شایعه اختراع جدید سونی بازار بازی های دست دوم را هدف می گیرد

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
sony-300x168.jpg

اختراع جدید سونی بازار بازی های دست دوم را هدف می گیرد

شرکت سونی به تازگی فایلی در مورد یک فناوری جدید را تنظیم کرده است که بکارگیری آن در PS4 موجب بحث و جدل های فراوانی خواهد شد.
بخش ژاپنی شرکت سونی SCEJ ، فایلی مربوط به یک اختراع جدید را تنظیم کرده است و به تازگی هم این اقدام صورت گرفته، چرا که در تاریخ 09/12/2012 ثبت شده است.
در صورت تصویب این طرح، طی 3 تا 4 سال آینده اجرایی خواهد شد و به دنبال آن بازار خرید و فروش بازی های دست دوم نابود خواهد شد.
در بخشی از این متن این طور ذکر شده است:
" توسعه محتویات الکترونیکی پروسه ای هزینه بر می باشد. توزیع مجدد این هزینه ها و بازگشت آن ها به شرکت های سازنده امری حیاتی محسوب می گردد؛ و این در حالی است که در حال حاضر این مضامین الکترونیکی به راحتی در بازار دست دوم فروشی در حال خرید و فروش می باشند .
در چنین شرایطی که این مضامین الکترونیکی یا محصولات مشابه آنها به راحتی در بازار کالاهای دست دوم مبادله می گردند، هیچ سودی عاید شرکت های سازنده نخواهد شد. همچنین تا زمانی که کاربران به خرید عناوین دست دوم می پردازند و به طریقی انگیزه خرید را در خریداران واقعی از بین می برند . توسعه دهندگان هم از مزایایی که باید از خرید دست اول بازی ها کسب کنند بی بهره خواهند بود.
و با این تکنولوژی یک کلید مخصوص بر روی هر محصول قرار گرفته و در صورتی که از این محصول بیش از دفعات مجازی که در ID آن رمز گذاری شده استفاده شود، استفاده مجدد از آن دیگر مقدور نخواهد بود. "

بنابر این هر محصول از یک برچسب RF بهره می برد که تشخیص می دهد این عنوان قبلا بر روی چه سخت افزار و یا چه اکانت های مختلفی استفاده شده است؛ و با این روش به سادگی خرید و فروش بازی ها خنثی خواهد شد؛ چرا که قبل از شروع بازی دستگاه برچسب نرم افزار را چک خواهد کرد.

این روش به نظر راه ساده ای برای از بین بردن بازار بازی ها دست دوم به نظر می رسد؛ اما نکته ای که عجیب به نظر می رسد این است که صاحبان پلتفرم چرا اکنون قصد دارند از فروش مجدد بازی ها که یکی از حقوق طبیعی مصرف کنندگان است، جلوگیری به عمل آورند.

منبع

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
من که خوشم اومد از این طرح:d این طرح به فکر من هم خطور کرده بود:d البته وضعیبت اقتصاد ایران رو باید نادیده گرفت .
الآن توی فروم های خارجی سر بزنین ، اکثراً از این طرح شاکی هستن ! :D کلاً خارجی ها اگه بیشتر از ایرانی ها دنبال بازی دست دوم نباشن ، کمتر هم نیستن ! اصلاً یکی از دلایلی که این کُدهای آنلاین از 2،3 سال پیش مُد شد ، همین بازار دست دوم بود ! :D
در مجموع طرح مسخره ای هست و اگه عملی بشه (که امیدوارم نشه) روی فروش کنسول تأثیر بدی میذاره.

Avkopol

کاربر سایت
Nov 28, 2011
267
نام
امین
الان که در ایران دلار این همه گرون شده.
تا چند سال دیگه باید برا یه بازی از ماشین زیرپامون و ... هم بزنیم.
ffc0c885_crying-smiley-sad-male-cry-tears-smiley-emoticon-000352-large-gif.11965

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,816
نام
مرتضی
برادر منم میدونم در مورد بازی هست در مورد کنسول نیست یک بار دیگه خبر مطالعه کن.:nospam:

چرا خبر رو خوندم یه اشاره به سخت افزار هم کرد ولی طبیعی و کاملا عادی هست که در نهایت بازی ها با اکانت ها سنجیده بشن بخاطر همون دلایلی که گفتی و مطمعنا سونی به این موارد فکر کرده نیاز به تحلیل خاصی هم نداره :ok::d

آخرین ویرایش:

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
قانون اقتصاد میگه چیزی که من مشتری خریدم همه حقوق مصرفیش واسه منه.حتی اگر دوست داشته باشم میتونم بسوزونمش به کسی ربط نداره.این وسط سونی چندین بار این قانون رو نقض کرده و کسی هم نیست بهش بگه:|

17

کاربر سایت
Feb 20, 2007
69
زیاده رویه این کارش ... نهایت میتونه بگه اگه دست 2 بگیری باید 1 پولی به من هم بدی .... باید بشه فروخت چیزی که خریدیو ....

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
من خودم سونی فنم ... درسته این کار رو یه جورایی ظلم برای خودم میدونم ... واقعا به خصوص تو ایران و این در امد ... و برشکستگی ... اما اونور قضیه رو نگاه کنید و همینطور هزینه بازی سازی تو نسل بعد رو .... شرکت ها باید بتونن حداقل هزینه ای که کردن رو برگردونن ... به خصوص برای بی درد های اونور

این موضوع هم به سونی بر نمیگرده ... بارها و بارها رو محصولات دیجیتال به کار رفته این طرح و یکی از پیشگامانشم همون مایکروسافت عزیز بعضی هاست روی پک ویندوز و نرم افزار هاش که یه بار مصرف بودن ...

دلتون رو خوش کنید ... همه این کارها رو مایکرو برای اینکه تو این عرصه جای خودش رو باز کنه ... بزارید روی بازار سرگرمی مسلط شه ببینید چطور پوست همه رو میکنه

نمیدونم برای چی بعضی ها اینطور زور این موضوع رو میزنن ... که از نزدیکی محصولات سونی هم رد نمیشن

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
قانون اقتصاد میگه چیزی که من مشتری خریدم همه حقوق مصرفیش واسه منه.حتی اگر دوست داشته باشم میتونم بسوزونمش به کسی ربط نداره.این وسط سونی چندین بار این قانون رو نقض کرده و کسی هم نیست بهش بگه:|

همه جا ایران نیست که برای حقوق مشتری ارزش قائل باشن.
:D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
حالا هی بگید نسل بعد میخوایم! :d خیلی هم خوبه این نسل :d و همچنان داره بازی هایی مثل TLOU میاد براش! (یک زمانی قرار بود U2 مثلا نهایت این کنسول باشه،هر سال داره یک چیزی میاد که میبره بالاتر این نهایت رو :-" هم روی PS3 هم روی X360 ) چیکار به نسل بعد دارید :-"
سونی هم بسشه دیگه! همین Online Pass خوبه دیگه! راضی باش به همینم :d
روی ویتا هم البته مثل اینکه بازی های دست دوم تروفی نمیدن! :| (البته مثل اینکه بعضی بازی ها رو میشه کاری کرد که تروفی هم بدن :d )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر