شایعه اطلاعات فراوانی راجع به Xbox جدید لیک شد! همراه با مشخصات کنسول PS5

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
متنی که در ادامه می‌خوانید بر اساس پستی است که در سایت ردیت قرار گرفت و بالافاصله پاک شد، اما خوشبختانه این اطلاعات به لطف کچ گوگل همچنان در دسترس است.
این اطلاعات در حد شایعه خواهند بود و توسط شخص یا مایکروسافت تایید و تکذیب نشده‌اند.
فردی که این اطلاعات را منتشر کرده‌است در قسمتی هم به اطلاعات کنسول PS5 اشاره کرده، اما متن خبر با کلیت Xbox بعدی منتشر گشته‌است.

xbox-logo1.jpg

استودیو های جدید مایکروسافت:

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در حال مذاکره با استودیو های فوق است:
- Asobo Studio

- IO Interactive

- Platinum Games

- Turtle Rock Studios

- Bluepoint Games

- Relic Entertainment

- The Farm 51

و استودیو های بیشتری در انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، فنلاند، کانادا، ژاپن و کره. مایکروسافت به دنبال جذب استعداد های بزرگ و استودیو هایی در تمام نقاط جهان است. در نهایت آن‌ها یک هدف یا شماره خاص برای تعداد استودیو ندارند.

مشخصات کنسول جدید و تاریخ عرضه:

کنسول مخصوص به استریم بازی‌ها:
قیمت: 249$

- CPU: Custom 8 CORES/16 THREADS ZEN 2 CPU

- GPU: Custom NAVI @ 4+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

کنسول خانگی:
قیمت: 499$

- GPU: Custom NAVI @ 12+ TERAFLOPS

- MEMORY: 16GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد. دیو کیت‌های کنسول‌های جدید در آپریل یا می سال ۲۰۱۹ در اختیار سازندگان قرار خواهند گرفت. هر دو کنسول دارای پردازنده‌های کاملا سفارشی شده هستند و از تکنیک‌های RayTracing همراه DXR پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در GDC سال آینده خواهیم دید.
Xbox بعدی به صورت کامل از بکوارد پشتیبانی خواهد کرد و قادر خواهد بود تمام بازی‌های Xbox One و همچنین دو کنسول Xbox 360 و Xbox را اجرا کند.

و اما PS5:
مشخصات و قیمت کنسول:
قیمت: 399$

- GPU: Custom NAVI @ 8+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB SSD

هنوز مشخص نشده که آیا کنسول PS5 از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.
تاریخ عرضه PS5 ابتدا در تعطیلات سال ۲۰۱۹ بوده است، اما تاریخ عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده‌ و ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شود.
اطلاعاتی راجع به پشتیبانی کنسول از قابلیت بکوارد بازی‌های PS4 در دسترس نیست، اما ممکن است دلیل تاخیر عرضه اضافه کردن این قابلیت به کنسول PS5 باشد.

بازی‌های لانچ کنسول جدید Xbox:
- Halo Infinite
بازی برای کنسول Xbox one هم منتشر خواهد شد.

- Forza Motorsport
بازی از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.

- Age of Empires 4

- Perfect Dark

- Killer Instinct 2

- Bleeding Edge

و چند سوپرایز بزرگ دیگر:
اولین سال کنسول جدید بهترین لاین‌آپ تاریخ مایکروسافت خواهد بود.
تعدادی از فرانچایز‌ های قدیمی باز‌ خواهند گشت، ip های جدید از سازندگان جدید، بازی های انحصاری ژاپنی، بازی در سبک مخفیانه به صورت انحصاری و خیلی سوپرایز های بیشتر.

نسل جدید بهترین نسل خواهد بود!
مایکروسافت چندین و چند بمب خبری دارد که در طی ماه‌های آینده آن‌ها را اعلام خواهد کرد. بازی‌های بزرگی که منتظر آن‌ها هستید و بازی‌هایی که انتظار معرفی آن‌ها را ندارید. خرید استودیو های جدید و سرویس‌های بیشتری مثل گیم‌پس.

در نهایت هم فرد لیک کننده ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری دارد، اما می‌خواهد تعدادی از این اطلاعات را به صورت سوپرایز نگه دارد.

آخرین ویرایش:

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
بنظرم نسل اینده ماکروسافت اینطور ک بوش میاد انحصاری وجود نداره و با یکپارچه سازی میخاد از برند های بازیش از برند سخت افزاریش تمام و کمال استفاده کنه فقط و فقط برای درآمد زایی و پول سازی که به لحاظ مالی اتفاقات خوب و جالبی هم ممکنه بیوفته
اما پس فذوش سخت افزاری چی؟؟
ینی بیخیال فروش سخت افزاری شدن؟
این تصمیمات ینی دیگه قرار نیست حتی استدیو های داخلی حتی با حق نشر ماکروسافتم هم انحصاری سخت افزار خاص باشن ی حتی همین نظریه هم تو این برهه زمانی بنظرم خطرناک بنظر میرسه
خودشون هم خوب میدونن از نظر فروش سخت افزاری به هیچ عنوان نمیتونن با سونی و نینتندو رقابت کنن برای همین روی آوردن به سرویس محور شدن کمپانی تا حدی که Brad Sams گفته مایکروسافت حتی تمایل داره برای هاش رو روی پلی استیشن هم منتشر کنه. این مساله و سرویس محور شدن کمپانی به لحاظ درآمدزایی خوبه اما برای طرفداران مایکرو فکر نمیکنم خبر خوشایندی باشه مگر اینکه طرف باباش یکی از سهامدارا باشه:D!

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خودشون هم خوب میدونن از نظر فروش سخت افزاری به هیچ عنوان نمیتونن با سونی و نینتندو رقابت کنن برای همین روی آوردن به سرویس محور شدن کمپانی تا حدی که Brad Sams گفته مایکروسافت حتی تمایل داره برای هاش رو روی پلی استیشن هم منتشر کنه. این مساله و سرویس محور شدن کمپانی به لحاظ درآمدزایی خوبه اما برای طرفداران مایکرو فکر نمیکنم خبر خوشایندی باشه مگر اینکه طرف باباش یکی از سهامدارا باشه:D!

این برنامه رو از سال 2011 داشتن زمانی که 360 داشت خیلی بهتر از PS3 عمل می‌کرد :D اینکه مایکرو این مسیر رو در پیش گرفته بخاطر همون استراتژی بهره گیری از بازار 2 میلیاردی گیمرها هست و سرویس خودش (Game Pass) رو از طریق هر وسیله‌ای که بتونه اجراش کنه در دسترس مخاطبا قرار میده :D حالا میخواد تلویزیون هوشمند باشه یا Set-top Box یا کنسول نینتندو و PC و iOS و اندروید.

خود کنسول رو هم که داره میسازه و بهترین و کاملترین تجربه از بازیها و سرویس‌های مایکروسافت اونجاست :D حالا شاید به قول شما فروش سخت افزاریش به PS نرسه (که این هم مشخص نیست باز) ولی بازار کنسول خانگی نهایت 300 میلیون دستگاه رو شامل میشه و نفوذی که مایکروسافت میخواد رو نداره.

این خوشحالی ایکس باکس فن‌ها هم برام جالبه ما بودیم سه روز افسردگی می‌گرفتیم

شما مو می‌بینی ما پیچش مو :D

فکر کن طرف فن نینتندو بگه من رو سوویچ میخوام هیلو یا گیرز بزنم بعد فن مایکرو اینجا خوشحالی کنه که سودش تو جیب مایکرو میره :-j!

فن نینتندو باید از طریق Xbox App و وصل شدن به لایو و دادن پول به مایکروسافت بره و اون بازی رو تجربه کنه و اون بازی (به فرض هیلو) هم مخاطب‌های بسیار بیشتری میگیره روی کلی دستگاه جدید و به فرض 343 میتونه بازیهای بهتر و بزرگتری بسازه به واسطه موفقیت بیشتر بازی :D هیلو که قبلا فقط روی یک کنسول بود بعد از این میتونه جلوی CoD که روی چند تا کنسول بود حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشه و باز هم به دوران اوجش برگرده. :D

واقعا سخت نیست کنار هم گذاشتن یکسری نتایجی که امکان رخ دادنشون هست :D

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
این خوشحالی ایکس باکس فن‌ها هم برام جالبه ما بودیم سه روز افسردگی می‌گرفتیم
فکر کن طرف فن نینتندو بگه من رو سوویچ میخوام هیلو یا گیرز بزنم بعد فن مایکرو اینجا خوشحالی کنه که سودش تو جیب مایکرو میره :-j!

این برنامه رو از سال 2011 داشتن زمانی که 360 داشت خیلی بهتر از PS3 عمل می‌کرد :D اینکه مایکرو این مسیر رو در پیش گرفته بخاطر همون استراتژی بهره گیری از بازار 2 میلیاردی گیمرها هست و سرویس خودش (Game Pass) رو از طریق هر وسیله‌ای که بتونه اجراش کنه در دسترس مخاطبا قرار میده :D حالا میخواد تلویزیون هوشمند باشه یا Set-top Box یا کنسول نینتندو و PC و iOS و اندروید.

خود کنسول رو هم که داره میسازه و بهترین و کاملترین تجربه از بازیها و سرویس‌های مایکروسافت اونجاست :D حالا شاید به قول شما فروش سخت افزاریش به PS نرسه (که این هم مشخص نیست باز) ولی بازار کنسول خانگی نهایت 300 میلیون دستگاه رو شامل میشه و نفوذی که مایکروسافت میخواد رو نداره.

من به لجاظ درآمدزایی افزایش MAU گیم پس و پولسازی قبول دارم اما اون بحث انحصاری بودن و دلایل انتخاب کنسول بخاطر سرویس های خوبش و بازی های انحصاری کنسول سلر عملا از بین میره:D! من واقعا هیچ دلیل قانع کننده ای نمیبینم که شما به عنوان طرفدار مایکروسافت، بازی ها و کنسولش از این موضوع خوشحال باشی مگر اینکه سهمی از درآمد مایکرو گیر شما بیاد:D!

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
فن نینتندو باید از طریق Xbox App و وصل شدن به لایو و دادن پول به مایکروسافت بره و اون بازی رو تجربه کنه و اون بازی (به فرض هیلو) هم مخاطب‌های بسیار بیشتری میگیره روی کلی دستگاه جدید و به فرض 343 میتونه بازیهای بهتر و بزرگتری بسازه به واسطه موفقیت بیشتر بازی :D هیلو که قبلا فقط روی یک کنسول بود بعد از این میتونه جلوی CoD که روی چند تا کنسول بود حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشه و باز هم به دوران اوجش برگرده. :D

واقعا سخت نیست کنار هم گذاشتن یکسری نتایجی که امکان رخ دادنشون هست :D
خب تمام فرمایش شما متین ما هم نگفتیم مفتی مایکرو میزاره کسی هیلو بازی کنه اونم روی کنسول دیگه یا درآمدزایی بیشتر منتهی نمیشه به بازی بهتر:D. من میگم شما به عنوان طرفدار ایکس باکس آیا واقعا مشکلی نداری بازی های کمپانی مورد علاقت مالتی پلتفرم بشه و مایکرو عملا ار بحث رقابت سخت افزاری خارج و روی به سرویس محوری بیاره؟

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
خب تمام فرمایش شما متین ما هم نگفتیم مفتی مایکرو میزاره کسی هیلو بازی کنه اونم روی کنسول دیگه یا درآمدزایی بیشتر منتهی نمیشه به بازی بهتر:D. من میگم شما به عنوان طرفدار ایکس باکس آیا واقعا مشکلی نداری بازی های کمپانی مورد علاقت مالتی پلتفرم بشه و مایکرو عملا ار بحث رقابت سخت افزاری خارج و روی به سرویس محوری بیاره؟
خب وقتی مایکروسافت از سود بخش اکس باکس درصد میده به اینا چرا ناراحت باشن؟:-?

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

من به لجاظ درآمدزایی افزایش MAU گیم پس و پولسازی قبول دارم اما اون بحث انحصاری بودن و دلایل انتخاب کنسول بخاطر سرویس های خوبش و بازی های انحصاری کنسول سلر عملا از بین میره:D! من واقعا هیچ دلیل قانع کننده ای نمیبینم که شما به عنوان طرفدار مایکروسافت، بازی ها و کنسولش از این موضوع خوشحال باشی مگر اینکه سهمی از درآمد مایکرو گیر شما بیاد:D!

نکته اصلی اینه که من دوست دارم هیلو رو بازی کنم، گیرز رو و فورتزا رو و خب یسری بازی دیگه (فیبل، ریکور، KI و ...) :D اگر این استراتژی به بزرگتر و بهتر شدن این بازیها و کلا بیشتر شدن بازیهای XGS کمک کنه و من بتونم با خریدن یه اشتراک 10 دلاری در ماه از همه اینها بهره مند بشم چرا نباید خوشحال بشم؟ :D بعد غیر از اینکه این یه سرویس هست که اجازه میده من روی هر دستگاهی که Game Pass رو ساپورت میکنه ازش استفاده کنم. :D حالا میخواد رو موبایلم باشه یا کنسولم یا PC و ... :D

بعد در کنار این هم من اگر بخوام تمام بازی‌ها و سرویس‌ها رو یکجا و با یک کیفیت تجربه کنم (بدون استریم کردن) باید کنسول Xbox رو بگیرم چون روی PC استورهای مختلف هست و سرویسهای مختلف و ... باگ بیشتر دارن نسخه‌های PC و ... :D الان شما روی پی سی میتونی RDR2 رو بازی کنی؟ میتونی تو استیم بری مترو جدید رو بخری؟ میتونی تو مایکروسافت استور هر بازیی رو بخری؟ :D

پس خرید کنسول هنوز هم بهترین راه برای بازی کردن بازیهای مولتی پلتفرم و بهره بردن از سرویس‌های مایکروسافت هستش :D جدای از این هم وقتی مایکروسافت و XGS درآمدشون بیشتر بشه بهتر و بیشتر خرج بازیهای AAAـشون میکنن و باز خوش به حال من میشه چون من هنوز دارم همون 10 دلار در ماه رو برای گیم پس میدم :D پس شما الان یه دلیل بیار که چرا من نباید همچنان کنسول Xbox رو بخرم و چرا نباید خوشحال باشم؟ :D

• Like
Reactions: g4mer

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
دوستان دوره بحث با فنای Microsoft تموم شده الان اینا رقیب EA فنا و UBI فنا و ... هستن نه Sony
هر جا میخواد بیاد مهم اینه رو ps نمیاد
آخرین تلاش های فن رقیب EA و UBI برای دلداری دادن به خودش:Laughing:

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
بزرگواران این سرویسی که ممکنه برای سوئیچ بیاد قرار نیست اینجوری باشه که طرف بره تو استور گیرز بخره روی دستگاهش بازی کنه. مایکروسافت خیلی وقته سیاستش سرویس محور شده از ویندوز گرفته تا آفیس و خود xbox همگی الان تمرکز زیادی روی ارائه ی سرویس به بیشترین تعداد مخاطب ممکن دارن. گیم پس اگر برای سوئیچ بیاد از طریق xcloud و استریم هست نه مستقیم خرید بازی. سوئیچ مگه اصلا توانایی اجرای فورتزا و گیرز داره؟ استریم هم محدودیت های خودش رو خواهد داشت قطعا کسی نمیتونه 4k بشینه بازی کنه از طریق استریم و احتمالا ماکزیموم 1080 خواهد بود. همین الان بازیای انحصاری X1 داره برای PC هم میاد و کسی هم ضربه نخورده فروش وان هم بهتر نشده باشه بدتر نشده. درسته سرویس های xbox live و game pass ممکنه روی سوئیچ و اسمارت فون ها از طریق کلاد قابل دسترسی باشه اما آخر سر بهترین جا برای بازی کردن این بازیا با اختلاف زیاد همون X1 هست که قیمت مناسب و سخت افزار قوی رو داره ارائه میده. اتفاقا سیاست مایکرو هم به نفع خودشه هم مخاطب. خیلیا هرگز قرار نیست وان بخرن ولی مایکرو میتونه با گیم پس یه پولی ازشون در بیاره و به علاوه تشویقشون کنه برای اینکه نظر مثبتی به X1 پیدا کنن و در آینده بعنوان یه آپشن خیلی خوب بهش نگاه کنن اگر خواستن کنسول بخرن.
در کل به نظرم اساتیدی که اینقدر در زمینه ی مارکتینگ حرفه ای هستن یه نگاهی به وضعیت مایکروسافت توی چند سال اخیر بندازن تا ببینن چطور سرویس محور شدن خدماتش باعث شده از نظر ارزش کمپانی از اپل هم جلو بزنن و هیچ ضرری هم به فن بیس و مخاطباش نخورده و برعکس از جاهای دیگه هم مشتری و مخاطب جذب کرده.

• Like
Reactions: g4mer

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
میشه کمتر از فن نینتندو و خود نینتندو مایه بزارید،
اینقدر شما درمورد نینتندو نظریه می دید تو گپ های خارجی نظریه نمیدن.

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

QUOTE]
این حرف منو دقیقا یاد اون حرف همقطاریت در مورد کمال میندازه احتمالا این حرکت مایکرو شما رو بکمال میرسونه ماهم که بصیرت نداریم نمیتونیم درک کنیم :))

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
دوستان دوره بحث با فنای Microsoft تموم شده الان اینا رقیب EA فنا و UBI فنا و ... هستن نه Sony

آخرین تلاش های فن رقیب EA و UBI برای دلداری دادن به خودش:Laughing:

الان دوست داری اسمشو دلداری بذار یا هر چیزی بعد از داستان cross play سونی کشید کنار و مسئولان سونی با چندتا مصاحبه چرت پرت تحویل دادن که مشخص بود چقدر از این همکاری بین نینتندو و مایکروسافت ناراحتن و با خبر همکاری مجدد تو gdc یا e3 از اینم فراتر برن و سونی عصبانی تر احتمالا ;)
در ضمن سونی هم سیستم مشابه داره playstation now که میشه با pc بازی ها رو انجام بدی ولی خب حیف .... پایینه دیگه بی خیال:-"

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
هر جا میخواد بیاد مهم اینه رو ps نمیاد
اونم خود سونی قبول نمیکنه ، وگرنه آنقدر خوشحال نباش ، برای اسپنسر خوشحالی نادلا و سهامداران اولویت داره تا فن هاش.

...........

همون زمانیکه که انحصاریاش شروع به پورت شدن روی pc هم همین حرفا رو شنیدیم که xbox خر پول میشه و بازیای بیشتر و با کیفیت تر میسازه، بعد ۴ سال از اون موقع ، شما کمیت و کیفیت انحصاری های سونی و مایکرو سافت رو مقایسه کنید خصوصا ۲۰۱۸ . سونی بازی هاشم رو هیچ جایی نداد برای پول بیشتر ، ثروت افسانه ای مایکرو هم نداره . ولی مایکرو برای ساخت بازیای بیشتر پول ندارن باید روی ۳۰۰ تا پلتفرم بدن تا پول ساخت بازی خوب رو در بیارن .

خیر ، این همش بر میگرده به طرز فکر کمپانی و احترامی که برای فن ها و خریدارانش قائل میشه .

بازم میگم از مایکروسافت و گیم پس انتظار رد دد ردمپشن و گاد و حتی هیلو های نسل قبل نداشته باشید . گیم پس یعنی sot ، بازی های که تو یه بازه طولانی مخاطب رو قانع به شارژ اشتراکش کنه . بازی های مثل ریکور و کرک داون و sod که لاین آپ مشترکین رو شلوغ کنه با کمترین خرج و هزینه ، مخالفید منتظر میشینیم و میبینیم !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر