از آزادی عمل در بازی‌های جدید چه انتظاری دارید؟

Ali Piri

کاربر سایت
Apr 27, 2022
18
نام
علی پیری
هممون میدونیم که با پیشرفت موتورهای بازیسازی و عرضه‌ی آنریل انجین ۵، بازی‌ها فقط تو موارد گرافیکی پیشرفت نمیکنن. از اونجایی که الان دست بازی‌سازها برای پیاده سازی ایده‌هاشون باز تره، این پیشرفت‌ها باید به گیمپلی هم مربوط بشن. ولی تا اینجا بیشترِ بازی‌های AAA انگار فقط بخش پیشرفت گرافیکی رو متوجه شدن از نسل نهم. نظر شما چیه؟ از بازی‌هایی مثل رد دد ۲ لذت میبرید؟ یا بازی‌ای میخواید که برخلاف رد دد، گیمپلی رو فدای جزییات، داستان و انیمیشن‌های واقع گرایانه نکنه؟

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
هممون میدونیم که با پیشرفت موتورهای بازیسازی و عرضه‌ی آنریل انجین ۵، بازی‌ها فقط تو موارد گرافیکی پیشرفت نمیکنن. از اونجایی که الان دست بازی‌سازها برای پیاده سازی ایده‌هاشون باز تره، این پیشرفت‌ها باید به گیمپلی هم مربوط بشن. ولی تا اینجا بیشترِ بازی‌های AAA انگار فقط بخش پیشرفت گرافیکی رو متوجه شدن از نسل نهم. نظر شما چیه؟ از بازی‌هایی مثل رد دد ۲ لذت میبرید؟ یا بازی‌ای میخواید که برخلاف رد دد، گیمپلی رو فدای جزییات، داستان و انیمیشن‌های واقع گرایانه نکنه؟
نه خیر
من یکی که اصلا لذت نمیبرم
به نظر من بازی اپن ورلد مختص آدمهای بیکار هستش
برا من رد دد یک خیلی خیلی خیلی بهتر بود تا رد دد 2

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
میشه توضیح هم بدید که مثلا انجین های جدید چطوری به گیمپلی کمک میکنند؟ چون چیزی که به ذهن مخاطب میاد فقط گرافیکه

درباره سوال هم نه رد دد 2 خیلی مشکل گیمپلی داشت ولی بازم بقیه مواردش به حدی بود که میشد ازش لذت برد.

• Like
Reactions: Sega_genesis

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
من خودم نهایت آزادی عمل رو تو بازی IGI دیدم . =P~:D

به هزاران روش میشد ماموریت رو انجام داد . شاید طوری که حتی 1 کشته هم ندیم میشد ماموریت ها رو انجام داد .

• Like

Ali Piri

کاربر سایت
Apr 27, 2022
18
نام
علی پیری
میشه توضیح هم بدید که مثلا انجین های جدید چطوری به گیمپلی کمک میکنند؟ چون چیزی که به ذهن مخاطب میاد فقط گرافیکه

درباره سوال هم نه رد دد 2 خیلی مشکل گیمپلی داشت ولی بازم بقیه مواردش به حدی بود که میشد ازش لذت برد.
منظور اینه که اعمال بازیکن‌ها بیشتر بتونه روی بازی تاثیر بذاره، بازیکن انتخاب‌های بیشتری برای تموم کردن یه مرحله به روش خودش داشته باشه و محیط‌ها پویا تر باشن.
بله درسته رد دد واقعا خوب بود من هردوباری که تموم کردم ازش لذت بردم.
مشکل رد دد اینجاست که شما اگه ویدیوی تموم کردن مراحل رو توسط تمام گیمرها نگاه کنی، تفاوت فاحشی نمیبینی.

• Like

Ali Piri

کاربر سایت
Apr 27, 2022
18
نام
علی پیری
من خودم نهایت آزادی عمل رو تو بازی IGI دیدم . =P~:D

به هزاران روش میشد ماموریت رو انجام داد . شاید طوری که حتی 1 کشته هم ندیم میشد ماموریت ها رو انجام داد .
واقعا IGI نوآوری بود توی لول دیزاین.

• Like
Reactions: comil2021

Ali Piri

کاربر سایت
Apr 27, 2022
18
نام
علی پیری
نه خیر
من یکی که اصلا لذت نمیبرم
به نظر من بازی اپن ورلد مختص آدمهای بیکار هستش
برا من رد دد یک خیلی خیلی خیلی بهتر بود تا رد دد ۲
اگه بخوام یه تعریف بی رحمانه از رد دد ۲ داشته باشم، اینه که توی بهترین حالت یک "سریال" شاهکار بود نه یک ویدیو گیم شاهکار

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
هوش مصنوعی بهتر و دیگر هیچ :-"
هوش مصنوعی 90% بازی های فعلی رسما توی 10-15 سال پیش گیر کردن و هیچ پیشرفت خاصی تو این مورد دیده نشده.
گویا نسل قبل بخاطر cpu خیلی ضعیف کنسول ها بود که بازی ها رو محدود کرده بود ولی این نسل cpu های کنسول ها پیشرفت خیلی خیلی بزرگی داشتن و انتظارم از یه بازی کاملا نسل بعدی هوش مصنوعی خیلی بهتر هست.

طراحی مراحل با جزییات تر، ازادی عمل بیشتر، فیزیک بهتر و ... مهمن ولی وقتشه با هوش مصنوعی جلبک مانند بازی ها خداحافظی کرد انصافا :-"
+

به rdr2 هم احساس میکنم خیلی کم لطفی میشه الان که عجیبه :-"
حق انتخاب و ... توی مراحل بازی ها میتونه جالب باشه ولی برای هر بازی لازم نیست(با توجه به سبک بازی و دیدگاه کارگردان بازی و ...) و نباید معیار باشه.

• Like

Ali Piri

کاربر سایت
Apr 27, 2022
18
نام
علی پیری
هوش مصنوعی بهتر و دیگر هیچ :-"
هوش مصنوعی 90% بازی های فعلی رسما توی 10-15 سال پیش گیر کردن و هیچ پیشرفت خاصی تو این مورد دیده نشده.
گویا نسل قبل بخاطر cpu خیلی ضعیف کنسول ها بود که بازی ها رو محدود کرده بود ولی این نسل cpu های کنسول ها پیشرفت خیلی خیلی بزرگی داشتن و انتظارم از یه بازی کاملا نسل بعدی هوش مصنوعی خیلی بهتر هست.

طراحی مراحل با جزییات تر، ازادی عمل بیشتر، فیزیک بهتر و ... مهمن ولی وقتشه با هوش مصنوعی جلبک مانند بازی ها خداحافظی کرد انصافا :-"
+

حق انتخاب و ... توی مراحل بازی ها میتونه جالب باشه ولی برای هر بازی لازم نیست(با توجه به سبک بازی و دیدگاه کارگردان بازی و ...) و نباید معیار باشه.
کاملا موافقم. آخرین بازی‌ای که هوش مصنوعیش اذیتم کرد و همه چیز تو مخفی کاریش از پیش تعیین شده بود، A Plague Tale بود.

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
بابا این دو سه نفر اینجا رو نبین همه عاشق سینه چاک رد دد هستن!
اتفاقا بطرز جالبی ایراداتش نادیده گرفته شد، متای 97ش اینو نشون میده

• Like

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,395
نام
مهدی یوسفی اصیل
سوال :

از آزادی عمل در بازی‌های جدید چه انتظاری دارید؟​

و جواب : :D :|