اختلالات سراسری اخیر اینترنت برای چیست؟

crash.

کاربر سایت
Jun 24, 2013
135
نام
سید حسین
اگه یه درصد احتمال میدادم که اینا اینکارو برا اسودگی ملت میکنن خدا میدونه تا عمر داشتم دعاشون میکردم.ولی اونطور نیست.
خدا داغ عزیزانشونو به دلشون بزاره

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
این اتفاق تو سال گذشته برای من هم بارها افتاده و با مسئولین ISP هم که صحبت کردم تایید کردن.
در ضمن این قضیه رو فقط از دید کاربران خانگی نبینید.
سازمانهای دولتی و دانشگاهها و خیلی از شرکتها ، کارخانه ها و ... باید بتونن از طریقی به جز ارتباط بین المللی به هم وصل بشن.
اگر باز هم یه لنگری کابل رو پاره کرد یا کوسه ماهی گازش گرفت نباید کل ارتباطات داخلی مختل بشه!
نمونه ش ارتباط ویدئو کنفرانس رئـیـــس جـمـهـور فعلی وقتی که تو بحبوحه انـتـخـابـات رفته بود برای افتتاح و به خاطر شرایط خاص اینترنت تو اون مقطع ارتباط به درستی برقرار نشد رو به یاد بیارید!
نهایتا فلسفه این کار از نظر امنیت و اطمینان از برقراری ارتباط مهمه ولی انشاا.. که نیتِ پشتِ این قضیه هم همین هست...و کنترل محتوا یا ردیابی و اعمال محدودیت نیست :-/

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
من قبلا هم اینجا ازتون سوال پرسیده بودم، اما جواب ندادید.
الان خلاصه‌اش می‌کنم.
فرض کنید فردا از خواب بلند می‌شید و می‌بینید که اینترنتی وجود نداره. به خارج دسترسیتون قطع شده.
چه کار می‌کنید؟ بهتر بپرسم: چه کاری از دستتون برمی‌آد؟ به چه کسی شکایت می‌کنید؟ چه قانونی از شما حمایت خواهد کرد؟
من و امثال من که ابراز نگرانی می‌کنیم به خاطر اینه که جواب مشخصی برای سوال‌‌های بالا نداریم.
شاید شما خیلی راحت بگید: اینایی که می‌گی چه ربطی به شبکه داخلی داره؟ من می‌گم اگر افرادی قصد کاری رو داشته باشن، یک شبه انجامش نمی‌دن، قدم به قدم این کار رو می‌کنن.
اینترنت برای دسترسی به همه جاست، حالا کشوری برای سود خودش و صرف‌جویی شبکه‌ای داخلی راه می‌اندازه دلیلی نداره اسمی متفاوت روش بگذاره و جداگانه بفروشتش. اینه که ما رو می‌ترسونه.

متن خبر رو بخونی میبینی که قرار نیست دسترسی به خارج قطع شه .

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
متن خبر رو بخونی میبینی که قرار نیست دسترسی به خارج قطع شه .
البته از نظر علم کامپیوتر تو اگر بتوانی حتی یک بیت را هم گسیل کنی و یا بگیری در واقع تو در شبکه هستی و متصل می باشی و این قطع نبودن معنی میده. اما از نظر خودمونی خیلی خیلی خیلی خیلی ............... سرعت با خارج را پایین آورده اند/ می آورند/ خواهند آورد که در عمل می گویی ری*ه و این همان قطع بودن معنی میده. :))

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
اینهمه بدبینی به خاطر اینه که پینگ اینجوری و لگ اینطوریه
یکم صبر هم خوب چیزیه
درضمن حرفهای زننده تاپیک کاملا درسته
اینترنت ملی همه چیزش آماده هست
و چند روز بین شرکت های ارائه دهنده اینترنت تست میشه تا ایرادات رفع بشه
روی شرکتی که من اینترنت میگیرم تست شده چند بار!
و در این موقع ها دسترسی من به سایت های ایرانی واقعا افزایش زیادی داشته و سرع دانلود از سرور های ایرانی افزاریش چشمگیری داشته.
اینجوری که شما میگید اگه زود استارت بزنن فردا یه ایرادی پیش میاد کلا نت و اموات نت رو سرویس میکنید.
درضمن در همه کشور ها این اینترنت ملی راه افتاده و استفاده میکنن برای اینکه فردا اگه اتفاقی افتاد که باعث شد اینترنت بخوابه
اینترانت ملی داشته باشیم برای انجام امور
لنگ نمونیم.

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
فک کنم بخاطر همینه که تلفن مون هر 24 ساعت 500 بار قعط و وصل میشه
انترنت 512 ام هم یه چیزی در حد سرعت حلزون شده

حال کنین با اینترنت ملی !!!!! دوره جدیدی داره اغاز میشه !

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
به هیچ عنوان اعتمادی به اینا ندارم
مسعود جان شما این چیزا دلخوش نباشید
به زودی در کنار آب و برق مجانی ، اینترنت مجانی هم توزیع میگردد

ebiramrb

کاربر سایت
Oct 12, 2013
15
ایول ، چقدر خوب !!! این که خیلی عالیه ! یعنی اینترنت با سرعت 10 برابر با همین هزینه فعلی ! فکرشو بکنید !

بعدشم ، سرور های ایران اگه مشکل داشتن برای همین بود که پهنای باند مطلوب رو نمی تونستند فراهم کنند ، الان این مشکلم حل می شه !

من خیلی موفق ای طرح هستم ! خدایی دمشون گرم ، بعد مدت ها یه کار عاقلانه دیدیدم !

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
ایول ، چقدر خوب !!! این که خیلی عالیه ! یعنی اینترنت با سرعت 10 برابر با همین هزینه فعلی ! فکرشو بکنید !

بعدشم ، سرور های ایران اگه مشکل داشتن برای همین بود که پهنای باند مطلوب رو نمی تونستند فراهم کنند ، الان این مشکلم حل می شه !

من خیلی موفق ای طرح هستم ! خدایی دمشون گرم ، بعد مدت ها یه کار عاقلانه دیدیدم !

آره آره می تونیم با سرعت 10 برابر ( شاید هم 100 برابر! کی می دونه؟! همش کار خداست یهویی دیدی زدو صد برابرش کرد ) تعزیه بروس لی ابن جت لی رو ببینیم و دیگه از دست msn، yahoo و google و همه ی استکبارهای مجازی جهانی خلاص می شیم که همیشه ما رو با افکار شیطان رجیمیشون به سیاهی می برن و از حزب دور می کنن. خدا! خودت به داد ما بزار. :))

همه با هم: خدا ی بیییییییییییابونا - خدای ععععععععععععععععععععربا برس به داد دلِِِِِِِِِِ - غمگین ما حزبیا

=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر