اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

WEEDEMBOYZ

کاربر سایت
Oct 18, 2014
74
یکی از کاربر های گف AC Unity رو روی سیستم با مشخصات زیر پرفورمنس گرفته و توی گف هم عکس گذاشته و هم ویدئو

i7 2600k and GTX 780 مقدار رمش نا مشخصه

V-Sync خاموش
از TXAA استفاده کرده
رزولوشن 1080
DSR و Super Sampling هم فعال نیست. بقیه تنظیمات حداکثر هست.

حدودا بازی حول و حوش 30 فریم اجرا شده ولی گاهی تا 40 هم رسیده. از اون طرف گاهی تا 20 هم پایین اومده

1
2
3
4

اینم لینک تاپیکش

یک پورت مضخرف دیگه از Ubisoft

من موندم اینا با چه رویی میان در مورد PC و PC Gaming حرف می زنن

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
یک پورت مضخرف دیگه از Ubisoft

من موندم اینا با چه رویی میان در مورد PC و PC Gaming حرف می زنن

والا نسخه ی کنسولی هم وضعیت درست و حسابی نداره! مشکلات تکنیکی زیادی داره، افت فریم های عحیب غریب ( بعضی وقت ها بازی فریم فریم میشه و واسه چند ثانیه اینجوری میمونه و بعد درست میشه! البته این فقط تو co-op اتفاق افتاده واسه من. ) و چندین مشکل دیگه که گیم پلی بازیو برده زیر سایه ی این مشکلات! نسخه ی قبلی کاملاً بهتر بود از لحاظ پرفرمنس.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
این دوستی که تو گف تاپیک زده، با تنظیماتی مثل PCSS و چمیدونم این خرت و پرت های انویدیا + TXAA سنگین بازی کرده. بعدش که آپدیت کرده درایور رو گفته بهتر شده.
البته قطعا پورت مزخرفی ـه، ولی خوب بازی هم سنگین بوده با این تنظیماتی که تست کرده:D خود PCSS به تنهایی 10 فریم خورده ازش!

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
( بعضی وقت ها بازی فریم فریم میشه و واسه چند ثانیه اینجوری میمونه و بعد درست میشه! البته این فقط تو co-op اتفاق افتاده واسه من. )

احتمال خیلی بالا میدم از نت باشه !

چون بازیهای دیگه مثل واچ داگز هم اینجوری شدم خودم ، وقتی نت ضعیف بود ، بعضی وقتها اصلا فریم ریت میومد رو 10 ! فریم - فریم میشد و ... !

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
این دوستی که تو گف تاپیک زده، با تنظیماتی مثل PCSS و چمیدونم این خرت و پرت های انویدیا + TXAA سنگین بازی کرده. بعدش که آپدیت کرده درایور رو گفته بهتر شده.
البته قطعا پورت مزخرفی ـه، ولی خوب بازی هم سنگین بوده با این تنظیماتی که تست کرده:D خود PCSS به تنهایی 10 فریم خورده ازش!
البته بعد از آپدیتش TXAA رو غیر فعال کرده و از MSAA استفاده کرده. فریمش بهتر شده ولی باز هم تا 20 تا میاد پایین مخصوصا تو کات سینها و جاهایی که دوربین به صورت کاراکترها نزدیک میشه

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
البته بعد از آپدیتش TXAA رو غیر فعال کرده و از MSAA استفاده کرده. فریمش بهتر شده ولی باز هم تا 20 تا میاد پایین مخصوصا تو کات سینها و جاهایی که دوربین به صورت کاراکترها نزدیک میشه
بدتر شد که، MSAA از TXAA سنگین تره:D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بدتر شد که، MSAA از TXAA سنگین تره:D

امیر حسین من فکر کنم تو یه خورده تو جو تاپیک بقلی هستی. من به هیچ عنوان بحث پوسیده ی PC versus Console با تو نمیکنم که:d از این حس کلا بیا بیرون.

صرفا بنچمارک یه بازی رو روی pC داریم بحث میکنیم. چیزی که مشخصه درایور جدید nVIDIA تا حدی روی بازی تاثیر گذاشته. ولی به هر حال اصلا قابل قبول نیست که با 780 GTX که یکی از قویترین GPU های بازار هست همچین پرفورمنسی بده.

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
احتمال خیلی بالا میدم از نت باشه !

چون بازیهای دیگه مثل واچ داگز هم اینجوری شدم خودم ، وقتی نت ضعیف بود ، بعضی وقتها اصلا فریم ریت میومد رو 10 ! فریم - فریم میشد و ... !
نه ، من با پينگ ١٠٠ اين اتفاق برام افتاد و خودم هم هاست بودم.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
امیر حسین من فکر کنم تو یه خورده تو جو تاپیک بقلی هستی. من به هیچ عنوان بحث پوسیده ی PC versus Console با تو نمیکنم که:d از این حس کلا بیا بیرون.

صرفا بنچمارک یه بازی رو روی pC داریم بحث میکنیم. چیزی که مشخصه درایور جدید nVIDIA تا حدی روی بازی تاثیر گذاشته. ولی به هر حال اصلا قابل قبول نیست که با 780 GTX که یکی از قویترین GPU های بازار هست همچین پرفورمنسی بده.
Paranoia گرفتم فکر کنم:))
منم میگم که پورت آشغال مسخره ای ـه. ولی خوب اوضاع اینقدری که فکر می کنید خراب نیست:D

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
یه سوال
چرا وقتی صحبت از Parity می شه, همه می گن که "خب سازنده میاد ببینه که Xbox one می تونه تو چه شرایطی بازی رو اجرا کنه, بعد نسخه ی PS4 رو مناسب باهاش downgrade می کنن"
ولی چرا هیچکی نمی گه "سانده میاد ببینه PS4 در بهترین حالت می تونه بازی رو تو چه شرایطی اجرا کنه, حالا سعی می کنن نسخه ی Xbox one رو با تکنیک های مختلف رو ... تا حد ممکن به اون نزدیک کنن"

این بحث Parity یکی از رو اعصاب ترین بحث های اخیر برای منه, overreactingـی که تو GAf برای تاپیک Parityـه B:AK دیدم تو عمرم جایی ندیده بودم

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
یه سوال
چرا وقتی صحبت از Parity می شه, همه می گن که "خب سازنده میاد ببینه که Xbox one می تونه تو چه شرایطی بازی رو اجرا کنه, بعد نسخه ی PS4 رو مناسب باهاش downgrade می کنن"
ولی چرا هیچکی نمی گه "سانده میاد ببینه PS4 در بهترین حالت می تونه بازی رو تو چه شرایطی اجرا کنه, حالا سعی می کنن نسخه ی Xbox one رو با تکنیک های مختلف رو ... تا حد ممکن به اون نزدیک کنن"

این بحث Parity یکی از رو اعصاب ترین بحث های اخیر برای منه, overreactingـی که تو GAf برای تاپیک Parityـه B:AK دیدم تو عمرم جایی ندیده بودم
کلا GAF یعنی Overreacting ..... ولی مساله اساسی سر موضوع Parity بحث PC و پورت های دست چندم افتضاحشه ..
این نسل اولین نسلیه که مولتی ها رو پلنفرم مایکروسافت ضعیف تر بودن. مگه فکر کردید چند درصد می خواد فرق بین مولتی پلتفرم های کنسول ها باشه ؟؟ هیچ کدوم نتونستن Battle یا Watchdogs و خیلی از بازی های دیگر رو ۱۰۸۰ اجرا کنن یا با فریم ثابت اونوقت فکر کردید با برداشتن Parity قراره معجزه بشه ؟؟!!!
اگر قرار باشه اعتراضی ام باشه PC گیمر ها هستن که دیوارشون از همه کوتاهتره و اعتراض این قشر از گیمر ها رو باید جدی گرفت باقی کلا احساسی و با مو ضع گیری قبلی راجب همه چیز نظر میدن..

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
عکسی بتازگی منتشر شده که تکنیک انحصاری Tessellation روی پلتفروم PC نشون میده . درواقع تکنیک تسلیشن (موزائیک کاریی ) تاثیر بسیار زیبایی روی بعد و حجم کاشی ها سنگ فرشها. اجر دیوار ها و حتی ترکهای روی زمین میزاره
. البته فشار زیادی به سخت افزار میاره

اینطور که من متوجه شدم میشه گفت بازی ACU از فاکتور 1 تسلیشن بهره میبره البته باید دید این فاکتور توی اپشن نسخه PC قابل افزایش هست یا خیر

نمونه ایی از فاکتور 2 تسلیشن خدمت عزیزان ارائه میدم از برنامه Heaven

البته تا همین میزان بنظرم گرافیک بازی بسیار چشم نواز میکنه ولی برام جای سوال داره که چرا یوبی سافت تکنیک تسلیشن برای کنسولها غیر فعال کرده چون GPU هردو کنسول قادر به پردازش این تکنیک هستند

تسلیشن روی 360 هم بود (چیپ مخصوص این کار رو داشته از سال 2005)، روی XB1/PS4 هم هست. منتهی بازی به بازی فرق داره و ممکنه یک بازی استفاده کنه، یک بازی استفاده نکنه یا از یک حدی فراتر نرن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر