امتیازات Prince of Persia: The Lost Crown

پیش‌بینی شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    173
  • نظرسنجی بسته شده است .

Subject 16

Only fools venture where them spirits tread
کاربر سایت
May 21, 2018
434
نام
Fazel
prince-of-persia-the-lost-crown.jpg

Developer: Ubisoft Montpellier

Publisher: Ubisoft

Director: Mounir Radi

Composer: Gareth Coker

Platforms: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, Microsoft Windows

(28 دی ماه 1402) Release Date: January 18, 2024

امبارگوی بازی در تاریخ 21 دی ماه، ساعت 20:30 برداشته خواهد شد...

IMG_20240116_160728_226.jpg

IMG_20240116_160729_750.jpg

IMG_20240112_231346_174.jpg

آخرین ویرایش:

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
کلا خروجی بازی های یوبی سافت تو این چند ماه برای سونی و مایکروسافت هم قفله .تو یه بازی ۴ ۵ ماهه کرو موتورفست اساسین میراژ اواتار پرنس در اینده نزدیک هم skull and bonez که به جز اواتار که اونم تو بحث گرافیک بهترین بازی سال بود بقیشون همه بازی های فوق العاده ای بودن را منتشر کرده احتمالا برای اخر ۲۰۲۴ هم استار وارز را داره که جزو ۳ تا برتر سامرفست بود.
این پرنس هم همین جوری به خاطر فارسی بودن براش هایپ بودم دیگه چه برسه به اینکه سبک مورد علاقم مترویدوینیا هم هست چه شود:x:x

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
دمو رو روی ps5 و سوییچ(با توجه به سبک مترویدوینیا)و لذتی که رو کنسولای دستی داره تست کردم رو هر ۲ عالی فریم ثابت البته دیتل ها رو ۵ قطعا بهتره و امینطور عمق رنگها اما هر ۲ عالی. واقعا چقدر پلتفرمر بازی لذت بخشه و خاص .
Screenshot_20240112_124337_YouTube.jpg

اما تموم اینا یه طرف روایت داستان و دیالوگ ها چقد به زبان پارسی شیرین و دلنشینه و ما از چه نعمتی بی بهره ایم تو بازیا و ازون گذشته مهم ترین چیز فرهنگ و تمدنی که تموم دنیا ستایشش میکنن و تو این سالها به تاراج رفته و چیزی ازش نمونده.
IMG_20240112_123744_508.jpg
باورش سخته تیمی که بازی رو ساخته همچین تحقیق و اطلاعاتی از تمدن بزرگی مثل ما داره اونوقت خودمون....

آخرین ویرایش:

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
376
نام
فرنود
من اتفاقا خوشحالم که اینبار یوبیسافت غیر منتظره وارد شد و نه تنها یه بازی خوب بلکه یه پرنس خوب عرضه کرده. الان هم منتظرم دانلود دمو تموم شه برم سراغش.
ولی سوالم اینه هدف از این ریپلای بچه گانه چی بود :D ؟ اگه اعلام نمره بود که من زودتر از شما خبر رو چک میکنم و در پست اول هم مشخصه! عدم موفقیت بازی های یوبیسافت چه سودی برای من داره؟

• Like
Reactions: Cait Sith and blak

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
باورش سخته تیمی که بازی رو ساخته همچین تحقیق و اطلاعاتی از تمدن بزرگی مثل ما داره اونوقت خودمون....
اتفاقا باورش به هیچ وجه من الوجوه سخت نیست. باور اینکه قشر جوان و فرهیخته و تحصیل کرده مملکت، در بهترین حالت خارج از کتابای درسی هیچ کتابی نمی‌خونن برای من به شخصه خیلی سخت تره. برای مثال شما خلاصه کتاب تاریخ مشیر الدوله پیرنیا را که n سال پیش نوشته شده و نصف نوشته هاش عملا الان مورد سواله را بخونی(نه خود کتاب کامل) اکثر اطلاعات حداقلی لازم از تاریخ ایران (به خصوص ایران باستان ) دستت میاد. اما متاسفانه اکثریت ما علاقه به خواندن و دانستن نداریم، مگه اینکه یه سودی (اکثرا مالی) برامون داشته باشه یا یه حالی بهمون بده. این همه دم از ایران باستان میزنیم، اما شما لازمه ۱۰۰۰ تا جوون را ردیف کنی ازشون بپرسی شاه هخامنشی بعد اردشیر اول کی بود؟ عمرا ۱۰۰ نفر بینشون بدونه. اما از همون ۱۰۰۰ تا بپرسی پدر رابرت باراتیون کیه یا پدر و مادر ولدمورت کین یا شاه بعد الندیل کیه و دونه ‌داین شمال کی مزمهل شدن، خیلیاشون می‌تونن جواب بدن…
خلاصه اینکه مشکل جای دیگست…
———
من تو تاپیک بازی هم گفتم. این عالیه که صداگذاری فارسی تو بازی هست. اما در قیاس با صداگذاری انگلیسی، حرف چندان خاصی برای گفتن نداره.
محمد طالبیان هم از ۲۰۰۸-۹ داره نقد و بررسی مینویسه و با اینکه درباره pop جدید با همه حرفاش موافق نیستم (بازی به خاطر زبان فارسیش صد در صد ارزش حمایت داره. کارمندای یوبی سافت آنقدر brain dead نیستن که نتونن یه دیتا بکشن بیرون از کابراشون که چند نفر بازیو با زبان فارسی رفتن ) اما میدونم حرف بیخود نمیزنه.

————

جدا از همه اینا، خود بازی به عنوان یه مترویدوانیا واقعا عالیه. اگه این سبکو دوست دارید، در خریدش شک نکنید.

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
اقا خدابش یه چندتا گیم پلی دیدم که باس فایت بود خیلی چالش داشت جالبه اونا هم میتونن فینیشر بزنن رو شما دمیج سنگینی هم داره
سکو بازی هم عجیب سخت چالش برانگیزه
که اینم خیلی خوبه
خلاصه معلومه تیم خوبی پشت بازی بوده فقط سمبل نکردن بدن بیرون امتیاز بازی هم گواه به اینه
به امید ریمیک با کیفت از سه گانه که پتانسیل بالایی داره مخصوصا نسخه ی دوم

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
دمو که فوق العاده بود.
علی الخصوص کیفیت دوبله که بی نظیر بود.
ایشالله این بازی شروعی باشه برای کلید خوردن اساسین کرید های بعدی در ایران باستان.
چون میراژ واثعا بی نظیر بود از نظر بافت شهری و حال و هوا.
تصور ساخته شدن اساسین در ایران باستان و قدیم با دوبله و زیرنویس فارسی چیزی ورای تصوره.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
دمو رو روی ps5 و سوییچ(با توجه به سبک مترویدوینیا)و لذتی که رو کنسولای دستی داره تست کردم رو هر ۲ عالی فریم ثابت البته دیتل ها رو ۵ قطعا بهتره و امینطور عمق رنگها اما هر ۲ عالی. واقعا چقدر پلتفرمر بازی لذت بخشه و خاص .
View attachment 324666

اما تموم اینا یه طرف روایت داستان و دیالوگ ها چقد به زبان پارسی شیرین و دلنشینه و ما از چه نعمتی بی بهره ایم تو بازیا و ازون گذشته مهم ترین چیز فرهنگ و تمدنی که تموم دنیا ستایشش میکنن و تو این سالها به تاراج رفته و چیزی ازش نمونده.
View attachment 324665
اتفاقا هیچ چیز عجیب و غیر قابل باوری نیست ... فقط کافیه یه مدت تو اینستا و یوتیوب پیج های خارجی که روی مسائل فرهنگی یا تاریخی فعالیت میکنن خودشون رو راجع به ایران پاره کردن از هر چند تا پستشون یکیش راجع به ایرانه .... دیگه یه تیم حرفه ای بخواد لای چند صفحه کتاب رو باز کنه و ازش یه اقتباس بیرون بکشه کار خاصی نکرده ...
............
کار خاص رو تیم هویوورس تو گنشین ایمپکت انجام دادن که یه چیزایی رو از فرهنگ ایران و ائین زرتشتی بیرون کشیدن که به سختی به گوش خود ایرانی ها رسیده ... یادش بخیر اولین لیک ها که از پچ سومرو بازی بیرون اومد .. کاربر های غربی رقص کارکتر ها رو مسخره میکردن و فکر میکردن یه چیز من در آوردی از هویوورس هست ... بعد که کاربرای ایرانی توجیحشون کردن که این رقص پارسی هست پشماشون ریخت و به غلط کردن افتادن

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
اتفاقا باورش به هیچ وجه من الوجوه سخت نیست. باور اینکه قشر جوان و فرهیخته و تحصیل کرده مملکت، در بهترین حالت خارج از کتابای درسی هیچ کتابی نمی‌خونن برای من به شخصه خیلی سخت تره. برای مثال شما خلاصه کتاب تاریخ مشیر الدوله پیرنیا را که n سال پیش نوشته شده و نصف نوشته هاش عملا الان مورد سواله را بخونی(نه خود کتاب کامل) اکثر اطلاعات حداقلی لازم از تاریخ ایران (به خصوص ایران باستان ) دستت میاد. اما متاسفانه اکثریت ما علاقه به خواندن و دانستن نداریم، مگه اینکه یه سودی (اکثرا مالی) برامون داشته باشه یا یه حالی بهمون بده. این همه دم از ایران باستان میزنیم، اما شما لازمه ۱۰۰۰ تا جوون را ردیف کنی ازشون بپرسی شاه هخامنشی بعد اردشیر اول کی بود؟ عمرا ۱۰۰ نفر بینشون بدونه. اما از همون ۱۰۰۰ تا بپرسی پدر رابرت باراتیون کیه یا پدر و مادر ولدمورت کین یا شاه بعد الندیل کیه و دونه ‌داین شمال کی مزمهل شدن، خیلیاشون می‌تونن جواب بدن…
خلاصه اینکه مشکل جای دیگست…
این مساله تو کل دنیا هست
تو هر جامعه ای اکثرا افراد فرهیخته و کسایی که دغدغه هایی فراتر از دغدغه عامه مردم دارن دنبال تاریخ و محیط زیست و مسایل اجتماعی و ..... میرن.

جامعه ایرانم که کلا با این وضع سواد نیروی انسانی و مشکلات فراوانش یه جامعه با تعداد قابل توجه فرهیخته نیس که ازش انتظار زیادی داشته باشیم. در نتیجه خیلی تقصیر مردم نیس بنظرم (همیشه میشه از 10...15 درصد مردم انتظار داشت نه بقیه، که تو جامعه ایران این درصد به مراتب هم کمتره)

.​

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
البته اینکه ویکیپدیای سیار باشی و مثلا نام شاهنشاه های شاهنشاهی هخامنشی رو پشت هم حفظ باشی، به نظرم ارزش خاصی نداره، این اطلاعات صرفا متریال هستن و خیلی راحت میشه سپردشون به تکنولوژی به جای اینکه حافظه رو باهاش اشغال کرد، تاریخ دان های متخصص هم همین نظر رو دارن...

مهم به نظر من این هست که "درک" درستی از بزنگاه های تاریخی و عوامل مهمشون داشته باشی، مثلا ماجرای گئومات و در نتیجه مهم ترین دلیل "کبیر" بودن داریوش اول رو بشناسی، دلایل سقوط شاهنشاهی هخامنشی در برابر اسکندر رو بشناسی، اگاه باشی که یونان در مفهوم کامل یعنی با تمام کلونی هاش، در مقابل شاهنشاهی هخامنشی حکم یک "روستای پیشرفته از نظر دانش اما فقیر از نظر توسعه" داشتند، بدونی که یکی از مهم ترین انگیزه های سربازان اسکندر، رسیدن به "ثروت افسانه ای" شاهنشاهی بوده،

مهم این هست که ماهیت دولت روی کار اومده بعد از سقوط هخامنشیان توسط اسکندر (سلوکی ها) و تاثیر بسیاااااار مثبتشون در تاریخ و فرهنگ ایران و تفاوت عمده شون با دولت روی کار اومده بعد از سقوط ساسانیان توسط اعراب شبه جزیره (خلافت راشدین) رو بشناسی، مهم این هست که بدونی سلوکی ها ایران رو بهبود دادند اما اعراب ایران رو با خاک یکسان کردند، مهم این هست که تفاوت "کلیتوس" و "سعدبن ابی وقاص" رو بدونی، مهم این هست که بدونی سعدبن و پسر عمو هاش، چه بلایی سر ایران و ایرانی اوردن (و بعد ها توسط بخشی از همین ایرانی های نااگاه پرستش شدند) مهم این هست که "زندیق" هارو بشناسی و بدونی چه کسانی حتی سال ها پس از سقوط شاهنشاهی و ایرانشهر، در برابر اعراب و اندیشه تازه واردشون مقاومت کردند...

و n عدد مطلب مهم دیگر...

خلاصه به نظر منم جامعه ما از این نظر فاجعه است، و به شکل ترسناکی نسبت به گذشته خودش (که به صورت مستقیم به امروز هم ربط پیدا میکنه) نااگاه هست (مخصوصا در مورد سقوط شاهنشاهی ایرانشهر یا ساسانی و دیو هایی که ایران رو اشغال کردند)، اما همونطور که گفتم به نظرم این نااگاهی در ندونستن پشت هم اسم شاهنشاهان هخامنشی یا ساسانی نیست، در نشناختن و نادانی نسبت به واقعیت های تاریخی و تغییراتی هست که پشت سر هم رخ داده و به امروز رسیده...

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
البته اینکه ویکیپدیای سیار باشی و مثلا نام شاهنشاه های شاهنشاهی هخامنشی رو پشت هم حفظ باشی، به نظرم ارزش خاصی نداره، این اطلاعات صرفا متریال هستن و خیلی راحت میشه سپردشون به تکنولوژی به جای اینکه حافظه رو باهاش اشغال کرد، تاریخ دان های متخصص هم همین نظر رو دارن...

مهم به نظر من این هست که "درک" درستی از بزنگاه های تاریخی و عوامل مهمشون داشته باشی، مثلا ماجرای گئومات و در نتیجه مهم ترین دلیل "کبیر" بودن داریوش اول رو بشناسی، دلایل سقوط شاهنشاهی هخامنشی در برابر اسکندر رو بشناسی، اگاه باشی که یونان در مفهوم کامل یعنی با تمام کلونی هاش، در مقابل شاهنشاهی هخامنشی حکم یک "روستای پیشرفته از نظر دانش اما فقیر از نظر توسعه" داشتند، بدونی که یکی از مهم ترین انگیزه های سربازان اسکندر، رسیدن به "ثروت افسانه ای" شاهنشاهی بوده،

مهم این هست که ماهیت دولت روی کار اومده بعد از سقوط هخامنشیان توسط اسکندر (سلوکی ها) و تاثیر بسیاااااار مثبتشون در تاریخ و فرهنگ ایران و تفاوت عمده شون با دولت روی کار اومده بعد از سقوط ساسانیان توسط اعراب شبه جزیره (خلافت راشدین) رو بشناسی، مهم این هست که بدونی سلوکی ها ایران رو بهبود دادند اما اعراب ایران رو با خاک یکسان کردند، مهم این هست که تفاوت "کلیتوس" و "سعدبن ابی وقاص" رو بدونی، مهم این هست که بدونی سعدبن و پسر عمو هاش، چه بلایی سر ایران و ایرانی اوردن (و بعد ها توسط بخشی از همین ایرانی های نااگاه پرستش شدند) مهم این هست که "زندیق" هارو بشناسی و بدونی چه کسانی حتی سال ها پس از سقوط شاهنشاهی و ایرانشهر، در برابر اعراب و اندیشه تازه واردشون مقاومت کردند...

و n عدد مطلب مهم دیگر...

خلاصه به نظر منم جامعه ما از این نظر فاجعه است، و به شکل ترسناکی نسبت به گذشته خودش (که به صورت مستقیم به امروز هم ربط پیدا میکنه) نااگاه هست (مخصوصا در مورد سقوط شاهنشاهی ایرانشهر یا ساسانی و دیو هایی که ایران رو اشغال کردند)، اما همونطور که گفتم به نظرم این نااگاهی در ندونستن پشت هم اسم شاهنشاهان هخامنشی یا ساسانی نیست، در نشناختن و نادانی نسبت به واقعیت های تاریخی و تغییراتی هست که پشت سر هم رخ داده و به امروز رسیده...​
بسیار پست خوبی بود.
ولی من بازم عقیده دارم عامه مردم تو کل دنیا سراغ اینجورچیزا نمیرن (علاقه ای به یادگیری گذشته و تاثیر گذاری روی اینده کشورشون ندارن)
میمونه اون عده فرهیخته که اونا رو هم با شرایط فعلی هممون می بینیم که چطور سعی در از بین بردن و نابود کردنشون دارن یه عده ای

.​

آخرین ویرایش:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
یوبیسافت امسال واقعاً چند تا گیم متنوع هر چند با لول متوسط به بالا ریلیز کرد اونم تو این دوره که کمپانی ها هر چند سال یک بازی میدن.
کلاً یکی از جذابیت های یوبی سافت برای من از بچگی تا الان این بوده که همیشه به تاریخ پرداخته و به خاورمیانه بخصوص ایران خیلی علاقمند بوده و الان دیگه با فارسی کردن بازیش واقعاً تو این زمونه که هیچ کشوری ما رو کیفش هم حساب نمی کنه ترکونده :D
در مورد بازی، اولین نمایشش رو دیدم مثل همه جذاب نبود ولی تو نمایش های بعدی و توضیح سازنده ها جذاب شد برام ولی خب عنوان عام پسندی نیست از یه فرنچایز فوق محبوب.
خوده من کلاً طرفدار گیم 2 بعدی نیستم ولی چند ماه پیش AC: Chronicles بازی کردم جذبم کرد و فکر می کنم تو خلاقیت هاشون تو این ژانر پیشرفت های زیادی رو شاهد باشیم داخل پرنس جدید

• Like
Reactions: NaViiDii

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد

و n عدد مطلب مهم دیگر...

خلاصه به نظر منم جامعه ما از این نظر فاجعه است، و به شکل ترسناکی نسبت به گذشته خودش (که به صورت مستقیم به امروز هم ربط پیدا میکنه) نااگاه هست (مخصوصا در مورد سقوط شاهنشاهی ایرانشهر یا ساسانی و دیو هایی که ایران رو اشغال کردند)، اما همونطور که گفتم به نظرم این نااگاهی در ندونستن پشت هم اسم شاهنشاهان هخامنشی یا ساسانی نیست، در نشناختن و نادانی نسبت به واقعیت های تاریخی و تغییراتی هست که پشت سر هم رخ داده و به امروز رسیده...
من از اسم منظورم این بود که اکثریت ملت ساده ترین چیزها را نمیدونن و در عمل هم نمی خواهند که بدونن. دیگه تامل درباره اینکه سلوکوس نیکاتور و بچه هاش چه کردند و حجاج یوسف ثقفی چقدر کشت و هر کدوم از اینا چه تاثیری داشت بماند!

پ.ن: ولی جدی تاثیر مثبت سلوکی ها را نمیدونم. صد در صد 200-100 سال حکومت روی یه قلمرو تاثیرهای متعدد خودشو داره. اما نقشه را که نگاه می کنی انقدر هر 5 سال یه بار انقدر جنگ و revolt دارن اینا و به نسبت قبل و بعدشون انقدر بی ثباتن که خیلی چیزا را تحت تاثیر قرار میده. تاثیر ماندگارشون بیشتر روی ایجاد پادشاهی باختر(باکتریا) بود که خب به مرور داخل ما(پارتیا) هضم شدن...

• Like
Reactions: Natural Killer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر