اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,570
فعلا اینو داشته باشین تا بعد :D
View attachment 108095
فرق است بین کسی که راش نمیدن با کسی که نمیخواد بیاد. سونی چه احتیاجی داره به تبلیغ و هیاهو این نسل رو با اقتدار تموم کرد و نگاه ها بهش مثبت است. دو تا کنفرانس هم خودش داره. ماکرو با توجه با آمار درخشان و انحصاری های بترکونش تو این نسل نیاز داره به بوق و کرنا که اعتماد از دست رفته اش رو برگردونه واسه نسل بعد.

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
عملا نه من خودم کنسول دارم و pc نه برام صرف داره نه حوصله دنگ و فنگش دارم ولی هیچ فرقی نمیکنه زیاد جز مواردی فریم با ثباتتر با اینکه پرو کارت گرافیکش حداقل قدرت ۴ برابری داره ولی چون سازنده ها مجبورن رو کنسول پایه بازی هاسون بسازن اختلافی دیده نمیسه چون طبیعی هست سیستم اصلی همون کنسل های پایه هستن چون نزدیک 90 میلیون ۸۵ میلیون کنسول معمولی فروش رفته حالا یکسری کنارش پرو خریدن یا عوض کردن نه همه و خیلی هم همه مباحث تخصصی فریم و.. دنبال نمیکنن
اشتباه جامعه کنسول گیمر همینه! کمبود اطلاعات یا توجه نکردن به اون.
وقتی مخاطب آگاه باشه هر چرندی رو نمیشه بهش انداخت و جامعه pc gamer این مورد رو دقیقا با نسل اول رایزن نشون اینتل و دنیا داد!
قویاً خرید ps4 pro یک اشتباه بود از دیدی که از کلیه پتانسیلش استفاده نشد! و اصلا قرار نبود بشه! و اگر این کنسول در مقابل ps4 شکست میخورد سونی محبور به تغییراتی بناچار میشد! اینجاست که سطح آگاهی جامعه هدف مهمه!

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
دوستان عزیز همین amd که الان حرفش همه جا هست که اقا ما معماری جدید گرافیکیمون فلانه و zen2 چقد خفنه ها نمی دونم nvidia برشکست میشه سر navi هم نصف بیشترش تبلیغاته ... همه میدونن که amd از پس و پیش محصولاتش میزنه تا قیمتشونا بیاره پایین ... اونوخ شما فک میکنین سونی این جوری نیست ... خاطرتون جمع باشه که قدرت گرافیکی در حدود 10 ترافلاپس بیشتر نمیشه مخصوصا الان که قراره قطعه نسبتا گرون قیمتی مثه ssd به کنسول اضافه بشه.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
در راستای رای گیری های IGN

View attachment 108094

البته به گفته اساتید فقط تو BC جو اینطوریه ها یکمم ریست ارا و گف :))
شهری که کلانتر نداشته باشه قورباغه هم هفت تیر کش می شه شده حکایت E3 امسال :D
این نظر سنجی باید بعد معرفی یا حدالقل چارتا ویژگی next xbox زده بشه مثل مشخصات کلی ps5 بعدش میزان آرا رو همگی دور هم ببینیم و تخمه بشکنیم :D

navidvvv

کاربر سایت
Apr 8, 2019
59
اگه این خروجی 120hz تصویر واقعی باشه خیلی خوبه ،استقبال میشه به شدت ازش

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,261
نام
امیر حسین
این نظر سنجی باید بعد معرفی یا حدالقل چارتا ویژگی next xbox زده بشه مثل مشخصات کلی ps5 بعدش میزان آرا رو همگی دور هم ببینیم و تخمه بشکنیم :D
هیچ فرقی نمیکنه :D
تازه با این حرفت یعنی ما یه چیزایی از PS5 میدونیم... پس بخشی از هایپش رفته! ولی XBox بعدی که هیچی ازش نمیدونیم باید بیشتر مشتاق خبرهاش باشیم:D

به نظرم این نظرسنجی قدرت اون برند و جایگاهش بین ملت رو نشون میده:D

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
هیچ فرقی نمیکنه :D
تازه با این حرفت یعنی ما یه چیزایی از PS5 میدونیم... پس بخشی از هایپش رفته! ولی XBox بعدی که هیچی ازش نمیدونیم باید بیشتر مشتاق خبرهاش باشیم:D

به نظرم این نظرسنجی قدرت اون برند و جایگاهش بین ملت رو نشون میده:D
یعنی اگه برعکس این قضیه بودو همیه این مشخصات و تکنولوژی ها رو next xbox اعلام شده بود انتظار داشتی کسی هایپ نشه؟؟ :D
مگه میشه مشخصات کلی نسل بعدی ی دیوایس معرفی بشه(اونم در صورت سکوت رقیب) بعدش امید و انتظارها برای کنسولی ک در مورد اطلاعات درز کرده بیشتر نشه؟؟؟؟!!!
اونم کنسول و برند قوی مثل playstation که حدالقل دوبرابر رقیبش فروخته و دوران اوجش رو میگذرونه:D
اصلا طرز فکر یک طرفه رو قبول ندارم و همیشه سعی میکنم منطقی صحبت کنم
پس حتی اگه اکس باکسم به شکل برعکس این شکل از معارفه(زودتر از رقیب ) رو داشت بازم ترازو به نفع سونی بود اما مطمعنا آمار و ارقام خیلی متفاوت بود;)
حتی تو بهترین حالتم ک در نظر بگیریم هردو هم زمان با مشخصات مشابه میدادن بازم ی دلیل بزرگ برای کوچ 100 میلیون یوزر ps به xbox باید وجود داشته باش وگرنه نمیتونه این اتفاق منطقی تلقی بشه
اصل حرف من این بود که حتی بعد کنفرانس ماکروسافت هم ممکنه ترازو به سمت سونی سنگینی بکنه اما مطمعنم اعداد و ارقام چیزی دیگه ای هست و سمت ماکرو خیلی بهتر از اینی که دوستمون گفتن هست:D

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
به نظرتون رزولوشنش چجوری میشه ؟ یعنی 4K 120Hz رو ساپورت میکنه ؟ من میخوام الان تیوی بخرم ، الان تیوی های کمی هست ک 4K 120Hz vرو ساپورت کنه ، اگ برای PS5 لازمه فعلاً صبر کنم به نظرتون ؟ بخرم یا صبر کنم ، شما چه کار میخواین کنین ؟
اصلاً Hz برابر با فریم ریته ؟
مثلا برای تشخیص 120 Hz باید بازی رو هم 120 FPS ساخته باشن تا تاثیر بذاره ؟ یا کلا ربطی به هم ندارن ؟

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
سلام نمیدونم کسی به این بخش اشاره کرده یا نه:

In his conversation with CNET, Ryan said an SSD storage drive Sony custom-designed for the console will be offered as part of the default version

عملا چند مدل ورژن عه بودن PS5 تایید شد?

• Like
Reactions: The End Of Ps

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY

In his conversation with CNET, Ryan said an SSD storage drive Sony custom-designed for the console will be offered as part of the default version

متاسفانه یا خوشبختانه بله تایید شده..

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی

اگه اشتباه نکنم منظورش اینکه سونی معماری اختصاصی تو بحث نحوه اتصال به ssd داره که نسبت به کانکشن دیفالت متفاوت تره

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اگه اشتباه نکنم منظورش اینکه سونی معماری اختصاصی تو بحث نحوه اتصال به ssd داره که نسبت به کانکشن دیفالت متفاوت تره
دقیقا منظورش همینه نه اینکه PS5 در چندین مدل میاد بلکه منظورش درگاه اختصاصی SSD و متفاوت PS5 نسبت به SSD های نرمال در بازار هستش یعنی درگاه ارتباطی نه 3 SATA هستش نه M-2 نه ... درگاه دیگه که به صورت معمول روی PC ما میبینیم از یک درگاه اختصاصی و جدید داره استفاده میکنه حتی SSD هم گفته میشه اختصاصی هستش و با مدل های نرمال بازار فرق میکنه به خاطر همین خیلی ها نگران هستن که امکان تعویض هارد از PS5 حذف بشه و در صورتی که بخوایم هارد عوض کنیم فقط از هارد های که سونی برای PS5 با قیمت مشخص عرضه میکنه استفاده کنیم که این به نظرم خیلی بد قبلا هر هاردی با هر قیمتی میتونستی اگه بهتر بود بندازی روی دستگاه چه PS3 چه PS4 واقعا این قضیه یکم نگران کننده هستش مخصوصا برای کسایی که هارد 1 ترا براشون کفایت نمیکنه .

• Like
Reactions: g4mer

siamak136

کاربر سایت
Sep 17, 2012
69
نام
siamak

میگه ssd مخصوص کنسول طراحی شده و منظورش هم اینکه چندتا ps5 نخواهیم داش که یعنی یکی با هارد معمولی باشه یکی ssd فقط
بلکه فقط یه نوع خواهد بود اونم ssd

siamak136

کاربر سایت
Sep 17, 2012
69
نام
siamak
قابلیت مالتی بین ps4 و ps5 هم تایید شده انگار در بازی های مشترک

• Like
Reactions: saeed_sg

Subject 16

Only fools venture where them spirits tread
کاربر سایت
May 21, 2018
434
نام
Fazel
خیلی دارم این سوال رو میپرسم چون حداقل برا من خیلی مهمه.

با توجه به این که مایکروسافت حتی داره از بازی های نسل 6 هم پشتیبانی میکنه و با شروع نسل بعد، کنسول مجهول مایکروسافت به لاین اپ عظیم نسل شش ، هفت و هشت دسترسی داره، احتمال این هست که سونی برنامه ای برای پشتیبانی از بازی های قبل از نسل هشت داشته(به جز ps now)؟
فکر نکنم واقعا برا مهندسای SIE سخت باشه که یه شبیه ساز برای PS5 طراحی کنن همین الانش داریم میبینم شبیه ساز PS3 روی PC چه عالی گیمایی مثل GOW3 رو اجرا میکنه.
جدیدا خبرش اومد که ناتی داگ سرور گیم های نسل هفتشو بزودی از دسترس خارج میکنه که برا من خیلی ناامید کننده بود.

• Like
Reactions: saeed_sg
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر