شایعه اختراع جدید سونی شناسایی بازی‌های غیرقانونی در PS4

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
icfdfjvdfj29d1b9xw9q.jpg

مطلبی که قرار است درمورد آن بحث کنیم این گونه است که شرکت سرگرمی‌های سونی شعبه آمریکا در ماه آگوست سال 2011 صحبت از اختراعی برای برای شناسایی استفاده غیر قانونی بازی‌ها در PS4 کرد، آن وقت بود این اختراع ثبت شد. نام این اختراع : "زمان بارگذاری" می‌باشد. سونی با این اختراع با استفاده غیرقانونی بازی‌‌ها در PS4 به مبارزه خواهد رفت.

حال به تازگی جزئیاتی از این اختراع منتشر شده است که دانستن آنان خالی از لطف نیست:
"
این اختراع قرار است در PS4 مورد استفاده قرار بگیرد. وقتی بازی در دستگاه قرار بگیرید در حین لود بازی دستگاه به واسطه این اختراع تشخیص می‌‌دهد که آیا بازی غیرقانونی است یا قانونی تهیه شده است.

توضیحات تکمیلی و بیشتر:
"سیستم و روشی برای شناسایی استفاده غیر قانونی (Piracy) از تولیدات نرم افزاری است که برای نوع خاصی از رسانه‌ها تشریح شده است. نحوه کار این سیستم بدین صورت است که مدت زمان بارگذاری نرم افزار را که بر روی نوع خاصی از رسانه توزیع شده پیگیری کرده و آن را با یک معیار خاص زمانی از همان نوع رسانه، مقایسه می کند. این مقایسه برای شناسایی اینکه آیا محصول مورد نظر غیر قانونی و غیر مجاز استفاده شده است یا خیر، مورد استفاده قرار می گیرد."
در این تصویر مراحل فرآیند و روش کار این اختراع را مشاهده می‌کنید:
Sony-patent.jpg

شایعاتی بود که PS4 از تکنولوژی NFC بهره می‌برد تا بازی‌های غیرقانونی را که در کنسول اجرا می‌شوند دیسک آن بازی را مسدود و قفل نمیاد، یعنی فقط بتوان برروی همان کنسول بازی را انجام داد. Shuhei Yoshida رئیس استدیو‌های سونی اخیرا اعلام کرده بود:
در PS4 اجازه استفاده از بازی‌های دسته دوم را خواهیم داد.

منبع

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
آقا یک چیزی گفت به بزرگی خودتون ببخشید
سونی من بهت میگم اینقدر نیا روی این قابلیت ها مانور بده یهو دیدی زدن کنسولت رو هک کردن خفن که مجبور بشی مثل ps3 کل سیستم امنیتی رو عوض کنی
آخه تو نمیدونی معماری X86 رو هکرهای زیادی بلدن و میدونن چجوری اونو مهندسی معکوس کنن
این تاپیک رو بوکمارک کنید جالب انگیزه :d

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
مرد حسابی همه ی دنیا که مثل ما تو قسمت رایگان دنیا زندگی نمیکنن که :D

اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم منم میگم ماکروسافت 80% کنسول هایی که تو این نسل فروخت رو مدیون هک شدن زود هنگام کنسولشه! اونم چه هک شدنی، هک شدنی که بغالی هم بری میتونی بازی کپیش رو بخری و باهاش آنلاین هم بزنی...
باز حداقل هک شدن PS3 کلی دنگ و فنگ داشت و یه مدت هم جلوش گرفته شد و از کل مدتی که PS3 هک بود شاید 20%ــش PSN قابل دسترسی بود. همین الانش هم با سلام صلوات داره جلو میره!

بهنام عزیزم خوب علت اینکه PS3 یک هو خوب فروخت چی بود..

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
ps3 اسلیم
کاهش قیمت
خروار خروار بازی انحصاری با کیفیت
ثبات کنسول و شبکه انلاینش بعد از تلاتم اول نسل
اضافه شدن قابلیت پلاس
journey

the last of game

ممتنع

کاربر سایت
Jun 29, 2012
227
من خودم كنسولي رو ميخرم كه حداقل تا يه سال هك نشه.
فكرش رو بكنيد كنسول هاي جديد كه ميان 2 تا 3 ميليون پولشون هست بعد شما اين كنسول هاي گرون قيمت رو بخريد اون روز هاي اول بعد خودتون با دست خودتون كنسول اكبند رو ببريد تو يكي از اين زير پله هاي توپخونه تا دستگاه نازنيني كه دست بهش نخورده رو بازكنند و رو بردش لحيم كاري هم بكنن واي فكرش مو رو به تنم راست ميكنه.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
چنان هک کنند هکر ها که دیگه از این غلط نکنه ای سونی اختراع کرده 100میلیون نفر کپی بازی میکنند اگر هک نشه کی ps4 میگیره

من میگریم چه هک بشه چه نشه اونم فقط برای انحصاریاش و انلاین برای بعضی بازیهای ورزشی.

آخه تو نمیدونی معماری X86 رو هکرهای زیادی بلدن و میدونن چجوری اونو مهندسی معکوس کنن

معماری ساده تر از ARMv6 که برای cpu کنسول 3ds هست فعلا نداریم در بین کنسولهای حال حاضر.

در مورد هک اگر بخوان هک کنن اگر سد بتونی هم باشه هکش میکنن.دیگه سخت تر از سرورهای وزارت دفاع امریکا که نیست که از یه کشور دیگه بتونی وارد بشی و اطلاعات محرمانه ایی از سلاحهای نظامی و جنگندها رو بدزدی .

هک شدن کنسول بستگی به هکر داره که کی باشه و چقدر وارد باشه و معمولا اینها هم یه تیم هستن.ولی الان وضعیت طوریه که دیگه مثل اینکه زیاد هکرها تو این زمینه فعالیت نمیکنن و اونایی هم که هستن اصلا در سطح افرادی نیستن که میتونن یه سرور وزارت دفاع رو هک کنن.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من میگریم چه هک بشه چه نشه اونم فقط برای انحصاریاش و انلاین برای بعضی بازیهای ورزشی.

معماری ساده تر از ARMv6 که برای cpu کنسول 3ds هست فعلا نداریم در بین کنسولهای حال حاضر.

در مورد هک اگر بخوان هک کنن اگر سد بتونی هم باشه هکش میکنن.دیگه سخت تر از سرورهای وزارت دفاع امریکا که نیست که از یه کشور دیگه بتونی وارد بشی و اطلاعات محرمانه ایی از سلاحهای نظامی و جنگندها رو بدزدی .

هک شدن کنسول بستگی به هکر داره که کی باشه و چقدر وارد باشه و معمولا اینها هم یه تیم هستن.ولی الان وضعیت طوریه که دیگه مثل اینکه زیاد هکرها تو این زمینه فعالیت نمیکنن و اونایی هم که هستن اصلا در سطح افرادی نیستن که میتونن یه سرور وزارت دفاع رو هک کنن.
معماری خیلی تاثیر گذاره اما همه چیز نیست
خوب نینتندو تقریبا تونسته با امنیت فوق العاده ای که توی کنسولش برقرار کنه از هک کنسول جلوگیری کنه که البته الان کنسول تقریبا هک شده حتی برنامه های Homebrew هم دارن براش میسازن که متاسفانه neimod لج کرده و میگه احتمال داره به خاطر جلوگیری از پایرسی اونو منتشر نکنه )x
البته دیر یا زود بالاخره این هک لو میره
از اون ور همکاراش گفتن نگه داشتیم تا اپدیت نینتندو از راه برسه بعد تست کنیم که آیا این آسیب پذیری پچ میشه یا نه
موضوع کجا رفت :d

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
معماری خیلی تاثیر گذاره اما همه چیز نیست
خوب نینتندو تقریبا تونسته با امنیت فوق العاده ای که توی کنسولش برقرار کنه از هک کنسول جلوگیری کنه که البته الان کنسول تقریبا هک شده حتی برنامه های Homebrew هم دارن براش میسازن که متاسفانه neimod لج کرده و میگه احتمال داره به خاطر جلوگیری از پایرسی اونو منتشر نکنه )x
البته دیر یا زود بالاخره این هک لو میره
از اون ور همکاراش گفتن نگه داشتیم تا اپدیت نینتندو از راه برسه بعد تست کنیم که آیا این آسیب پذیری پچ میشه یا نه
موضوع کجا رفت :d

میدونی الان یکی از دلایلی که باعث شده تو این زمینه دیگه زیاد فعالیت نکنن همین تیکه قرمز رنگ یکیشه.
گفتم اون گردن کلفتاش اگر بخوان مثل مته نوک الماسی تو هر چیزی بخوان میتونن نفوذ کنن.

البته یه چیزی بگم کلا هکرهای طرف روسیه و چین تا حدودی و بعضی کشورهای دیگه کلا بخاطر مسئله جهان خواری و blah blah این حرفها اصلا از یه شرکتی مثل micro$oft که مال امریکاست خوششون نمیاد و اینم انگیزه ایی ایجاد میکنه تا اونایی که دستی در میدون دارن گاهی وقتی یه سرکی بکشن تو کنسول این شرکت:d

ببینم نسل بعد هم میتونن خدمت کنسول ماکروسافت برسن یا بیخیالش میشن:d

batman-love

کاربر سایت
Jul 5, 2010
831
من خودم كنسولي رو ميخرم كه حداقل تا يه سال هك نشه.
فكرش رو بكنيد كنسول هاي جديد كه ميان 2 تا 3 ميليون پولشون هست بعد شما اين كنسول هاي گرون قيمت رو بخريد اون روز هاي اول بعد خودتون با دست خودتون كنسول اكبند رو ببريد تو يكي از اين زير پله هاي توپخونه تا دستگاه نازنيني كه دست بهش نخورده رو بازكنند و رو بردش لحيم كاري هم بكنن واي فكرش مو رو به تنم راست ميكنه.
موافقم من تا الان ps3 هک نکردم

marcus x360

کاربر سایت
Aug 5, 2011
58
به نظر من مشکلی نیست مگه ما الان داریم بابلوری کپی بازی میکنیم هکرا دوباره یه کاری میکنند ار طریق هارد به usb بازی کنیم اگر معقولانه فکر کنیم میبینیم که بازیهای نسل بعد بیش از 50 گیگ حجم دارند ونمیشه که از چند تا dvd9 استفاده کرد بلوری کپی هم گه به صرفه نیست در مورد xbox بعد هم همینطوره مثل ps3l-)

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
خداییش من نسل بعد شده بی خیال کنسول و گیم بشم ولی سمت کپی نمیرم ... امکانات انلاین ps4 انقدر عالی و وسوسه بر انگیزه که به هیچ وجه امکانش نیست از دستش بدی ..

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
ببینم نسل بعد هم میتونن خدمت کنسول ماکروسافت برسن یا بیخیالش میشن:d

شما که بهتر از من باید بدونی خود ماکروسافت خداوندگاره تو این زمینه ها بخواد جلوی یه چیزی رو بگیری مثل ماست میگیره:D ولی چون گشنه نیست مهربون هم هست نمیگیره:D

فرضاً Bitlocker رو کسی تا حالا تونسته بشکنه!؟:-/ (بیشتر سواله :D )

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
این یه الگوریتمه. وقتی منطقش بدست بیاد با اینتراپت ها حلش می کنن :D کلا فعلا ما بودجه ی خریدش رو نداریم چه برسه کپی خور شه و ... :-|

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
شما که بهتر از من باید بدونی خود ماکروسافت خداوندگاره تو این زمینه ها بخواد جلوی یه چیزی رو بگیری مثل ماست میگیره:D ولی چون گشنه نیست مهربون هم هست نمیگیره:D

فرضاً Bitlocker رو کسی تا حالا تونسته بشکنه!؟:-/ (بیشتر سواله :D )

Bitlocker رو با Cold boot می شکنن :)

این روش سونی برای جلوگیری از piracy خوراک mod chip هاست
سونی کلا به چک کردن موقع لود علاقه خاصی داره، نمونش رو توی ps1 و ps2 هم می شه دید

x86 معماری ایه که دستش برای هکر ها به طور کامل رو شدست، با ARM مقایسش نکنید چون اصلا قابل مقایسه نیست ;) الاخصوص که 3ds داستان خاصی در زمینه هک داره، وقتی سخت افزارش رو مطالعه نکردید در موردش نظری ندید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر