اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
30 فریم برای 770 :| واجب شد دیگه حداقل 970 رو داشته باشیم برای یه فریم درست و حسابی و روون:|
پ.ن : اگه مورد عجیبی پیش نیاد از لحاظ بهینه سازی ، نسخه کنسولی فکر کنم در حد low نسخه PC بشه ! 970 کجا و گرافیک در حد 7850 و 7870 کجا !

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
30 فریم برای 770 :| واجب شد دیگه حداقل 970 رو داشته باشیم برای یه فریم درست و حسابی و روون:|
پ.ن : اگه مورد عجیبی پیش نیاد از لحاظ بهینه سازی ، نسخه کنسولی فکر کنم در حد low نسخه PC بشه ! 970 کجا و گرافیک در حد 7850 و 7870 کجا !
سازنده گفته كه همه چي يكسان هست،بين پلتفرم ها به جز رزوليشن x1 اونوقت شما مي گي در حد low8-|
تو تفكرات خودت خوش باش عمو جان.

processor

کاربر سایت
Sep 15, 2013
155
نام
ALI TARIK

چند چندی دادا

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سازنده گفته كه همه چي يكسان هست،بين پلتفرم ها به جز رزوليشن x1 اونوقت شما مي گي در حد low8-|
تو تفكرات خودت خوش باش عمو جان.

سازنده نگفته یکسان هست و واقعا هم یکسان نیست! اونوقت نکنه Gpu ps4 در حد 770 هست؟8-| ترجیحا اگه اطلاعی در این زمینه نداری بیخیال.
گفته شده سعی می کنن اونقدر اختلاف نباشه! و نه اینکه یکسان باشن!

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
سازنده نگفته یکسان هست و واقعا هم یکسان نیست! اونوقت نکنه Gpu ps4 در حد 770 هست؟8-| ترجیحا اگه اطلاعی در این زمینه نداری بیخیال.
گفته شده سعی می کنن اونقدر اختلاف نباشه! و نه اینکه یکسان باشن!

خودشون گفتن در حد High نسخه pc هست :d

http://www.google.com/url?sa=t&rct=...6oHYBQ&usg=AFQjCNHdk2YzY0BuP_9WEag6FnTNbQK0Lg

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
30 فریم برای 770
yahoo_22.gif
واجب شد دیگه حداقل 970 رو داشته باشیم برای یه فریم درست و حسابی و روون
yahoo_22.gif

مسلما نسخه PC گرافیک بیشتر و حتما 60 FPS ( چون فریم بازی قفل نیست ) هم میشه بازیش کرد که البته بستگی به مشخصات سخت افزار PC GAMER داره.

الان GTAV روی کنسولها 30 فریم هست در صورتی که روی PC با سخت افزار مناسب 4K 60 FPS هم میشه اجراش کرد

اگر سازندگان بازیها فریم قفل نکنن و از قصد کیفیت نسخه PC پایین نیارن همیشه برتری با نسخه PC بوده هست و خواهد بود ( سخت افزار نامحدود )

همین ویچر 3 با سخت افزار مناسب راحت میشه حتی 4K اجراش کرد و محدودیتی نداره همین خودش بتنهایی یعنی برتری . MOD و.. بکنار

دلیل اینکه یک 770 کیفیت در حد نسخه کنسولی میده اینکه که DX11 دیگه جوابگو نسل جدید نیست . باید منتظر DX12 باشیم تا قاعده بازی بکل عوض بشه .

کسی GTX 980 داشته باشه راحت میتونه EXTREME ULTRA بازی کنه

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد

شما پست اول همون تاپیکو بخون! من نمیدونم 770 چه ربطی به 660 داره؟:d من دارم منطقیش رو میگم!
حداقل سیستم موردنیاز که برای PC تعیین شده کارت گرافیکی اش در حد ps4 هست!یعنی شما برای بازی رو کنسول و کارت گرافیک کنسولها یه چیزی در حد تنظیمات پایین PC دریافت می کنی! حالا شاید اغراق باشه ولی دیگه بیشتر از medium نمیتونه باشه!

Minimum

Intel i5-2500K 3.3GHz or AMD Phenom II X4 940
GeForce GTX 660 or Radeon HD 7870
6GB RAM
64-bit Win 7/Win 8(8.1)
DX11
HDD 40 GB

بخدا از رو هوا حرف نمیزنم! البته احتمال اینکه حرفم اشتباه باشه هم هست! اونم اینه که سازنده گند بزنه با بهینه سازی بازی! یعنی اگه نسخه کنسولی در حد high باشه سازنده خرابکاری کرده که اینقدر سیستم پیشنهادی بازی بالاست!

آخرین ویرایش:

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
شما پست اول همون تاپیکو بخون! من نمیدونم 770 چه ربطی به 660 داره؟:d من دارم منطقیش رو میگم!
حداقل سیستم موردنیاز که برای PC تعیین شده کارت گرافیکی اش در حد ps4 هست!یعنی شما برای بازی رو کنسول و کارت گرافیک کنسولها یه چیزی در حد تنظیمات پایین PC دریافت می کنی! حالا شاید اغراق باشه ولی دیگه بیشتر از medium نمیتونه باشه!

عزیز من شما داری حرف سازنده رو رد میکنی ؟

نسل قبل هم کارت گرافیک کسنول ها در حد Low هم نبود ولی اکثر بازی ها رو در حد میدیوم اجرا میکرد ..

حرف سازنده رو که نمیشه رد کرد ;):d

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
عزیز من شما داری حرف سازنده رو رد میکنی ؟

نسل قبل هم کارت گرافیک کسنول ها در حد Low هم نبود ولی اکثر بازی ها رو در حد میدیوم اجرا میکرد ..

حرف سازنده رو که نمیشه رد کرد ;):d

حرف سازنده رو رد نمی کنم ولی حرفشون با علمشون تو این مورد یکی نبوده :)

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312

بخدا از رو هوا حرف نمیزنم! البته احتمال اینکه حرفم اشتباه باشه هم هست! اونم اینه که سازنده گند بزنه با بهینه سازی بازی! یعنی اگه نسخه کنسولی در حد high باشه سازنده خرابکاری کرده که اینقدر سیستم پیشنهادی بازی بالاست!
این که شما میگی درسته داداش،ولی واسه کنسول بهینه سازی بیشتری میکنن.خودشون هم گفته بودن در حد high pc هست.البته باید بازی بیاد ببینینم چجوری میشه/:)

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,166
نام
∂αнмα
@Древний Иран
اگه واقع بین باشیم میبینم که تفاوت بازی ها روی کنسول و PC از لحاظ بصری تقریبا به یـ حد رسیده الان مثلا شما Batman Arkham Knight رو ببین با این گرافیک تمام نمایشاش رو PS4 بود یا GTA V رو به نظر من تنها برتری که فعلا PC نسبت به کنسولا داره فرم ریت و رزولویشن بالاتره ;)
DX12 داره میاد تا اختلاف PC با کنسولا از نظر درخواست سخت افزاری به صفر برسونه و راه رو برا رزولویشن 4K رو کارتای تک هسته ای فراهم کنه اون وقته که تفاوت گرافیک مولتی پلتفورم ها کم کم نمایان میشه :bighug::D

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
@Древний Иран
اگه واقع بین باشیم میبینم که تفاوت بازی ها روی کنسول و PC از لحاظ بصری تقریبا به یـ حد رسیده الان مثلا شما Batman Arkham Knight رو ببین با این گرافیک تمام نمایشاش رو PS4 بود یا GTA V رو به نظر من تنها برتری که فعلا PC نسبت به کنسولا داره فرم ریت و رزولویشن بالاتره ;)
DX12 داره میاد تا اختلاف PC با کنسولا از نظر درخواست سخت افزاری به صفر برسونه و راه رو برا رزولویشن 4K رو کارتای تک هسته ای فراهم کنه اون وقته که تفاوت گرافیک مولتی پلتفورم ها کم کم نمایان میشه :bighug::D
اگر واقع بین باشیم اول باید تفاوت رو با چشم خودمون ببینیم بعد نظر بدیم من هم یه 290x دارم هم ps4 داشتم گذشته از کیفیت بازیهای کنسول نسبت به PC از نظر محتوا از نظر تکنیکی و گرافیک این کنسول بیچارم یه نسل از چیزی که من تو PC میدیدم عقبتر بود و این تفاوت به حدی بود که غیر قابل تحمل شد و ردش کردم رفت فریم 60 کیفیت تکسچرهای الترا رزولوشن حداقل fhd تسلیشن الترا aa4x AF 16x و... وقتی که ببینی و بهش عادت کنی دیگه دیدن بازیهای کنسول با کیفیت med رزولوشن ۹۰۰ aa داغون و کندی سرعت تو ۳۰ فریم و... واقعا میگم غیر قابل تحمل میشه البته زمانی که به کیفیت بالا عادت کردی نه وقتی که فقط کنسول داشتی و از نسل قبل اومدی نسل بعد این داستانیه که ما گرفتارشیم و بعضی موقع ها میگم ای کاش فقط کنسول رو دیده بودم که توقع ام پایین میموند

این دو مقوله فریم ریت و رزولوشن هم مهمترین عاملان و کمپانی های سازنده سخت افزار تمام محصولات جدیدشون براین اساس ازمایش و سنجیده میشه حتی در خود کنسولها هم این دو تا فاکتر مقایسه قدرت دو کنسوله پس چیز شوخیی و بی اهمیتی نیستن
در ضمن اینطور که شما میگی یعنی الان تمام بازیهای کنسولها داره در حد الترا با aa4x و AF 16x و تکسچر الترا و... اجرا میشه و فقط رزولوشن و فریم کمتری داره ایا؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
Dying Light - Digital Foundry

رزولوشن PS4 بصورت Native روی 1080*1920 هست و برای Xbox One روی 1080*1536

وضعیت فریم ریت برای PS4 در اکثر مواقع 30 ثابت هست و فقط به مقداری خیلی کمی و به ندرت افت میکنه و به همون مقدار خیلی کم و به ندرت Screen Tearing داره .
در Xbox One افت فریم بیشتر هست و همینطور Screen Tearing هم به مقدار قابل توجهی بیشتره .

Xbox One از لحاظ Anisotropic Fil**ring وضعیت کاملا بهتری نسبت به PS4 داره و در واقع نسخه PS4 اصلا AF نداره !! به همین دلیل تکسچرها هر چی دورتر میشن روی X1 بهتر هستند .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر