امتیازات Pokémon Sword & Shield

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,230
نام
امیرحسین

Attachments

• pokemonthumb-1559742925105_1280w.png
    pokemonthumb-1559742925105_1280w.png
    898.3 KB · مشاهده: 258
آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
امتیازات این یکی پای خودت :D
من رو که میدونی، خیلی فن پوکمون نیستم
یه نظرسنجی هم بذار پیش بینی کنیم

تنها چیزی که در مورد پوکمون سورد/شیلد میدونم اینه که هر چقدر دیزاین های هنری اش محشره، از بعد فنی تو دیواره
لذا این که چه قدر خود فرمول بازی رو خوب پیاده سازی کردن مهمه
و نمیشه اصن حدس زد نمره اش رو

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
We've Been Bamboozled :D
امبارگوی بازی فردا همین ساعت برداشته میشه :D (قرار بود امروز برداشته شه، ای لعنت به این اطلاعات دادنت، متاکریتیک)

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
We've Been Bamboozled :D
امبارگوی بازی فردا همین ساعت برداشته میشه :D (قرار بود امروز برداشته شه، ای لعنت به این اطلاعات دادنت، متاکریتیک)
حاجی اینو ول کن چرا ملت قبل لانچی شلنگ رو گرفتن رو بازی ظاهرا بدجور از نظر فنی گند زدن :D بازی هم پرداخت درون برنامه ای داره من تا حالا ندیدم قبل لانچی بازیای نینتندو رو ملت اینقدر غر بزنن سرش (به غیر موبایلیا)!!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cait Sith and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
حاجی اینو ول کن چرا ملت قبل لانچی شلنگ رو گرفتن رو بازی ظاهرا بدجور از نظر فنی گند زدن :D بازی هم پرداخت درون برنامه ای داره من تا حالا ندیدم قبل لانچی بازیای نینتندو رو ملت اینقدر قر بزنن سرش (به غیر موبایلیا)!!

حالا جدا پوکمون بازی ای نیست که بخوای به گرافیک فنی اش ببالی و برات مهم باشه... فایر امبلم از همین پوکمون بدتر بود، متاش 89 ـه (البته اصلا وضع فعلی پوکمون مخصوصا Draw Distance فاجعه اش قابل دفاع نیست، اشتباه نکنید)
مایکروترنکشن ـه هم ظاهرا چیز جدی ای نیست و اصن من ندیدم سر این یکی کسی خیلی غر بزنه
ولی این که Pokedex رو از بازی حذف کردن... هولی شعط... از E3 تا الان سر این موضوع جنگه... :D جنگ ها! سه بار هشتگ اعتراضی، یه بار هم هشتگ حمایتی رو رسوندن به Top 10 Worldwide تو توییتر

و به نظرم متا حتی اگه بالا هم شه، هیچ تاثیری نداشته باشه رو کل قضیه :D ریشه اش خیلی حاد تره :D

===

بازی موبایلی های نینتندو رو هم حساب کنی همچین فاجعه و دو دستگی تو عرضه ی بازی رو من تا حالا از نینتندو ندیدم
نزدیک ترین موردی که یادمه، Fire Emblem Fates تو 2016 بود که اصن ابعاد و دلایل اش با این قابل مقایسه نیست

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
سه بار هشتگ اعتراضی، یه بار هم هشتگ حمایتی رو رسوندن به Top 10 Worldwide تو توییتر

گفتم یه بار هشتگ حمایتی رو رسوندن به ترند جهانی...؟
بخونید دو تا! :D
قصه این یکی شدید جالبه!!
بذارید تعریف کنم یه چیزایی یاد بگیرید
تعریف کردن این چیزا شدید حال میده
[هشدار: داستان طولانی ایه]

===

اگه فن پوکمون باشید حتما Serebii رو می شناسید... اگه آشنایی با سری پوکمون هم داشته باشید اسم اش به گوشتون خورده احتمال زیاد
البته منظورم این پوکمون کوچولو موچولوئه نیست:
122660
دارم در مورد وبسایت Serebii.net - Where Legends Come To Life حرف میزنم

اولین بازی پوکمون تو آمریکا، سال 1998 عرضه شد (و موج گنده بعدش و Blah Blah)... یه سال بعدش تو 1999، سایت سربی، فعالیت اش رو به عنوان یه وبگاه طرفداری و پوشش اخبار برای بازی شروع می کنه. الان که 2019 ـیم این سایت 20 ساله داره فعالیت می کنه و یه حجم عظیمی از طرفدارهای پوکمون رو اطلاعاتش حساب وا می کنن و چیزیه که خیلی ها معتقداند یکی از بهترین بخش های فندوم پوکمون ـه و سایتیه که پشتیبانی و نیروی پشتش رو کمتر فن بیسی به خودش تو این همه مدت به خودش می بینه!

که نشون میده سایت بزرگیه از لحاظ محتوا اگه فکر کنید یه سایت فن-مید ـه... اکانت توییتر سایت Verify شده است و نزدیک 500K فالوور داره

نکته اش اینه سایت به این بزرگی رو 20 سال فقط یه نفر کنترل می کرده و براش محتوا می زده، یه آدمی به نام Joe Merrick

122661

یعنی بگیرید تمام کسایی که این جا این همه مدت برای بخش های مهم این فروم مثل بخش های اخبار و پلی استیشن و ... رو جمع کنید رو هم... 30 تا امیروان هم روی هم بریزید بعیده نصف جو مریک تو سربی فعالیت داشته باشن... این یارو جدول Pokedex رو برای نزدیک به 1000 تا پوکمون رو پر و تکمیل کرده... که بخشی از فعالیت هاشه
استریم 24 ساعته ای که یه ماه پیش پخش شد و کلا توش اندازه 3 دقیقه اطلاعات مفید بود رو کامل برای پوشش خبری اش دیده... این کار خفن آخرشه... 20 ساله تو این کاره و حتی کسایی که اهمیت پشم هم به پوکمون نمیدن تو کامیونیتی های مختلف برای این یارو و کاری که در حق فن بیس فرنچایز مورد علاقه اش انجام میده احترام قائل اند.

داستان تازه شروع میشه

حاشیه های عرضه پوکمون Sw/Sh رو که گفتم از E3 با تایید کات شدن Pokedex از بازی شروع شد و تمومی نداشت. یه ماه پیش داستان دوباره کامل گُر می گیره، نینتندو و خود کمپانی پوکمون شروع می کنن تبلیغات پوکمون رو شدیدتر کردن که طبیعیه به خاطر نزدیک شدن به خاطر عرضه بازی...
همزمان با همین موضوع سر و کله فن های عصبانی دوباره پیدا میشه و جدا از غرزن های همیشگی کلی آدم عصبانی دیگه هم تو این دوره بهشون اضافه میشه

همین حین، دو هفته پیش یهو بازی لیک میشه و کلی از اطلاعاتش از پوکمون های موجود، دیزاین های پوکمون های جدید، اطلاعات داستانی، محتواهای بازی و... همه تو اینترنت پخش میشن... نینجاهای نینتندو سعی می کنن سریع وارد عمل شن و خبرش پیچید که منبع اصلی لیک تقریبا دخلش اومده :D
البته مشکل اصلی یه جای دیگه شروع میشه... ویدیوها و دیزاین های لیک شده یه حجم وحشتناک تری از عصبانیت رو بین فن ها راه میندازه

از این جا به بعد اوضاع خیط میشه! هیترهای پوکمون جدید، عین لشگر Witch Hunter ها میریزن تو هر پست مربوطه به پیج نینتندو و پوکمون و رسما به فحش می کشن کمپانی رو و کلا بساط گیر دادن به پوکمون سورد/شیلد حسابی داغ میشه!
این وسط یه عده هم برای Clout و... شروع می کنن اطلاعات غلط دادن، تیترهای داغون و وسوسه کننده و Trigger وار و... و از این آشفته بازار کسب منفعت می کنن.

یه هفته و نیم پیش خبر میرسه که تیم سازنده، Game Freak از لحاظ روحیه ای تو ضعیف ترین وضع اش تو تاریخ شرکت قرار داره
Pokémon Sword and Shield, Developer Morale Is Under Shoes | Spark Chronicles
علت اش سه چیزه:
1. اهمیت کمتری که خود پوکمون کمپانی، شرکت مادر فرنچایز، به این تیم میده... بعد انفجار Pokemon GO، خیلی فشار وارده به گیم فریک برای همراهی با این موج انفجار سریع، سنگین میشه
2. فن های عصبانی که تا حد ترسناکی گیم فریک رو متهم می کنن (که اتهامات شون مورد قبوله ولی نحوه مطرح کردنشون نه) و استدیو رو بابت تک تک تصمیماتی که گرفته و قول هایی که نتونسته بهشون عمل کنه محکوم می کنن... از اون جا که دستورات از بالا میاد و پول اون جا حرف اول رو میزنه (و شعار دادن ملت خیلی تاثیری نداره روشون)، فشار تمامی این اعتراض ها رو کمر تیم سازنده می افته
3. لیک شدن بازی!! لیک شدن بازی قبل عرضه بزرگترین ضربه ایه که به تیم سازنده "هر" بازی ای میتونه بخوره و پوکمون قشنگ این ضربه رو محکم دریافت کرد. این در صورتیه که تو کمپین تبلیغاتی پوکمون سورد/شیلد، گیم فریک خیلی شدید سعی داشت بر خلاف روند تبلیغات بازی های قبلی که پته همه چیزهای بازی رو قبل عرضه می ریختن زمین، این جا کلی موارد رو مخفی نگه دارن و بذارن خود خریدار موقع عرضه و خرید بازی بفهمه

اینا رو بذارید کنار اخبار از عمد غلط برای آتیشی کردن بیشتر طرفدارا و منتشر شدن خبرهایی که تایید می کنه برای گیم فریک نامه های تهدید به مرگ از طرفدارهای فرنچایز فرستاده شده و جنبش BringBackNationalPokedex هم هنوز فعاله تو توییتر و جو روانی دور بازی و سازنده ها به طرز سیاه و داغونی، منفی ـه و داریم در مورد بازی ای صحبت می کنیم که مخاطب اصلی اش بچه هان!

این جاست که جو مریک وارد عمل میشه و سعی می کنه جو مثبت رو راه بندازه تو کامیونیتی بازی دوباره
و واقعا موفق میشه! تو فاصله دو هفته ای قبل از عرضه، کامیونیتی پوکمون هشتگ #ThankYouGameFreak رو راه میندازن که جهانی میشه (اولین هشتگ حمایتی ای که اشاره کردم) هم به خاطر عرضه نسخه جدید فرنچایزی که باهاش بزرگ شدن و هم 20 سال خاطره سازی مجموعه که گیم فریک انجام داده.

122664

البته که هیترهای بازی و آتیش گرم کن های قضیه به شدت از کل این قضیه عصبانی میشن و حسابی به سخره می گیرن کل این جنبش رو حتی هشتگ #FuckYouGameFreak رو راه میندازن که نمیتونه در حد هشتگ های حمایتی گنده شه

یه موج مثبت دنباله روی این هشتگ پشت بازی راه می افته که طبیعتا کلی بحث بین ملت تو توییتر راه میندازه
و از اون ور، دوباره با استاد به لیک ها، لیست های بلند بالای انتقادات، گیف ها و ویدیوها از گرافیک ضعیف بازی و... (که همشون هنوزم ریشه اش بر میگرده به قطع شدن Pokedex از بازی) جو منفی بازی به شدت شدید تر میشه

این وسط دوباره یه عده استناد می کنن به اطلاعات غلط و لیک شده.. و جو مریک و پیج سربی این ها رو به هیچ وجه پوشش نمیده و اتفاقا نقض هم می کنه به شدت اکثرشون رو و جو مثبت رو نگه می داره
هیترهای بازی که از فحش دادن به گیم فریک و بی نتیجه بودنش خسته شدن به نظرتون چیکار می کنن؟ :D
میریزن سر مثبت اندیش و بزرگترین فن پوکمون! جو مریک و سایتش سربی!!

حجمه منفی کامنت های تمسخر آمیز، اتهام پاچه خواری و کاسه لیسی جو مریک واسه کمپانی پوکمون زیر پست های سایت و خود اکانت شخصی اش، فرستادن نامه های تهدید به مرگ و...، رسما هیترهای بازی جوری سر جو مریک میریزن که بتونن از اینترنت محو اش کنن و خفه اش کنن! جو مریک تقریبا تو این مدت معرفی تا عرضه پوکمون سورد/شیلد سه بار تصمیم داشته کل سایت سربی رو ول کنه و بکشه کنار، کسی که 20 سال پای این پروژه عظیم وقت گذاشته. تا این حد اوضاع بی ریخت بوده

طبیعتا همون جور که مشخصه، حد و مرز رو اینا رد کردن... در نتیجه دنباله روی توییت یکی از طرفدارها علیه این جریان، دومین ترند حمایتی پوکمون سورد/شیلد، نه به حمایت از فرنچایز پوکمون، نه به حمایت از استدیوی سازنده بازی، گیم فریک و نه به حمایت از نینتندو... بلکه به حمایت از یک طرفداری که 20 سال پای فرنچایزش زحمت کشیده و حالا از طرفدارهای همون فرنچایز داره بهش حمله میشه و ترند #IStandWithSerebii در کسری از روز، همزمان با عرضه غولی مثل Disney + و تریلر جدید سونیک که تو مرکز توجهات ـه پاش از ترندهای آمریکا و انگلیس سریع به ترند جهانی کشیده میشه
122666

و این جا با توییت جو مریک به آخر قصه می رسیم که توییت قشنگیه...
122667

=====

اصولا تو سایت های فارسی زبان هیچ اخباری از پوکمون پوشش داده نمیشه، حتی به نسبت بقیه فرنچایزهای نینتندو
دو تا انفجار گنده ای که 1998 و 2016 تو دنیا باعث رشد عظیم پوکمون شدند هیچ کدوم به ایران نرسیدند و اگه بحثی شه این جا واقعا در حد مسخره کردن پوکمون با دیجیمون هاست که اون ور همچین چیزایی بگی لای طوفان فن بیس پوکمون محو میشی!! در نتیجه کلا اطلاعات از این قضیه کمه، برای همین مجبور بودم این قدر مفصل توضیح بدم

فن بیس پوکمون اساسا سال هاست که معروفه فن بیس Toxic و به شدت مسمومیه
ولی 2019 برای من رسما ثابت شد اینا واقعا Toxic ترین فن بیس لای کامیونیتی گیمینگ اند که به خودشون هم رحم نمی کنن
باز واقعا خوبه این هشتگ های حمایتی در اومد واسه بازی

من که در هر صورت خودم با بازی حال نمی کنم و نمی خرمش، ولی اخبارش امسال، عجیب ترین وضع ممکن رو لای اخبار گیمینگ داشت

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر