امتیازات DIRT 5

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
فریم دهیش فاجعه اس
روی 1080p الترا یه چیز در حد 2080Ti + 9900k میخواد برای 60 فریم
کد مستر هیچ بویی از بهینه سازی نبرده بازی های اخیرش یکی از یکی سنگین تر !! باز خدا پدر مادر T10 و Playground رو بیامره تا خرخره بازیاشون رو بهینه میکنن ....

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
بازی برای من به شخصه بالاتر از انتظاری هست که ازش داشتم، هوش مصنوعی مناسبی که روی هارد بر خلاف مثلا Project Cars 3 واقعا به چالش می‌کشه آدم رو و برد به طور کلی به همین راحتیا نیست (البته کلا رانندگی NPC ها نمی‌دونم چرا احساس می‌کنم به شدت Aggressive هست). تنوع بسیار زیادی از ماشین ها و مپ ها رو هم داره که هم ماشین ها هم شرایط جوی باعث میشند هر مسابقه با یکی دیگه تفاوت داشته باشه. طراحی محیط ها، ماشین ها و افکت های مختلف بشدت با کیفیت هست و بازی به شدت چشم نواز هست، ولی مشکلی که داره این هست که بازی به شدت سنگینه. نمی‌دونم این آپدیت روز عرضه برای PC هم قرار هست بیاد یا نه ولی در حل حاضر رو 1080p با 1070 حتی رو Medium هم فریم ریت تا 45-46 پایین میاد و نمیشه 60 فریم گرفت (البته بستگی به محیط و شرایط جوی هم داره). بازی یکی از ناقص ترین بخش های گرافیکی رو بین بازی های چند سال اخیر داره اصلا گزینه روشن کردن V-Sync، تنظیم AA و ... تو بازی نیست و همه چیز خیلی کلی هست. HDR بازی برای من که خیلی همه چیز رو سفید میکنه و کلا بیخیالش شدم...
یکی از خوبی های بازی هم اینه که بعد از عمری اولین بازی مسابقه ای هست که میشه دونفر آفلاین تجربه کردش، البته بازم کمی سنگین تر میشه، ولی خوب فان هست به شدت!!!
در کل که بازی خوش ساختی هست، و امیدوارم بهینه سازی بهتری پیدا کنه با آپدیت ها.
نقد PC Gamer هم خیلی مسخره هست! گیر داده به آرکید بودن بازی و نشسته کلی Dirt Rally 2 رو تمجید کرده! فازشون چیه واقعا! Dirt از نسخه اول همچین هم شبیه ساز نبوده و تو نسخه های بعدی هم رفته سمت آرکید، از اون ور هم سری Dirt Rally رو داد بیرون برای Sim باز ها. دیگه چه مسخره بازیی هست به آرکید بودن Dirt 5 گیر بدن آخه، PC3 نیست که تغییر هویت بده!

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
بازی برای من به شخصه بالاتر از انتظاری هست که ازش داشتم، هوش مصنوعی مناسبی که روی هارد بر خلاف مثلا Project Cars 3 واقعا به چالش می‌کشه آدم رو و برد به طور کلی به همین راحتیا نیست (البته کلا رانندگی NPC ها نمی‌دونم چرا احساس می‌کنم به شدت Aggressive هست). تنوع بسیار زیادی از ماشین ها و مپ ها رو هم داره که هم ماشین ها هم شرایط جوی باعث میشند هر مسابقه با یکی دیگه تفاوت داشته باشه. طراحی محیط ها، ماشین ها و افکت های مختلف بشدت با کیفیت هست و بازی به شدت چشم نواز هست، ولی مشکلی که داره این هست که بازی به شدت سنگینه. نمی‌دونم این آپدیت روز عرضه برای PC هم قرار هست بیاد یا نه ولی در حل حاضر رو 1080p با 1070 حتی رو Medium هم فریم ریت تا 45-46 پایین میاد و نمیشه 60 فریم گرفت (البته بستگی به محیط و شرایط جوی هم داره). بازی یکی از ناقص ترین بخش های گرافیکی رو بین بازی های چند سال اخیر داره اصلا گزینه روشن کردن V-Sync، تنظیم AA و ... تو بازی نیست و همه چیز خیلی کلی هست. HDR بازی برای من که خیلی همه چیز رو سفید میکنه و کلا بیخیالش شدم...
یکی از خوبی های بازی هم اینه که بعد از عمری اولین بازی مسابقه ای هست که میشه دونفر آفلاین تجربه کردش، البته بازم کمی سنگین تر میشه، ولی خوب فان هست به شدت!!!
در کل که بازی خوش ساختی هست، و امیدوارم بهینه سازی بهتری پیدا کنه با آپدیت ها.
نقد PC Gamer هم خیلی مسخره هست! گیر داده به آرکید بودن بازی و نشسته کلی Dirt Rally 2 رو تمجید کرده! فازشون چیه واقعا! Dirt از نسخه اول همچین هم شبیه ساز نبوده و تو نسخه های بعدی هم رفته سمت آرکید، از اون ور هم سری Dirt Rally رو داد بیرون برای Sim باز ها. دیگه چه مسخره بازیی هست به آرکید بودن Dirt 5 گیر بدن آخه، PC3 نیست که تغییر هویت بده!

خب پس به عبارت دیگه، منی که یه 970 دارم بازیو ریفاند کنم بره؟ :|:D
درکش واسم سخته که بازی‌ای که روی کنسولای نسل هشتمی اجرا میشه چرا سیستم مورد نیاز به این بالایی باید داشته باشه. تازه الان هم که طبق گفته‌های شما و چند نفر دیگه با سیستم پیشنهادی هم اوضاع جالب نیست.

• Like
Reactions: ArefTheGreat

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
درکش واسم سخته که بازی‌ای که روی کنسولای نسل هشتمی اجرا میشه چرا سیستم مورد نیاز به این بالایی باید داشته باشه. تازه الان هم که طبق گفته‌های شما و چند نفر دیگه با سیستم پیشنهادی هم اوضاع جالب نیست.
امیدوارم پست اسپم حساب نشه (مخصوصا که تاپیک خاصی هم نداره بازی).
خوب به نظرم بیشتر مشکل مربوط به بهینه سازی هست و احتمالا بهتر بشه این قضیه و اینکه پشت این مشکلاش بازی واقعا فان هست.
مثلا وقتی شب باشه، هوا برفی باشه شما هم پشت بقیه ماشین ها باشی فریم خیلی شیک تو Medium میره رو 45. نفر اول باشید کمتر فریم دارپ داره بازی.
ولی خوب بازی بدون مشکل نیست، و خیلی دستتون تو تنظیمات گرافیکی باز نیست، تنظیمات موجود هم تو عکس قابل دیدنه:

Screenshot.jpg

یعنی چی آخه V-Sync نداره بازی؟ چرا نباید بشه AA بازی رو عوض کرد؟ مگه موتور گرافیکی بازی همون موتور Dirt Rally 2 و 2019 Grid نیست؟

Attachments

• Screenshot (22).png
    Screenshot (22).png
    2.3 MB · مشاهده: 14

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
من این بازی رو از قبل دنبال میکردم
یکی اینکه گرافیک بازی خوب بود و سازنده های درایو کلاب پشت بازی بودن ( فک کنم الان هم گیم پلی به درایوکلاب شبیه شده باشه ) و اسپلیت اسکرین ...
ولی بازی رفت تاپیک vs و نابود شد :D یعنی یه تصویر هایی از بازی اومد که من نسبت به اون تریلر هایی که دیدم اصلا باور نکردنی افتضاح بود
الانم گیج شدم اخرش بازی خوبه یا نه :))
نمرات عالی هم نگرفته یعنی لب مرزه ولی مثل اینکه جا داشته بیشتر بشه (انتظارم دور و بر 85 اینا بود ... )

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
بازی آپدیت 1.04 روی PC و 1.03 رو برای Xbox منتشر کرده. به طور کل بازی پالیش شده میشه گفت حداقل 10 درصد فریم دهی بازی بهتر شده و الان مثلا روی High فریمی که قدیم روی medium میگرفتم رو میگیرم (کمی با ارفاق). روی Medium میشه به 60 رسید دیگه تقریبا. V-sync و قابلیت روشن و خاموش کردن Res scaling اضافه شده و مشکل HDR بازی که گفته بودم حل شده. به نظر میاد بازم در تلاش برای اپتیمایز کردن بازی هستند.

• Like
Reactions: The Listener

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
بازی آپدیت 1.04 روی PC و 1.03 رو برای Xbox منتشر کرده. به طور کل بازی پالیش شده میشه گفت حداقل 10 درصد فریم دهی بازی بهتر شده و الان مثلا روی High فریمی که قدیم روی medium میگرفتم رو میگیرم (کمی با ارفاق). روی Medium میشه به 60 رسید دیگه تقریبا. V-sync و قابلیت روشن و خاموش کردن Res scaling اضافه شده و مشکل HDR بازی که گفته بودم حل شده. به نظر میاد بازم در تلاش برای اپتیمایز کردن بازی هستند.

باز خوبه سریع یه حرکتی زدن. ولی فکر کنم من باید حداقل دو سه ماهی صبر کنم ببینم اینا با بازی چیکار میکنن. احساس میکنم همچنان با این سیستمی که دارم همچنان روی پایین‌ترین تنظیمات هم نمیتونم 60 فریم ثابت بگیرم.

• Like
Reactions: ArefTheGreat

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
در کنار تمام خوبی ها و محاسنی که از بازی اشاره کردم، حالا چندتا اشکال بازی رو جا داره بگم.
خوب به نظر کدمستر سر آنلاین مشکل دار و ناکارآمد Grid 2019 نفهمید که این مسئله میشه ‌برای بازی سنگین تمام بشه و اینجا حتی نسبت به اون بازی بازم ضعیف تر عمل کرده!!! من که تا الان هنوز یک مسابقه آنلاین هم نتونستم تجربه کنم! تازه الان که مثلا بازی جدید هست و پلیر داره.
در ادامه بر خلاف تمام بازی های قبلی سری Dirt معمولی حتی، تصادفا رسما ظاهری هستند و رو پرفورمنس ماشین تاثیری ندارند، ماشین ها هم در صورت تصادف شدید به طوری کلی دیگه خراب نمیشوند.
یکی از امضا ها سری Dirt و Grid که قابلیت Rewind بود تو این نسخه حذف شده، حالا این همه ویژگی بازی رفته سمت آرکید شدن چرا این یک قابلیت حذف شده جا سوال داره!
خوش بختانه برخلاف Grid 2019 که در ابتدا از کبود محتوا رنج می‌برد و با سیزن پس تبدیل به یک بازی کامل شد، Dirt محتوا مناسبی داره (از نظر من).
یکی از مسخره ترین مشکل های بازی عدم ساپورت فرمون هست که حالا با آپدیت اضافه میشه (حالا من که ندارم برام فرقی نداره) ولی جدا چه عجله ای بود بازی رو با این شرایط منتشر کنید آخه؟
بازی کم و کاستی داره و به نظرم متای بازی کمی هم دسته بالا داده شده، بازی از نظر من در حد 7-7.5 بیشتر نباید باشه (حیف که پایه بازی فان هست و حس خوبی داره و اگر بیشتر پالیش شده بود راحت لیاقت 8-8.5 رو داشت)

--
**یک آپدیت جدید هم باز منتشر کردن که بازی رو پایدار تر میکنه و میشه با سیستم من دیگه 60 فریم روی 1080p گرفت (مدیوم). ولی هنوز جای خیلی تنظیمات گرافیکی بازی خالیه به خصوص انتخاب Anti Aliasing بازی.**

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر