استودیو سی دی پراجکت رد قربانی حمله سایبری شده است

WonderMahdi

کاربر سایت
Mar 21, 2020
609
نام
مهدی قربان‌زاده
استودیو سی دی پراجکت رد، سازنده سری The Witcher و Cyberpunk 2077، با انتشار بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرده است که قربانی حمله سایبری شده‌اند.

cdp_logo.jpg

سی دی پراجکت رد به صورت عمومی اذعان کرده است که سرورهای داخلی آن‌ها مورد حمله قرار گرفته است و هکرها تهدید به افشای اسناد محرمانه کرده‌اند. همچنین این استودیو گفته است که هیچ شواهدی مبنی بر لو رفتن اطلاعات مشتریان وجود ندارد ولی ممکن است اطلاعات همکاران و شریک‌هایشان در خطر باشد.

سی دی پراجکت رد در اقدامی دیگر نامه هکرها را هم منتشر کرد که در آن تهدید به انتشار کد منبع بازی‌های سایبرپانک 2077، The Witcher 3 ،Gwent و نسخه‌ی منتشرنشده‌ای از The Witcher 3 شده‌اند. این هکرها در قسمت دیگری از نامه خود گفته‌اند که در صورت عدم پذیرش درخواست‌هایشان اسناد مرتبط با حسابداری، مدیریت، قضایی و روابط سهام‌داران را به فروش میرسانند یا در دسترس عموم قرار خواهند داد.

استودیو سی دی پراجکت رد هم تایید کرده است که با هکرها مذاکره نخواهد کرد و در حال کار با مقامات مختلف است تا این وضعیت را حل کنند.

تا قبل از حمله سایبری، استودیو سی دی پراجکت رد به دلیل وضعیت کاری زننده و عرضه ناموفق بازی سایبرپانک 2077 بر روی کنسول‌های نسل هشتمی روزهای خوبی را سپری نمیکرد و حالا باید با یک مشکل بزرگ دیگر هم دست و پنجه نرم کند.

Continue reading...

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
همچنین وارد سایت های پایرت ناشناخته (مثل تورنت و...) نشید،
پی‌سی من چند سال پیش توسط Downloadha.com به رنسام‌ویر آلوده شد. درست یادم نیست ولی فکر کنم نرم‌افزاری رو گذشته بودن به نام کرک ویندوز و من دانلودش کردم آنتی‌ویروس ویندوز درجا قرنظینش کرد. منم از قرنطینه دراوردمش و آنتی‌ویروس رو هم خاموش کردم و دستی‌دستی فایلامو به F دادم. البته تونستم اواسط کارش متوقفش کنم و با تول‌کیت‌های کسپراسکای پاکش کنم (چون کلا آنتی‌ویروس ویندوز رو تخریب کرده بود و غیرقابل استفاده شده بود) ولی خیلی دیر شده بود و نصف فایلام از دست رفته بود. ویندوز رو هم مجبور شدم کلین اینستال کنم چون تماما آنتی‌ویروس و سیستم آپدیتش تخریب شده بود و از کار افتاده بود. خلاصه خیلی مواظب باشید.

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
پی‌سی من چند سال پیش توسط Downloadha.com به رنسام‌ویر آلوده شد. درست یادم نیست ولی فکر کنم نرم‌افزاری رو گذشته بودن به نام کرک ویندوز و من دانلودش کردم آنتی‌ویروس ویندوز درجا قرنظینش کرد. منم از قرنطینه دراوردمش و آنتی‌ویروس رو هم خاموش کردم و دستی‌دستی فایلامو به F دادم. البته تونستم اواسط کارش متوقفش کنم و با تول‌کیت‌های کسپراسکای پاکش کنم (چون کلا آنتی‌ویروس ویندوز رو تخریب کرده بود و غیرقابل استفاده شده بود) ولی خیلی دیر شده بود و نصف فایلام از دست رفته بود. ویندوز رو هم مجبور شدم کلین اینستال کنم چون تماما آنتی‌ویروس و سیستم آپدیتش تخریب شده بود و از کار افتاده بود. خلاصه خیلی مواظب باشید.
نمیخوام آف تاپیک بحث کنم ولی همین سرویس کاهش پینگ گیم اسیست کلاینتش تروجان داره که در نوع خودش جالبه !!!!
دی ال فاکس هم یه همچین حرکتی زده بود البته نمیدونستن بنده خدا ها، یکی ریپک کرده بود بازیو بعد یه لانچر ماینر روش زده بود هر موقع بازی ران میشد اینم ماین میکرد با پیسی ! :))

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
معلوم نیس چی میگزره تو استودیوی سی دی پراجکت رد...
ولی با سایبرپانک و این اتفاق جدید لطمه ی شدیدی به اعتبارشون وارد کردن که به این راحتی قابل جبران نیس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر