افت فریم و دیر لود شدن اشیا

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
سلام دوستان
یکبار موقع ریختن فریمور کنسول لحضاتی تک چراغ قرمز داد ولی از اون موقع به بعد( 9ماه.) دیگه تک چراغ نداد.... آیا این میتونه به موضوع افت فریمم ربط داشته باشه؟8-|

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
اگر این اتفاق به صورت وسیعی میوفته میتونه دو دلیل داشته باشه
1 بازی روی دیسک داره اجرا میشه
2 .خود بازی این طوری هست والا ربطی به سخت افزار نداره مثلا gta iv اینطوری بود البته اگر بازی های آپدیت بشن بسیاری از مواقع این مشکلاتش حل میشه ولی حواست باشه بازی از طریق لایو آپدیت میشه و اگر در حال حاظر به لایو وصل بشی دیگه نمیتونه بازی روی هارد بریزی

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
فکرنکنم مشکلش نرم افزاری باشه چون راههای نرم افزاری رو امتحان کردم...وهمین طور با دستگاه دوستم امتحان کردم که این مشکل رو نداشت.. دستگاه من بعضی موقعها لحظه ای فریز میکنه و یا افت فریم میده وبعضی موقعها اشیا دیر لود میشن واین میتونه مشکل سخت افزاری باشه.درست زمانی که فریمور رو اماده کردم برای ریختن دستگاه لحظاتی تک چراغ چشمک زن قرمز داد.ایا ممکنه مشکل تهویه بوجود اومده باشه؟

pssx

کاربر سایت
Aug 28, 2010
334
نام
بهزاد
بعضی از بازیا اشکال دارن مثلا من PS3 دارم تو بازی KILLZONE 2 وقتی رو مانیتور بازی میکنم واز نزدیک میبینم ونور مانیتور بالاست یه حالت برفکی داره بازی ! اما رو TV مشکلی نداره بر منم خرابههه؟؟؟؟
-------------------
در ضمن من دو بار PS3 که داشتم هر دوتاش همین جوری بود ؟ دیگه اینقد پیشو گرفتم خسته شدم ول کردم

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
بعضی از بازیا اشکال دارن مثلا من PS3 دارم تو بازی KILLZONE 2 وقتی رو مانیتور بازی میکنم واز نزدیک میبینم ونور مانیتور بالاست یه حالت برفکی داره بازی ! اما رو TV مشکلی نداره بر منم خرابههه؟؟؟؟
-------------------
در ضمن من دو بار PS3 که داشتم هر دوتاش همین جوری بود ؟ دیگه اینقد پیشو گرفتم خسته شدم ول کردم

منم خسته شدم از دست این!#:-s ولی باز خیلی اذیت میکنه مثل مشکل شما نیست اگه بود یه جوری تحمل میکردم. من یه جایی خوندم تک چراغ قرمز بخاطر جدا شدن اتصال gpu از برد هست ایا مشکل منم میتونه همین باشه؟ داره پیچیده تر میشه:d

pssx

کاربر سایت
Aug 28, 2010
334
نام
بهزاد
ضربه بهش خورده ؟ ما دیده بودیم gpu مشکل پیدا میکنه صفحه بازی قاطی پاتی میشه اصلا بالا نمیاد ! من فک کنم کنسولت داغ میکنه من ps3 قبلیم میزاشتم تو کمد همین طوری هنگ میکرد و کند بود .دارم با ps3 مشکل یابی میکنم:d

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
مرسی که پاسخ میدی.... در مورد داغ بودن (از همون اول بازی افت فریم میده تا اخر البته بعضی جاها نه همش یا اشیا به طور نرمال لود نمیشن ) شک دارم که از گرما باشه... من بازی rdr رو با 360 دوستم بازی کردم و بسیار روان اجرا کرد ولی برای من یه ضدحالی بیش نبود...بعضی از دوستان میگن که اشکال نرم افزاریه .... من نمیدونم اشکال نرم افزاریو چه جوری درستش کنم( با پاک کردن حافظه کش؟ پاک کردن اپدیت و ریختن دوباره؟ فرمت کردن هارد؟) همه این کارهارو کردم ولی نتیجه بخش نبوده:-/ تو فرومای خارجی یه چیزایی نوشتن منتها دقیقا مطلبشون رو نمیفهمم یکی میگه رزلوشن1920 فول اچ دی افت فریم میده...یکی میگه کانکشن سرعتش پایینه...( این خارجیهام دردشون فقط کانکشنه!:-&)

mahdi_kh

کاربر سایت
Jan 10, 2008
19
باسلام و خسته نباشید.
منم تازه یک منسول از یگانه خریدم و همین مشکل رو داره، با اینکه به خوده اونا میگم میگن نه افت نداره اصلا!! فعلا که کنسول نو ما داستان داره و فروشنده تعویض نمیکنه.
تو بازی PES2012 کمی قابل فهم تره، واسه اینکه سرعت تو اون بازه مهم و قابل احساس، اما تو بازی هایی مثل Mass Effect و Ninja و GEOW3تقریبا خوبه، زیاد هم اذیت نمیکه اما واسه من که کلا خوره گیم هستم مهم هستش.
اگر راهی هم پیدا کرید ما رو بی خبر نذارید.
ممنون

آخرین ویرایش:

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
ممکنه خیلیا این مشکل رو داشته باشن ولی متوجه نشن! شاید به خاطر اینکه فقط حساس نیستند... حالا رفیق بگو کلا چه مشکلات دیگه ای داره مثلا واسه من تو بازیای open world مثل gta rdr مزخرف میشه ...آبجکتها.اشیا.وتکسچرها دیر لود میشن...کلا مشل لود داره!!!! شاید دستگاهای ما مشکل حافظه کش دارن البته دستگاه من فت هست. ببخشید من زبانم زیاد خوب نیست اگه میتونید برید تو فرومهای خارجی و اونجا هم مطرح کنید..ممنون

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
ممکنه خیلیا این مشکل رو داشته باشن ولی متوجه نشن! شاید به خاطر اینکه فقط حساس نیستند... حالا رفیق بگو کلا چه مشکلات دیگه ای داره مثلا واسه من تو بازیای open world مثل gta rdr مزخرف میشه ...آبجکتها.اشیا.وتکسچرها دیر لود میشن...کلا مشل لود داره!!!! شاید دستگاهای ما مشکل حافظه کش دارن البته دستگاه من فت هست. ببخشید من زبانم زیاد خوب نیست اگه میتونید برید تو فرومهای خارجی و اونجا هم مطرح کنید..ممنون

یک چیز خیلی جالب این هست که کیفیت tv خیلی تاثیر گذار هست

من توی اتاقم یک tv سری 6 دارم 32 اینج
در توی پذیرایی یک 40 سری 6 داریم

کیفیت 40 که در پذیرایی هست زمین تا آسمون فرق داره

چیزی که در نگاه اول متوجه میشم اشیاء و ساختمانهاست که در tv پذیرایی کاملا شفاف و خط ها مشخص هست
ولی در tv اتاقم تصویر مات هست

توی fifa در tv اتاقم افت فرم دارم
در پذیرایی مشکلی نیست

تنظیمات هر 2 tv با هم برابر هستند
هر دو 100 هرتز هستند
هر دو فول hd هستن

از یک توع کابل hdmi استفاده کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما هم روی یک tv دیگر امتحان کنید

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
من crt دارم! اخه من قبلا روی این tv مشکل افت فریم نداشتم ..؟ ولی به زودی یه hdtv میگیرم .... به نظرم اون تلوزیون 40 اینچتون میزان پاسخدهی تصویرش پایینه که همین امر باعث روونتر شدن میشه و همینطور کنتراستش بالاتر هست...افت فریم شما به چه گونه ای هست مثل من تکسچرها هم دیر لود میشن؟

mahdi_kh

کاربر سایت
Jan 10, 2008
19
یک چیز خیلی جالب این هست که کیفیت tv خیلی تاثیر گذار هست

من توی اتاقم یک tv سری 6 دارم 32 اینج
در توی پذیرایی یک 40 سری 6 داریم

کیفیت 40 که در پذیرایی هست زمین تا آسمون فرق داره

چیزی که در نگاه اول متوجه میشم اشیاء و ساختمانهاست که در tv پذیرایی کاملا شفاف و خط ها مشخص هست
ولی در tv اتاقم تصویر مات هست

توی fifa در tv اتاقم افت فرم دارم
در پذیرایی مشکلی نیست

تنظیمات هر 2 tv با هم برابر هستند
هر دو 100 هرتز هستند
هر دو فول hd هستن

از یک توع کابل hdmi استفاده کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما هم روی یک tv دیگر امتحان کنید

ممنون از شما دوست عزیز

منم همین فکر میکنم باشه. اما قبلا رو ARCADE این موضوع خیلی کم تر بود. اما اگر این مشکل از کنسول بود باید تو همه بازی ها و مواقعی که گرافیک میره بالا مثل آتش و دود و انفجار افت فریم بسیار شدید پیدا کنه که اینجوری نیست
حالا من با TV دیگه تست میکنم نتیجه را اعلام میکنم.
با تشکر

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
من دوتا تی وی اچ تست کردم.یکیش 1080p بود اون کی 1080i اگه اشتباه نکنم!جفتش هم با hdmi وصل کردم.فیفا 11 رو بازی کردم.روی دومیه که اتفاقا اینچش هم کم تره،فاجعه بود!(البته بهش عادت ممکنه بکنی)افت فریم که خیلی واضع بود!!!روی این یکی اما 2 حالت داشت:
1-وقتی داری مثلا تلیوزیون می بینی،بعد ورودی تلویزیون رو مثلا از روی AV1 می زنی رو hdmi2 ،خب حالا ممکنه افت فریم داشته باش،یا نداشته باشه.
2-تلیوزیون رو می زنی رو hdmi 2 بعد خاموش می کنی تی وی رو،دوباهر روشن می کنی که 100%مشکلی نداره.
phat elite

mahdi_kh

کاربر سایت
Jan 10, 2008
19
دوستان عزیز این مشکل برای دمای بالای کنسول نیست؟ جون به نظر من تو Slim دور فن خیلی پایین هست، از خروجی هواش باد خیلی محسوسی بیرون نمی یاد و بدنش خیلی گرمه!!
برای شما اینجوری هستش؟ یا اینکه عادی هستش کلا؟

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
دوستان عزیز این مشکل برای دمای بالای کنسول نیست؟ جون به نظر من تو Slim دور فن خیلی پایین هست، از خروجی هواش باد خیلی محسوسی بیرون نمی یاد و بدنش خیلی گرمه!!
برای شما اینجوری هستش؟ یا اینکه عادی هستش کلا؟
نه.من مدل فت(جسپر )دارم و اون هم زیاد گرما نمیده بیرون.
و اصلا مشکلی که ایشون داره ربطی به گرما نداره.چون ایشون از اول بازی همین مشکل رو داره.
راستی فکر نکنم افزایش رزولیشن دستگاه،ربطی به افت فرم داشته باشه.داره؟کسی مطمعن هست که داره؟
حد اقل میدونم که لود شدن تکسچر ربطی به رزولیشن نداره.
شما دوست من،یه بازی سنگین تر از red dead رو امتحان کردی؟مثل...crysis 2 یا ...max 3.
اگر هم تونستی اون بازی نسخه بازی رو که داری،عوض کن.
واقعا الان دیگه باید همه چی رو ازمایش کنی

• Like
Reactions: behnam6620
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر