امتیازات Amnesia : Rebirth

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
بعد از گذشت 7 سال از آخرین نسخه amnesia دوباره شاهد بازگشت این عنوان جذاب خواهیم بود. پس آماده سفر به دنیای ترس، دلهره و نسیان شوید.
داستان بازی به 100 سال پس از اتفاقات amesia dark decent برمیگردد و اینبار شما در نقش تاسی به کاوش همراه با ترس و دلهره در بیابانهای الجزایر محکومید.

developer : frictional games
publisher: frictional games
release date: 20 october 2020
platform: pc, ps4

2020-10-31_22-12-51.jpg 2020-10-31_22-13-27.jpg

نسخه pc با 42 نقد 82
نسخه ps4 با 23 نقد 74

نقد بازیسنتر

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
2020-10-19_17-00-05.jpg 2020-10-19_16-59-46.jpg
2020-10-19_17-21-21.jpg

نسخه pc

2020-10-19_17-02-26.jpg 2020-10-19_17-02-09.jpg 2020-10-19_17-25-49.jpg

نسخه ps4
pushsquare که ایراد رو به گیم پلی و همون سبک گریز و فرار amnesia وارد کرده و گفته نباید بعد از بازی soma که بنظرش عالی بوده خودشو زحمت مینداخت که اینو بسازه.فکر کنم ناقدش @kamyy باشه چون اونم از این تم بدش میاد.
playstation lifestyle میگه چیزهای زیادی برا اکتشافه که نمیتونه اسپویل کنه ولی بنظر میاد نیمه دوم بازی دلشو زده ولی از داستان عالی و کمپین پر تنش بازی گفته و برا دوستداران سبک ترس و وحشت پیشنهادش کرده.
pcgamer از داستان بی نظیرش گفته ولی اونم به گیم پلی و سبک مخفی کاری قدیمی اون ایراد وارد کرده
gamespot این بازی رو قله عناوین این استودیو دونسته و اعتقاد داره که تونسته ایراداتی که مکانیک بازی و ایده هاش از penumbra داشته رو تونسته رفع کنه و تمرکز رو تو پرداخت به داستان و شخصیت ها افزایش داده و داستان بازی رو ناخوشایند و عجیب و غم انگیز عنوان کرده که به اندازه نسخ قبلی ترسناک و دلهره آور است
ign داستان بازی رو جذاب و فراموش نشدنی عنوان کرده و از مکانتیک بازی تعریف کرده به مانند داستان.و از هیجان بازی در کنار معماهای بازی تعریف کرده البته گفته یکسری از معماها جالب در نیومدن و همینطور برخی از درگیریها با هیولا
wccfetch گفته یکی از بهترین های ژانر ترس امساله.داستان درگیر کننده و متن عالی و یک محیط ترسناک و سر باعث شده که بازی برا شما یک حس نا امنی جذاب ایجاد کنه.و گفته اگه یه بازی ترسناکی بتونه به اینا برسه موفق بوده ولی از کمبود نو آوری تو گیم پلی و از ارزش کم بازی مجدد سخن گفته.ولی این نسخه رو ارزشمنددونسته.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
2020-10-19_20-34-37.jpg

نسخه ps4

گیمزرادار میگه قسمت تاریک و راز آلود از یک افسانه ترسناک با داستانی به یاد ماندنی .
screen rant هم میگه که با یه عنوان قوی در ژانر ترس روبرو هستیم که میتونه طرفداران نسخه های قبل رو راضی کنه.گیم پلی پیچیده تر و چالشی تر شده و باید برا رسیدن به هدف بیشتر تلاش کنید.
طبیعت پیچیده محیط ها و معماها،ممکنه که بازیبازهایی که به دنبال تجربه متمرکز و خطی هیتند رو ناراحت و آزرده کنه.در حالی که مکانیکهای ترس و وحشت خوب پیاده شدند ولی معماها ممکنه باعث بشه که بازیکنا آرزو کنن که زودتر حلشون کنن و برسن به قسمت های ترسناک عنوان.یه داستان فوق العاده و قلمرو و محیطی جدید و جذاب باعث شده که یه عنوان ارزشمند رو داشته باشیم.
2020-10-19_21-10-30.jpg

نسخه pc

آخرین ویرایش:

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,153
نام
حامد
دوستانی که بازی می کنن :D
یکی بهم بگه کجای بازی دقیقا قرار هست که ترسناک باشه ؟ من همچنان منتظرم بترسم

متاسفانه گرافیک ضعیف بازی و بعضا محیط های تاریک و مه آلودش که کم هم نیست باعث شده اصلا معلوم نشه که در اون لوکیشن مورد نظر چه چیزی وجود داره.

گیم پلی بازی هم جالب نبوده برام تا الان

• Sad
Reactions: kamyy

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دوستانی که بازی می کنن :D
یکی بهم بگه کجای بازی دقیقا قرار هست که ترسناک باشه ؟ من همچنان منتظرم بترسم

متاسفانه گرافیک ضعیف بازی و بعضا محیط های تاریک و مه آلودش که کم هم نیست باعث شده اصلا معلوم نشه که در اون لوکیشن مورد نظر چه چیزی وجود داره.

گیم پلی بازی هم جالب نبوده برام تا الان

از همون ابتدای بازی :D

من که شدیدا میترسم. حالا شاید تو شجاعی :D ولی من موقع بازی خوف میکنم :-"

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
نقطه ضعف اخرت منطقی نیست. البته هنوز تمومش نکردم و اواسطشم
از کجا میدونی چقدر oil بوده شاید تو اون small اش 4 سی سی باشه مدیوم اون 6 سی سی روغن و تو لارجش 10 سی سی.
برا همین سریع تموم میشه.

• Like
Reactions: ( Layken )

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,153
نام
حامد
نقطه ضعف اخرت منطقی نیست. البته هنوز تمومش نکردم و اواسطشم
از کجا میدونی چقدر oil بوده شاید تو اون small اش 4 سی سی باشه مدیوم اون 6 سی سی روغن و تو لارجش 10 سی سی.
برا همین سریع تموم میشه.

لارجش هم والا زود تموم میشد، ترکیب هم می کردیم همون بود.
میدونی نکته این که مدت زمانش منطقی نیست. انتظار بیشتری میره به اون حجم از سوختی که توش ریخته میشه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
لارجش هم والا زود تموم میشد، ترکیب هم می کردیم همون بود.
میدونی نکته این که مدت زمانش منطقی نیست. انتظار بیشتری میره به اون حجم از سوختی که توش ریخته میشه
من الان تو مرحله کارخونه هستم. تا قبل از ورود به تونلها که اصلا ازش استفاده نکردم. ولی من میگم شاید لارجش هم یه ده سی سی توش باشه :D من کبریتم عمدتا 10/10 هست و منابع رو فوق مدیریت میکنم.
لارجش 5 تا پر میکنه و مدیوم 3 تا و small هم 2 تا.اره وقتی فولش میکنی بین 1 تا 2 دقیقه جواب میده
بیشتر به یه بازی ماجراجویی همراه با معما با المانهای ترس شبیه هست و عمده زمان بازی تو حل معما داره گذرونده میشه .

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,153
نام
حامد
من الان تو مرحله کارخونه هستم. تا قبل از ورود به تونلها که اصلا ازش استفاده نکردم. ولی من میگم شاید لارجش هم یه ده سی سی توش باشه :D من کبریتم عمدتا 10/10 هست و منابع رو فوق مدیریت میکنم.
لارجش 5 تا پر میکنه و مدیوم 3 تا و small هم 2 تا.اره وقتی فولش میکنی بین 1 تا 2 دقیقه جواب میده
بیشتر به یه بازی ماجراجویی همراه با معما با المانهای ترس شبیه هست و عمده زمان بازی تو حل معما داره گذرونده میشه .
تغییر در همون داستان هست تا گیم پلی و همون طور که گفتی قدیمی بود واقعا :D
میدونی استفاده از تاریکی برای ترسوندن به حد کافی کشش کل یک بازی رو نداره. تاریکی فقط در یک مرحله یا بخشی از یک مرحله میتونه جواب گوی ترسوندن مخاطب باشه از طرفی تاریخ مصرف هم داره که متاسفانه در امنژیا خیلی روی تاریکی تاکید کردن.

• Like
Reactions: rahyarpaul

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر