امتیازات Final Fantasy XV

پیش بینی میانگین امتیازات

• مجموع رای دهنده‌ها
    53
  • نظرسنجی بسته شده است .

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
عنوان: final fantasy xv

پلتفرم : Xbox One/PS4

کارگردان: Hajime Tabata
آهنگ ساز :Yoko Shimomura
متور گرافیکی : Luminous Studio
توسعه دهنده: Square Enix Business Division 2
ناشر:Square Enix
تاریخ انتشار: November 29, 2016

(9 آذر ماه سال 95 )

latest

نقد های بازی دوشنبه 8 آذر منتشر خواهند شد

Famisu 10/10
rash bandicoot 10/10
Digitally Downloaded 10/10
Destructoid 10/10
cgmagonline:10/10
UOL Jogos (in Portuguese) 10/10

JeuxVideo 18/20
LaPS4 9.5/10
Hobby Consolas 9.2/10
Time 9/10
Multiplayer.it 9/10
Impulsegamer 9/10
COGconnected 9/10
SpazioGames 9/10
wegotthiscovered:9/10
Easy alies: 9/10

Polygon 9/10
Spaziogames 9/10
Gamesradar 9/10
Atomix 9/10

Gameblog.fr 9/10
GearNuke 9/10
USGamer 4/5
gamepro:8.8/10
Everyeye 8.5/10
Vandal.net 8.5/10
3DJuegos 8.5/10

Game infomer 8.5/10
Stevivor 8.5/10
xgn: 8.5/10
playstationlifestyle: 8.5/10
Game World Navigator Magazine 8.4/10
thegamesmachine:83/10

IGN : 8.2/10
Gadgets 360 : 8/10
Videogamer 8/10
The Digital Fix 8/10
Game spot :8 /10
thesixthaxis:8/10

Meristation 8/10
gamespew:8/10
GamePro Germany 8/10
M3 8/10
Trusted Reviews 8/10
Game Revolution 8/10
Worth Playing 8/10
Chat code central: 80/10
Rpg site: 8/10
meristation: 8/10
trusted reviews: 8/10

IGN ITALY : 7.9/10
jeuxactu: 7.5/10
areajugones: 7.5/10
God is a Geek:7.5/10
thegamesmachine: 7.3/10
hardcoregamer:3.5/5 7/10
ThisGenGaming : 7/10
7/10:Digital Chumps
Digital Spyn 7/10
eurogamer poland:7/10
GameCritics 6.9/10
Riot Pixels:63

Gamekult.fr 6/10
Gameplanet 6/10
Metro game central:6/10

Opencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.
81/100
از 70 نقد که 63 تاش ثبت شده.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV
82/100
از 80 نقد

(Metacritic(XB One :
Final Fantasy XV
82/100
از 8 نقد

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
یه لحظه کی گفته داستان ۱۳ نیمه تموم بود ...؟ داستان ۱۳ کاملا تموم شد و نیاز به هیچ چیز اضافه ای نداشت ... اینکه اسکوار اومده بازی رو شیر دوشی کرده ... ربطی به خود بازی نداره ... بد بختی اینه که ملت به افتضاحاتی که داره اسکوار به بار میاره بهش کار نداره ... خود اسکوار رو ول کردن هیتشون رو نثار بازی ها میکنن .

من همین ۱۵ رو هم هنوز قضاوت نمیکنم ... تا وقتی خودم بازی نکنم ... (درسته دوست داشتم FAILشه . اونم فقط به خاطر اینکه روی اینده فرانچایز به اون شدت تاثیر گذار نشه) به حرف فن های ابر خفن و اولد اسکول بود که اصلا نباید ۱۲ رو هم بازی میکردم ... چه برسه به اینکه تبدیل به بهترین بازی تمام زندگیم بشه .

۱۳ رو هم دیگه هر کی رسیده با همین استناد به متا داره با ۱۸ چرخ از روش میشه و همه نیمه خالی لیوان ۱۳ رو میبینن . در حالی که اون نمره های ۴-۵ عجیب غریب نبود ... متا +۸۵ بود .

ولی اگه +۸۴ خوبه ... قطعا بازی با متای ۸۳ هم خوبه ... هر دو بازی ایراداتی دارن ... ولی اینطوری ها هم نیست که نسخه تمام بازی رو ب‍یچیم بره .

من هیچ وقت کامیونیتی فاینال فانتزی درک نکردم و درک هم نمیتونم بکنم . معلوم نیست خط مشی و فازشون چیه .

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,071
الان چون متا اونجوری نشد که دلت میخواست تبدیل شد به کابوس؟ خوب 84 هس دیگه متا! جدا پستتو خوندم حس کردم متا 55 بود! :/ اصا این متا چیه که برا بعضی ها میشه کابوس؟:/
بله وقتی آی پی ای با این قدمت که شدیدا دوستش دارم از چنین شاهکارهایی کارش به 6-7-8 ردیف کردن میرسه میشه کابوس.
فکر کنم مهمترین بازی Square Enix همین باشه، ده سالم داشتن میساختن. هیچ جوره این نمرات قابل توجیه نیست.
ضمنا متا درمورد هر بازی ای ارزش نداشته باشه درمورد این یکی مطمئن باشید مهمه.

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
3,009
نام
محمد
بله وقتی آی پی ای با این قدمت که شدیدا دوستش دارم از چنین شاهکارهایی کارش به 6-7-8 ردیف کردن میرسه میشه کابوس.
فکر کنم مهمترین بازی Square Enix همین باشه، ده سالم داشتن میساختن. هیچ جوره این نمرات قابل توجیه نیست.
شما یه توجهی هم به تعداد نقد ها و همینطور شرایط متفاوت نسل ها بکن.:)

• Like
Reactions: S0lid Snake

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,071
شما یه توجهی هم به تعداد نقد ها و همینطور شرایط متفاوت نسل ها بکن.:)
یعنی اگه تعداد نقدهای XV مثل IX بود مثلا نصف نقداش رو نمره کامل میگرفت؟؟
شرایط متفاوت نسلها چیه دقیقا که شامل حال کیفیت بازیهایی مثل زلدا نشده؟

• Like
Reactions: vaan 2

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
3,009
نام
محمد
یعنی اگه تعداد نقدهای 15 مثل 9 بود نصف نقداش رو نمره کامل میگرفت؟؟
شرایط متفاوت نسلها چیه دقیقا که شامل حال بازیهایی مثل زلدا نشده؟
اول از همه اینکه شامل حال زلدا و امثالهم هم شده و دیگه زلدا با متا 99 نخواهیم دید.
ثانیا هم 15 و هم 13، توی 25 تا نقد اول متاشون بالای 85 بود.
ثالثا، بازی به دلایل متعددی اون چیزی که باید، نشده. جای بحث هم نداره. اما به این معنی نیست که بازی بدیه.

• Like
Reactions: vaan 2

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
594
نام
رایان
من نه فن فاینال فانتزی‌ام، نه اصلا JRPG تو عمرم بازی کردم. ولی با دیدن پست های آخر دوست داشتم یه چیزایی بگم:

اولا یه چیزیو اصلا نمیتونم درک کنم. چرا متا انقدر برای بچه های اینجا مهمه؟ یا دقیق تر بگم، چرا یه سری از دوستان متای زیر 90 رو حرام می‌دونن و نمره ی 7 و 8 از نظرشون غیر قابل قبوله؟ هرجایی برین چک کنین میبینین که از نمره ی 7 به عنوان نمره ی خوب یاد شده.

دوما، نسل تغییر کرده و به همراهش هم توقع مردم تغییر کرده. منتقدا هم از این قاعده مستثنا نیستن و سختگیر تر شدن. خیلی از چیزایی که نسل های قبل قابل قبول بود الان تبدیل به ضعف شده و خیلی از چیزایی هم که تو نسل های قبل استثنایی بودن الان تبدیل به یه استاندارد شدن! به همین خاطر طبیعیه که تعداد بازی های با متای 90+ بسیار کم شده! این روزا یه بازی باید از همه لحاظ نزدیک به بی نقص باشه تا بتونه همچین متایی بگیره و میدونیم که این کار کار هر کسی نیست.

سوما، من جای شما بودم از خوشحالی بال در می‌اوردم که بازی همین نمرات و موفقیات رو به دست آورده و تبدیل به Duke Nukem Forever جدید نشده! یادمون باشه که تعداد بازی هایی که ساختشون خیلی طولانی شد و/یا توی Development Hell گیر کرده بودن و تونستن با موفقیت ازش بیرون بیان بسیار بسیار کمه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
من نه فن فاینال فانتزی‌ام، نه اصلا JRPG تو عمرم بازی کردم. ولی با دیدن پست های آخر دوست داشتم یه چیزایی بگم:

اولا یه چیزیو اصلا نمیتونم درک کنم. چرا متا انقدر برای بچه های اینجا مهمه؟ یا دقیق تر بگم، چرا یه سری از دوستان متای زیر 90 رو حرام می‌دونن و نمره ی 7 و 8 از نظرشون غیر قابل قبوله؟ هرجایی برین چک کنین میبینین که از نمره ی 7 به عنوان نمره ی خوب یاد شده.

دوما، نسل تغییر کرده و به همراهش هم توقع مردم تغییر کرده. منتقدا هم از این قاعده مستثنا نیستن و سختگیر تر شدن. خیلی از چیزایی که نسل های قبل قابل قبول بود الان تبدیل به ضعف شده و خیلی از چیزایی هم که تو نسل های قبل استثنایی بودن الان تبدیل به یه استاندارد شدن! به همین خاطر طبیعیه که تعداد بازی های با متای 90+ بسیار کم شده! این روزا یه بازی باید از همه لحاظ نزدیک به بی نقص باشه تا بتونه همچین متایی بگیره و میدونیم که این کار کار هر کسی نیست.

سوما، من جای شما بودم از خوشحالی بال در می‌اوردم که بازی همین نمرات و موفقیات رو به دست آورده و تبدیل به Duke Nukem Forever جدید نشده! یادمون باشه که تعداد بازی هایی که ساختشون خیلی طولانی شد و/یا توی Development Hell گیر کرده بودن و تونستن با موفقیت ازش بیرون بیان بسیار بسیار کمه.

اولا دعوا خانوادگیه... یه نفر از بیرون نمیتونه عمق و جدیت قضیه رو درک کنه:D:D

دیوما بچه های اینجا نیستن تو هر تا‍یک ریویویی بری همین بحث و جدل ها بین همه مردم دنیا هست . که خیلی هم نمره ۷-۸ رو نمره بدی برای این فرانچایز میدونن ... فردا GTA VI هم اومد متای ۸۰ گرفت بگیم وای چه بازی خوبی شده ؟:^o^#(^

سوما این توقع ها تو همه نسل ها وجود داشته (همین توقع ها به میزان بسیار شدیدتری روی نسخه های ۱۰-۱۲ این سری بوده ... تازه شرایط برای ۱۵ به شدت تلطیف شده بود و توقع ها ‍بایین بود) ... این محدودیت و تفاوت نسل ها رو هم به خاطر محدودیت سخت افزاری و ‍بیشرفت اونه و بیشتر مربوط به جنبه های فنی بازیه ووو نه بخش های که مربوط به ارت و خلاقیت و هنر های تجسمی :x=((

خیلی هم ممنون که فاینال فانتزی رو با دوک نوکم مقایسه کردی هیچ کس بدتر از این نمیتونست تحقیر کنه این لگاسی بلند بالا رو:-j

آخرین ویرایش:

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
594
نام
رایان
اولا دعوا خانوادگیه... یه نفر از بیرون نمیتونه عمق و جدیت قضیه رو درک کنه:D:D

دیوما بچه های اینجا نیستن تو هر تا‍یک ریویویی بری همین بحث و جدل ها بین همه مردم دنیا هست . که خیلی هم نمره ۷-۸ رو نمره بدی برای این فرانچایز میدونن ... فردا GTA VI هم اومد متای ۸۰ گرفت بگیم وای چه بازی خوبی شده ؟:^o^#(^

سوما این توقع ها تو همه نسل ها وجود داشته (همین توقع ها به میزان بسیار شدیدتری روی نسخه های ۱۰-۱۲ این سری بوده ... تازه شرایط برای ۱۵ به شدت تلطیف شده بود و توقع ها ‍بایین بود) ... این محدودیت و تفاوت نسل ها رو هم به خاطر محدودیت سخت افزاری و ‍بیشرفت اونه و بیشتر مربوط به جنبه های فنی بازیه ووو نه بخش های که مربوط به ارت و خلاقیت و هنر ها تجسمی میشه .:x=((

خیلی هم ممنون که فاینال فانتزی رو با دوک نوکم مقایسه کردی هیچ کس بدتر از این نمیتونست تحقیر کنه این لگاسی بلند بالا رو:-j

من نگغتم این بحث فقط اینجا وجود داره. گفتم که فقط بین کاربران ایرانی انقدر شدتش زیاده! اینم بدونین که اگه یه بازی ابرشاهکار تاریخ هم باشه و آیندگان بهش افتخار کنن، بازم چند نفر پیدا میشن که عقیده داشته باشن که انقدرا هم خوب نیست یا اینکه اصلا باهاش حال نکنن! منم یادم نمیاد هیچ بازی تو این قرن اومده باشه که نمره زیر 9 نداشته باشه.

اتفاقا عوض شده. مثلا یه زمانی اگه یه بازی فقط 10-12 ساعت محتوای تک نفره داشت قابل قبول بود ولی الان بین اکثر مردم ضعف حساب میشه. یا توی همین RPGها. توی این نسل و مخصوصا بعد از عرضه ی Witcher 3 دیگه کسی دلش نمیخواد نصف کوئستای بازی fetch quest باشن در حالی که قبلا عادی بود و کسی باهاش مشکل نداشت.

کسی هم سطح این سری رو با دوک نوکم یکی ندونست. این قضیه ای که گفتم مربوط به هر بازی با این وضعیت میشه. بخواد فاینال فانتزی باشه، بخواد دوک باشه، یا اصلا بخواد الدر اسکرولز باشه!

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,071
یه عده از دوستان به گفته خودشون فن فاینال فانتزی نیستن فکر میکنن امثال من ترول هستیم. بهشون حق میدم.
البته بین فن های بازی هم کسایی هستن که به این وضع راضی شدن جای تعجب نداره، ولی اونایی که فکر میکنن نظر من مغرضانه ست یه سر به متا بزنن. شماره های اصلی (قبل 13) رو یه چک بکنن. ولی باز هیچی تجربه یه عمر زندگی کردن با این بازی رو نمیتونه پر کنه-من همه ش ابهت این بازی تو گذشته یادمه اون لحظه هایی که با شخصیتهایی مثل کلود، اسکوآل، زک فیر، لاگونا، تیدوس و... برام رقم خورد. برای یه ما یه دنیا خاطره شیرینه این سری و به هیچ وجه نمیتونیم شخصیت های آبکی و داستان بیمحتوا رو تحمل کنیم و ده ها موارد ضعیف دیگه (اینایی که گفتن برای خودم شدیدا مهمن)
درمورد اهمیت متا هم اولا زیر سوال بردن کلیت متا واقعا اشتباه هست، درمورد FF هم جز یه شماره (کرایسیس کور) بقیه شماره ها ندیدم نقدشون با کیفیت خود بازی نخونه، بلکه بالعکس متا دقیقا گویای کیفیت بازی بوده.
دقیقا اصل مطلب رو رسوندی.
حالا قضیه وقتی عصبانی کننده تر میشه که اینا میتونن راحت بازی در حد قدیم بسازن و اونم سریع نه اینکه 10 سال ملت رو دق مرگ کنن ولی این کارو نمیکنن.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
من نگغتم این بحث فقط اینجا وجود داره. گفتم که فقط بین کاربران ایرانی انقدر شدتش زیاده! اینم بدونین که اگه یه بازی ابرشاهکار تاریخ هم باشه و آیندگان بهش افتخار کنن، بازم چند نفر پیدا میشن که عقیده داشته باشن که انقدرا هم خوب نیست یا اینکه اصلا باهاش حال نکنن! منم یادم نمیاد هیچ بازی تو این قرن اومده باشه که نمره زیر 9 نداشته باشه.

اتفاقا عوض شده. مثلا یه زمانی اگه یه بازی فقط 10-12 ساعت محتوای تک نفره داشت قابل قبول بود ولی الان بین اکثر مردم ضعف حساب میشه. یا توی همین RPGها. توی این نسل و مخصوصا بعد از عرضه ی Witcher 3 دیگه کسی دلش نمیخواد نصف کوئستای بازی fetch quest باشن در حالی که قبلا عادی بود و کسی باهاش مشکل نداشت.

کسی هم سطح این سری رو با دوک نوکم یکی ندونست. این قضیه ای که گفتم مربوط به هر بازی با این وضعیت میشه. بخواد فاینال فانتزی باشه، بخواد دوک باشه، یا اصلا بخواد الدر اسکرولز باشه!

اتفاقا یه جایی مثل NEOGAF تا‍بیک امتیازات بازی و یه تا‍بیک دیگه مربوط به انتظارات و سطح انتظارات بالای ۱۰ هزار ‍بست خورده ... اصلا اینجا واکنش کاربرا کاملا خنثی و متمدنانه است.

اتفاقا یکی از ایراداتی که به نسل اخیر بازی ها میگیرن .. کم شدن محتوا و کوتاه شدن بازی ها نسب به نسل های قبله ... ما که در مورد PS1 حرف نمیزنیم که ...

بازی اتفاقا اصلا شرایطش مثل دوک نوکم نیست ... تنها مشکلی که تیم سازنده باهاش مواجه شد ... تغییر نسل بازی و موتور گرافیکی بازی بود . در مورد تغییر کارگردان و تیم سازنده هم همچین شرایط برای بازی های زیادی رخ داده و موفق هم بودن

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
3,009
نام
محمد
یه عده از دوستان به گفته خودشون فن فاینال فانتزی نیستن فکر میکنن امثال من ترول هستیم. بهشون حق میدم.
البته بین فن های بازی هم کسایی هستن که به این وضع راضی شدن جای تعجب نداره، ولی اونایی که فکر میکنن نظر من مغرضانه ست یه سر به متا بزنن. شماره های اصلی (قبل 13) رو یه چک بکنن. ولی باز هیچی تجربه یه عمر زندگی کردن با این بازی رو نمیتونه پر کنه-من همه ش ابهت این بازی تو گذشته یادمه اون لحظه هایی که با شخصیتهایی مثل کلود، اسکوآل، زک فیر، لاگونا، تیدوس و... برام رقم خورد. برای یه ما یه دنیا خاطره شیرینه این سری و به هیچ وجه نمیتونیم شخصیت های آبکی و داستان بیمحتوا رو تحمل کنیم و ده ها موارد ضعیف دیگه (اینایی که گفتن برای خودم شدیدا مهمن)
درمورد اهمیت متا هم اولا زیر سوال بردن کلیت متا واقعا اشتباه هست، درمورد FF هم جز یه شماره (کرایسیس کور) بقیه شماره ها ندیدم نقدشون با کیفیت خود بازی نخونه، بلکه بالعکس متا دقیقا گویای کیفیت بازی بوده.

دقیقا اصل مطلب رو رسوندی.
حالا قضیه وقتی عصبانی کننده تر میشه که اینا میتونن راحت بازی در حد قدیم بسازن و اونم سریع نه اینکه 10 سال ملت رو دق مرگ کنن ولی این کارو نمیکنن.
ببین،حرفت کاملا درسته.منم خودم اصلا انتظار متای زیر 90 نداشتم.اما به هر دلیلی،بازی در اون سطح لازم نبوده و متاش هم در حد انتظار نبوده.و از ما هم کاری ساخته نیست.
به شخصه هم اصلا و ابدا انتظار متای زیر 90 نداشتم.اما خب چه میشه کرد؟کاری از دستمون ساخته هست؟
فقط باید دعا کنیم نومورا تو ریمیک گند نزنه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
Final Fantasy 15 review: The verdict | TrustedReviews

trusted reviews: 8

از همون پیش نقدش معلوم بود رنج نمرش همین حدوداس

Pros
  • Likeable core characters
  • Exciting combat
  • A great world to explore
  • Interesting missions and side-quests
Cons
  • Not the most comprehensible or well-told story
  • Rotten combat camera
  • Poor magic system
  • No save points in some dungeons

Easy alies : 9

متا با 39 نقد همچنان 84

به نظر میاد متا داره تثبیت میشه و سعود و سقوط انچنانی پیش نمیاد . ولی نقد ها خیلی دیر به دیر میاد .. به جز دقیقه اول .. روزی ... سه چهار تا نهایتا.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر