امتیازات Silent Hill: Book of Memories

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
درود
77740905645100490147.jpg

امتیازات بازی :
Digital Chumps: 8.2/10
Hardcore Gamer Magazine: 4/5
Cheat Code Central: 3.7/5
Gaming Nexus: 7/10
PSX-Sense.nl: 7/10
Destructoid: 6.5/10
ZTGameDomain: 6.5/10
Vandal Online: 6.3/10
3DJuegos: 6.2/10
XGN: 6/10
Gamereactor Denmark: 6/10
Gamespot: 6/10
IGN: 6/10
Joystiq: 6/10
Playstation Official Magazine UK: 5/10
Pocket Gamer UK: 4/10
GamesRadar: 4/10
Canadian Online Gamers: 3.5/ 10
Metro GameCentral: 3/ 10

متا از 19 نقد: 56
پ.ن:
Silent Hill: Book of Memories در تاریخ 16 اکتبر در آمریکا و برای کنسول PS Vita منتشر شد. تاریخ انتشار این بازی در اروپا, 2 نوامبر و در استرالیا 8 نوامبر سال 2012 میلادی اعلام شده.

آخرین ویرایش:

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
من وقتی دموش رو بازی کردم نظرم عوض شد. البته در حد نمره کامل نیست اما با چیزی که دیدم نمرات 7-8 می تونه بگیره. من اون اوایل که بازی رو دیدم انتظار 3-4 داشتم:D

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
بسیار ازدیدن این نمره ها ناراحتم ، چون همین نمره ها میتونه دلیلی باشه تا کونامی روندی رو که منجر به نابودی چیزی که به اسم سایلنت هیل میشناختیم ، شده رو توجیه کنه و ادامش بده ،با این تفاسیر دیگه امیدی به بازگشت سری نخواهد بود ، این بازی هر چقدر هم که خوب باشه به طور مشخص یک سایلنت هیل نیست درک این موضوع نه نیازی به بازی کردن داره نه خوندن نقدها!

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
GamesRadar هم به بازی امتیاز 4 از 10 رو داده!(یا همون 2 ستاره از 5 ستاره):d
از نکات مثبتش به داشتن عناطر ترسناک سری سایلنت هیل, گرافیک و نور پردازی عالی و باس فایت های جالب اون اشاره کرده.
از نکات منفی هم به سیستم مبارزاتی تکراری, طولانی بودن زمان Loading و مبهم بودن سیستم RPG بازی اشاره کرده.
در کل امیدوارم که از این امتیازات زیاد داشته باشیم!:|:d

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
من زیاد پیگیر اخبار این نسخه نبودم و غیر از چند تا اسکرین شات چیزی ازش ندیدم. میشه یه نفر توضیح بده دلیل اینکه انقدر مخالف داره چیه؟ :D

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
من زیاد پیگیر اخبار این نسخه نبودم و غیر از چند تا اسکرین شات چیزی ازش ندیدم. میشه یه نفر توضیح بده دلیل اینکه انقدر مخالف داره چیه؟ :D
به خاطر اينكه به صورت مولتی پلير كوآپه بهنام. يعنی با سه نفر ديگه همكاری می كنی می ری جلو. البته همه سايلنت هيل فن ها مخالفش نيستن و به نظر من يه مولتی پلير كوآپ جديد و بديعه و می تونه عناصر سايلنت هيل رو هم تا حدودی تو خودش حفظ كنه.
به نظرم برای PS Vita عاليه با اين مولتی پليری كه داره.
پ.ن: CoD هم RPG ـه اون طور كه بعضی از اساتيد می گن! كلا انگار بازی مولتی پلير لول آپ داشته باشه می شه RPG :D
جالبه ادعا گوش فلك رو پاره می كنه!/:)

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
به خاطر اينكه به صورت مولتی پلير كوآپه بهنام. يعنی با سه نفر ديگه همكاری می كنی می ری جلو. البته همه سايلنت هيل فن ها مخالفش نيستن و به نظر من يه مولتی پلير كوآپ جديد و بديعه و می تونه عناصر سايلنت هيل رو هم تا حدودی تو خودش حفظ كنه.
پ.ن: CoD هم RPG ـه اون طور كه بعضی از اساتيد می گن:laughing: كلا انگار بازی مولتی پلير لول آپ داشته باشه می شه RPG :)) :D

یا دمو رو بازی نکردی یا نمی دونی RPG چیه یا هردو

پ.ن: نقد GamersRadar:

Vague RPG elements :)) :d

توهم + غرور کاذب
/:) بیشتر از این ارزش بحث نداری بسته دیگه

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
بازيش RPG نيست!
خود سازنده و كل سايت ها و منابع زدن Survival horror سبكش رو اونوقت حرف شما يه نفر حجت باشه!!! يه كم شباهت مبهم!!! به RPG كه گيمز رادار گفته هم فرق می كنه با اينكه سبك كلا RPG باشه.
اگه RPG بود رك و پوس كنده همين منتقدا می گفتن RPG ـه. شوخی ندارن و پول هم از كونامی نمی گيرن كه نگن.

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
آفرین به GamesRadar:d
بازيش RPG نيست!
خود سازنده و كل سايت ها و منابع زدن Survival horror سبكش رو اونوقت حرف شما يه نفر حجت باشه!!! يه كم شباهت مبهم!!! به RPG كه گيمز رادار گفته هم فرق می كنه با اينكه سبك كلا RPG باشه.
اگه RPG بود رك و پوس كنده همين منتقدا می گفتن RPG ـه. شوخی ندارن و پول هم از كونامی نمی گيرن كه نگن.
واسه چی سر خودت رو درد میاری سهیل جان؟ واقعا ارزشش رو داره؟

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
من زیاد پیگیر اخبار این نسخه نبودم و غیر از چند تا اسکرین شات چیزی ازش ندیدم. میشه یه نفر توضیح بده دلیل اینکه انقدر مخالف داره چیه؟ :biggrin1:
چرا من ميام هر پستي ارسال كنم تو دو دقيقه زودتر از من ارسالش ميكني بهنام؟:d آخه هم فكري در چه اندازه؟:dشكارچي ذهن آيا؟:d

والا من خودمم زياد پيگير اين عنوان نبودم ولي با توجه به چيزايي كه ازش ديدم ميتونم بگم حرف سهيل درسته و اين عنوان بيشتر تمركزش روي Co op هستش كه اونم براي يه سري Survival horror مثل سري Silent Hill سمه:d

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
پ.ن: CoD هم RPG ـه اون طور كه بعضی از اساتيد می گن! كلا انگار بازی مولتی پلير لول آپ داشته باشه می شه RPG :D

به به!

مشکل بزرگ بازی همین بخش مولتی و کوآپه که شما بهش اشاره کردی! همچین ویژگی‌هایی هیچ سنخیت با اسم Silent Hill نداره. (Crowded Hill آیا؟)

این بازی هیچ بویی از منطق سایلنت هیلی نبرده، محیط‌های شلوغ و درهم برهم چه ارتباطی با اتمسفر سایلنت هیل داره؟ اگر اسم بازی Silent Hill بود و چندتا از عناصر بازی هم توش استفاده شده بود دلیلی بر کیفیت خوبش نیست که! استفاده احمقانه از عناصر سری فقط باعث میشه به اسم سری لطمه بخوره، اصلاً هیچ فلسفه و منطقی پشت بازی نیست! Survival Horror کجای این بازی حس میشه؟ طراحی بازی بیشتر شبیه به یک MMO RPG مزخرفه! اگر این بازی FUN رو دست یه بچه 5 ساله بدند می‌ترسه؟

پس این همه فلسفه برای دنیای‌های موازی و دنیا‌ی ذهنی افراد که پایه و اساس نسخه‌های کلاسیک هست کجاست؟ سه چهار نفر دنبال هم راه می‌افتند و هدفشون بکش برو جلوعه، این شد Silent Hill! مطمئنم سازنده‌های این بازی حتی یک اپسیلون هم از داستان سری اطلاعات ندارند، و نسخه‌های مختلف رو دیدند و المان‌های هر کدوم رو با بی منطقی هر چه تمام گنجوندند تو این نسخه کذایی. کسی که فکر می‌کنه با وجود PH و چهارتا پرستار با یک بازی اصیل طرفه هیچ شناختی از عناصر بازی نداره، همین PH فلسفه وجودی خاص خودش رو داره که الکی ازش استفاده کردند! چه چیزی ارزش Homecoming رو پایین آورد؟

RPG بودن یا نبودنش مهم نیست، خودمون رو گول نزنیم مهم اینه که بازی ذاتاً مشکل داره و هیچ ارتباطی با سری نداره.

ضمناً کسی که فن Silent Hil باشه اسم همچین بازی‌ای رو Silent Hill نمیذاره و ازش طرفداری نمی‌کنه.

اینم یه عکس از این شاهکار:

c8c76b39d294.jpg

و این هم عکس‌هایی از خاطرات مرده:

21740375847b.jpg

f97d1d7e0215.jpg

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
به نظر من يه سری دارن زيادی سخت می گيرن، اصلا هم قرار نيست سبك كل سری بشه مثل Book of Memories.
از اينجور بازی های متفاوت برای فرانچايز های بزرگ زياد اومدن نمونه اش متال گير اسيد برای سری MGS و چندين شماره متفاوت برای FF مثل Dirge of Cerberus و ماريوهایی كه برای سری ماريو اومدن و سبكشون فرق می كرده.
ولی نه اسم اسنيك سری فاينال و ماريو خراب شده و نه سكبشون تغيير كرده و نه هيچ چيز ديگه فقط يه هديه و گسترش دادن بازار فرانچايز بوده برای يه سری از طرفدارا و گيمرایی كه اون سبك متفاوت با سبك اصلی سری رو دوست داشتن. فلسفه و منطق خاصی هم پشت اكثر اين بازی های متفاوتی كه گفتم نبوده، دقيقا مثل Book of Memories.
ارتباط داشتن هم من يكی كه نمی خوام داستان و جو سايلنت هيل رو داشته باشه چون اصلا سبكش اينطور نيست. همون موزيك ترسناك و مپ های سايلنت هيل رو داشته باشه برام كافيه و كاری به بقيه ش ندارم چون حسابش با بقيه شماره ها فرق داره.
اينم كه بخاطر تعصب اينكه "اين بازی سايلنت هيل نيست" بيان بهش نمره پايين بدن كار كاملا اشتباهيه چون نه قراره سبك كل سری عوض شه نه اسمشون خراب شه نه هيچ چيز ديگه يه بازیه برای چيزایی كه توضيح دادم و اصلا دليل نيست كه حساس شيم روش.
به عنوان يه بازی مولتی پلير كوآپ كه اسم سايلنت هيل روشه قبولش دارم ولی اينكه با شماره های اصلی مقايسه ش كنم و هم سطح اونا بدونمش نه.
اميدوارم هستم غير از اين يه سايلنت هيل مثل 0 و شترد مموريز حتما رو ويتا بياد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر