کرد و شخصا اعتقاد دارم تلو تونسته داستانشو به خوبی روایت بکنه ( به کمک تمام المانهای دیگه ی یک بازی ) ولی مساله اینجاست که الان اکثر گیمرها هنوز به همین تفکیک و نمرات و ... اعتقاد دارن . پس به نظرم اینکه انتظار داشته باشیم اونها اینجوری یکسره بازی رو نکوبن خیلی انتظار بی جایی نیست .

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
ببین حرفتو راجع به یه اثر هنری قبول دارم . توی یک اثر هنری فرم و محتوی در هم تنیده شدن و یه ساختار واحد رو تشکیل دادن . اما سوال اینجاست . هر گیمی که ساخته میشه یه اثر هنریه ؟ حتی تو سینما هم همینه آیا هر فیلمی که ساخته میشه یه اثر هنریه ؟ جواب خیره . به خاطر همینه که ما الان این سیستم نقد ناکارامد رو هنوزهم توی دنیای ویدئو گیم می بینیم . هر چه آثار ساخته شده توی این صنعت به هنر نزدیکتر می شن . این سیستم تفکیک المانها و امتیازدهی کارایی خودشو بیشتر از دست میده . یه بازی مثل شدو آو د کلوسوس رو اصلا نمیشه با این سیستم عیارشو مشخص کرد .
خب به نظر من و البته اعتراف ضمنی شما تلو پارت 2 رو میشه یه اثر هنری تلقی کرد اونم توی مدیوم گیم . حرفی که من توی پست قبلی زدم راجع به نادیده گرفته نشدن بخشهای دیگه ی بازی برای اون دسته از کساییه که به چنین سیستمی اعتقاد دارن . به شدت دنبال اینن ببینن کی امتیاز زیاد داده کی کم داده . هرچند فعلا سنگ محکمون همین سیستمه ولی من هم امیدوارم یه روزی برسه که با تکامل فرمت نقد ، تاثیر بزرگی توی رویه ی هنری بازیهای ساخته شده ببینیم .
راجع به داستان تلو به نظرم میشه کلی بحث کرد و شخصا اعتقاد دارم تلو تونسته داستانشو به خوبی روایت بکنه ( به کمک تمام المانهای دیگه ی یک بازی ) ولی مساله اینجاست که الان اکثر گیمرها هنوز به همین تفکیک و نمرات و ... اعتقاد دارن . پس به نظرم اینکه انتظار داشته باشیم اونها اینجوری یکسره بازی رو نکوبن خیلی انتظار بی جایی نیست .
ببین هر گیمی که ساخته میشه یه اثر هنری نیست همونطور که تو سینما هر فیلمی یه اثر هنری نیست شما جیسون بورن که می بینی توقع نداری توت فرنگی وحشی تحویلت بده چون اصلا هدفش این نیست باید ببینی تو چیزی که قصد ارائش رو داشته موفق بوده یا نه مثال ماریو رو هم در همین راستا زدم مشکل این سیستم آدمایی هستن که هنوز سواد و اطلاعات کافی برای نقد رو ندارن و مشکل دیگه گیمر هایی هستن که چشم بسته به خاطر یه عدد به یه اثر برچسب شاهکار یا ضعیف رو می زنن این سیستم نیاز به منتقد با سواد و در عین حال بی رحم داره
بزار یه مثال از بازی مورد علاقه خودت بزنم مافیا 1 همین چند روز پیش نقد منتقد گیم اسپات که مربوط به نزدیک به دو دهه پیش بود رو برای همین بازی تو تاپیکش گذاشتم اون منتقد به بازی امتیاز عالی داده بود ولی تقریبا تو 70 درصد نقدش فقط داشت بازی رو با gta 3 مقایسه می کرد و واقعا نگاه و چیزی که بازی می خواست به ما بگه حس می کنم درک نکرده بود تازه این نقد نقد بسیار خوبی بود چون تو سی درصد نقد خواسته یا نا خواسته نگاه کارگردان اثر رو باز می کنه من بعد از نزدیک به دو دهه توقع دارم منتقد فرم یه بازی رو درک کنه و دیگه نقد هایی مثل 20 سال پیش رو شاهد نباشیم ولی اوضاع بهتر که نشده هیچ هر روز بدتر و بدتر هم میشه وقتی می بینم در حال حاضر ریوو یه سری افراد که کوچکترین درکی از فرم اثر ندارن شده متر و معیار و گیمر ها هم اینو پذیرفتن و تا انتقادی می کنی سری با حملات و چوب متا به سرت می کوبن بیخیال بحث سر بازی ها میشم چند وقت پیش بود یه پستی راجع به تلو 1 دادم و گفتم این بازی برای من ناامید کننده بود و به فلان دلیل گیم پلی بازی خوب نیست چنان حملاتی بهم شد که کلا بیخیال بحثش شدم تا اینکه بازم تلو 2 و بازم همون اتفاق ها

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
ببین هر گیمی که ساخته میشه یه اثر هنری نیست همونطور که تو سینما هر فیلمی یه اثر هنری نیست شما جیسون بورن که می بینی توقع نداری توت فرنگی وحشی تحویلت بده چون اصلا هدفش این نیست باید ببینی تو چیزی که قصد ارائش رو داشته موفق بوده یا نه مثال ماریو رو هم در همین راستا زدم مشکل این سیستم آدمایی هستن که هنوز سواد و اطلاعات کافی برای نقد رو ندارن و مشکل دیگه گیمر هایی هستن که چشم بسته به خاطر یه عدد به یه اثر برچسب شاهکار یا ضعیف رو می زنن این سیستم نیاز به منتقد با سواد و در عین حال بی رحم داره
بزار یه مثال از بازی مورد علاقه خودت بزنم مافیا 1 همین چند روز پیش نقد منتقد گیم اسپات که مربوط به نزدیک به دو دهه پیش بود رو برای همین بازی تو تاپیکش گذاشتم اون منتقد به بازی امتیاز عالی داده بود ولی تقریبا تو 70 درصد نقدش فقط داشت بازی رو با gta 3 مقایسه می کرد و واقعا نگاه و چیزی که بازی می خواست به ما بگه حس می کنم درک نکرده بود تازه این نقد نقد بسیار خوبی بود چون تو سی درصد نقد خواسته یا نا خواسته نگاه کارگردان اثر رو باز می کنه من بعد از نزدیک به دو دهه توقع دارم منتقد فرم یه بازی رو درک کنه و دیگه نقد هایی مثل 20 سال پیش رو شاهد نباشیم ولی اوضاع بهتر که نشده هیچ هر روز بدتر و بدتر هم میشه وقتی می بینم در حال حاضر ریوو یه سری افراد که کوچکترین درکی از فرم اثر ندارن شده متر و معیار و گیمر ها هم اینو پذیرفتن و تا انتقادی می کنی سری با حملات و چوب متا به سرت می کوبن بیخیال بحث سر بازی ها میشم چند وقت پیش بود یه پستی راجع به تلو 1 دادم و گفتم این بازی برای من ناامید کننده بود و به فلان دلیل گیم پلی بازی خوب نیست چنان حملاتی بهم شد که کلا بیخیال بحثش شدم تا اینکه بازم تلو 2 و بازم همون اتفاق ها
داداش چون میخوای متفاوت فکر کنی ،، و همش خلاف جهت آب دست و پا میزنی ، دلیل نمیشه نظرت درست باشه ... مشخصه کسایی که با نظرت مخالف هستن واکنش نشون میدن ... متاسفانه من نقد ها و شیوه نقد ۰ و ۱۰۰ ی شما رو دیدم و خوندم که صد در صد طرفدارای اون چیزی که نقد میکنید رو تحریک می‌کنه

همونطور که دلقکی مثل انگری جو رو راه داده اینم راه داده
برای همین هست که ما تاپیک متا داریم نه اپن کریتیک

آخرین ویرایش:

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
من حرفتو راجع به عقب موندگی نقد و نقادا و تکامل پیدا نکردنشون توی مدیوم گیم قبول دارم . بزرگترین دلیلش هم اینه که ما برخلاف سینما و ادبیات و ... توی گیم نظریه پرداز نداریم . مسیری که منتقدا توی سینما طی می کنن دقیقا با استفاده از خوراکیه که نظریه پردازا توی هر دهه به اون منتقدا می دن . اینجا اصلا ازین آدما خبری نیست . اینکه ساز و کار نقد از زمان مافیا 1 تا الان دست نخورده مونده ، حتی با وجود پیشرفتهای عظیم این مدیوم همین مساله رو می رسونه . البته یه مساله ای هم هست ، هنوز هم خیلیها گیم رو به عنوان یه پدیده ی هنری جدی نمی گیرن و اصلا براشون اهمیت نداره که این وسط چه معجزاتی می تونه رخ بده . طرف سابقا نظریه پرداز ادبی بوده ، وقتی پتانسیل سینما رو می بینه شیفت می کنه رو سینما . اما راجع به گیم این اتفاق نمیوفته و کسی جدیش نمی گیره به اون صورت . به هر حال ماهیت اصلی و اولیه ی گیم سرگرمی بوده ( درست مثل سینما ) . به نظرم کم کم پتانسیلهای این مدیوم داره کشف میشه . شخصا معتقدم همون مافیا1 از 80 درصد آثاری که با این مضمون توی سینما ساخته میشن ، توی کاری که می خواد بکنه موفق تر و قویتره . - مثالی که راجع به نقد مافیا زدی نشون دهنده همین مساله ست که منتقدای گیم درک درستی از مواجهه با اثری که دارن نقد می کنن بصورت مستقل ندارن - ( با وجود تموم محدودیتها توی بازی سازی اون دوران ) . به هر حال امیدوارم هم منتقدا هم بازی سازها و هم گیمرها با گذشت زمان به اون بلوغ کافی برسن و هنر بتونه با شکلی جدید ، توسط ویدئوگیم توی این دوره زمونه متولد بشه .
تلو پارت 2 هم پدیده ی جالبیه ... همین که پیرامون یک اثر این همه بحث موافق و مخالف شکل می گیره به نظرم نشون دهنده ی پویایی و زنده بودن این اثره . اثری که بحثی راجع بهش شکل نگیره با هر کیفیتی محکوم به فناست .
من خودم همین چند وقت پیش از DS دفاع می کردم و خیلی ازش خوشم اومده بود و به نظرم کوجیما با ساخت این بازی تجربه ی باحالی کرده بود . ولی خیلی از بچه هایی که الان سر تلو2 با نظرشون موافقم اون موقع به امثال من حمله می کردن . به هر حال فعالیت توی فروم و اینجور فضاها یه چنین مسائلی رو هم به وجود میاره .

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
همونطور که دلقکی مثل انگری جو رو راه داده اینم راه داده

اوه اوه باید با این نمره ای که جو داد آماده باشیم که از این چیزا بیشتر ببینیم :( بنده خدا به شماره یک 10 داد اگر اشتباه نکنم ولی اون موقع کسی بهش نمی گفت دلقک :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اوه اوه باید با این نمره ای که جو داد آماده باشیم که از این چیزا بیشتر ببینیم :( بنده خدا به شماره یک 10 داد اگر اشتباه نکنم ولی اون موقع کسی بهش نمی گفت دلقک :D
گیمفا هم ده داده ، ولی نقدش مضحک و خنده داره ،، بیشتر انگار خواسته حرسش رو سر هیتر های بازی خالی. کنه تا خود بازی رو تحلیل کنه

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
اگه انگری جو دلقک نیست پس بابایی هم پدر نقد مدرن صنعت گیمه :(
من نمیدونم به شماره یک چند داد ولی این هفته اولین بار بود اسمشو تو زندگیم شنیدم ?

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اگه انگری جو دلقک نیست پس بابایی هم پدر نقد مدرن صنعت گیمه :(
من نمیدونم به شماره یک چند داد ولی این هفته اولین بار بود اسمشو تو زندگیم شنیدم ?
تلاشتو بکن بازی رو بیار رو 95
:D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
Gamer escape

کلا ۵۰ تا نقد دارن ، از اینا باید ترسید
مازیار این بخیر گذشت :D

Gamer Escape
9/10
ثبت میشه و اسم منتقدش Aaron Botts هستش،‌کلا تو بازی های که تا الان نقد کرده نمره بالاتر از ۹ به هیچ بازی نداده.

آخرین ویرایش:

JOKERACN7

کاربر سایت
Aug 8, 2014
379
نام
حمید
گرامر انگلیسیشون هم مثل کیفیت نقدشونه :)) خدایی چرا اپن کریتیک اصلا این دلقکا رو راه میده به سایتش.

البته خلاصه نقدی که بازی سنتر هم تو متاکریتیک گذاشته چندان تعریفی نداره، بسی بورینگ با ساختار ابتدایی که طرف خط اولش رو بخونه بیخیال میشه.

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,115
نام
آرمان
گرامر انگلیسیشون هم مثل کیفیت نقدشونه :)) خدایی چرا اپن کریتیک اصلا این دلقکا رو راه میده به سایتش.

موافقم هرچند دو سه تا ۱۰ اینور اونور چیزی از متا۹۵اپن و حدود ۶۰ تا نمره کامل کم نمیکنه :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر