استودیوی Bluepoint Games توسط سونی خریداری شد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
پس از شنیدن شایعات مختلف برای چندین ماه، استودیوی Bluepoint Games به‌طور رسمی به جمع استودیوهای داخلی پلی استیشن پیوسته است. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
استودیوی Bluepoint Games

مدتی قبل بود که حساب ژاپنی توئیتر پلی استیشن، اشتباها خریده شدن بلوپوینت گیمز توسط سونی را لو داد. حال این موضوع رسمی شده و سازندگان ریمیک بازی‌های Shadow of the Colossus و Demon's Souls بر روی پلی استیشن 5، یک استودیوی فرست پارتی پلی استیشن محسوب می‌شوند.

مارکو تراش، رئیس بلوپوینت گیمز در مصاحبه‌ای با IGN اعلام کرده که این تیم اکنون حدود 70 کارمند دارد و قدم بعدی آن‌ها، بر خلاف روال سابق، ساخت یک بازی اوریجینال خواهد بود. البته که در حال حاضر این پروژه آماده معرفی شدن نیست و گفته شده که سازندگان امیدوارند تا طی ماه‌های آینده، اطلاعات بیشتری را در مورد بازی در دست ساخت خود منتشر کنند.

هر چند بلوپوینت گیمز به‌تازگی به PlayStation Studios پیوسته، اما این استودیو در سالیان گذشته همکاری‌های متعددی را با سونی داشته است. در کنار بازسازی‌های Shadow of the Colossus و Demon's Souls، این استودیوی واقع در آستین ابتدا کار خود را با پورت‌هایی مانند God of War Collection و The Ico & Shadow of the Colossus Collection آغاز کرد. پس از آن، وظیفه پورت کردن بازی Titanfall بر روی کنسول ایکس باکس 360 و ساخت ریمستر Uncharted: The Nathan Drake Collection به این استودیو سپرده شد.

آخرین ساخته بلوپوینت گیمز نیز ریمیک دیمنز سولز بود که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های لانچ تایتل PS5 عرضه شد. طبق اعلام رسمی سونی، این عنوان موفق شده تاکنون بیش از 1.4 نسخه بفروشد.​

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
یه موردی که به شخصه برای من جالبه و منتظرم ببینم اینه که پروژه های اینده استدیو همچنان ریمیک بقیه بازی ها میمونن یا بازی جدید هم از استدیو میبینیم.
توی ریمیک کردن و از نظر فنی که کار استدیو عالی بوده و به نظر میاد پتانسیل اینو داشته باشن که خودشون بازی aaa جدید درست کنن :-" هرچند شاید نیروی کار بیشتری لازم باشه برای طراحی مراحل و داستان و ....

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یه موردی که به شخصه برای من جالبه و منتظرم ببینم اینه که پروژه های اینده استدیو همچنان ریمیک بقیه بازی ها میمونن یا بازی جدید هم از استدیو میبینیم.
توی ریمیک کردن و از نظر فنی که کار استدیو عالی بوده و به نظر میاد پتانسیل اینو داشته باشن که خودشون بازی aaa جدید درست کنن :-" هرچند شاید نیروی کار بیشتری لازم باشه برای طراحی مراحل و داستان و ....
ظاهرا تایید کردن بازی بعدیشون ریمیک نیست.

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444
در متن خبر از زبان رئیس استودیو تایید شده که بازی بعدیشون اریجیناله. هر چند احتمالش هست که با یک تیم کوچکتر ساخت ریمیک بازی‌های دیگه رو هم ادامه بدن.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
اینکه استودیو اعلام کرده که بازی بعدی شون ریمیک نیست و پروژه جدید هست به نظر من بازم میتونه سیاست شرکت باشه.
چون بعد از اون عکسی که چند ماه پیش به اشتباه توییتر سونی خرید بلوپوینت رو اعلام کرد ، مدیر بلوپوینت بیانیه داد که ما همیشه قراره مستقل بمونیم و این حرفا. ولی من شک دارم که از همون زمان خریداری شده بود.

• Like
Reactions: Ali.jangi

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,569
تقریبا تمام استودیوهای که سونی می‌خره یه دنباله کاری باهاشون داشته. من فکر میکنم اگه sumo digital یهو خریده نمیشد شکار بعدی سونی بود

• Like
Reactions: pbgame

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
بلوپوینت گیمز استدیو خلاقیه ولی من بیشتر ترجیح میدادم بازی جدیدشون ریمیک یا ریمستر باشه

هنوز هم تو لیست بازی های سونی کلی بازی خوب و قدیمی مونده که بلوپوینت میتونست ریمیکشون کنه

• Like
Reactions: Tatsumaru and kamyy

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
چه سورپرایز غافلگیر کننده ای :D
ولی جدا از شوخی استودیوی خفنیه دم سونی گرم که قدر دونست . خیلی موافقم که بازی بعدیشون از صفر تا صد سناریو و گیم پلی و ستنیگ مال خودشون باشه .

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
خیلی خوبه اینها فعلا دست از ریمیک و ریمستر برداشتن و بازی جدیدشون یک ip جدیده. توی این زمان که بیشتر بازیها تکرار دنیاهایی که قبلا خلق شده ، من بیشتر از هرچیزی دوست دارم یک دنیای جدید ببینم، کارکترهای جدید ، داستان جدید و مکانیزم های جدید. این عدم خلاقیت توی بازیسازی واقعا خسته کننده شده.

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
خوشحال شدم, ولی توجه کرده باشید گفتن بازیشون "محتویات جدید" داره و نه IP جدید! :|
اگه بیان و از ipهای قدیمی سونی بازی بسازن تعجب نمیکنم, که البته برای من خیلی ناامید کنندست
نه به اندازه پروژه های مولتی پلیر ولی حرکت بشدت مایکروسافتیی هست, ریسک و هزینه کمتر

البته شایدم مارکو تراش درست توضیح نداده و ip جدیدی در کار باشه :-"

اینکه استودیو اعلام کرده که بازی بعدی شون ریمیک نیست و پروژه جدید هست به نظر من بازم میتونه سیاست شرکت باشه.
چون بعد از اون عکسی که چند ماه پیش به اشتباه توییتر سونی خرید بلوپوینت رو اعلام کرد ، مدیر بلوپوینت بیانیه داد که ما همیشه قراره مستقل بمونیم و این حرفا. ولی من شک دارم که از همون زمان خریداری شده بود.
ممکنه, چون همین چندوقت پیش برای است هایی که وجود داره آرتیست VFX استخدام میکردن :-".

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Resident__Evil

کاربر سایت
Sep 19, 2021
13
امیدوار بودم با بزرگتر شدن استودیو و پشتیبانی سونی" Bluepoint همزمان روی دو تا بازسازی کار کنه. ICO / کالکشن Uncharted یا حتی The Last Guardian گزینه های بسیار خوبی هستن و البته Bloodborne. با شایعاتی که دیروز منتشر شده, اون گزارشهای قدیمی ساخت MGS توسط BP رو مثل اینکه باید کلا فراموش کنیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر